Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, x.ristos1980 είπε

Γειά σας παιδιά.πηρα xbox one x forza bundle.προσπαθω να το ανοίξω πατώντας το κεντρικό κουμπί του controller όπως κάνουμε σε όλα τα xbox και ενώ ενεργοποιειται ο controller δεν ανοίγει η κονσόλα από εκεί πάρα μόνο όταν πατήσω το κουμπί ενεργοποίησης που έχει η κονσόλα πάνω της.εχει τύχει σε κανέναν σας; 

αν δεν κανω λαθος αυτο δεν υπαρχει σαν on/off option? για τσεκαρε στα settings της κονσολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, x.ristos1980 είπε

Ισως.θα το κοιτάξω και θα σου πω.αλλα εφόσον παίζω ήδη με τον controller στην κονσόλα,δεν υποτίθεται ότι είναι ήδη synced; 


Α δεν το έγραφες αυτό :) . Εάν παίζεις ήδη ναι είναι .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vaggos88 είπε

αν δεν κανω λαθος αυτο δεν υπαρχει σαν on/off option? για τσεκαρε στα settings της κονσολας

Από τον ενθουσιασμό μου δεν πρέπει να το κοίταξα καν.νομιζα πως η διαδικασία είναι ίδια με του απλού one 😛

Στο μεταξύ είναι μηχανηματαρα το x.παιζω σε 49" fhd τετραετίας και χωρίς hdr και πάλι βλέπω αισθητές διάφορες σε σχέση με το απλό που έχω 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, x.ristos1980 είπε

Από τον ενθουσιασμό μου δεν πρέπει να το κοίταξα καν.νομιζα πως η διαδικασία είναι ίδια με του απλού one 😛

Στο μεταξύ είναι μηχανηματαρα το x.παιζω σε 49" fhd τετραετίας και χωρίς hdr και πάλι βλέπω αισθητές διάφορες σε σχέση με το απλό που έχω 

Καλοδούλευτο αδερφέ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ερώτηση: έστω ότι έχω αγορασμένο ένα παιχνίδι σε CD και παίζω κανονικά.....με το CD μέσα κάθε φορά που θέλω να παίξω....

αν πάρω μέσω gold ή game pass ή αγοράσω ψηφιακά το ίδιο παιχνίδι για να μην χάσω τα saves μου κλπ θα πρέπει πάλι να βάζω μέσα το CD ή αφου πλέον το έχω ψηφιακά δεν χρειάζεται;

 

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, x.ristos1980 είπε

Από τον ενθουσιασμό μου δεν πρέπει να το κοίταξα καν.νομιζα πως η διαδικασία είναι ίδια με του απλού one 😛

Στο μεταξύ είναι μηχανηματαρα το x.παιζω σε 49" fhd τετραετίας και χωρίς hdr και πάλι βλέπω αισθητές διάφορες σε σχέση με το απλό που έχω 

Αν είδες εσύ αισθητή διαφορά δεν μπορώ να φανταστώ τι διαφορά θα δω εγω απο 360 και σε tv oled... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tigio13 είπε

Αν είδες εσύ αισθητή διαφορά δεν μπορώ να φανταστώ τι διαφορά θα δω εγω απο 360 και σε tv oled... 

Θα δεις... 

Μόλις τώρα, x.ristos1980 είπε

Θα δεις... 

Χριστούγεννα θα τσιμπήσω κι εγώ μια 4κ για να το εκμεταλλευτώ πλήρως το xbox.το να παίζω με αυτό το μηχάνημα σε fhd τηλεόραση το θεωρώ ιεροσυλία,αλλά δυσκολο να πάρεις και χ και 4κ tv μαζί 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, x.ristos1980 είπε

Thanks φίλε 

Υπάρχουν τίποτα tips για καλύτερη απόδοση σε 1080p tv; 

Αν δεν μου διαφευγει κατι νομιζω οτι τα κανει ολα η κονσολα μονη της. Στη δικη μου τηλεοραση ωστοσο υπαρχει η δυνατοτητα για 1080 στα 120 καρε. Δες το. Με την 4Κ θα δεις το φως το αληθινο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. 

Μέχρι τώρα έχω στην κατοχή μου ένα playstation slim, και πρόσφατα τσίμπησα μια τηλεόραση 4κ 50άρα. Το ψήνω λοιπόν να πάρω

και το xbox one x. Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, μιας και είμαι εντελώς νουμπάς με τη microsoft, τι φάση είναι το αντίστοιχο

ps plus του xbox? Είδα σε ένα βιντεάκι στο youtube, πως εφόσον έχεις συνδρομή (πόσο κοστίζει το μήνα?), έχεις ένα "νετφλιξ" ας 

πούμε, απλά με παιχνίδια? Ισχύει αυτό? Και αν ναι, είναι κομπλέ τα παιχνίδια αυτά, ή είναι 3ετίας ξέρω γω?

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας, και συγνώμη αν έχω πετάξει μλκίες, πρώτη φορά το  ψάχνω για xbox! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, simos85 είπε

Καλησπέρα παίδες. Χρειάζομαι τη βοήθεια σας. 

Μέχρι τώρα έχω στην κατοχή μου ένα playstation slim, και πρόσφατα τσίμπησα μια τηλεόραση 4κ 50άρα. Το ψήνω λοιπόν να πάρω

και το xbox one x. Θα ήθελα λοιπόν να σας ρωτήσω, μιας και είμαι εντελώς νουμπάς με τη microsoft, τι φάση είναι το αντίστοιχο

ps plus του xbox? Είδα σε ένα βιντεάκι στο youtube, πως εφόσον έχεις συνδρομή (πόσο κοστίζει το μήνα?), έχεις ένα "νετφλιξ" ας 

πούμε, απλά με παιχνίδια? Ισχύει αυτό? Και αν ναι, είναι κομπλέ τα παιχνίδια αυτά, ή είναι 3ετίας ξέρω γω?

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας, και συγνώμη αν έχω πετάξει μλκίες, πρώτη φορά το  ψάχνω για xbox! 

Υπάρχει η συνδρομή xbox live gold που σου δίνει τη δυνατότητα να παίζεις τα παιχνίδια που έχεις online και κοστίζει 60 ευρώ το χρόνο. 

Υπάρχει και η συνδρομή xbox game pass που σου δίνει πρόσβαση να παίξεις πάρα πολλά παιχνιδια από μια βιβλιοθήκη τύπου Netflix. Τα παιχνιδια από Microsoft studios (forza, gears of War κλπ) ειναι διαθέσιμα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας τους τα υπόλοιπα αλλάζουν ανά περιόδους. Αυτό κοστίζει 10 ευρώ το μήνα. 

Και στις δύο περιπτώσεις μπορείς να βρεις φτηνότερες συνδρομές ανα περιόδους από Amazon, cdkeys κ.α.

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση αν ξερει κάποιος.. Αν ενεργοποιήσω το 14 days free trial του game pass πού δίνει δώρο στη συσκευασια θα μπορώ έπειτα να αγοράσω και το game pass με 1€ που είναι προσφορά αυτή την περίοδο? (λέει ότι είναι για νέους χρήστες). Αν γίνεται ποτε πρέπει να το αγοράσω, πριν η μετά το free trial? Επίσης έχετε βρει που καμιά καλή προσφορά για game pass?

Επεξ/σία από l_kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, tempo said:

ερώτηση: έστω ότι έχω αγορασμένο ένα παιχνίδι σε CD και παίζω κανονικά.....με το CD μέσα κάθε φορά που θέλω να παίξω....

αν πάρω μέσω gold ή game pass ή αγοράσω ψηφιακά το ίδιο παιχνίδι για να μην χάσω τα saves μου κλπ θα πρέπει πάλι να βάζω μέσα το CD ή αφου πλέον το έχω ψηφιακά δεν χρειάζεται;

Παίρνει κατευθείαν το licence απο το digital και δεν χάνεις ούτε save ούτε τίποτα. Έτσι έκανα το update απο το diablo ΙΙΙ repear στο eternity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ γιατί πιστεύω ότι για να πάρει το digital licence πρέπει να απεγκαταστήσεις και να ξανά εγκαταστήσεις το παιχνίδι digital πλέον.

Γιατί η εγκατάσταση που έχεις τώρα στη κονσόλα σου είναι από το δισκάκι και πάντα θα σου ζητάει το δισκάκι.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...