Προς το περιεχόμενο

Πως καταπολεμάς την σπαρίλα στην επαρχία


DarkPrince

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως καταπολεμάς την σπαρίλα στην επαρχία, βλέπεις καθημερινά τα ίδια και τα ίδια πρόσωπα, έχετε ανταλλάξει τόσες πολλές καλημέρες που πλέον δεν μιλιέστε απλά γνέφετε καταφατικά και σηκώνεται ελαφρώς το χέρι σας, κάνετε τις ίδιες ακριβώς δραστηριότητες, πάτε στα ίδια μέρη, και όταν βγαίνετε αρκετά παραέξω συναντάται την ίδια ρουτίνα και εκεί.. άσε που επικρατεί μια γενική νευρικότητα..

Οι έξυπνοι και με τα λεφτά του Μπαμπά την έκαναν για σπουδές και κάπου τακτοποιήθηκαν, οι άλλοι που τα λεφτά για κραιπάλες κράτησαν μέχρι και το τέλος των σπουδών τους γύρισαν πίσω και κοιτάνε τον τοίχο.. το πρωί ήμουν στις δημόσιες υπηρεσίες, οι μισοί πρέπει να ήταν χαπακωμένοι, οι άλλοι μισοί οι παλιοί την είχαν κοπανήσει και πίνανε καφέ :P τόσο πολύ οκνηρία δεν εξηγείται, κάτι πρέπει να έχει το νερό :D

A ρε μάνα που δεν με άφησες να πάω στα καράβια..

Επεξ/σία από DarkPrince
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Για ποιό λόγο να καταπολεμήσεις την σπαρίλα?? B)

...τελος πάντων, αν είναι ανάγκη... θα την καταπολεμήσεις όπως και οπουδήποτε αλλού:

1. Δουλεύοντας
2. Ψυχαγωγεία
3. Έχοντας κάποιο χόμπυ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, DarkPrince είπε

Πως καταπολεμάς την σπαρίλα στην επαρχία, βλέπεις καθημερινά τα ίδια και τα ίδια πρόσωπα, έχετε ανταλλάξει τόσες πολλές καλημέρες που πλέον δεν μιλιέστε απλά γνέφετε καταφατικά και σηκώνεται ελαφρώς το χέρι σας, κάνετε τις ίδιες ακριβώς δραστηριότητες, πάτε στα ίδια μέρη, και όταν βγαίνετε αρκετά παραέξω συναντάται την ίδια ρουτίνα και εκεί.. άσε που επικρατεί μια γενική νευρικότητα..

Οι έξυπνοι και με τα λεφτά του Μπαμπά την έκαναν για σπουδές και κάπου τακτοποιήθηκαν, οι άλλοι που τα λεφτά για κραιπάλες κράτησαν μέχρι και το τέλος των σπουδών τους γύρισαν πίσω και κοιτάνε τον τοίχο.. το πρωί ήμουν στις δημόσιες υπηρεσίες, οι μισοί πρέπει να ήταν χαπακωμένοι, οι άλλοι μισοί οι παλιοί την είχαν κοπανήσει και πίνανε καφέ :P τόσο πολύ οκνηρία δεν εξηγείται, κάτι πρέπει να έχει το νερό :D

A ρε μάνα που δεν με άφησες να πάω στα καράβια..

Πρέπει να βρεις επειγόντως γυναίκα ή αν εχεις να την αντικαταστήσεις με άλλη

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλιατρά city, είναι τόσο βαρετά που οι κάτοικοι της πόλης φτιάξανε ένα ομοίωμα του πύργου Άιφελ για να νομίζουν ότι βρίσκονται στο παρίσι..πριν λίγες μέρες γύρισα από ένα μικρό ταξίδι που είχα πάει, άνοιξε το μάτι μου και  όταν γύρισα και είδα την πρώτη γνωστη φάτσα μου ήρθε να την χτυπήσω :PΈχω λαλήσει, σε λίγο θα βγω στους δρόμους και θα ουρλιάζω σαν τον τρελό του χωριού..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δουλειά, χόμπι και σύντροφο, και καμια δραστηριότητα με φίλους. οπως λενε και οι απο πανω.

γραφει στο wikipedia Πληθυσμός: 5.969, απλα να σε ξερεις οτι σε καταλαβαινω :(

Επεξ/σία από Thulogur
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mετακόμισε σε μεγάλη πόλη, αλλά να είσαι έτοιμος για θυσίες οικονομικής και κοινωνικής φύσης. Μετά από 2-3 μήνες θα αναζητάς νοσταλγικά τη σπαρίλα ίσως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πόσες δυνατότητες έχεις, θα το καταλάβεις αν φας στη μάπα κέντρο Αθήνας ή άλλο αντίστοιχο χάος.

Ειδικά τώρα καλοκαίρι τσάμπα κλαίγεσαι.

7 λεπτά πριν, Thulogur είπε

...

γραφει στο wikipedia Πλυθισμος: 5.969, απλα να σε ξερεις οτι σε καταλαβαινω :(

Πολλοί είναι για επαρχία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι στα Φιλιατρά όπου όλα είναι flat: πάρε ποδηλατάκι, πήγαινε μέχρι τον Αγρίλη ή και πιο μακριά για βόλτα, επίσης έχεις τόσες παραλίες, όλη η ακτογραμμή, προς Νότια κατεύθυνση φτάσε Μαραθόπολη, πήγαινε για μπάνιο στου Μπάρλα που έχει και χλιδάτο μπαρ από πάνω, πήγαινε Μάτι [a.k.a Χρυσή Ακτή όπου βρίσκεται το KOA], για θαλάσσια sport στην απέραντη παραλία του Λαγκούβαρδου [ή και στο Μάτι που έλεγα πριν]. Αν έχεις βάρκα [ή αν έχουν οι φίλοι σου] πηγαίνετε στο νησάκι που λέγεται Πρώτη και κάντε μπάνιο εκεί στην πίσω μεριά.....τώρα το καλοκαίρι υπάρχουν πολλές επιλογές να γεμίσεις τον χρόνο σου! [χειμώνα δεν ξέρω αν παλεύονται τα Φιλιατρά...λίγες μέρες χειμώνα είχα κάτσει Γαργαλιάνους και θυμάμαι ήταν βαρετά τα πράγματα]

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φράση της διπλωματίας λέει:

αν δεν μπορείς να τους νικήσεις, πηγαινε μαζί τους.

και εγώ από μια μικρή νεκρή πόλη είμαι. άπλα απόλαυσε την σπαρίλα. ζήσε το παλιό καλό ελληνικό όνειρο. ασχολήσου με χόμπι και δραστηριοτητες για πάρτη σου. αδιαφόρησε για τους γύρω. άπλα φαντάσου ότι είσαι στο τεξας και είναι ο τόπος γύρω σου γεμάτος βόδια !!!! χαχαχαχαχαχα

και συμφωνώ με τον παραπάνω. η μεγαλη πόλη (γιατί εζησα πολλά χρονια και εκει) ειναι ενα αλλο, μεγαλο και δυσκολο παλτο!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καταλαβαινω απολυτα.εδω Πατρα 300000 κατοικοι και καποιεες φορες νιωθω το ιδιο.οπως ειπαν και αλλοι εργασια,χομπυ και ψυχαγωγια.η γυμναστικη(καθε ειδους) ειναι ενα πολυ καλο αγχολυτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TriLoBiTe είπε

ÎÏοÏέλεÏμα εικÏÎ½Î±Ï Î³Î¹Î± filiatra

Φαίνεται πιο ψηλός στα Φιλιατρά, κάτσε κει και μην πας πουθενά.

 

Από τα ταχύτερα photoshop που έχω δει!! 😅

Προσωπικά ήμουν 8 χρόνια Αθήνα και σήμερα αναρωτιέμαι πόσες ώρες έχασα χωρίς να το καταλάβω .. . Τώρα που μένω επαρχία θα ήθελα η μέρα να έχει 4-5 ώρες ακόμα κι η εβδομάδα 1-2 μέρες περισσότερες. 

Μάλλον ψυχολογικό είναι. 😉

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανάλογα την ηλικία,τα ενδιαφέροντα και την οικογενειακή κατάσταση.

Αναγκάστηκα να επιστρέψω για λόγους εργασίας σε κωμόπολη δυτικής Μακεδονίας και κόντεψα να λαλήσω (θενκ γκοντ είμαι πάλι Θεσσαλονίκη).

Αλλιώς είναι να είσαι παντρεμένος με 2 παιδιά σε μία κωμόπολη, αλλιώς εργένης 30+.

Αλλιώς να γουστάρεις σκυλάδικα, αλλιώς metal.

Αλλιώς είναι να είσαι σπιτόγατος, αλλιώς κοπρόσκυλο που δεν μαζεύεται 😛

Αν δεν υπάρχει τρόπος να φύγεις, βρες κάτι να αξιοποιήσεις τον ελεύθερο χρόνο σου, με πρώτο κατά τη γνώμη μου την ενασχόληση με κάποιο άθλημα (γυμναστήριο, τρέξιμο, οτιδήποτε).

Επεξ/σία από Deathmace
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...