Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως απ' ότι βλέπω εδώ στην διαδικασία ενεργοποιήσεις του 2 step verification μου ζητάει να κατεβάσω την εφαρμογή στο κινητό μου.

Δεν υπάρχει πουθενά η δυνατότητα να μου στέλνει απλά ένα sms στο κινητό χωρίς εφαρμογές και αλλά.

Χωρίς τίτλο.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Πάντως απ' ότι βλέπω εδώ στην διαδικασία ενεργοποιήσεις του 2 step verification μου ζητάει να κατεβάσω την εφαρμογή στο κινητό μου.

Δεν υπάρχει πουθενά η δυνατότητα να μου στέλνει απλά ένα sms στο κινητό χωρίς εφαρμογές και αλλά.

Χωρίς τίτλο.jpg

Εδώ δεν υπάρχει η επαλήθευση δυο βημάτων?

https://account.live.com/proofs/manage/additional?mkt=el-GR&refd=account.microsoft.com&refp=security&uaid=5166d01fad1f467a8a3e593cac323021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και αν πατήσεις στην επιλογή επαλήθευση 2 βημάτων σου βγάζει την εικόνα που ανέβασα πιο πάνω.

Απ' ότι έψαξα δεν υπάρχει η δυνατότητα για 2 step verification μόνο με sms χωρίς app στο κινητό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν το αφαίρεσαν πρόσφατα? Εγώ το έχω κάνει εδώ και καιρό και έχω δύο επιλογές, σε δεύτερο mail ή με SMS στο κινητό αφού πρώτα συμπληρώσεις τα 4 τελευταία ψηφία του αριθμού τηλεφώνου

Επεξ/σία από leo066
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Εμενα ρε παιδια γιατι με διασκεδαζει παρα πολυ το bf5 deathmatch που παιζω;και εχω και το bf1 που μολις κατεβασα το 5 ουτε το ξαναπαιξα.μαρεσει παρα πολυ σε σχεση με το 1.

Και ακομα πιο πολυ σε σχεση με το blαck ops 4 που εχω

Τα οπλα που κοβουν και μακρια τον assasin medic δεν με ενοχλουν γιατι και στην πραγματικοτητα σε τετια αποσταση αν σε πετυχουν θα σε κανουν κουμποτρυπες

Deathmatch δεν θα πάιξω ποτέ από επιλογή μου στο BF5. Υποτίθεται ότι όλη η ιστορία με τα Battlefield είναι οι large scale μάχες που δεν έχει κανέναν παιχνίδι. Όσον αφορά τα οπλάκια, θεωρητικά και στην πραγματικότητα αν ένα πιστολάκι σε πετύχει στα 100 μέτρα θα σου κάνει ζημιά, αλλά ΑΝ σε πετύχει. Δεν γίνεται να έχουν τέτοιο accuracy αυτά τα όπλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ναι και αν πατήσεις στην επιλογή επαλήθευση 2 βημάτων σου βγάζει την εικόνα που ανέβασα πιο πάνω.

Απ' ότι έψαξα δεν υπάρχει η δυνατότητα για 2 step verification μόνο με sms χωρίς app στο κινητό σου.

Υπάρχει αλλά πρώτα θα πρέπει να συσχετίσεις το κινητό σου με το Microsoft Account σου. (https://support.microsoft.com/en-my/help/12428/microsoft-account-security-info-security-codes)

Αν δεν βλέπεις εδώ https://account.microsoft.com/profile/contact-info το νούμερο του κινητού σου δεν έχεις κάνει τέτοιο. Θα λάβεις πρώτα επαλήθευση εκεί ή στο e-mail σου ότι είναι το νούμερο σου, αν θυμάμαι καλά δηλαδή γιατί έχει περάσει καιρός και μετά θα δεις την επιλογή. Στην ίδια σελίδα πάνω από το νούμερο σου θα δεις και την επιλογή για να βάλεις και το Authenticator αν θες - οπότε δεν θα χρειάζεται καν ο κωδικός πρόσβασης σου πλέον σε συνδυασμό με sms.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναει το game pass με αυτους τους τιτλους

Life is Strange 2: Part 1 (3 Ιανουαρίου) Θα προστεθούν τα επεισόδια 2-5 αργότερα όταν κυκλοφορήσουν

Ark: Survival Evolved (3 Ιανουαρίου)

Farming Simulator 17 (3 Ιανουαρίου)

Absolver (7 Ιανουαρίου)

Just Cause 3 (10 Ιανουαρίου)

Aftercharge (10 Ιανουαρίου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμία πρόταση από τους συλλέκτες για display έπιπλο για κονσόλες; Έστω και μετά από κάποιες απαραίτητες τροποποιήσεις.

Επίσης, καλή τιμή, για συλλέκτες βέβαια μόνο, στο Project Cars 2.

Επεξ/σία από non-serviam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chrisgewrgi είπε

Ξεκιναει το game pass με αυτους τους τιτλους

Life is Strange 2: Part 1 (3 Ιανουαρίου) Θα προστεθούν τα επεισόδια 2-5 αργότερα όταν κυκλοφορήσουν

Ark: Survival Evolved (3 Ιανουαρίου)

Farming Simulator 17 (3 Ιανουαρίου)

Absolver (7 Ιανουαρίου)

Just Cause 3 (10 Ιανουαρίου)

Aftercharge (10 Ιανουαρίου

Εντάξει οι τύποι έχουν βαλθεί να μας τρελάνουν κανονικά. Δεν υπάρχει αυτό που συμβαίνει με το Game Pass. Αγοράζεις παιχνίδι και μετά νιώθεις τύψεις που το αγόρασες είτε επειδή ήρθε στο Game Pass ή "συνέβη" να έρθει στο Gold.

Ας ενοποιήσουν επιτέλους τις υπηρεσίες να ξέρουμε τι πληρώνουμε δηλαδή..

/Madness

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

40 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Εντάξει οι τύποι έχουν βαλθεί να μας τρελάνουν κανονικά. Δεν υπάρχει αυτό που συμβαίνει με το Game Pass. Αγοράζεις παιχνίδι και μετά νιώθεις τύψεις που το αγόρασες είτε επειδή ήρθε στο Game Pass ή "συνέβη" να έρθει στο Gold.

Ας ενοποιήσουν επιτέλους τις υπηρεσίες να ξέρουμε τι πληρώνουμε δηλαδή..

/Madness

Ναι ετσι την εφαγα εγω με κανα 2 παιχνιδια που ειχα αγορασει πριν λιγο καιρο.μετα απο λιγο τα ειδα στο game pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή χρονιά παίδες.. Έβαλα game pass και κατέβασα το before the storm, από το life is strange 

 

Δε. Μου ξεκινάει όμως, ούτε πετάει κάποιο μήνυμα λάθους.. Καμία ιδέα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, barman_ είπε

Καλή χρονιά παίδες.. Έβαλα game pass και κατέβασα το before the storm, από το life is strange 

Δε. Μου ξεκινάει όμως, ούτε πετάει κάποιο μήνυμα λάθους.. Καμία ιδέα? 

Σε τέτοιες περιπτώσεις - Home Button> Settings> Restart Console/Log out-Log in στο λογαριασμό μας. Μετά αν επιμένει το πρόβλημα επανέρχεσαι. Καλή χρονιά και σε σένα.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,καλή χρονιά.

Θέλω να αγοράσω το halo reach μεσω του store.Μόλις πατήσω see price με οδηγει σε μια καρτελα οπου ουσιαστικα δεν υπαρχει επιλογη για αγορα του παιχνιδιου.

Να δοκιμασω να το αγορασω απο εδώ; https://marketplace.xbox.com/el-GR/product/Halo-Reach/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d53085b

Κι αν ναι ,θα μου σταλθει καποιος κωδικος στο mail ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...