Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Siaka21 είπε

Καλησπερα παιδια θέλω να ρωτήσω κάτι έχω έχω το Xbox One s και παιζω warzone αλλά τελευταία μ τα διχνει πολυ χάλια τα γραφικά ξέρουμε γιατί? 

Καλησπέρα, απο πάντα δεν τα έδειχνε "χάλια";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Έχει κανείς θέμα με το xbox live?

Ακόμα και στη σελίδα xbox status δεν φορτώνει.

 

Μου βγάζει στο speed test που έκανα από τη κονσόλα 100% packet loss ενώ χτες και πάντα είχα 0% packet loss.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά

 

Ξέρεις κανείς που πας το Xbox One Χ για τεχνικό έλεγχο;

Είναι σε εγγύηση και το ΠΛΑΙΣΙΟ απ' όπου το αγόρασα με παραπέμπει στη Microsoft.

Στο τηλ. της Microsoft (2 διαφορετικά νούμερα) όταν επιλέξεις από το μενού XBOX σε στέλνει στο site της.

Στο site της Microsoft έχει μόνο troubleshooting και bot χωρίς να βρίσκω απάντηση για το που πρέπει να το πάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, mistirios said:

Καλημέρα παιδιά

 

Ξέρεις κανείς που πας το Xbox One Χ για τεχνικό έλεγχο;

Είναι σε εγγύηση και το ΠΛΑΙΣΙΟ απ' όπου το αγόρασα με παραπέμπει στη Microsoft.

Στο τηλ. της Microsoft (2 διαφορετικά νούμερα) όταν επιλέξεις από το μενού XBOX σε στέλνει στο site της.

Στο site της Microsoft έχει μόνο troubleshooting και bot χωρίς να βρίσκω απάντηση για το που πρέπει να το πάω..

Αν έκανες register την κονσόλα στο site της Microsoft, μπορείς από εκεί να αιτηθείς service

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, mistirios είπε

Καλημέρα παιδιά

 

Ξέρεις κανείς που πας το Xbox One Χ για τεχνικό έλεγχο;

Είναι σε εγγύηση και το ΠΛΑΙΣΙΟ απ' όπου το αγόρασα με παραπέμπει στη Microsoft.

Στο τηλ. της Microsoft (2 διαφορετικά νούμερα) όταν επιλέξεις από το μενού XBOX σε στέλνει στο site της.

Στο site της Microsoft έχει μόνο troubleshooting και bot χωρίς να βρίσκω απάντηση για το που πρέπει να το πάω..

Τηλ 00800 44128732 έως τις 16:00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Αν έκανες register την κονσόλα στο site της Microsoft, μπορείς από εκεί να αιτηθείς service

Καλημέρα, ευχαριστώ

Το ξεκίνησα αυτό αλλά μετά την καταχώριση της διεύθυνσης έβγαλε ένα σφάλμα και δεν προχώρησε.

Θα το δοκιμάσω και με άλλο browser μήπως φταίει κανά ad-blocker..

5 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Τηλ 00800 44128732 έως τις 16:00

Καλημέρα, ευχαριστώ

Δοκίμασα από το κινητό, η κλήση πέφτει (μάλλον το πρόγραμμα μου δεν το επιτρέπει).

Εν τω μεταξύ είμαι σε χώρο εργασίας και τέτοια νούμερα από σταθερό είναι μπλοκαρισμένα -> deadlock 😔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mistirios είπε

Καλημέρα, ευχαριστώ

Το ξεκίνησα αυτό αλλά μετά την καταχώριση της διεύθυνσης έβγαλε ένα σφάλμα και δεν προχώρησε.

Θα το δοκιμάσω και με άλλο browser μήπως φταίει κανά ad-blocker..

Καλημέρα, ευχαριστώ

Δοκίμασα από το κινητό, η κλήση πέφτει (μάλλον το πρόγραμμα μου δεν το επιτρέπει).

Εν τω μεταξύ είμαι σε χώρο εργασίας και τέτοια νούμερα από σταθερό είναι μπλοκαρισμένα -> deadlock 😔

Από σταθερό καλεις κανονικά, θα μιλήσεις με Έλληνες εκπροσώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mikele13- είπε

Από σταθερό καλεις κανονικά, θα μιλήσεις με Έλληνες εκπροσώπους.

Ευχαριστώ, τελικά κάποια στιγμή στο site εμφανίστηκε διαθέσιμη η τηλεφωνική εξυπηρέτηση, έδωσα το κινητό, με κάλεσαν και ξεκίνησε η διαδικασία service...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Υπάρχει τρόπος να αγοράσω ένα game από το Αμερικάνικο store (microsoft.com/en-us/);

Αν ναι, πως ακριβώς;

Ζητάει address κλπ, έβαλα μια fake αλλά δεν μπορεί να την κάνει validate λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Cyberdemon87 είπε

Καλησπέρα.

Υπάρχει τρόπος να αγοράσω ένα game από το Αμερικάνικο store (microsoft.com/en-us/);

Αν ναι, πως ακριβώς;

Ζητάει address κλπ, έβαλα μια fake αλλά δεν μπορεί να την κάνει validate λέει.

Κανε αναζητηση στο θεμα αυτο για gift card, θα βρεις πολλους οδηγους για Βραζιλιανικο-Τουρκικο-Αργεντινικο, τα ιδια ισχυουν και για Αμερικανικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

επειδή χρησιμοποιώ το Xbox One S και σαν media player, έχω κάποια ερωτήματα.

Έχω κάποιες 4k HDR ταινίες με Atmos 7.1 ήχο, και πραγματικά δε μπορώ να βρω έναν player που να τα παίζει όλα καλά. O default media player κολλάει πολύ το βίντεο, το VLC τα ίδια, ίσως λίγο καλύτερα, και μόνο το Kodi παίζει καλά, αλλά νομίζω δε δείχνει HDR γιατί είναι αρκετά σκοτεινή η εικόνα. Βλέπω το xbox έχει το Kodi 18 Leia, ενώ καλό HDR support απ' ότι καταλαβαίνω έχει το Kodi 19 Matrix.

Υπάρχει δυνατότητα για sideload ή κάποιον άλλο τρόπο να δω σωστό HDR content? Όλα τα αρχεία είναι x265.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2021 στις 1:44 ΠΜ, thanasis00 είπε

Καλησπέρα παιδιά,

επειδή χρησιμοποιώ το Xbox One S και σαν media player, έχω κάποια ερωτήματα.

Έχω κάποιες 4k HDR ταινίες με Atmos 7.1 ήχο, και πραγματικά δε μπορώ να βρω έναν player που να τα παίζει όλα καλά. O default media player κολλάει πολύ το βίντεο, το VLC τα ίδια, ίσως λίγο καλύτερα, και μόνο το Kodi παίζει καλά, αλλά νομίζω δε δείχνει HDR γιατί είναι αρκετά σκοτεινή η εικόνα. Βλέπω το xbox έχει το Kodi 18 Leia, ενώ καλό HDR support απ' ότι καταλαβαίνω έχει το Kodi 19 Matrix.

Υπάρχει δυνατότητα για sideload ή κάποιον άλλο τρόπο να δω σωστό HDR content? Όλα τα αρχεία είναι x265.

Xbox One S  και 4Κ ... 
δεν παντρευονται σωστα ! 

εμενα παντως το one X τα παιζει ολα  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...