Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει και το 1 και το 2 elite. Έχει μεγάλη διαφορά το 1 απο το απλό και επίσης μεγάλη διαφορά το 2 απο το 1. Καμία σχέση τα υλικά, τα κουμπιά, οι σκανδαλες, τα προφίλ που μπορείς να αλλάζεις, τα +4 κουμπιά από κάτω που τα κάνεις ότι θέλεις  και γενικά για να μην κουράζω είναι πολύ διαφορετική εμπειρία παιχνιδιού. Στο elite 1 υπάρχει μια αστοχία στα κουμπιά lb-rb να ξέρεις κάτι που έτυχε και σε μένα και τα άλλαξα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίταξε η σχέση τιμής - απόδοσης δεν είναι αυτό που λέμε vfm. Σίγουρα είναι υπερκοστολογημενο και σίγουρα δε θα πεις κέρδισα 2-3 δευτερόλεπτα στο γύρο λόγω joystick. Σε fps ας πούμε μπορείς το δεξί stick να το κλειδώσεις και να γίνει πιο βαρύ και να έχεις μικρότερες αποκλείσεις στη στόχευση. Η μπορείς να κλειδώσεις τις σκανδαλες και να πατιούνται πολύ ψηλά όταν θέλεις να πατάς γρήγορα. Για μένα άξιζε η αγορά κυρίως του 2. Τώρα αν αξίζει τα λεφτά του είναι άλλη συζήτηση. Εγώ πάντως πλέον δεν παίζω με άλλο joystick. 

Επεξ/σία από Tigio13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, FrankyGR είπε

Ναι τα έκανα όλα αυτά. Τίποτα τζίφος.

Από ότι βλέπω έχω μέχρι 20/11/2020.

Τώρα πως προχωράω ? Υπάρχει τηλέφωνο εδώ Ελλάδα ή μιλάω με εξωτερικό ?

Ή πιο απλά συνδέσου στο λογαριασμό που έχεις βάλει στη κονσόλα από εδώ, κανε την register και μετά άνοιξε ένα case rma για το πρόβλημα σου.

Θα σου έρθουν 2 μειλ από Ms που θα σου εξηγούν στα Ελληνικά αν έχεις μπει στο ελληνικό xbox.com/account.

Πολύ χοντρικά θα σου στείλουν να τυπώσεις ένα χαρτί με το rma code ώστε να μην πληρώσεις την εταιρία κουριερ που θα έρθει να πάρει τη κονσόλα σου και να την πάει στην κεντρική Ms.

Και μετά απλά περιμένεις λογικά 2-3 εβδομάδες να πάει στα κεντρικά της ms και να σου γυρίσει πίσω η μια νέα ανακατασκευασμένη ή ίδια κονσόλα επισκευασμένη.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, d_gkal είπε

Στα racing games όμως θα καταλάβω διάφορα; Όχι τίποτε άλλο, αλλά κοστίζει αρκετά το χειριστήριο. Μη το πάρω και μείνει στο ράφι

Προσωπική άποψη, μόνο για FPS αξίζει η αγορά και η διαφορά είναι τεράστια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά...νέο μέλος, καλώς σας βρήκα καταρχην!!

Κάτοχος xbox one x  , το πήρα μέσα στην καραντινα!!Σκεφτομαι να κανω το γνωστο κολπακι που διαβασα σε παλιοτερα σχολια με το gold και το ultimate...

εχω τρεις ερωτησεις....η μια ειναι αν ξερετε αν ισχυει ακομη...θελω να πω επειδη τα τελευταια σχολια που ειδα να το δοκιμαζουν ηταν πριν κανα 9μηνο....γινεται ακομη το κολπακι ή θα μου μεινουν τα 2 χρονια gold που εχω σκοπο να παρω;;

η δευτερη ειναι , ενα χειριστηριο που ειχα παρει εξτρα ειχε μεσα δωρο εναν μηνα ultimate...εχοντας μερασει τα 2χρονια gold περνοντας και δωρεαν μηνα ultimate θα μου τους κανει 25 ή να μην το ρισκαρω λετε και να παω να αγορασω εναν μηνα με 1 ευρω...;;

και η τελευταια μου ερωτηση είναι σχετικα με την καρτα gold...ειδα στο cdkeys εχει την ευρωπαικη 44 ευρω και την global 50...να παω να παρω την ευρωπαικη θα την κανει οπως κι αν εχει την μετατροπη σε ultimate ή πρεπει να παρω την global;;

(ειναι μεγαλος πειρασμος η βραζιλιανικη με τα 31 περιπου ευρω αλλα φοβαμαι λιγο μην τυχον δεν τα καταφερω καπου στα 4 βηματα και μου μεινει αμανατι ;-P )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vasilizaitsef είπε

Καλησπέρα παιδιά...νέο μέλος, καλώς σας βρήκα καταρχην!!

Κάτοχος xbox one x  , το πήρα μέσα στην καραντινα!!Σκεφτομαι να κανω το γνωστο κολπακι που διαβασα σε παλιοτερα σχολια με το gold και το ultimate...

εχω τρεις ερωτησεις....η μια ειναι αν ξερετε αν ισχυει ακομη...θελω να πω επειδη τα τελευταια σχολια που ειδα να το δοκιμαζουν ηταν πριν κανα 9μηνο....γινεται ακομη το κολπακι ή θα μου μεινουν τα 2 χρονια gold που εχω σκοπο να παρω;;

η δευτερη ειναι , ενα χειριστηριο που ειχα παρει εξτρα ειχε μεσα δωρο εναν μηνα ultimate...εχοντας μερασει τα 2χρονια gold περνοντας και δωρεαν μηνα ultimate θα μου τους κανει 25 ή να μην το ρισκαρω λετε και να παω να αγορασω εναν μηνα με 1 ευρω...;;

και η τελευταια μου ερωτηση είναι σχετικα με την καρτα gold...ειδα στο cdkeys εχει την ευρωπαικη 44 ευρω και την global 50...να παω να παρω την ευρωπαικη θα την κανει οπως κι αν εχει την μετατροπη σε ultimate ή πρεπει να παρω την global;;

(ειναι μεγαλος πειρασμος η βραζιλιανικη με τα 31 περιπου ευρω αλλα φοβαμαι λιγο μην τυχον δεν τα καταφερω καπου στα 4 βηματα και μου μεινει αμανατι 😜 )

Εγω φιλε μου το εκανα πριν ενα μηνα περιπο κ δουλεψε κανονικα. Εβαλα 3 βραζιλιανικες χωρις να ενεργοποιησω ομως τον εξτρα μηνα γιατι θα ετρωγα ταπα επειδη θα ξεπερνουσα τους 36 μηνες συνολο. Βεβαια τωρα που ειδα οντως 30€ εχει η brazil 12μηνη! Ευτυχως προλαβα εγω κ την εβαλα με 20€ την μια. Anyway καλυτερα παρε 2 x 12μηνες brazil k καθε φορα που θα κανεις ενεργοποιηση αφηνε κ τον εξτρα μηνα κ μετα βαλε κ τον ενα μηνα το δικο σου κ μετα βαλε την προσφορα με το 1€ !

Για να μην σε παρω στο λαιμο μου διαβασε απο το αλλο θρεντ τον οδηγο μηπως τα λεω με αλλη σειρα 😊

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, malias4 είπε

Εγω φιλε μου το εκανα πριν ενα μηνα περιπο κ δουλεψε κανονικα. Εβαλα 3 βραζιλιανικες χωρις να ενεργοποιησω ομως τον εξτρα μηνα γιατι θα ετρωγα ταπα επειδη θα ξεπερνουσα τους 36 μηνες συνολο. Βεβαια τωρα που ειδα οντως 30€ εχει η brazil 12μηνη! Ευτυχως προλαβα εγω κ την εβαλα με 20€ την μια. Anyway καλυτερα παρε 2 x 12μηνες brazil k καθε φορα που θα κανεις ενεργοποιηση αφηνε κ τον εξτρα μηνα κ μετα βαλε κ τον ενα μηνα το δικο σου κ μετα βαλε την προσφορα με το 1€ !

Για να μην σε παρω στο λαιμο μου διαβασε απο το αλλο θρεντ τον οδηγο μηπως τα λεω με αλλη σειρα 😊

Ευχαριστώ πολύ!! 😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι απόλυτος νομίζω ότι μήνας δώρο gold είναι για πρώτη ενεργοποίηση αν το βάλεις τελευταίο λογικά δεν θα τον πάρει. Ας σου το πει και κάποιος άλλος σίγουρα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vasilizaitsef είπε

Καλησπέρα παιδιά...νέο μέλος, καλώς σας βρήκα καταρχην!!

Κάτοχος xbox one x  , το πήρα μέσα στην καραντινα!!Σκεφτομαι να κανω το γνωστο κολπακι που διαβασα σε παλιοτερα σχολια με το gold και το ultimate...

εχω τρεις ερωτησεις....η μια ειναι αν ξερετε αν ισχυει ακομη...θελω να πω επειδη τα τελευταια σχολια που ειδα να το δοκιμαζουν ηταν πριν κανα 9μηνο....γινεται ακομη το κολπακι ή θα μου μεινουν τα 2 χρονια gold που εχω σκοπο να παρω;;

η δευτερη ειναι , ενα χειριστηριο που ειχα παρει εξτρα ειχε μεσα δωρο εναν μηνα ultimate...εχοντας μερασει τα 2χρονια gold περνοντας και δωρεαν μηνα ultimate θα μου τους κανει 25 ή να μην το ρισκαρω λετε και να παω να αγορασω εναν μηνα με 1 ευρω...;;

και η τελευταια μου ερωτηση είναι σχετικα με την καρτα gold...ειδα στο cdkeys εχει την ευρωπαικη 44 ευρω και την global 50...να παω να παρω την ευρωπαικη θα την κανει οπως κι αν εχει την μετατροπη σε ultimate ή πρεπει να παρω την global;;

(ειναι μεγαλος πειρασμος η βραζιλιανικη με τα 31 περιπου ευρω αλλα φοβαμαι λιγο μην τυχον δεν τα καταφερω καπου στα 4 βηματα και μου μεινει αμανατι 😜 )

Καλως τον ! 
Ακριβως σαν εσενα και εγω ... 
αγορασα το xbox one x μεσα στην καραντινα ... οσο το περιμενα ελιωσα εδω μεσα στο διαβασμα 
αγορασα και δευτερο χειρηστηριο για να παιζει η γυναικα ... (αλλα δεν) ... 

Λοιπον τι γινεται τωρα ... το Ultimate του χειριστηριου ειναι μονο αν δεν εχεις ενεργοποιησει αλλη συνδεση ... οποτε αν κανεις την ιστορια με την βραζιλια ... απλα δεν ... 

εγω εκανα ακολουθησα πιστα οτι λεει ο οδηγος στο αλλο νημα. αν ακολουθησεις τον οδηγο βαζεις 27 μηνες και οχι 24 .... οποτε εισαι κομπλε! 
εγω εβαλα 27 μηνες το μαιο ! 
τωρα σκεφτομαι να βαλω κανα τριμηνο ultimate αν το βρω στα 20-25 ευρω ... 

Σαν εμπειρια ... δεν συγκρινεται ... 
ετοιμασου και αγορασε και εξωτερικο σκληρο ... 
απιστευτα παιχνιδια ... ατελειωτα ... η πρωτη αντυπωση ειναι εκπληκτικη .. 
επισης κοιταω μεσα απο την κονσολα και για deal ...αγορασα το nba 2k20 για 3 ευρω!!!! 

Επισης να ξερεις οτι το ultimate σου επιτρεπει να κατεβαζεις παιχνιδια και στον υπολογιστη !!!! οπου εχει manager 2020 !!!! 

για εμενα προχωρα ! αξιζει ! 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dskoul είπε

Καλως τον ! 
Ακριβως σαν εσενα και εγω ... 
αγορασα το xbox one x μεσα στην καραντινα ... οσο το περιμενα ελιωσα εδω μεσα στο διαβασμα 
αγορασα και δευτερο χειρηστηριο για να παιζει η γυναικα ... (αλλα δεν) ... 

Λοιπον τι γινεται τωρα ... το Ultimate του χειριστηριου ειναι μονο αν δεν εχεις ενεργοποιησει αλλη συνδεση ... οποτε αν κανεις την ιστορια με την βραζιλια ... απλα δεν ... 

εγω εκανα ακολουθησα πιστα οτι λεει ο οδηγος στο αλλο νημα. αν ακολουθησεις τον οδηγο βαζεις 27 μηνες και οχι 24 .... οποτε εισαι κομπλε! 
εγω εβαλα 27 μηνες το μαιο ! 
τωρα σκεφτομαι να βαλω κανα τριμηνο ultimate αν το βρω στα 20-25 ευρω ... 

Σαν εμπειρια ... δεν συγκρινεται ... 
ετοιμασου και αγορασε και εξωτερικο σκληρο ... 
απιστευτα παιχνιδια ... ατελειωτα ... η πρωτη αντυπωση ειναι εκπληκτικη .. 
επισης κοιταω μεσα απο την κονσολα και για deal ...αγορασα το nba 2k20 για 3 ευρω!!!! 

Επισης να ξερεις οτι το ultimate σου επιτρεπει να κατεβαζεις παιχνιδια και στον υπολογιστη !!!! οπου εχει manager 2020 !!!! 

για εμενα προχωρα ! αξιζει ! 

 

Ωωω...κατατοπιστικοτατος!!Ναι διάβασα την διαδικασία από τον thread και είναι εύκολη τελικά...θα το κάνω κι εγώ αύριο μάλλον κιόλας όπως ακριβώς το λέει και τον κωδικό του χειριστηρίου τον κρατάω για ώρα ανάγκης αν είναι κάνοντας αν ποτέ χρειαστεί εναν έξτρα λογαριασμό αφού λειτουργεί μόνο αν δεν έχεις κάνει ήδη συνδρομή!!όσο για τον σκληρό...θα ναι σίγουρα από τις επόμενες αγορές...στη χειρότερη μέχρι black Friday χαχαχαχα

 

18 λεπτά πριν, Choutas είπε

Χωρίς να είμαι απόλυτος νομίζω ότι μήνας δώρο gold είναι για πρώτη ενεργοποίηση αν το βάλεις τελευταίο λογικά δεν θα τον πάρει. Ας σου το πει και κάποιος άλλος σίγουρα.

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά και τους τρεις σας πραγματικά!!με κατατοπισατε πλήρως!! 😊

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2020 στις 6:15 ΜΜ, d_gkal είπε

Παίζω κυρίως racing games (forza horizon και nfs heat αυτό το διάστημα) 

Σίγουρα που και που ασχολούμαι και με αλλού είδους παιχνίδια. 

Το elite controller είναι σωστή αγορά για την περίπτωση μου; Θα δω διάφορα κάπου σε σχέση με το απλό;

Από τη στιγμή που παίζεις racing games για ποιο λόγο να μην πάρεις μια τιμονιέρα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, 1988panos2171 said:

Από τη στιγμή που παίζεις racing games για ποιο λόγο να μην πάρεις μια τιμονιέρα; 

Δεν έχω χώρο να την τοποθετήσω. 

Αλλιώς θα έπαιρνα logitech

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Δεν έχω χώρο να την τοποθετήσω. 

Αλλιώς θα έπαιρνα logitech

Thrustmaster δες καλύτερα, ακόμα και η tmx pro είναι καλύτερη από την g920. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...