Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω κάπου εδώ ότι τον Φλεβάρη του 2017 πήρα από το you το one s 500 gb  250 ευρώ, αλλά επειδή έκαναν λάθος και δεν είχαν διαθέσιμο το bundle που είχα βάλει,

μου πρότειναν να μου δώσουν στα ίδια χρήματα το 1 tb.

 

klPo8Hx.png

 

Το πλαίσιο δε θα το έκανε ποτέ αυτό.

Επεξ/σία από GnsP
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, chrisgewrgi είπε

Κατσε ρε παιδια γιατι τωρα αληθεια δεν καταλαβα.το game το δεινει το μαγαζι δωρο η ειναι της microsoft με φωτογραφια εξω απο το κουτι;

 

Τα bundles της MS είναι αυτό που λένε. Bundles όπου δεν λείπει βίδα.

Για αυτό μίλησα για "βαφτίσια..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Αν παίζεις single player - μόνο τα patches θα πρέπει να κατεβάζεις. Μετά βάζεις την κονσόλα offline για όσο θέλεις. Βέβαια με 20gb data cap δεν θα πας μακριά...

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάτι ακόμα αν κάποια στιγμή θέλω να συνεχίσω κάποιο παιχνίδι στο pc θα μπορώ να το συνεχίσω από εκεί που το άφησα στην κονσόλα πχ gta 5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Σε αυτό δεν μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά αλλά ναι όντως πολλά παιχνίδια playanywhere υποστηρίζουν cross-save. Ειδικά τα 1st party της MS.

Χμμμ...είμαι σε δίλημμα ακόμα... Θέλω να πάρω ένα one s και θα παίζω πιθανόν forza horizon 4 και κανένα gta 5 απλώς διστάζω στο θέμα των limited data... Ξέρουμε τίποτα αν η επόμενη γενιά xbox θα συνεχίσει να υποστηρίζει τα παιχνίδια των προηγούμενων γενιών (One, 360)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι δεδομένο. Αν στην σημερινή γενιά ένα απλό jaguar apu μπορεί να τρέξει xbox360 games και να είναι challenging στην επόμενη θα είναι ευκολάκι-αυτονόητο....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Αυτό είναι δεδομένο. Αν στην σημερινή γενιά ένα απλό jaguar apu μπορεί να τρέξει xbox360 games και να είναι challenging στην επόμενη θα είναι ευκολάκι-αυτονόητο....

Οπότε δεν χάνεις τα παιχνίδια σου αν πας στην επόμενη γενιά... Στο PlayStation δεν γίνεται αυτό από ότι ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η αλήθεια είναι ότι και στο Playstation αυτό θα ήταν εφικτό αλλά δεν το επεδίωξε η Sony ή δεν μπορούσε ή δεν ήθελε να σπαταλήσει χρήματα κλπ.

Η MS έκανε και το ένα βήμα παραπάνω και έστησε έτσι το λειτουργικό της έτσι ώστε το BC να είναι εφικτό (VM). Προφανώς από εδώ και πέρα το BC δεν θα είναι είναι αντικείμενο συζήτησης όσον αφορά το μέλλον ως δεδομένο πλέον,  αλλά η γραμμή που θα οριοθετεί το Forwards Combatiblity.

 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
syntax error
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρωτάς για τα data cap - εννοείται ότι το κάθε game είναι περίπτωση από μόνο του. Κάποια games προφανώς δεν χρειάζονται καν internet connection.

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις τρομάξει τόσο. Είναι σαν είχες steam. Πας off-line όποτε θες εκτός και αν πετύχεις game τύπου Spyro the Dragon (ελλιπές) ή κάτι άλλο.

Ίσα ίσα που offline κάνεις και πιο γρήγορη εγκατάσταση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Αν ρωτάς για τα data cap - εννοείται ότι το κάθε game είναι περίπτωση από μόνο του. Κάποια games προφανώς δεν χρειάζονται καν internet connection.

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις τρομάξει τόσο. Είναι σαν είχες steam. Πας off-line όποτε θες εκτός και αν πετύχεις game τύπου Spyro the Dragon (ελλιπές) ή κάτι άλλο.

Ίσα ίσα που offline κάνεις και πιο γρήγορη εγκατάσταση. 

Απλώς επειδή όπως είπα έχω limited internet data θελω να ξέρω αυτό το διάστημα αν πχ παίζω forza horizon online ή gta online να μην τελειώνουν τα data γρήγορα. Υπάρχει κάποιος ακριβής πίνακας πχ που μπορώ να δω? Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό μόνο εσύ μπορείς να το δεις από το κινητό σου που υποθέτω κάνεις hotspot. Λογικά τα δεδομένα που θα τρώει θα είναι λίγα. Αντίθετα όμως με κάποιο Mobile game μπορεί να σου σκάσει κανένα patch 3gb+ για να παίξεις online. Προφανώς καταλαβαίνεις ότι η λύση σου είναι να παίξεις Mario Kart 64 ή κάτι παρόμοιο. Forza δεν θα παίξεις έτσι.

 

Και αυτό πρίν την στούκα του NAT με mobile πάροχο.... Αυτός είναι ο τοίχος σου στην πραγματικότητα και όχι το data cap.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνω από το κινητό...έχω ασύρματη συσκευή της Vodafone...on topic :έστω ότι τα patches και updates τα κάνω όταν έχω WiFi στην κανονική λειτουργία των παιχνιδιών αυτών θα έχω θέμα? Λογικά δεν θα γίνεται αυτόματα το update χωρίς να με ειδοποιήσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι γιατί να έχεις θέμα. Το update θα στο κάνει εκεί που κοιμάσαι ή πριν το game. Αν έχει ορίσει ο dev ότι για να παίξεις online το τάδε-δείνα παιχνίδι θα κάνεις update θες δεν θες. ΑΝ θες να παίξεις. Θα πρέπει να έρθεις στο ίδιο patch που παίζουν όλοι οι άλλοι. 

Κοίταξε να δεις επειδή κατάλαβα που το πας - δηλαδή αν μπορώ να παίξω multiplayer με data plan - θα σου πω όχι κατηγορηματικά. Ενδέχεται να έχεις προβλήματα με το NAT τα οποία σε κονσόλα που είναι όντως mobile όπως π.χ το Nintendo Switch δεν έχουν λυθεί ακόμα και σε επίπεδο wi-fi. Μπορεί και να μην έχεις αλλά αν έχεις μην περιμένεις να βρεις λύση. Ειδικά σε παιχνίδια που το ping είναι must.

 

Με 5G και ΑΝ.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Με 20 γίγα καπ αγαπητέ δεν πας πουθενά. Οχι μονο θα έχεις κουτσουρεμενη εμπειρία, θα έχεις και κουτσουρεμενα παιχνιδια, λόγω έλλειψης patch,online coop/vs etc etc. Αν δε σε νοιάζουν (ολα) αυτα, παει καλώς, αλλα τοτε τι να το κανεις το χβοχ?εκτος και αν η κατάσταση ειναι προσωρινή. Τα περισσότερα ααα παιχνιδια εχουν  patch που ξεκινανε απο μερικά GB το καθένα μετα την κυκλοφορία του. Για να μην μιλησουμε για day 1,installation patches. Που ναι, μπορείς να τα αποφύγεις, αλλα θα φας στη μούρη ενα κάρο bugs.μακριά απο τετοια επιλογή imho

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...