Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/10/2020 στις 4:24 ΜΜ, Malthador είπε

Το κινέζικο έχει ένα σημαντικό μειονέκτημα. Το σημείο που μεταβάλλει το viewing angle είναι πολύ loose με αποτέλεσμα όταν παίζεις με κάποιο βαρύ gaming κινητό (όπως είναι το Razer Phone 2 που έχω) και παίζεις ανάποδα (ξαπλωμένος για παράδειγμα), τότε το mount κλείνει και το κινητό πέφτει επάνω στο χειριστήριο.

Γι' αυτό το λόγο έχω κολλήσει με κόλλα στιγμής το mount σε εκείνο το σημείο ώστε να μην πέφτει, αλλά αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να μεταβάλλω το viewing angle ανάλογα με το πως παίζω (ξάπλα, καθιστός, μπρούμυτα κοκ) και επειδή κάθε στάση χρειάζεται διαφορετική ρύθμιση είναι λίγο σπαστικό το αποτέλεσμα.

Αυτό στο λινκ δείχνει adjustable σε εκείνο το σημείο αφού μπορεί να σφίγγει και να ξεσφίγγει, πράγμα που μάλλον θα το κάνει βολικότερο.

Με αφορμή τα posts για controller clip  για xcloudκρατηθείτε απο οποιαδήποτε αγορά καθώς απ'ότι φαίνεται, η καλή μας η MS "μπάλωσε" το συγκεκριμένο exploit με την χρήση VPN.
Πήγα σήμερα να παίξω και με το που κλείνω το VPN για να παίξω με τη γραμμή μου, αυτομάτως κλείνει και το game pass app...
Δοκίμασα αρκετές φορές, δεν υπάρχει λύση.

Χρησιμοποιούσα το Avira phantom VPN στο κινητό μου απροβλημάτιστα μέχρι πριν 1 'βδομάδα, σήμερα τζίφος.

Εν αναμονή για επίσημη υποστήριξη της χώρας μας (λέμε τώρα :D )

Επεξ/σία από red1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Σκεφτομαι την αγορά μια μεταχειρισμένης κονσόλας one X λόγω του ότι θέλω να παίζω forza horizon 4. Αξίζει η αγορά η θα σταματήσει η υποστήριξη μόλις βγει η νέα; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NikosRocknRolla είπε

Καλημέρα. Σκεφτομαι την αγορά μια μεταχειρισμένης κονσόλας one X λόγω του ότι θέλω να παίζω forza horizon 4. Αξίζει η αγορά η θα σταματήσει η υποστήριξη μόλις βγει η νέα; Ευχαριστώ.

εξαιρταται την τιμη που θα την βρεις ... 
μην ξεχνας οτι το xbox series S εχει τιμη 300 ευρω ! !!!!

απο εκει και περα θα συνεχισουν να βγαινουν παιχνιδια και για το one και για το series για τουλαχιστον 1-2 χρονια ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, dskoul είπε

εξαιρταται την τιμη που θα την βρεις ... 
μην ξεχνας οτι το xbox series S εχει τιμη 300 ευρω ! !!!!

απο εκει και περα θα συνεχισουν να βγαινουν παιχνιδια και για το one και για το series για τουλαχιστον 1-2 χρονια ... 

Ναι είναι και αυτό δεν λέω. Απλά φοβάμαι να πάρω κάτι ηλεκτρονικό μόλις βγει. Και με χαλάει που δεν έχει 4Κ. Δεν ξέρω η αλήθεια αν θα έχει μεγάλη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το one x τώρα και σε κάνα 2 χρόνια χτυπάς το series x αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση. 

Έτσι και αλλιώς fh4 θες να παίζεις, το 5 θα αργήσει, οπότε με το one είσαι πολύ καλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ερώτηση έτσι από απορία που είχα! Για να κάνεις έναν υπολογιστή με τα χαρακτηριστικά του ΟΝΕ Χ πόσο μπορεί να κοστίσει;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, NikosRocknRolla είπε

Και μια ερώτηση έτσι από απορία που είχα! Για να κάνεις έναν υπολογιστή με τα χαρακτηριστικά του ΟΝΕ Χ πόσο μπορεί να κοστίσει;;;

εξαρταται και παλι ... 
θα ξεκινησεις απο την αρχη ? θα πας για αναβαθμιση ? 
οθονη εχεις ? γιατι την TV, την ξεχνας 

800 Ευρω για ενα μετριο συστημα (οχι για παιχνιδι 4Κ) 
με οθονη + keyboard + mouse + ηχεια υπολογιζε στα 1100 Ευρω 

https://www.pcsteps.gr/11780-αγορά-υπολογιστή/#_E750-E850___gaming

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο το κουτί με όλα μέσα! Τα περιφερειακά υπάρχουν και θα συνδεθεί σε τηλεόραση LG 4Κ! 

Άρα πιο πολύ συμφέρει το ΧΒΟΧ παρά να κάνω τον υπολογιστή να παίζει τα παιχνίδια στην ίδια ποιότητα! Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NikosRocknRolla είπε

Μόνο το κουτί με όλα μέσα! Τα περιφερειακά υπάρχουν και θα συνδεθεί σε τηλεόραση LG 4Κ! 

Άρα πιο πολύ συμφέρει το ΧΒΟΧ παρά να κάνω τον υπολογιστή να παίζει τα παιχνίδια στην ίδια ποιότητα! Ευχαριστώ!

δεν εχει νοημα να το συνδεσεις στην τηλεοραση .... για πολλους λογους ... 
ασε που για να παιξεις σε 4Κ ... θες πολυ πιο ακριβο συστημα! 

πηγαινε για xbox 
το ιδιο εκανα και εγω .... 
και σε 1-2 χρονια θα αρχισω να σκεφτομαι για series X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς θα κάνω! Θα τσιμπήσω ένα τώρα και βλέπουμε για αργότερα! Α ρε forza μόνο για πάρτυ σου ΧΒΟΧ! :D Κρίμα να μην υπάρχει και σε PS4!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NikosRocknRolla είπε

Αυτό ακριβώς θα κάνω! Θα τσιμπήσω ένα τώρα και βλέπουμε για αργότερα! Α ρε forza μόνο για πάρτυ σου ΧΒΟΧ! :D Κρίμα να μην υπάρχει και σε PS4!

οπα ! 

βαστα ... 
μαζι με το xbox δες και για gamepass ...
υπαρχει και οδηγος που με 65 ευρω παιρνεις 3 χρονια ...
ΑΞΙΖΕΙ με τα 1000 ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, dskoul said:

εξαρταται και παλι ... 
θα ξεκινησεις απο την αρχη ? θα πας για αναβαθμιση ? 
οθονη εχεις ? γιατι την TV, την ξεχνας 

800 Ευρω για ενα μετριο συστημα (οχι για παιχνιδι 4Κ) 
με οθονη + keyboard + mouse + ηχεια υπολογιζε στα 1100 Ευρω 

https://www.pcsteps.gr/11780-αγορά-υπολογιστή/#_E750-E850___gaming

Προφανώς και δεν χρειάζεσαι τόσα για να φτιάξεις κάτι στο επίπεδο του One X. 

48 minutes ago, dskoul said:

δεν εχει νοημα να το συνδεσεις στην τηλεοραση .... για πολλους λογους ... 

Εγώ πάλι μια χαρά νόημα βλέπω να συνδέσεις τον υπολογιστή στην τηλεόραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dskoul είπε

οπα ! 

βαστα ... 
μαζι με το xbox δες και για gamepass ...
υπαρχει και οδηγος που με 65 ευρω παιρνεις 3 χρονια ...
ΑΞΙΖΕΙ με τα 1000 ! 

Ας γίνει η αγορά και θα το κάνω και αυτό! Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, NikosRocknRolla είπε

Καλημέρα. Σκεφτομαι την αγορά μια μεταχειρισμένης κονσόλας one X λόγω του ότι θέλω να παίζω forza horizon 4. Αξίζει η αγορά η θα σταματήσει η υποστήριξη μόλις βγει η νέα; Ευχαριστώ.

Πάρε το series S φίλε μου.Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το One X εκτός και αν στο δίνουν 150 μεταχειρο.

Επεξ/σία από Billie13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Billie13 είπε

Πάρε το series S φίλε μου.Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το One X εκτός και αν στο δίνουν 150 μεταχειρο.

Οπότε με βάζετε σε σκέψεις φίλοι μου! Η αλήθεια είναι πως μόνο για αυτό το ήθελα το ΧΒΟΧ αλλιώς θα πήγαινα ξεκάθαρα σε PS5! Οπότε μάλλον θα αναμένω και θα κάνω λίγο υπομονή να τα δοκιμάσω πριν αποφασίσω! Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...