Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, d_gkal είπε

Δεν έχω χώρο να την τοποθετήσω. 

Αλλιώς θα έπαιρνα logitech

δεν παιζω racing ... forza επαιξα πολυ casual. 
Θα σου πω την δικη μου εμπειρια ... καποιος πιο εμπειρος μπορει να σε συμβουλευσει αλλιως ... 

εχω μια παλια τιμονερια .... η οποια αναγνωριστηκε αμεσως απο το xbox. 

το να παιζεις με τιμονιερα ... απλα δεν συγκρινεται με χειριστηριο ... ενιωθα οτι εχω ελεγχο σε ολα ... 
την τοποθετησα στο τραπεζακι του σαλονιου ... και για να παιξω καθομαι στο πατωμα ... 
αν γουσταρεις racing games  .... ασε το elite και παρε τιμονιερα ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, lebron15 είπε

Thrustmaster δες καλύτερα, ακόμα και η tmx pro είναι καλύτερη από την g920. 

Και γιατί αυτό; Παρεπιπτόντως κάποτε σε προσφορά η g920 έπαιζε στα 170+, τώρα περίπου στα 270. Να περιμένουμε την g923?

Καλά θα ήταν να μην ξεπεράσουμε το ψυχολογικό όριο των 200 αλλά το βλεπω πολύ χλωμό για καλή τιμονιέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, foler79 είπε

Και γιατί αυτό; Παρεπιπτόντως κάποτε σε προσφορά η g920 έπαιζε στα 170+, τώρα περίπου στα 270. Να περιμένουμε την g923?

Καλά θα ήταν να μην ξεπεράσουμε το ψυχολογικό όριο των 200 αλλά το βλεπω πολύ χλωμό για καλή τιμονιέρα...

Έψαχνα καιρό για τιμονιερα και βρήκα βρήκα μια σχετικά καινούρια στα 150e από τις αγγελίες εδώ γιατί και εγώ δεν ήθελα να πάω στα 250.

Η tmx pro είναι καλύτερη από την logi γιατί η thrustmaster έχει οικοσύστημα που σημαίνει ότι διαθέτει ένα ολόκληρο σύστημα τιμονιων και πεταλιων που αλληλουποστηριζονται, αν για παράδειγμα στο μέλλον θες να αναβαθμίσεις σε καλύτερο τιμόνι ή πετάλια μπορείς μετά να πάρεις ή το ένα ή το άλλο. 

Επίσης,το τιμόνι της tmx αν και είναι πιο φθηνιαρικο και πλαστικό από της g920, ε έχει υβριδικό σύστημα με γρανάζια και ιμάντα ενώ η g920 μόνο γρανάζια. Η διαφορά εδώ είναι ότι ο ιμάντας σου αφήνει μία πιο smooth αίσθηση από ότι ένας μηχανισμός με σκέτα γρανάζια. Η g920 κάνει πολύ θόρυβο και τα γραναζια αφήνουν μία αίσθηση ότι το τιμόνι μαγκωνει. 

Όσον αφορά τα πετάλια, είναι πάνω κάτω στα ίδια αλλά αυτά της thrustmaster είναι πιο εύκολα παραμετροποιησιμα συν το ότι μπορείς να αναβαθμίσεις σε t-lcm κάποια στιγμή τα οποία διαθέτουν load cell. 

Έν τέλει, το μόνο καλύτερο που πιστεύω πως έχει η g920 από την tmx pro είναι η πιο premium αίσθηση στο τιμόνι, στο πιάσιμο δηλαδή και όχι στον μηχανισμό και ότι έχει καλύτερο service σε περίπτωση που προκύψει κάποιο πρόβλημα. 

Για tx που είναι λίγο πιο ακριβή από την g920 δεν το συζητώ, πολύ ανώτερη συν το ότι μπορείς να αλλάξεις και τιμόνια στο servo base. 

Επεξ/σία από lebron15
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, malias4 είπε

Εγω φιλε μου το εκανα πριν ενα μηνα περιπο κ δουλεψε κανονικα. Εβαλα 3 βραζιλιανικες χωρις να ενεργοποιησω ομως τον εξτρα μηνα γιατι θα ετρωγα ταπα επειδη θα ξεπερνουσα τους 36 μηνες συνολο. Βεβαια τωρα που ειδα οντως 30€ εχει η brazil 12μηνη! Ευτυχως προλαβα εγω κ την εβαλα με 20€ την μια. Anyway καλυτερα παρε 2 x 12μηνες brazil k καθε φορα που θα κανεις ενεργοποιηση αφηνε κ τον εξτρα μηνα κ μετα βαλε κ τον ενα μηνα το δικο σου κ μετα βαλε την προσφορα με το 1€ !

Για να μην σε παρω στο λαιμο μου διαβασε απο το αλλο θρεντ τον οδηγο μηπως τα λεω με αλλη σειρα 😊

λοιπον παιδια εκανα πριν καμια ωρα την ολη διαδικασια και πηγαν ολα εξαιρετικα...δεν μου πηρε ουτε δεκα λεπτακια!!πλεον με 62 ευρω ειμαι κατοχος ultimate μεχρι 14 δεκεμβριου του 22!!

Σας ευχαριστω και παλι...αν δεν με ωθουσατε κι αν δεν ηταν τοσο καλα γραμμενα στο αλλο thread δε θα το τολμουσα!! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, vasilizaitsef είπε

λοιπον παιδια εκανα πριν καμια ωρα την ολη διαδικασια και πηγαν ολα εξαιρετικα...δεν μου πηρε ουτε δεκα λεπτακια!!πλεον με 62 ευρω ειμαι κατοχος ultimate μεχρι 14 δεκεμβριου του 22!!

Σας ευχαριστω και παλι...αν δεν με ωθουσατε κι αν δεν ηταν τοσο καλα γραμμενα στο αλλο thread δε θα το τολμουσα!! 

Αντε καλοριζικο κ καλα καψιματα τωρα που μπαινει κ χειμωνας !!

Οντως το παλικαρι που εχει γραψει τις οδηγιες ειναι αψογες

Επεξ/σία από malias4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε λίγο όταν λέει η Microμαλακη ότι σταμάτησε το Xbox one X τι εννοείς ακριβώς;. 

Γιατι βλέπω ξαφνικά οι αγγελίες πήγανε στα 300-400 ευρώ δεύτερο χεράκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Για πείτε λίγο όταν λέει η Microμαλακη ότι σταμάτησε το Xbox one X τι εννοείς ακριβώς;. 

Γιατι βλέπω ξαφνικά οι αγγελίες πήγανε στα 300-400 ευρώ δεύτερο χεράκι. 

Λοιπον ... η microsoft επαιξε πολυ καλα το θεμα του μαρκετιν 

Εχουμε και λεμε ... πριν καν ανακοινωσει το Xbox Series S (XSS) τοτε που υπηρχαν μονο φημες και επισης ολοι ελεγαν οτι το XBOX SERIES X (XSX) θα κοστιζει 600 ευρω ... 
Τοτε λοιπον, βγηκε και ειπε οτι σταματαει την παραγωγη του ΟΝΕ Χ !!! ... 
αποτελεσμα ηταν η τιμη του να μεινει σταθερη, μην σου πω σε ορισμενες περιπτωσεις να ακριβύνει. 

Τωρα λοιπον ανακοινωνει το XSS σε τιμη 300 ευρω. Αλλα το θεμα ειναι οτι το XSS υποοστιριζει μονο 1080p αναλυση. Οποτε καποιος σαν εμενα που εχω 4κ τηλεοραση στα 60hz αναγκαστηκα ειτε θα παω στο XSX οποτε θα πληρωσω την 500αρου ... ειτε σε μεταχειρησμενο one X

Γενικως το μαρκετιν της Microsoft εκανε φοβερη δουλεια για πρωτη φορα, οσο αφορα τις κονσολες

 

Προσωπικη εκτιμηση 
στις τιμες που ειναι το one x μεταχειρησμενο δεν αξιζει. 
αν βρεις κανενα στα 200 ευρω τοτε ναι αξιζει ... 
αλλιως πας στο XSS και εχεις ray tracing και ολους τους νεους τιτλους (με συμβιβασμο στην αναλυση) 
ειτε πας στο XSX και εχεις τα παντα .... (απλα μετα θα σκεφτεσαι να αλλαξεις και τηλεοραση) 

Επεξ/σία από dskoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Τελικά αν συγκρίνουμε series S και one X, ποιο είναι καλύτερο; 

one X θα έλεγα γιατί έχει το drive και 4K gaming. Μετάβαση από one X σε Series S δεν είναι κάτι που θα έκανα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Τελικά αν συγκρίνουμε series S και one X, ποιο είναι καλύτερο; 

Εξαιρταται απο την τιμη και απο τι συστημα εχεις.

Αν τα βρεις και τα 2 στην ιδια τιμη τοτε το XSS γιατι ειναι future proof
αν βρεις το one X στα 200 τοτε ασυζητητη το one X

Αν θες 4κ αναλυση το onex 
αν θες ray tracing το xss

ειναι συνθετη απαντηση ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dskoul είπε

Λοιπον ... η microsoft επαιξε πολυ καλα το θεμα του μαρκετιν 

Εχουμε και λεμε ... πριν καν ανακοινωσει το Xbox Series S (XSS) τοτε που υπηρχαν μονο φημες και επισης ολοι ελεγαν οτι το XBOX SERIES X (XSX) θα κοστιζει 600 ευρω ... 
Τοτε λοιπον, βγηκε και ειπε οτι σταματαει την παραγωγη του ΟΝΕ Χ !!! ... 
αποτελεσμα ηταν η τιμη του να μεινει σταθερη, μην σου πω σε ορισμενες περιπτωσεις να ακριβύνει. 

Τωρα λοιπον ανακοινωνει το XSS σε τιμη 300 ευρω. Αλλα το θεμα ειναι οτι το XSS υποοστιριζει μονο 1080p αναλυση. Οποτε καποιος σαν εμενα που εχω 4κ τηλεοραση στα 60hz αναγκαστηκα ειτε θα παω στο XSX οποτε θα πληρωσω την 500αρου ... ειτε σε μεταχειρησμενο one X

Γενικως το μαρκετιν της Microsoft εκανε φοβερη δουλεια για πρωτη φορα, οσο αφορα τις κονσολες

 

Προσωπικη εκτιμηση 
στις τιμες που ειναι το one x μεταχειρησμενο δεν αξιζει. 
αν βρεις κανενα στα 200 ευρω τοτε ναι αξιζει ... 
αλλιως πας στο XSS και εχεις ray tracing και ολους τους νεους τιτλους (με συμβιβασμο στην αναλυση) 
ειτε πας στο XSX και εχεις τα παντα .... (απλα μετα θα σκεφτεσαι να αλλαξεις και τηλεοραση) 

Το βρήκα στα 130 τι λες; 

Έχω ήδη 4Κ από πέρυσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το one x είναι πολύ καλό για τα τωρινά δεδομένα και για 1 ίσως 2 χρόνια ακόμη μετά δεν θα παίζει τα games που θα βγαίνουν στα series.
Επρεπε να βάλουν ένα drive στο s με κόστος 50€ και στα 350€ για 1440p 120hz θα πουλούσε σαν τρελό ειδικά στους ελαφρύ pcgamers που δεν θέλουν να τα σκάσουν σε vga.

Εγω πιστεύω black friday θα δούμε xbox one x στα 200€ αν όχι Ελλάδα εξωτερικό σίγουρα.

2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Το βρήκα στα 130 τι λες; 

Έχω ήδη 4Κ από πέρυσι 

Σίγουρα είναι το One X ;
Αν ναι έπρεπε πρώτα να το πάρεις και μετά να ρωτήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dreaming123 είπε

Το one x είναι πολύ καλό για τα τωρινά δεδομένα και για 1 ίσως 2 χρόνια ακόμη μετά δεν θα παίζει τα games που θα βγαίνουν στα series.
Επρεπε να βάλουν ένα drive στο s με κόστος 50€ και στα 350€ για 1440p 120hz θα πουλούσε σαν τρελό ειδικά στους ελαφρύ pcgamers που δεν θέλουν να τα σκάσουν σε vga.

Εγω πιστεύω black friday θα δούμε xbox one x στα 200€ αν όχι Ελλάδα εξωτερικό σίγουρα.

Σίγουρα είναι το One X ;
Αν ναι έπρεπε πρώτα να το πάρεις και μετά να ρωτήσεις.

Ναι Ρε εννοείται τι σίγουρα... 100000%

Μόλις τώρα, dskoul είπε

one x ή one s ? 
το Χ παρε το 
το S μην ασχοληθεις 

One X το είχα και πριν 5 μήνες... Το είχα βρει στα 150 τότε από έναν τύπο. 

Τώρα το βρήκα πιο φθηνό. 

Το xbox one S το βρήκα στα 60 με εγγύηση. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ναι Ρε εννοείται τι σίγουρα... 100000%

One X το είχα και πριν 5 μήνες... Το είχα βρει στα 150 τότε από έναν τύπο. 

Τώρα το βρήκα πιο φθηνό. 

Το xbox one S το βρήκα στα 60 με εγγύηση. 

Αν δεν τα πάρεις στείλε μου ενα pm να πάρω εγω η το X η το S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...