Προς το περιεχόμενο

Αιμοδοσία


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 minutes ago, vagos789 said:

Δεν ξερω τι εννοεις κινητρο. Κατι σαν το freedom pass? Δεν θα ηθελα να γινει αντικειμενο οικονομικης συναλλαγης γιατι μετα θα δινουν τα πρεζονια το αιμα τους και τρεχα γυρευε τι θα εχει μεσα 

οτιδηποτε.πχ σε γερμανια δινουν 40 ευρω.εδω ουτε μερες αδειας δεν παιρνεις ασχετα που θεωρητικα τις δικαιουσαι.οσο δεν δινουν τπτ  και οσο δεν αλλαζει η νοοτροπια μας οσο και η εκμαθηση τοσο θα παρακαλαμε για αιμα και θα το αγοραζουμε απεξω οπως λενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/8/2021 στις 6:49 ΜΜ, poulinos είπε

δυστυχως που το λεω αλλα αμα δεν δοθει κινητρο μονιμα σε ελλειψη θα ειμαστε

περασαν 4 μηνες σχεδον.πρεπει να παω να δωσω.ξεχαστηκα

αισιως πλησιαζω τις 35 φορες αιμοδοσια

Κονγρατς! Ποσο χρόνων εισαι; Εγω δυστυχώς ζω εξωτερικό κ δε μπορώ να δώσω εδω, γιατί θέλουν να μιλας τη γλώσσα. Δίνω καθε φορα που έρχομαι ελλαδα που λιγότερο απο 1 φορα το χρονο :(. Τον Σεπτέμβριο που ελπίζω να έρθω θα είναι η 15η! 

Στις 8/8/2021 στις 10:44 ΜΜ, vagos789 είπε

Δεν ξερω τι εννοεις κινητρο. Κατι σαν το freedom pass? Δεν θα ηθελα να γινει αντικειμενο οικονομικης συναλλαγης γιατι μετα θα δινουν τα πρεζονια το αιμα τους και τρεχα γυρευε τι θα εχει μεσα 

Γιαυτο και δε δίνουν και γενικότερα γιατί θεωρείται αγοραπωλησία ιστού. Μερικές χώρες το βαφτίζουν "αποζημίωση για τον χρονο σου", οπως η Γερμανία (αν δε κάνω λαθος) που ανέφερε ο φιλος πιο πανω. Στη Σουηδία δίνουν εισητηριο για σινεμά, που δε θα με χαλουσε καθόλου και θεωρώ είναι μια καλή ενδιάμεση λύση μεταξυ του τιποτα και χρημάτων. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/08/2021 at 15:51, fmarulezkd said:

Κονγρατς! Ποσο χρόνων εισαι; Εγω δυστυχώς ζω εξωτερικό κ δε μπορώ να δώσω εδω, γιατί θέλουν να μιλας τη γλώσσα. Δίνω καθε φορα που έρχομαι ελλαδα που λιγότερο απο 1 φορα το χρονο :(. Τον Σεπτέμβριο που ελπίζω να έρθω θα είναι η 15η! 

Γιαυτο και δε δίνουν και γενικότερα γιατί θεωρείται αγοραπωλησία ιστού. Μερικές χώρες το βαφτίζουν "αποζημίωση για τον χρονο σου", οπως η Γερμανία (αν δε κάνω λαθος) που ανέφερε ο φιλος πιο πανω. Στη Σουηδία δίνουν εισητηριο για σινεμά, που δε θα με χαλουσε καθόλου και θεωρώ είναι μια καλή ενδιάμεση λύση μεταξυ του τιποτα και χρημάτων. 

40 ειμαι.προσπαθω να δινω καθε τριμηνο αν και καποιες φορες ξεχνιεμαι.αλλα ναι βγαινει 3 φορες το χρονο σιγουρα.ειναι ενας τροπος για να ριχνω και τον αιματοκριτη μου επισης διοτι δεν κανει να ειναι πολυ ψηλα. βλακεια αυτο που αναφερεις οτι πρεπει να μιλας την γλωσσα. ας το ονομασουν και αποζημιωση για το χρονο.τροπος υπαρχει οπως εγινε και με το voucher για το εμβολιο.ακομα και ενα καφεδακι ενα ποτακι ενα σινεμα θα ηταν ενα κινητρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, poulinos είπε

αλλη μια επιτυχης αιμοδοσια.αναμονη μηδεν

και μαζι το δωρακι του ννα

20210816_092519.jpg

Ρε φιλε που δινεις αιμα για να ξερω; Εμενα ενα nomame χυμο της συμφορας που με πιανει καουρα και κατι αθλια κρακερακια μου δινουν σταθερα εδω και χρονια. Προβλεπω να αλλαζει μονο οταν θα παρουν συνταξη αυτοι που βγαζουν τις προδιαγραφες για τον διαγωνισμο για την προμηθεια σνακς μετα την αιμοδοσια......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, vastegial_74 said:

Ρε φιλε που δινεις αιμα για να ξερω; Εμενα ενα nomame χυμο της συμφορας που με πιανει καουρα και κατι αθλια κρακερακια μου δινουν σταθερα εδω και χρονια. Προβλεπω να αλλαζει μονο οταν θα παρουν συνταξη αυτοι που βγαζουν τις προδιαγραφες για τον διαγωνισμο για την προμηθεια σνακς μετα την αιμοδοσια......

το εχω αναφερει και το εγραψα και σε αυτο που εκανες quote. ννα = ναυτικο νοσοκομειο αθηνων πισω απο το μεγαρο μουσικης. εισοδος απο την πανω πλευρα . στο ισογειο η αιμοδοσια.χρονος αναμονης σημερα 0. ευγενικο προσωπικο οσες φορες εχω παει.ολα goog. δινω σταθερα εκει.το καλυτερο που ειχαν δωσει ηταν μια φορα με salmon τριγωνικο τοστακι.

επισης η αιμοδοσια περαστηκε ηδη στο www.bdr.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, poulinos είπε

το εχω αναφερει και το εγραψα και σε αυτο που εκανες quote. ννα = ναυτικο νοσοκομειο αθηνων πισω απο το μεγαρο μουσικης. εισοδος απο την πανω πλευρα . στο ισογειο η αιμοδοσια.χρονος αναμονης σημερα 0. ευγενικο προσωπικο οσες φορες εχω παει.ολα goog. δινω σταθερα εκει.το καλυτερο που ειχαν δωσει ηταν μια φορα με salmon τριγωνικο τοστακι.

επισης η αιμοδοσια περαστηκε ηδη στο www.bdr.gr

20 χρόνια στο ΕΛΠΙΣ μας έχουν ταράξει στα κράκερ... 😄 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vastegial_74 είπε

Με βλέπω για ΝΝΑ 😄😄😄. Όχι άλλα κράκερς. 

NNA ειναι κυριλε κατασταση , χθες στο Θριασιο , πορτοκαλαδα , κρακερς και μαρμελαδα 5 γραμμαριων , φτωχια καταραμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω αίμα εθελοντικά από το '99.

Έχω δώσει σε όσους χρειάστηκε, τους ήξερα ή όχι.

Ο πατέρας μου από τον Απρίλιο λόγω της πορείας της ασθένειάς του νοσηλεύεται με βαριά αναιμία.

Εάν είχα 20 φιάλες αρχείο ίσως τον έσωζα. Δεν είχα... είχα μόνο 8.

Το γράφω μόνο και μόνο επειδή κάποιος παραπάνω ρώτησε τι τις κάνουμε τις πολλές φιάλες. 

Είναι πολύ σκληρό να μην έχεις να δώσεις για δικό σου άνθρωπο :(  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...