Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα μία εξάμηνη gold και εδώ το μήνυμα λέει ότι θα μετατραπεί σε δίμηνη ultimate. Είναι λογικό αυτό; 

Η συνδρομή που τρέχει ήδη λήγει αύριο. 

received_842159813347578.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, tolstoy είπε

Αγόρασα μία εξάμηνη gold και εδώ το μήνυμα λέει ότι θα μετατραπεί σε δίμηνη ultimate. Είναι λογικό αυτό; 

Η συνδρομή που τρέχει ήδη λήγει αύριο. 

received_842159813347578.jpeg

Ναι φυσιολογικό. Βασικά υπάρχει ένας πίνακας μετατροπής που αν έχεις ενεργό ultimate μετατρέπει την gold ή το απλό πάσο σε λιγότερους μήνες ultimate. Δυστυχώς αν θέλεις μόνο gold όπως είπε και ο φίλος περιμένεις να λήξει η τωρινή συνδρομή και περνάς gold.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλημερα φιλαρακια..

Εκανα λαθος στις ρυθμισεις της κονσολας και ενω ειχα σβησει το ΧΒΟΧ ΟΝΕ(το απλο,το παλιο),ειχε μεινει η κονσολα να κατεβαζει παιχνιδια(σε standby mode)..

καπου 5ημερες ηταν ετσι και κατεβαζε και δεν το ειχα δει διοτι ελειπα στο αλλο σπιτι..

ξερετε ποσο θα παει το μαλλι στον λογαριασμο της ΔΕΗ?

update:μου απαντησαν σε μια σελιδα στο fb,καπου 1-2 ευρω στον λογαριασμο..τιποτα δηλαδη..

Επεξ/σία από Aims
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Aims said:

Kαλημερα φιλαρακια..

Εκανα λαθος στις ρυθμισεις της κονσολας και ενω ειχα σβησει το ΧΒΟΧ ΟΝΕ(το απλο,το παλιο),ειχε μεινει η κονσολα να κατεβαζει παιχνιδια(σε standby mode)..

καπου 5ημερες ηταν ετσι και κατεβαζε και δεν το ειχα δει διοτι ελειπα στο αλλο σπιτι..

ξερετε ποσο θα παει το μαλλι στον λογαριασμο της ΔΕΗ?

update:μου απαντησαν σε μια σελιδα στο fb,καπου 1-2 ευρω στον λογαριασμο..τιποτα δηλαδη..

Να μην τύχει σε κανέναν τέτοιο πράγμα. Εγώ να φανταστείς χωρίς να το θέλω έχω αφήσει κατά λάθος το ψυγείο που έχει λίγα περισσότερα watt από την κονσόλα (δεν συνδέεται με wi-fi) ανοικτό κάτι χρόνια...

Δεν τολμώ να ρωτήσω πουθενά πόσο θα καταναλώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχχαχαχαχαχα

Μόνιμα το έχω σε instant mode on ώστε να ανοίγει άμεσα (συν ότι κατεβάζω παιχνίδια απομακρυσμένα)

Δε θέλεις να μάθεις πόσο ρεύμα πληρώνω........

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Aims είπε

Eυχαριστω πολυ φιλαρακια..δεν ηξερα οτι ηταν μονο 15 w!!

Μη βαλεις καμια TV συνδεση με wifi, θα τρωει και αυτη ρευμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσο αφορά το game share μεταξύ 2 ή περισσότερων κονσολών.

Έχω 3 κονσόλες(Xbox one s, series s, series x) και έχω κάνει κανονικά το gameshare μεταξύ των δυο series s/x κονσολών και δουλεύει μια χαρά.

Xbox series s -> profile A home & profile B secondary

xbox series x -> profile B home & profile A secondary

 

Θέλω να ρωτήσω αν βάλω το βασικό μου profile A που έχω στην series x κονσόλα σαν δευτερεύων(Όχι home) στην 3 κονσόλα μου xbox one s για να την μεταφέρω σε εξοχικό και οπουδήποτε θέλω να παίζω - συνεχίζω παιχνίδια που παίζω αρχικά στην series x κονσόλα μου θα έχω πρόβλημα?

 

Να τονίσω ότι οι κονσόλες series x & xbox one s δεν θα ανοίξουν ποτέ την ίδια στιγμή μην σας πω ότι το xbox one s δεν θα μπαίνει και τόσο συχνά στο ίντερνετ.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2021 στις 8:35 ΠΜ, Aims είπε

Kαλημερα φιλαρακια..

Εκανα λαθος στις ρυθμισεις της κονσολας και ενω ειχα σβησει το ΧΒΟΧ ΟΝΕ(το απλο,το παλιο),ειχε μεινει η κονσολα να κατεβαζει παιχνιδια(σε standby mode)..

καπου 5ημερες ηταν ετσι και κατεβαζε και δεν το ειχα δει διοτι ελειπα στο αλλο σπιτι..

ξερετε ποσο θα παει το μαλλι στον λογαριασμο της ΔΕΗ?

update:μου απαντησαν σε μια σελιδα στο fb,καπου 1-2 ευρω στον λογαριασμο..τιποτα δηλαδη..

15 watt καίει, σαν να ξέχασες 2 λάμπες ανοιχτες.  ακόμη και 1-2 ευρώ μου φαίνονται πολλά για τόσα λίγα watt σε 5 μέρες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, έχω πάρει το Fifa 21 (φυσική μορφή) και μου αναφέρει αυτό: https://www.ea.com/games/fifa/fifa-21/next-level/fifa-21-dual-entitlement-faq

Από ότι κατάλαβα θα πρέπει να έχει κάποιος το Series S/X για να πάρει δωρεάν το "next generation FIFA 21".

Υπάρχει πλάγιος τρόπος χωρίς την κονσόλα; Το Series X Θα αγοραστεί κάποια στιγμή αργότερα στο μέλλον :P

Επεξ/σία από specre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ξέρω ότι το gameshare λειτουργεί σε 2 xbox one. Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει σε 3 κονσόλες; Στην ουσία και οι 3 θα είναι για offline gaming. Online μόνο για τα απαραίτητα updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θέλω να ρωτήσω κάτι έχω έχω το Xbox One s και παιζω warzone αλλά τελευταία μ τα διχνει πολυ χάλια τα γραφικά ξέρουμε γιατί? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...