Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, 1988panos2171 είπε

Έχουν βγει κάτι πολύ καλές προσφορές για το one S και έχω αρχίσει να το σκέφτομαι. Με κονσόλα έχω να ασχοληθώ από την εποχή του PS3 ενώ πλέον για να πω ότι θέλω να παίξω σωστά ένα παιχνίδι θέλω καινούργιο PC (σίγουρα άνω των 700€) οπότε το ψήνω για xbox. Περισσότερο θέλω να παίζω (σε 1080p και ασυζητητί 60fps) racing games στα οποία πλέον έχει πιο ολοκληρωμένες επιλογές από το PS3 απ ότι βλέπω (forza σαν exclusive που σαφώς δε συγκρίνονται με το GT Sport).

Aυτό που λίγο με φρενάρει είναι ότι είναι ήδη κάμποσα χρόνια στην αγορά και δεν ξέρω κατά πόσο θα συνεχίσουν να βγαίνουν αξιόλογοι τίτλοι και πότε θα έρθει ο αντικαταστάτης του. Οπότε αναμένω γνώμες για το αν αξίζει πλέον να το προχωρήσω.

xbox one x

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση σαν νέος κάτοχος του s. 

Για να παίξω pubg θέλω συνδρομή αν κατάλαβα καλά. 

Χρειάζεται κάτι άλλο από live gold?  Κάτι διάβασα για game pass κ δεν κατάλαβα τι διαφορές έχουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, 1988panos2171 είπε

Έχουν βγει κάτι πολύ καλές προσφορές για το one S και έχω αρχίσει να το σκέφτομαι. Με κονσόλα έχω να ασχοληθώ από την εποχή του PS3 ενώ πλέον για να πω ότι θέλω να παίξω σωστά ένα παιχνίδι θέλω καινούργιο PC (σίγουρα άνω των 700€) οπότε το ψήνω για xbox. Περισσότερο θέλω να παίζω (σε 1080p και ασυζητητί 60fps) racing games στα οποία πλέον έχει πιο ολοκληρωμένες επιλογές από το PS3 απ ότι βλέπω (forza σαν exclusive που σαφώς δε συγκρίνονται με το GT Sport).

Aυτό που λίγο με φρενάρει είναι ότι είναι ήδη κάμποσα χρόνια στην αγορά και δεν ξέρω κατά πόσο θα συνεχίσουν να βγαίνουν αξιόλογοι τίτλοι και πότε θα έρθει ο αντικαταστάτης του. Οπότε αναμένω γνώμες για το αν αξίζει πλέον να το προχωρήσω.

Στην ιδια ακριβως θεση ειμουν και γω. Ειχα αγορασει το ps3 οταν ειχε πρωτοβγει μονο και μονο για να παιζω granturismo. Ειμουν σε φαση αναζητησης καρτας γραφικων αλλα ηθελα και ενα blueray player ωστε να μπορω να βλεπω 4k ταινιες εκτος του netflix.  Στα 214 με δυο χειριστηρια ειναι απλα τρελο value for money. Το αγορασα απο γνωστη αλυσιδα μαζι με επεκταση εγγυησης στα χρονια και ενα σετ επαναφορτιζομενες μπαταριες στα 280 ολα μαζι και μου εκανα  και δωρο 3 παιχνιδακια. Να σημειωσω οτι δεν ειμαι πλεον hardcore gamerα αλλα παιζω περιστασιακα και πιο πολυ με παρεα παιχνιδια τυπου tekken mortal kombat κλπ. Οκ το X εχει σαφως ανωτερο hardware και ειναι και πιο future proof, αλλα με ενα gamepass μπορεις να εχεις προσβαση σε πανω απο 100 παιχνιδια που σιφουρα δεν θα εχεις παιξει ποτε. συν το οτι βγαζουν πολυ ωραιες συλογες οπως το crash bandicoot και το davil may cry. 
Επισης οι τωρινες αποκλειστικες κυκλοφοριες του ps4 με αφηνουν αδιαφορο σε αντιθεση με το παρελθον οπου το xbox ειχε 3 σοβαρα αποκλειστικα games και το ps4 ειχε παιχνιδαρες.
Επισης τα παιχνιδια που αγοραζεις ψηφιακα μεσω του microsoft store γινονται share και στα windows 10.
Πρωτη φορα xbox μετα απο psx ps2 και ps3. Ουτε φαν μποι ειμαι ουτε τιποτα..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tsiaxrist είπε

Μια ερώτηση σαν νέος κάτοχος του s. 

Για να παίξω pubg θέλω συνδρομή αν κατάλαβα καλά. 

Χρειάζεται κάτι άλλο από live gold?  Κάτι διάβασα για game pass κ δεν κατάλαβα τι διαφορές έχουν 

oxi τπτ αλλο gold μονο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tsiaxrist είπε

Σε ευχαριστώ από το store η παίζει κ αλλού φθηνότερα; 

κοιτα αν παρεις gamepass το εχει μεσα

αυτο ειναι σαν βιβλιοθηκη με παιχνιδια με συνδρομη τον μηνα 9.90

ΤΟ βρισκεις και πολυ φτηνοτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, l_kostas είπε

Για μπαταρίες χρησιμοποιείτε βάση, charge kit με καλώδιο ή απλές επαναφορτιζόμενες? 

Προσωπικά, eneloop pro. 

Σε μια ανάγκη, τις χρησιμοποιώ κ αλλού. 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, l_kostas είπε

Για μπαταρίες χρησιμοποιείτε βάση, charge kit με καλώδιο ή απλές επαναφορτιζόμενες? 

εγω χρησιμοποιω επαναφορτηζομενες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, IceFrog said:

Στην ιδια ακριβως θεση ειμουν και γω. Ειχα αγορασει το ps3 οταν ειχε πρωτοβγει μονο και μονο για να παιζω granturismo. Ειμουν σε φαση αναζητησης καρτας γραφικων αλλα ηθελα και ενα blueray player ωστε να μπορω να βλεπω 4k ταινιες εκτος του netflix.  Στα 214 με δυο χειριστηρια ειναι απλα τρελο value for money. Το αγορασα απο γνωστη αλυσιδα μαζι με επεκταση εγγυησης στα χρονια και ενα σετ επαναφορτιζομενες μπαταριες στα 280 ολα μαζι και μου εκανα  και δωρο 3 παιχνιδακια. Να σημειωσω οτι δεν ειμαι πλεον hardcore gamerα αλλα παιζω περιστασιακα και πιο πολυ με παρεα παιχνιδια τυπου tekken mortal kombat κλπ. Οκ το X εχει σαφως ανωτερο hardware και ειναι και πιο future proof, αλλα με ενα gamepass μπορεις να εχεις προσβαση σε πανω απο 100 παιχνιδια που σιφουρα δεν θα εχεις παιξει ποτε. συν το οτι βγαζουν πολυ ωραιες συλογες οπως το crash bandicoot και το davil may cry. 
Επισης οι τωρινες αποκλειστικες κυκλοφοριες του ps4 με αφηνουν αδιαφορο σε αντιθεση με το παρελθον οπου το xbox ειχε 3 σοβαρα αποκλειστικα games και το ps4 ειχε παιχνιδαρες.
Επισης τα παιχνιδια που αγοραζεις ψηφιακα μεσω του microsoft store γινονται share και στα windows 10.
Πρωτη φορα xbox μετα απο psx ps2 και ps3. Ουτε φαν μποι ειμαι ουτε τιποτα..
 

Ημου  ακριβώς στην ίδια φάση... Χρόνια gaming στον υπολογιστή δε με τραβάει τόσο. Πήρα ένα s το οποίο θα τραβήξει χρόνια και παίζει τα πάντα και κράτησα τον υπολογιστή που είναι παλιός πλέον για απλό gaming που δε παίζει σε κονσόλα ούτως ή άλλως και έλυσα το θέμα μου. Παίρνω game pass ενίοτε η gold και κανένα παιχνιδάκι μεταχειρο και τέλος... Τι άλλο να ζητήσει κανείς? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...