Προς το περιεχόμενο

Αιμοδοσία


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, Locke_John said:

aa, ok, κατάλαβα λάθος. γράψτε λάθος τότε, εγώ εννοούσα όταν δίνω επιτόπου αίμα.

οταν δινεις επιτοπου ολα οκ.δεν τους νοιαζει τιποτα.αν και προσωπικα και απο τις spare οταν εδωσα δεν ειχα θεμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να πάω να δώσω αίμα στο κέντρο. Που είναι πιο άνετα ? Στο Ελπίς ούτε κάρτα μου έβγαλαν ούτε μου άρεσε ο χώρος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dakonblackblade είπε

Παιδιά θέλω να πάω να δώσω αίμα στο κέντρο. Που είναι πιο άνετα ? Στο Ελπίς ούτε κάρτα μου έβγαλαν ούτε μου άρεσε ο χώρος. 

Το Λαϊκό είναι βολικό, αλλά θα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο πρώτα να συνεννοηθείς λόγω των κορονομέτρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dakonblackblade είπε

Παιδιά θέλω να πάω να δώσω αίμα στο κέντρο. Που είναι πιο άνετα ? Στο Ελπίς ούτε κάρτα μου έβγαλαν ούτε μου άρεσε ο χώρος. 

ναυτικο νοσοκομειο πήγαινε να φας και σαντουιτσακι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Dakonblackblade said:

Παιδιά θέλω να πάω να δώσω αίμα στο κέντρο. Που είναι πιο άνετα ? Στο Ελπίς ούτε κάρτα μου έβγαλαν ούτε μου άρεσε ο χώρος. 

 ννα ναυτικο νοσοκομειο αθηνων.ολα τυπικα plus sandwich και οχι φρυγανιες

 τωρα ειδα και την απαντηση του @djcat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ στο ναυτικό πριν μια βδομάδα ξενέρωσα κάπως. Αν και άλλη φορά όλα καλά την τελευταία περίμενα πάνω  από 30' ενώ είμαι εθελοντής. Για να δώσουν 2 ναυτακια προφανώς για να πάρουν την άδεια. Το σπαστικό είναι ότι με είχαν να περιμένω 30' εκτός του χώρου. Ακριβώς από έξω  που είναι μια γραμματεία και περίμεναν αλλά 30 άτομα. Απαράδεκτο λόγο covid ειδικά όταν σε άλλα νοσοκομεία έχει ξεχωριστή είσοδο για την αιμοδοσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας,

γνωρίζει καποιος αν οι αιμοδοσίες σε νοσοκομεία Αθήνας (κυρίως το Γεννηματά και το Σωτηρία με ενδιαφέρουν), λειτουργούν και σάββατα;

υγ. αν κάποιος σκοπεύει ν πάει σήμερα αύριο για αιμοδοσία και θέλει, ας μου στέιλει ενα προσωπικό μήνυμα ώστε ν δώσω στοιχεία ασθενούς που χρειάζεται άμεσα φιάλες. ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Locke_John είπε

γεια σας,

γνωρίζει καποιος αν οι αιμοδοσίες σε νοσοκομεία Αθήνας (κυρίως το Γεννηματά και το Σωτηρία με ενδιαφέρουν), λειτουργούν και σάββατα;

υγ. αν κάποιος σκοπεύει ν πάει σήμερα αύριο για αιμοδοσία και θέλει, ας μου στέιλει ενα προσωπικό μήνυμα ώστε ν δώσω στοιχεία ασθενούς που χρειάζεται άμεσα φιάλες. ευχαριστώ προκαταβολικά.

Καλύτερα να καλέσεις προσωπικά εκεί στα αντίστοιχα τμήματα και να ρωτήσεις.

Ξέρω ότι στο ΚΑΤ λειτουργεί σίγουρα Σάββατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 hours ago, archimidis said:

Πάντως εγώ στο ναυτικό πριν μια βδομάδα ξενέρωσα κάπως. Αν και άλλη φορά όλα καλά την τελευταία περίμενα πάνω  από 30' ενώ είμαι εθελοντής. Για να δώσουν 2 ναυτακια προφανώς για να πάρουν την άδεια. Το σπαστικό είναι ότι με είχαν να περιμένω 30' εκτός του χώρου. Ακριβώς από έξω  που είναι μια γραμματεία και περίμεναν αλλά 30 άτομα. Απαράδεκτο λόγο covid ειδικά όταν σε άλλα νοσοκομεία έχει ξεχωριστή είσοδο για την αιμοδοσία

δεν υπαρχει χωρος αναμονης μεσα δυστυχως.ειναι μονο γραφεια και πλεον βαζουν 2 ατομα για αιμα αντι για 3 με 4 ταυτοχρονα που ηταν παλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορία: διάβασε κάποιος κάπου οτιδήποτε σχετικά με το εάν χρειάζεται να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα μεταξύ 3ης δόσης του εμβολίου κι αιμοδοσίας;

Κάντε quote το post μου για να δω την απάντηση, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από wizzy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 minutes ago, wizzy said:

Απορία: διάβασε κάποιος κάπου οτιδήποτε σχετικά με το εάν χρειάζεται να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα μεταξύ 3ης δόσης του εμβολίου κι αιμοδοσίας;

Κάντε quote το post μου για να δω την απάντηση, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Εγώ όταν είχα ρωτήσει για μένα (μετά τη 2η δόση) μου είχαν πει να έχει περάσει 48ωρο χωρίς συμπτώματα, αν παρουσιαστούν 

Επεξ/σία από Demis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, wizzy said:

Απορία: διάβασε κάποιος κάπου οτιδήποτε σχετικά με το εάν χρειάζεται να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα μεταξύ 3ης δόσης του εμβολίου κι αιμοδοσίας;

Κάντε quote το post μου για να δω την απάντηση, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

καλο ειναι να εχει περασει λιγο χρονος ιδιαιτερα για  σενα.μην εχεις πχ πυρετο και ταυτοχρονα εχεις δωσει και αιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Demis & @poulinos ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Πάω για την 3η δόση στις 10/12 κι έχω αιμοδοσία στις 27/12.

Θυμάμαι ότι είχαν δοθεί συγκεκριμένες οδηγίες για το διάστημα που έπρεπε να μεσολαβήσει μεταξύ 2ης δόσης κι αιμοδοσίας (ανάλογα το εμβόλιο) κι έλεγα μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για την 3η. Μάλλον θα πάρω τηλέφωνο στο κέντρο αιμοδοσίας που δίνω αίμα για να μάθω. Αν έχω κάτι συγκεκριμένο θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 minutes ago, wizzy said:

@Demis & @poulinos ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Πάω για την 3η δόση στις 10/12 κι έχω αιμοδοσία στις 27/12.

Θυμάμαι ότι είχαν δοθεί συγκεκριμένες οδηγίες για το διάστημα που έπρεπε να μεσολαβήσει μεταξύ 2ης δόσης κι αιμοδοσίας (ανάλογα το εμβόλιο) κι έλεγα μήπως υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για την 3η. Μάλλον θα πάρω τηλέφωνο στο κέντρο αιμοδοσίας που δίνω αίμα για να μάθω. Αν έχω κάτι συγκεκριμένο θα σας πω.

θα το ρωτησω και εγω.εκτος απροοπτου θα παω να δωσω  next week.αλλα εσυ θα πας και 17 μερες πιο μετα απο το εμβολιο οποτε εισαι super cool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, poulinos είπε

θα το ρωτησω και εγω.εκτος απροοπτου θα παω να δωσω  next week.αλλα εσυ θα πας και 17 μερες πιο μετα απο το εμβολιο οποτε εισαι super cool

Εν τω μεταξύ, βρήκα αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...