Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το The Crew μόνο claim δεν μου λέει τίποτα ως παιχνίδι. Το The Park δεν το γνώριζα καν και από του ,360 το The Darkness 2 το έχω τερματίσει τότε και το είχα ευχαριστηθεί αλλά μηδενική πιθανότητα να το ξαναπαίξω και το The Lost Planet δεν έχω παίξει κανένα της σειράς δύσκολο να παίξω κάτι τόσο μεταχρονολογημένα και να μου αρέσει

Ρεαλιστικά ίσως να παίξω το The Park κάποια στιγμή στο μακρύ μέλλον.

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση για όσους γνωρίζουν...τελειώνει η συνδρομή μου στο ultimate και λόγω δουλειάς παίζω μόνο call of duty warzone για το καλοκαίρι,φίλος στο πσ4 έχει αγοράσει το παιχνίδι και παίζει χωρίς συνδρομή online,εδώ γνωρίζει κανείς απάντηση;όσο έψαξα δεν πήρα ξεκάθαρη απάντηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, babis13 είπε

Ερώτηση για όσους γνωρίζουν...τελειώνει η συνδρομή μου στο ultimate και λόγω δουλειάς παίζω μόνο call of duty warzone για το καλοκαίρι,φίλος στο πσ4 έχει αγοράσει το παιχνίδι και παίζει χωρίς συνδρομή online,εδώ γνωρίζει κανείς απάντηση;όσο έψαξα δεν πήρα ξεκάθαρη απάντηση 

Δικιά σου ξεκάθαρη απάντηση:

image.png.0ebb42386284e4fb55fa8f27ccf6d959.png

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, d_gkal είπε

Games with gold Ιουνίου

Πηγή: fb page XBox insiders community

FB_IMG_1590471348868.jpg

Μέσα έπεσαν οι Insiders! Μάλλον πρέπει να αλλάξουν όνομα στο fb group...

June-GWG_16x9_4UP_Points-ESRB_Pricing_JP

Πηγή: news.xbox.com

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που ο κόσμος θέλει AAA αυτός ήταν ο καλύτερος μήνας τα τελευταία δύο χρόνια.

Λατρεύω Shantae και Sine Mora και το Coffee Time φαίνεται πολύ ενδιαφέρον για indie, το Destroy All Humans φαίνεται stupid fun όπως πολλά τέτοια παιχνίδια shooter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι για αυτά τα παιχνίδια που είναι αναβαθμισμενα/βελτιωμένα ως 4κ για να παίζουν στο xbox one x. Εγώ έχω μια fhd τηλεόραση και σκοπεύω να πάρω το xbox one s. Αν πχ κατεβάσω από το gamepass το fable (που ειναι του παλιού xbox) η το gears 2 που είναι του 360 θα παίζουν σε μια αναβάθμιση στο xbox one s στη fhd tv μου?? Δηλ έστω με φρενάρει και η τηλεόραση και η κονσόλα που είναι s αλλά θα παίζουνε έστω μέχρι εκεί?? 

 

 

Καθ δεύτερη ερώτηση στη λίστα των παιχνιδιών υπάρχει πχ πάλι τι gears 2. Εγώ έστω δεν έχω gamepass η δεν το έχω αγοράσει ψηφιακά αλλά το έχω από παλιά σε δισκάκι του 360. Αυτό θα παίζει αναβαθμισμενα?? 

 

Και 3η ερώτηση αυτή η λίστα θα γίνει για όλα τα παιχνιδια του στούντιο της Microsoft υπάρχει περίπτωση πχ να βγάλουν το lost Odyssey ένα jrpg exclusive η κάποια άλλα πιο ψαγμένα παιχνίδια όπως το Alan wake η δύσκολα? Πάνε δήλ σε Άργους ρυθμούς με τα enchanced? 

Επεξ/σία από rudigarcia222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rudigarcia222 είπε

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι για αυτά τα παιχνίδια που είναι αναβαθμισμενα/βελτιωμένα ως 4κ για να παίζουν στο xbox one x. Εγώ έχω μια fhd τηλεόραση και σκοπεύω να πάρω το xbox one s. Αν πχ κατεβάσω από το gamepass το fable (που ειναι του παλιού xbox) η το gears 2 που είναι του 360 θα παίζουν σε μια αναβάθμιση στο xbox one s στη fhd tv μου?? Δηλ έστω με φρενάρει και η τηλεόραση και η κονσόλα που είναι s αλλά θα παίζουνε έστω μέχρι εκεί?? 

Καθ δεύτερη ερώτηση στη λίστα των παιχνιδιών υπάρχει πχ πάλι τι gears 2. Εγώ έστω δεν έχω gamepass η δεν το έχω αγοράσει ψηφιακά αλλά το έχω από παλιά σε δισκάκι του 360. Αυτό θα παίζει αναβαθμισμενα?? 

Και 3η ερώτηση αυτή η λίστα θα γίνει για όλα τα παιχνιδια του στούντιο της Microsoft υπάρχει περίπτωση πχ να βγάλουν το lost Odyssey ένα jrpg exclusive η κάποια άλλα πιο ψαγμένα παιχνίδια όπως το Alan wake η δύσκολα? Πάνε δήλ σε Άργους ρυθμούς με τα enchanced? 

Τα παιχνίδια του 360 στο S θα παίζουν όπως θα έπαιζαν στο 360 με άντε τα δύο καρέ βελτίωση και λιγότερες οθόνες loading λόγω του καλύτερου CPU. Μέχρι εκεί δεν υπάρχει κάποιο τρικ για το Xbox One S ότι έχεις αυτό χρησιμοποιείς.

2. Ναι το δισκάκι θα παίξει αναβαθμισμένο αφού κατεβάσει το απαραίτητο πατς. Φυσικά χρειάζεσαι Xbox One X. Στο S μόνο λιγότερο loading και ένα με το δύο καρέ το πολύ να υπάρχει διαφορά.

3. Αργεί πολύ και είναι λογικό γιατί δεν είναι άμεση προτεραιότητα της εταιρείας τα παιχνίδια της Rare έγιναν αναβάθμιση το 19 που είναι σχεδόν όλα αποκλειστικά πια στο Xbox -.του Donkey Kong. Το The Lost Odyssey κάποια στιγμή θα γίνει όπως έγινε και τo Panzer Drsgoon Orta 16 χρόνια μετά. Θέλει γαιδουρίσια υπομονή.

Το Alan Wake είναι και στο PC ότι βρίσκεσαι στο PC άρα το παίζεις εκεί αν θέλεις πάντα τα καλύτερα καρέ ανάλυση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

----Καλησπερα --

---Παίζω στο x-Box one s  το call of duty warzone ..Και έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο ενω το συνδέω στο χειριστήριο ακούω πεντακάθαρα αλλά δεν με ακούει κανείς ( σε ενα games  δούλεψε κανονικά ) μετά ξανά σιωπή ..έχω αλλάξει 7 με 8 διαφορετικά σετακια ..όλα το ίδιο ..Σιωπή

--Μη και γνωρίζει κανείς πως μπορώ να λύσω το  πρόβλημα ???

--Ευχαριστώ Χάρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Sams Story στα 14ε οποιος ενδιαφερεται για δυο μερουλες ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2020 στις 4:45 ΜΜ, xarakass είπε

----Καλησπερα --

---Παίζω στο x-Box one s  το call of duty warzone ..Και έχω πρόβλημα με το μικρόφωνο ενω το συνδέω στο χειριστήριο ακούω πεντακάθαρα αλλά δεν με ακούει κανείς ( σε ενα games  δούλεψε κανονικά ) μετά ξανά σιωπή ..έχω αλλάξει 7 με 8 διαφορετικά σετακια ..όλα το ίδιο ..Σιωπή

--Μη και γνωρίζει κανείς πως μπορώ να λύσω το  πρόβλημα ???

--Ευχαριστώ Χάρης

Έχεις ενεργοποιημένο το in game chat? Σε άλλες περιπτώσεις (π.χ. party chat) δουλεύει το μικρόφωνο σου και σε ακούνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/5/2020 στις 1:08 ΜΜ, Ggiorgos7 είπε

Sams Story στα 14ε οποιος ενδιαφερεται για δυο μερουλες ακομα

Φοβερό DLC και αρκετά μεγάλο σε διάρκεια...

Και το 2 colonels το βρήκα υπέροχο παρόλο που ήταν απίστευτα γραμμικό και αρκετά σύντομο, η ιστορία του όμως και το τέλος...διαολε.

Το metro exodus , παρόλο που έχει κάποια προβληματα το βάζω στο top 5 αυτής της γενιάς, καταπληκτική ατμόσφαιρα και εξερεύνηση με ωραίο, αργό μεθοδικό gameplay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...