Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Choutas είπε

Δεν μπορώ να κάνω claim τα games with.gold για 360 δηλαδή το Sphinx. Την κονσόλα την έδωσα και δυστυχώς ούτε από Firefox ούτε από Chrome ούτε από Xbox App το κάνει claim. Άλλος τρόπος υπάρχει; Ή θα παρακαλέσω κάποιον να το κάνει claim για εμένα από την κονσόλα του;

Επισης, περαν της λυσης με το tampermonkey στον chrome (υπαρχουν αντιστοιχα και για firefox), πρεπει να αναφερθει το εξης σημαντικο, αν ισχυει.

Το νεο λινκ ειναι μεσα απο το store του νεου xbox, δηλ.

https://www.microsoft.com/en-ca/p/sphinx-and-the-cursed-mummy/bpk3l1w8n5gw?activetab=pivot:overviewtab

(Αλλαζετε αν θελετε το en-ca με αμερικη en-us-αγγλια en-gb-ελλαδα el-gr, οτιδηποτε, η πιο απλα απο κατω αριστερα επιλεγετε χωρα μαγαζιου)

Τον περασμενο μηνα τα πηρα και εγω ετσι λογω ευκολιας σε 4 accounts που παιρνω για μενα και φιλους.

Λογικα αυτο δουλευει και τωρα σε ολους. Ειχα χαρει που επιτελους το εφτιαξαν ετσι...

Αλλα..., μην το παρετε ετσι...

αναφερει ενας χρηστης στο reddit:

"I recommend claiming Spinx and the cursed mummy through this link https://marketplace.xbox.com/en-us/Product/Sphinx-the-Cursed-Mummy/66acd000-77fe-1000-9115-d802354807e4?cid=search otherwise if you don’t, the game won’t be linked to your account, but instead to your gold membership. I recommend claiming the 360/OG Xbox games through the old marketplace from now on"

(Αυτο σημαινει οτι δεν θα "βλεπεις" το παιχνιδι στην βιβλιοθηκη σου οταν δεν εισαι συνδρομητης gold, πραγμα που σβηνει το πλεονεκτημα που ειχαν τα παιχνιδια του 360 εως τωρα που τα επαιζες ακομη και χωρις να εισαι gold).

Το οποιο βεβαια παλιο στορ δεν δουλευει, εκτος με το τρικ που ειπαμε (υπαρχουν και αλλα τρικ εδω και 8 μηνες αλλα δεν δουλευαν ολα σε ολους).

Πολυ κακο παντως αν ισχυει αυτο που λεει ο φιλτατος. Δεν προλαβαινω να το τσεκαρω, οποιος τσεκαρει η μαθει περισσοτερα ας μας πει.

Αρα, η απολυτη λυση, προς το παρον, ειναι ειτε με κονσολα 360, ειτε με το παλιο στορ και το tampermonkey.

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο red sports controller στον αριστερό μοχλό ουσιαστικά κόπηκε το καοτσουκ περίβλημα.

 

Έχουμε ιδέα πως μπορώ να το αντικαταστήσω? Είτε σε κάποιο μαγαζί είτε στην MS το κόστος πόσο είναι περίπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα με tampermonkey και μετά το έκανα και όπως είπες. Βασικά το έκανα δύο φορές claim.

Και έχεις δίκιο ήταν συνδεδεμένο με την gold την πρώτη φορά. Μιλάμε για μπέρδεμα που αν κάποιος δεν είναι σε φόρουμ να τον βοηθήσουν πιθανότατα την έκατσε.

Ευχαριστώ πάντως και τους δύο μιλάμε αυτό σκεφτόμουν όλην την ημέρα. Κόλλημα έπαθα άσχημο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tesseract είπε

Με τα ενσύρματα παίρνεις σχεδόν ότι γουστάρεις.

Δες εδώ για wireless κτλ προτάσεις.

https://www.windowscentral.com/best-xbox-series-x-headsets

Αυτά θα παίζουν με XBOX ONE S ως ασύρματα; 

https://www.amazon.co.uk/Logitech-Gaming-Headset-Wireless-Surround/dp/B01MYW8COY/ref=sr_1_14?crid=1DP9QOE5ICERO&dchild=1&keywords=xbox+wireless+headset&qid=1601930189&sprefix=xbox+%2Caps%2C271&sr=8-14

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ChownTuen είπε

Chow, ΔΕΝ χρειάζεσαι φιλαράκι μου ασύρματα, το joypad του ONE S σου εχει κανονική είσοδο 3.5mm για να κοτσάρεις ο,τι ενσύρματο ακουστικό γουστάρεις - και συν τοις άλλοις - το joypad μπορεί να τα οδηγήσει πολύ όμορφα/καλά χωρίς την χρήση κάποιου DAC/AV ενισχυτή   (σε αντίθεση με το PS4 που απλά δεν μπορούσε να οδήγησει σωστά headset ακόμα και των 30 Ohm)
To θέμα του καλωδίου δεν υφίσταται καν καθώς θα έχεις μερικά cm καλωδίου απο το κεφάλι σου στο...joypad.;)

Tα έξτρα χρήματα που θα δώσεις για την "πολυτέλεια" του wireless (γιατί το πληρώνεις κανονικά αυτό), θα τα χάσεις σε ποιότητα ήχου αμα πας σε κάτι φτηνό(τερο), πάνε σε ενσύρματα καλύτερα και την διαφορά δώσ΄την για κανα' παιχνίδι ή...μπύρες.Για Καλά wireless ακουστικά πρέπει να κοιτάξεις απο στο 200άρικο.

Πάνε σε κάτι καλό και δοκιμασμένο : Ηyper X Cloud Alpha, HyperX Cloud 2, Coolermaster HM751 (τα Razer ασ'τα καλύτερα)

Αμα χρειαστείς κάτι άλλο, εδώ είμαστε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαζή απορία!

Επειδή βρισκω πολυ πιο οικονομικα το αμερικανικο code για το fifa 21 εαν το αγορασω και κανω την προσθήκη με αμερκανικη ip μέσω vpn για μια φορά θα εχω καποιο προβλημα?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, red1 είπε

Chow, ΔΕΝ χρειάζεσαι φιλαράκι μου ασύρματα, το joypad του ONE S σου εχει κανονική είσοδο 3.5mm για να κοτσάρεις ο,τι ενσύρματο ακουστικό γουστάρεις - και συν τοις άλλοις - το joypad μπορεί να τα οδηγήσει πολύ όμορφα/καλά χωρίς την χρήση κάποιου DAC/AV ενισχυτή   (σε αντίθεση με το PS4 που απλά δεν μπορούσε να οδήγησει σωστά headset ακόμα και των 30 Ohm)
To θέμα του καλωδίου δεν υφίσταται καν καθώς θα έχεις μερικά cm καλωδίου απο το κεφάλι σου στο...joypad.;)

Tα έξτρα χρήματα που θα δώσεις για την "πολυτέλεια" του wireless (γιατί το πληρώνεις κανονικά αυτό), θα τα χάσεις σε ποιότητα ήχου αμα πας σε κάτι φτηνό(τερο), πάνε σε ενσύρματα καλύτερα και την διαφορά δώσ΄την για κανα' παιχνίδι ή...μπύρες.Για Καλά wireless ακουστικά πρέπει να κοιτάξεις απο στο 200άρικο.

Πάνε σε κάτι καλό και δοκιμασμένο : Ηyper X Cloud Alpha, HyperX Cloud 2, Coolermaster HM751 (τα Razer ασ'τα καλύτερα)

Αμα χρειαστείς κάτι άλλο, εδώ είμαστε

Έλεγα να πάρω ασύρματα να τα έχω γενικά. Εξάλλου έχω κάποια πολύ παλιά AMG και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, απλώς δεν έχουν μικρόφωνο. Οπότε τα είδα ως μια ευκαιρία για αναβάθμιση. 

Με έπεισες όμως. Βρήκα τα HyperX Cloud Stinger HX-HSCSX-BK/WW στα 60 ευρώ. Καλούτσικη τιμούλα, πιο πολύ εντύπωση μου κάνει ότι το ίδιο κατάστημα έχει και τα HyperX Cloud Stinger HX-HSCSS-BK/EM για το PS4. Δεν υποτίθεται ότι δεν τίθεται θέμα συμβατότητας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ChownTuen είπε

Έλεγα να πάρω ασύρματα να τα έχω γενικά. Εξάλλου έχω κάποια πολύ παλιά AMG και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, απλώς δεν έχουν μικρόφωνο. Οπότε τα είδα ως μια ευκαιρία για αναβάθμιση. 

Με έπεισες όμως. Βρήκα τα HyperX Cloud Stinger HX-HSCSX-BK/WW στα 60 ευρώ. Καλούτσικη τιμούλα, πιο πολύ εντύπωση μου κάνει ότι το ίδιο κατάστημα έχει και τα HyperX Cloud Stinger HX-HSCSS-BK/EM για το PS4. Δεν υποτίθεται ότι δεν τίθεται θέμα συμβατότητας; 


Δεν θα σου πρότεινα φίλε τα cloud stinger καθώς η κατασκευή τους και η ποιοτητα ήχου τους δεν είναι και η καλύτερη !
Το θέμα συμαβατότητας δεν υφίσταται φίλε μου απο τη στιγμή που έχεις 3.5mm jack, ολα plug 'n' play είναι, αμα μιλούσαμε για BT, wireless ή κάποιον ενσωματωμένο στο κουτί USB DAC τότε ναι ;)
Aυτή τη στιγμή, τα gaming  headsets με την καλήτερη ποιότητα ήχου αλλά και μικροφώνου είναι τα   Sennheiser GSP (ακομα και τα 300 είναι καλά), ΗyperX Cloud Alpha/Alpha S, CoolerMaster MH751.

Kαλή αγορά !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, Choutas είπε

Το έκανα με tampermonkey και μετά το έκανα και όπως είπες. Βασικά το έκανα δύο φορές claim.

Και έχεις δίκιο ήταν συνδεδεμένο με την gold την πρώτη φορά. Μιλάμε για μπέρδεμα που αν κάποιος δεν είναι σε φόρουμ να τον βοηθήσουν πιθανότατα την έκατσε.

Ευχαριστώ πάντως και τους δύο μιλάμε αυτό σκεφτόμουν όλην την ημέρα. Κόλλημα έπαθα άσχημο.

υπάρχει καποιος οδηγός  για claim με το tampermonkey γιατί δεν καταλαβαίνω πως το χρησιμοποιούν. εχω χάσει τη μπάλα

 

Επεξ/σία από konstantin79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, alex-gate-7-1925 είπε

Στο red sports controller στον αριστερό μοχλό ουσιαστικά κόπηκε το καοτσουκ περίβλημα.

Έχουμε ιδέα πως μπορώ να το αντικαταστήσω? Είτε σε κάποιο μαγαζί είτε στην MS το κόστος πόσο είναι περίπου?

Σήμερα το έβγαλα τελείως γιατί δεν γινόταν αλλιώς.

 

Υπάρχει κανένας που να έχει βρει κάπου πιστή αντιγραφή των χρωμάτων? Ουσιαστικά μόνο το κομμάτι σιλικόνης θέλω που αγκαλιάζει το μοχλό. Έχω βρει διάφορα και σε skroutz και ebay αλλά το φοβάμαι με το χρώμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να παίζω Doom Eternal εδώ και 2-3 μέρες.  Όμορφο παιχνίδι και πολύ καλός ήχος! Ειδικά μέσω ενισχυτή 5.1 σε Dolby atmos είναι εκπληκτικό, μπαίνεις μέσα στο παιχνίδι.

ΑΛΛΑ ρε  παιδιά πως παίζεται ενα fps με κοντρόλερ????ειδικά στις αρχές μέχρι να σημαδέψω με είχε βιάσει μια αρμάδα!έπρεπε να το βάλω στο εύκολο για να πάρω μια σειρά. Πραγματικά νομίζω οτι χάνει πολύ χωρίς mouse στο σημάδι

Μόνο εγώ είμαι κουλάδι🤣 ή  δεν είμαι ο μόνος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, konstantin79 said:

Ξεκίνησα να παίζω Doom Eternal εδώ και 2-3 μέρες.  Όμορφο παιχνίδι και πολύ καλός ήχος! Ειδικά μέσω ενισχυτή 5.1 σε Dolby atmos είναι εκπληκτικό, μπαίνεις μέσα στο παιχνίδι.

ΑΛΛΑ ρε  παιδιά πως παίζεται ενα fps με κοντρόλερ????ειδικά στις αρχές μέχρι να σημαδέψω με είχε βιάσει μια αρμάδα!έπρεπε να το βάλω στο εύκολο για να πάρω μια σειρά. Πραγματικά νομίζω οτι χάνει πολύ χωρίς mouse στο σημάδι

Μόνο εγώ είμαι κουλάδι🤣 ή  δεν είμαι ο μόνος?

Ο λόγος που δε παίζω fps είναι αυτός ακριβώς. Δε μπορώ με το χειριστήριο. 

 

Mouse/keyboard δεν υποστηρίζει το παιχνίδι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Ο λόγος που δε παίζω fps είναι αυτός ακριβώς. Δε μπορώ με το χειριστήριο. 

Mouse/keyboard δεν υποστηρίζει το παιχνίδι;

δεν έχω δοκιμάσει καν να συνδέσω mouse/keyboard στο Χ.

ps: την tv την παρήγγειλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, konstantin79 said:

δεν έχω δοκιμάσει καν να συνδέσω mouse/keyboard στο Χ.

ps: την tv την παρήγγειλες?

Για δοκίμασε μήπως το υποστηρίζει

 

Όχι ακόμη, σκέφτομαι ποια και αν πάρω... Θέλω να τις δω από κοντά, αλλά δυστυχώς δε προλαβαίνω. 

Ίσως επιλέξω 75Xg8096 στα 1100-330=770€ εκτός αν πάω στην 65xh9096 1500-450=1050€ . Αλλά με αυτη τη διαφορά χρημάτων μεταξύ τους, άνετα πάω στο series X(πιο σύντομα απ' όσο υπολόγιζα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Για δοκίμασε μήπως το υποστηρίζει

Όχι ακόμη, σκέφτομαι ποια και αν πάρω... Θέλω να τις δω από κοντά, αλλά δυστυχώς δε προλαβαίνω. 

Ίσως επιλέξω 75Xg8096 στα 1100-330=770€ εκτός αν πάω στην 65xh9096 1500-450=1050€ . Αλλά με αυτη τη διαφορά χρημάτων μεταξύ τους, άνετα πάω στο series X(πιο σύντομα απ' όσο υπολόγιζα)

δεν μένεις με αυτή που έχεις να πας για το Series X τωρα και να το χαρείς. έχεις ήδη 4Κ έστω και 55αρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...