Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρουσιάστηκε στην CES 2019 από την Razer το περίφημο lapboard της ονόματι Razer Turret (copy paste από το αντίστοιχο για τα PC με tweaks όπως φωτάκια και κουμπάκια xbox):

 

Razer Turret keyboard and mouse for Xbox One now available

 

250$ μόνο.....

Η λίστα με τα games έφτασε τα 23 αλλά αν δεν πέσει η τιμή ή δεν βγουν άλλα keyboards να συνεργάζονται ασύρματα με το xbox εκεί θα μείνει μου φαίνεται.

  • X-Morph: Defense
  • Vermintide 2
  • Gears of War 5
  • Gears Tactics
  • Day Z
  • Deep Rock Galactic
  • Children of Morta
  • Moonlighter
  • Roblox
  • Strange Brigade
  • Vigor
  • Fortnite
  • Warframe
  • War Thunder
  • Sims
  • Minecraft
  • Surviving Mars
  • Minion Masters
  • Warface
  • Wargroove
  • Bomber Crew
  • PUBG

 

https://www.windowscentral.com/razer-turret-keyboard-and-mouse-xbox-one-now-available

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, higraf είπε

Για κάποιον λόγο αν πατήσεις αγορά σου βγάζει ότι έχει 2 συνδρομές στο καλάθι με το ποσό του ενός.

Αλλά δεν ξέρουμε αν είναι και 2 οι συνδρομές που θα στείλουν.

Αν και τώρα είδα ότι κάτω σου βγάζει "Promotional discount"

 

Μια χαρά μόλις ενεργοποίησα τα 3+3 

απλός αν και λέει ότι είναι μόνο για UK τα δέχτηκε κανονικά 

Απλός κατα την αγορά σαν τηλ θέλει κάποιο απο UK  (Αυτό μου έγραψαν απο το support της σελίδας)

077xx xxxxxx
 

Φιλε τις ενεργοποιησες? Γιατι εμενα ο Αγγλος μου λεει οτι ειναι μονο για UK και παιζει να μην κανουν για Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, S2000Honda είπε

Φιλε τις ενεργοποιησες? Γιατι εμενα ο Αγγλος μου λεει οτι ειναι μονο για UK και παιζει να μην κανουν για Ελλαδα.

Και εμένα έτσι μου είπε αλλά μέχρι να απαντήση τις είχα ίδη περάσει κανονικά στον λαγαρισμό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως η MS είναι τραγική - αντί να ανταμείβει τον πιστό πελάτη - επιβραβεύει τον ευκαιριακό και φυσικά αυτή χάνει. Case in point - πήρα 3 χρόνια game pass στην τιμή του μισού τους - και στάκαρα εκδικητικά μιας και 1 χρόνο πλήρωνα κανονικά τον μήνα τα πάντα αλλά πτώση τιμής είδα μόνο όταν διέκοψα τις συνδρομές.

Ας βάλει ένα rewards program σωστό - όχι μόνο αν βλέπεις 5 links στο Bing στο US....

Απαράδεκτοι. 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, NickTG said:

Πήρα και εγώ και μου έκανε δώρο ακόμα ένα μήνα η Microsoft αν έβαζα την αυτόματη ανανέωση. 

Φυσικά την έβγαλα αμέσως μετά! :P

7 μήνες λοιπόν. 

Ήρθε κατευθείαν ο κωδικός?? Έχω καμμία ώρα που έκανα την διαδικασία και δεν έχει έρθει ακόμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Agmourk said:

Ήρθε κατευθείαν ο κωδικός?? Έχω καμμία ώρα που έκανα την διαδικασία και δεν έχει έρθει ακόμα.. 

 

Ούτε λεπτό δεν χρειάστηκε. 

Με το που πάτησα την πληρωμή και μέχρι να μπω στα mails είχαν έρθει 2 κωδικοί σε 2 μηνύματα. 

Δες και σε κανένα spam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, NickTG said:

Ούτε λεπτό δεν χρειάστηκε. 

Με το που πάτησα την πληρωμή και μέχρι να μπω στα mails είχαν έρθει 2 κωδικοί σε 2 μηνύματα. 

Δες και σε κανένα spam. 

Μπα δεν υπάρχει τίποτα.. Μόνο ότι έχει σταλεί η πληρωμή και αναμένουν έγκριση.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Agmourk είπε

Μπα δεν υπάρχει τίποτα.. Μόνο ότι έχει σταλεί η πληρωμή και αναμένουν έγκριση.. 

Η προσφορά αυτή βγήκε και στο windowscentral - καταλαβαίνεις τι γίνεται τώρα... Χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sir_Teraflop είπε

Όντως η MS είναι τραγική - αντί να ανταμείβει τον πιστό πελάτη - επιβραβεύει τον ευκαιριακό και φυσικά αυτή χάνει. Case in point - πήρα 3 χρόνια game pass στην τιμή του μισού τους - και στάκαρα εκδικητικά μιας και 1 χρόνο πλήρωνα κανονικά τον μήνα τα πάντα αλλά πτώση τιμής είδα μόνο όταν διέκοψα τις συνδρομές.

Ας βάλει ένα rewards program σωστό - όχι μόνο αν βλέπεις 5 links στο Bing στο US....

Απαράδεκτοι. 

Φιλε ακριβως οπως η wind.αν βαζω καρτα ουτε φωνη ουτε ακροαση.που τον ειδατε τον παναη.αν αφησω το τηλ χωρις καρτα κανα 2 μηνες ,μου στελνουν μυνηματα για να ανανεωσω,και το μονο που δεν μου ταζουνε ειναι καμια πωλητρια απο τα κεντρικα να ερθει σπιτι να μου κανει αερα οσο θα περναω την καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι κάτι πρέπει να κάνουν να ενοποιήσουν τις υπηρεσίες και να σου πουν να - θες 1 μήνα 20 (λέμε τώρα) θες χρόνο? 15 - Θες 2 χρόνια? 12. 

Λέμε τώρα αλλά καταλαβαίνεις. Όχι γράφτηκες - 1, έκανες συνδρομή 15, ξεγράφτηκες 5. Την  ίδια ώρα τρέχει η συνδρομή στα 20. Αστεία πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Sir_Teraflop είπε

Παρουσιάστηκε στην CES 2019 από την Razer το περίφημο lapboard της ονόματι Razer Turret (copy paste από το αντίστοιχο για τα PC με tweaks όπως φωτάκια και κουμπάκια xbox):

Razer Turret keyboard and mouse for Xbox One now available

250$ μόνο.....

Η λίστα με τα games έφτασε τα 23 αλλά αν δεν πέσει η τιμή ή δεν βγουν άλλα keyboards να συνεργάζονται ασύρματα με το xbox εκεί θα μείνει μου φαίνεται.

  • X-Morph: Defense
  • Vermintide 2
  • Gears of War 5
  • Gears Tactics
  • Day Z
  • Deep Rock Galactic
  • Children of Morta
  • Moonlighter
  • Roblox
  • Strange Brigade
  • Vigor
  • Fortnite
  • Warframe
  • War Thunder
  • Sims
  • Minecraft
  • Surviving Mars
  • Minion Masters
  • Warface
  • Wargroove
  • Bomber Crew
  • PUBG

https://www.windowscentral.com/razer-turret-keyboard-and-mouse-xbox-one-now-available

Καλά εντάξει πανάκριβο γενικά η razer δεν είναι και από τις φθηνές εταιρίες. 

7 ώρες πριν, nek4d είπε

Tom Clancy's Rainbow Six Siege, εστω και το βασικο παιχνιδι, σε προμο τιμη 10€

http://www.gameshopper.gr/item/11974-rainbow-six-siege-xbox-one

Αξίζει το έχω στο ps4 και ίσως να είναι το καλύτερο για πολλούς Tom Clancy's τις τελευταίας γενιάς. 

Βλέπω πως η νέα γενιά ίσως να είναι εξαιρετική ειδικά αν η Microsoft βάλει και στο νέο xbox πληκτρολόγιο ποντίκι 4κ 60 fps μεγαλύτερη ραμ κάνα ssd εκει δεν θα χρειάζεται ούτε καν να πας σε υπολογιστή και να δώσεις πόσα χρήματα μόνο και μόνο για παιχνίδια.

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2018 στις 6:29 ΜΜ, Sir_Teraflop είπε

Υπάρχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις που λέγεται enable network transfer: Για δοκίμασε να την απενεργοποιήσεις ώστε να μην μεταφέρει games αλλά για τα pins κλπ. αν κάνεις login από τον ίδιο λογαριασμό δεν νομίζω να κάνεις δουλειά - υποτίθεται ότι είναι feature και όχι bug (όπως με λογαριασμούς google κτλ που σου κάνει sync bookmarks κτλ σε άλλο pc/κινητό).

Για μένα κάνε ένα δεύτερο λογαριασμό στο απλό xbox.

Οκ.Ευχαριστώ!

12 ώρες πριν, NickTG είπε

Πήρα και εγώ και μου έκανε δώρο ακόμα ένα μήνα η Microsoft αν έβαζα την αυτόματη ανανέωση. 

Φυσικά την έβγαλα αμέσως μετά! :P

7 μήνες λοιπόν. 

Τα Gold και GamePass στακάρουν; Και αν ναι μέχρι πόσο διάστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...