Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, red1 said:

Καλησπέρα παιδιά.

Δε μου λέτε, κάθε πότε κάνει η MS εκπτώσεις/προσφορές στο store ?  Θέλω να αγοράσω το Ninja Gaiden 3 Razor's Edge εδώ και καιρό αλλά τα 30€ που ζητάνε...
Επίσης, το wish list λειτουργεί ως επιλογή όντως ? Λεει πως αμα προσθέσεις παιχνίδι στη λίστα σου έρχεται ειδοποίηση καθε φορά που αυτό ειναι σε έκπτωση - τόσους μήνες όμως που το έχω ενεργοποιημένο δεν μου έχει έρθει ποτέ τίποτα :D 

Τhanks

Δεν ειναι λιγο παλιο αυτο?εννοω για να εχει τοσο υψηλη τιμη?σε κλειδαδικο κοιταξες?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει κωδικό παιχνιδιού Αμερικής σε ευρωπαϊκό -ελληνικό λογαριασμό?

Γίνεται?

Π.χ. αυτόν.

Edit: Βρήκα αυτό το βίντεο που δείχνει ότι μπορείς χωρίς τη χρήση vpn.

Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, barman_ είπε

Δεν ειναι λιγο παλιο αυτο?εννοω για να εχει τοσο υψηλη τιμη?σε κλειδαδικο κοιταξες?

Ελα βρε bar, καλησπέρα :) 
Ακριβώς επειδή είναι παλιό το λέω :D 
Κλειδάδικο δεν πάιζει τίποτα (είναι πολύ παλιό) και οι τιμές για hard copy....απο τα 30-κατι (με αλλα 20€ μεταφορικα lol) μέχρι 60ρού...

Κρίμα που δεν το πέτυχα πέρυσι Οκτώβριο στο games with gold που το είχαν δώσει κούτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το wishlist λειτουργεί ακριβώς έτσι σου λέει κάθε φορά που βρίσκεται σε έκπτωση με notification.

Το Xbox One για τίτλους Xbox One δεν έχει region locking αγοράζεις από οποιαδήποτε region. Έχω ενεργοποιήσει Αυστραλιανή έκδοση ππαιχνιδιούσε ελληνικό λογαριασμό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, red1 είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Δε μου λέτε, κάθε πότε κάνει η MS εκπτώσεις/προσφορές στο store ?  Θέλω να αγοράσω το Ninja Gaiden 3 Razor's Edge εδώ και καιρό αλλά τα 30€ που ζητάνε...
Επίσης, το wish list λειτουργεί ως επιλογή όντως ? Λεει πως αμα προσθέσεις παιχνίδι στη λίστα σου έρχεται ειδοποίηση καθε φορά που αυτό ειναι σε έκπτωση - τόσους μήνες όμως που το έχω ενεργοποιημένο δεν μου έχει έρθει ποτέ τίποτα :D 

Τhanks

κανει εκπτωσεις ... μερικες φορες ειναι και ζορικες ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Choutas said:

Ναι το wishlist λειτουργεί ακριβώς έτσι σου λέει κάθε φορά που βρίσκεται σε έκπτωση με notification.

Το Xbox One για τίτλους Xbox One δεν έχει region locking αγοράζεις από οποιαδήποτε region. Έχω ενεργοποιήσει Αυστραλιανή έκδοση ππαιχνιδιούσε ελληνικό λογαριασμό.

Δηλαδή αν βρω ένα παιχνίδι από άλλη ήπειρο, μπορώ άνετα να τον ενεργοποιήσω στον λογαριασμό μου; Χωρίς να κάνω κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει games μέσω του store και από το ελληνικό και από το αγγλικό και από το αμερικάνικο. Στο ελληνικό βάζοντας χρεωστική κάρτα όπως ξέρετε να κάνετε. Στο αγγλικό χρησιμοποιώντας κάρτα revolut και στο αμερικάνικο είτε αγοράζοντας προπληρωμένη σε δολλάρια είτε αγοράζοντας απευθείας τον κωδικό για us store. 

Με το αγγλικό δεν υπάρχει κανένα θέμα γιατί βάζεις κανονικά εικονική χρεωστική κάρτα, ενώ στο αμερικάνικο χρησιμοποιώ κάποιο free vpn για να μου δεχθεί στο redeem την κάρτα γιατί ακόμα και να το γυρίσω απλά σε us μου βγάζει error. Το πιο οικονομικό φαίνεται να είναι το us, αγοράζω συνήθως μία προπληρωμένη 50$ στα 35e-40e και αγοράζω τα παιχνίδια σε πολύ καλύτερη τιμή αφενός λόγω των χρημάτων που εξοικονομώ από την ισοτιμία με την αγορά της κάρτας, αφενός λόγω των καλύτερων τιμών που έχει έτσι κι αλλιώς το us store.

Αμερικάνικο χρησιμοποιώ και στο Switch, πήρα 12μηνη συνδρομή με 14e και ό,τι παιχνίδι αγοράσω στο μέλλον θα το πάρω με προπληρωμένη. Γενικά, όλες οι εταιρείες πρέπει να μας έχουν για πολύ μπρούκληδες εμάς του Ευρωπαίους, δεν εξηγείται αλλιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Choutas είπε

Ναι το wishlist λειτουργεί ακριβώς έτσι σου λέει κάθε φορά που βρίσκεται σε έκπτωση με notification.

Το Xbox One για τίτλους Xbox One δεν έχει region locking αγοράζεις από οποιαδήποτε region. Έχω ενεργοποιήσει Αυστραλιανή έκδοση ππαιχνιδιούσε ελληνικό λογαριασμό.

Thanks Choutas ;) 
Το βρήκα στο Αmazon.com (Αμερική δλδ) digital download στα 25€ αλλά ακριβώς επειδή είναι Χ360 και οχι ΧΟΝΕ παιχνίδι θα πρέπει να μπλέκω πάλι με VPN για εξαργύρωση κωδικού, να γυρίσω κονσόλα σε Αμερική και δεν εχω καμία όρεξη (για διαφορά 5 €)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Choutas είπε

Ναι το wishlist λειτουργεί ακριβώς έτσι σου λέει κάθε φορά που βρίσκεται σε έκπτωση με notification.

Το Xbox One για τίτλους Xbox One δεν έχει region locking αγοράζεις από οποιαδήποτε region. Έχω ενεργοποιήσει Αυστραλιανή έκδοση ππαιχνιδιούσε ελληνικό λογαριασμό.

Αν απαντάς σε εμένα είσαι σίγουρος γι αυτό;;;; 

 

Δηλαδή μπορώ να αγοράσω ένα κωδικό παιχνιδιού από Αμερική και να το βάλω στο ευρωπαϊκό μου λογαριασμό; 

Θα έχω κάνα θέμα γενικότερα με αυτό το παιχνίδι μελλοντικά ή όχι; 

1 ώρα πριν, lebron15 είπε

Έχω αγοράσει games μέσω του store και από το ελληνικό και από το αγγλικό και από το αμερικάνικο. Στο ελληνικό βάζοντας χρεωστική κάρτα όπως ξέρετε να κάνετε. Στο αγγλικό χρησιμοποιώντας κάρτα revolut και στο αμερικάνικο είτε αγοράζοντας προπληρωμένη σε δολλάρια είτε αγοράζοντας απευθείας τον κωδικό για us store. 

Με το αγγλικό δεν υπάρχει κανένα θέμα γιατί βάζεις κανονικά εικονική χρεωστική κάρτα, ενώ στο αμερικάνικο χρησιμοποιώ κάποιο free vpn για να μου δεχθεί στο redeem την κάρτα γιατί ακόμα και να το γυρίσω απλά σε us μου βγάζει error. Το πιο οικονομικό φαίνεται να είναι το us, αγοράζω συνήθως μία προπληρωμένη 50$ στα 35e-40e και αγοράζω τα παιχνίδια σε πολύ καλύτερη τιμή αφενός λόγω των χρημάτων που εξοικονομώ από την ισοτιμία με την αγορά της κάρτας, αφενός λόγω των καλύτερων τιμών που έχει έτσι κι αλλιώς το us store.

Αμερικάνικο χρησιμοποιώ και στο Switch, πήρα 12μηνη συνδρομή με 14e και ό,τι παιχνίδι αγοράσω στο μέλλον θα το πάρω με προπληρωμένη. Γενικά, όλες οι εταιρείες πρέπει να μας έχουν για πολύ μπρούκληδες εμάς του Ευρωπαίους, δεν εξηγείται αλλιώς.

Νομίζω για να μπορείς να κάνεις redeem κωδικούς παιχνιδιών άλλον region πρέπει να έχεις νέο ένα τρόπο πληρωμής της αντίστοιχης χώρας που ειναι το παιχνίδι. 

 

Εκτός αν μπορείς απλά να εισάγεις τον κωδικό αλλάζωντας το region μέσα από την ίδια τη κονσόλα ή μέσω vpn. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, red1 said:

Ελα βρε bar, καλησπέρα :) 
Ακριβώς επειδή είναι παλιό το λέω :D 
Κλειδάδικο δεν πάιζει τίποτα (είναι πολύ παλιό) και οι τιμές για hard copy....απο τα 30-κατι (με αλλα 20€ μεταφορικα lol) μέχρι 60ρού...

Κρίμα που δεν το πέτυχα πέρυσι Οκτώβριο στο games with gold που το είχαν δώσει κούτρα

Γεια σου φιλαρακι μου

εγω θα σου προτεινα να περιμενεις μηπως σκασει σε καμια προσφορα η κοιτα στις αγγελιες μηπως βρεθει κατι..ειναι πραγματικα αμαρτια να δωσεις τοσα χρηματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, barman_ είπε

Γεια σου φιλαρακι μου

εγω θα σου προτεινα να περιμενεις μηπως σκασει σε καμια προσφορα η κοιτα στις αγγελιες μηπως βρεθει κατι..ειναι πραγματικα αμαρτια να δωσεις τοσα χρηματα

Πολύ αργά Bar, δεν άντεξα, σφάζω ηδη terror-ιστες με τον Ryu Hayabusa :D 
Αυτο το backwards compatibility ρε παιδί μου με έχει καταστρέψει, θα μπορούσα να είχα πάρει κανα' Control αλλά προτίμησα παιχνίδια 10ετίας...

BC = microsoft και ξερό ψωμί (ενας απο τους λόγους για τους οποίους θα συνεχίσω σε XSX την επόμενη γενιά)

ΥΓ: σΕ χρωστάω ακόμα μπύρα(ες) φίλε ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, red1 said:

Πολύ αργά Bar, δεν άντεξα, σφάζω ηδη terror-ιστες με τον Ryu Hayabusa :D 
Αυτο το backwards compatibility ρε παιδί μου με έχει καταστρέψει, θα μπορούσα να είχα πάρει κανα' Control αλλά προτίμησα παιχνίδια 10ετίας...

BC = microsoft και ξερό ψωμί (ενας απο τους λόγους για τους οποίους θα συνεχίσω σε XSX την επόμενη γενιά)

ΥΓ: σΕ χρωστάω ακόμα μπύρα(ες) φίλε ;) 

Καλη διασκεδαση ;) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, d_gkal είπε

Δηλαδή αν βρω ένα παιχνίδι από άλλη ήπειρο, μπορώ άνετα να τον ενεργοποιήσω στον λογαριασμό μου; Χωρίς να κάνω κάτι άλλο;

Για κλειδιά ασυζητητί χωρίς vpn χωρίς τίποτα. Τώρα αν θέλεις να αγοράσεις από άλλο store αν δεν απατώμαι θέλει κάρτα της χώρας του store. Αλλιώς το παρακάμπτεις μόνο με αγοράς gift card για στερλίνες και αμερικανικά δολλάρια για το αγγλικό και αμερικανικό στορ αντίστοιχα.

Για κλειδάδικα(που πουλούν κλειδιά) ή για συλλεκτικές ή.limited τρίτων χωρών ενεργοποιούνται χωρίς πρόβλημα σε ελληνικό λογαριασμό.

Εσύ τι θέλεις να κάνεις συγκεκριμένα;

6 ώρες πριν, red1 είπε

Thanks Choutas ;) 
Το βρήκα στο Αmazon.com (Αμερική δλδ) digital download στα 25€ αλλά ακριβώς επειδή είναι Χ360 και οχι ΧΟΝΕ παιχνίδι θα πρέπει να μπλέκω πάλι με VPN για εξαργύρωση κωδικού, να γυρίσω κονσόλα σε Αμερική και δεν εχω καμία όρεξη (για διαφορά 5 €)

Σωστός. Θα μπλέξεις με vpn γιατί το x360 θα έχει για πάντοτε region locking και δεν αξίζει να μπλέξεις.

Προτείνω Wishlist και απλά να περιμένεις μέχρι να γίνει κάνα sale της εκδότριας εταιρείας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, Choutas said:

Για κλειδιά ασυζητητί χωρίς vpn χωρίς τίποτα. Τώρα αν θέλεις να αγοράσεις από άλλο store αν δεν απατώμαι θέλει κάρτα της χώρας του store. Αλλιώς το παρακάμπτεις μόνο με αγοράς gift card για στερλίνες και αμερικανικά δολλάρια για το αγγλικό και αμερικανικό στορ αντίστοιχα.

Για κλειδάδικα(που πουλούν κλειδιά) ή για συλλεκτικές ή.limited τρίτων χωρών ενεργοποιούνται χωρίς πρόβλημα σε ελληνικό λογαριασμό.

Εσύ τι θέλεις να κάνεις συγκεκριμένα;

Σωστός. Θα μπλέξεις με vpn γιατί το x360 θα έχει για πάντοτε region locking και δεν αξίζει να μπλέξεις.

Προτείνω Wishlist και απλά να περιμένεις μέχρι να γίνει κάνα sale της εκδότριας εταιρείας.

Εδώ πχ το forza 7 σε us code είναι φθηνότερο απο EU. 

Αγοράζω άφοβα; https://www.allkeyshop.com/blog/buy-forza-motorsport-7-xbox-one-code-compare-prices/

Επεξ/σία από d_gkal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα το είδα ότι το αγόρασες καλοπαίχνιδο.

Προς παράγοντα. Ναι μπορείς αλλά μόνο για XOne ξεχνάς το OG Xbox και το X360

4 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Εδώ πχ το forza 7 σε us code είναι φθηνότερο απο EU. 

Αγοράζω άφοβα; https://www.allkeyshop.com/blog/buy-forza-motorsport-7-xbox-one-code-compare-prices/

Αγοράζεις ναι. Αν μία στο ένα εκατομμύριο δεν στο πάρει αλλάζεις region στην κονσόλα (δεν χρειάζεται στο account)και παρακάμπτεις και την τελευταία δικλείδα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...