Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεϊκό controller δεν χρειάζεται άλλες παρεμβάσεις. Άντε να βάλουν haptic και στα υπόλοιπα και μέχρι εκεί. Το Gyro δεν μας απασχολεί πλέον - έχουμε mouse & keyboard support.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πέρα από την πλάκα αν συγκρίνουμε controller θεωρώ ότι το καλύτερο είναι του xbox one δίχως να έχω δοκιμάσει του switch pro controller. 

10 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Το θεϊκό controller δεν χρειάζεται άλλες παρεμβάσεις. Άντε να βάλουν haptic και στα υπόλοιπα και μέχρι εκεί. Το Gyro δεν μας απασχολεί πλέον - έχουμε mouse & keyboard support.

Συμφωνώ το gyro ίσως να βολεύει ομως κάποιους που δεν μπορούν mouse keyboard. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με mouse + keyboard ποια παιχνίδια έχετε δοκιμάσει ; Ίσως πρέπει να γίνει sticky post γιατί είναι ειδησαρα με τι συνδυασμούς  δουλευουν σωστά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Με mouse + keyboard ποια παιχνίδια έχετε δοκιμάσει ; Ίσως πρέπει να γίνει sticky post γιατί είναι ειδησαρα με τι συνδυασμούς  δουλευουν σωστά .

Αν ισχύει το ίδιο δεν είναι για πολλά παιχνίδια για αρχή 3 με 4 Fortnite Warframe είναι δύο που θυμάμαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το elite ειναι απο αλλο πλανητη.το κακο ειναι που δεν το  πολυ χρησιμοποιω για να το κρατησω καινουργιο. Εδω στο λινκ λενε που πανε να φτιαξουν κοντρολερ οταν τελειωνουν οι σφαιρες να μην πατιεται η σκανδαλη απο το κοντρολερ.η οταν μπλοκαρουν οι τροχοι στο αυτοκινητο να ανεβαινουν οι σκανδαλες του φρενου οπως ανεβενει πχ το πενταλ του φρενου οταν πιανει το abs.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες σορι για το off topic, απλα έχω συμπληρώσει τις 2 αγγελίες στην εβδομάδα και δεν μπορώ να το κάνω αγγελία. Ψάχνω Xbox One chatpad, όποιος έχει και θα ήθελε να το δώσει ας επικοινωνήσει με dm. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πείτε λίγο αν τα έχω καταλάβει καλά για το Xbox Play Anywhere.

Να πω ότι δεν έχω Xbox και με ενδιαφέρει μόνο να παίξω παιχνίδια του στο PC. Έχω Windows 10 και Xbox One controller που χρησιμοποιώ για Steam οπότε είμαι σεταρισμένος. Καταλαβαίνω ότι μόνο συγκεκριμένοι τίτλοι το υποστηρίζουν και είναι αυτοί εδώ. Όλα γίνονται μέσα από το πρόγραμμα "Xbox" που έχουν φορτωμένα τα Windows από μόνα τους; Επίσης, από το ίδιο πρόγραμμα γίνονται redeem κλειδιά που παίζουν σε προσφορά από διάφορα κλειδάδικα (cdkeys κλπ); Άρα απλά φτιάχνω ένα λογαριασμό, κάνω redeem το κλειδί και όλα καλά. Τα λέω καλά;

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Ρε παιδιά πείτε λίγο αν τα έχω καταλάβει καλά για το Xbox Play Anywhere.

Να πω ότι δεν έχω Xbox και με ενδιαφέρει μόνο να παίξω παιχνίδια του στο PC. Έχω Windows 10 και Xbox One controller που χρησιμοποιώ για Steam οπότε είμαι σεταρισμένος. Καταλαβαίνω ότι μόνο συγκεκριμένοι τίτλοι το υποστηρίζουν και είναι αυτοί εδώ. Όλα γίνονται μέσα από το πρόγραμμα "Xbox" που έχουν φορτωμένα τα Windows από μόνα τους; Επίσης, από το ίδιο πρόγραμμα γίνονται redeem κλειδιά που παίζουν σε προσφορά από διάφορα κλειδάδικα (cdkeys κλπ); Άρα απλά φτιάχνω ένα λογαριασμό, κάνω redeem το κλειδί και όλα καλά. Τα λέω καλά;

Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω;

αν ανοίξεις το microsoft store app θα δεις στον λογαριασμό σου πάνω δεξιά στα settins μια επιλογή redeem code. βάζεις των κωδικό που μόλις αγόρασες και είσαι ΟΚ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, ψάχνω να αγοράσω για τον μικρο μου headset για το XB1 και έχω δει αυτα: https://www.sevenspot.gr/gaming/pc/gaming-headsets/gaming-headset-trust-gxt-310d-radius-kamoyflaz

Κυρίως παίζει fortnite. Τα συγκεκριμένα είναι καλά; τα έχει κανείς; η θα μου προτείνατε κάτι άλλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

4K/60 NATIVE στο 1X - έχει framedrops στα bosses κυρίως και κάτι cutscenes αλλά όλα αυτά διορθώνονται.

Εγώ πάντως θα άλλαζα τον τίτλο του video από RE Engine is back στο One X is here! ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3+3 Xbox Live Gold για 16,7€ με πληρωμή Paypal (πληρώστε σε λίρες) 

περνάει με ελληνικη διεύθυνσή χωρίς θεμα και στέλνουν δυο κωδικούς για τα δυο τρίμηνα

https://www.game.co.uk/en/xbox-live-3-month-gold-membership-2397813?utm_source=RakutenMarketing&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=3001042:digidip&utm_content=10&utm_term=UKNetwork&ranMID=42508&ranEAID=hL3Qp0zRBOc&cm_mmc=affiliate-_-Rakuten-_-GameAffiliate-_-banner&ranSiteID=hL3Qp0zRBOc-L.Zz0lO6nkyXBc3WIG24aA

 

2.78 το μηνα βγαίνει δεν ειναι κ άσχημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για κάποιον λόγο αν πατήσεις αγορά σου βγάζει ότι έχει 2 συνδρομές στο καλάθι με το ποσό του ενός.

Αλλά δεν ξέρουμε αν είναι και 2 οι συνδρομές που θα στείλουν.

 

Αν και τώρα είδα ότι κάτω σου βγάζει "Promotional discount"

 

Μια χαρά μόλις ενεργοποίησα τα 3+3 

απλός αν και λέει ότι είναι μόνο για UK τα δέχτηκε κανονικά 

Απλός κατα την αγορά σαν τηλ θέλει κάποιο απο UK  (Αυτό μου έγραψαν απο το support της σελίδας)

077xx xxxxxx
 

 

Επεξ/σία από higraf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...