Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

31 λεπτά πριν, hexenlord είπε

gold? μηπλως εννοεις pass? Αν ναι, αυτος ειναι ο λογος. Μια κομπινα που μπορεις να κανεις ειναι να διακοψεις την συνδρομη pass (cxl) και στα καπακια να πας να παρεις την προσφορα. depending on  ποτε την εβαλες και τι διαρκεια ειχες επιλεξει μπορεις να κερδισεις. Δεν το εκανα προσωπικα αλλα το διαβασα ονλαιν απο χρηστες στο ρεντιτ (οι οποιοι κανανε και στακινγ, αλλα δεν λενε πως).

Σε αλλα νεα τωρα, και χωρις να μακρηγορουμε, χτεσινες δηλωσεις Ναντελα μετα τα κερδη μαμουθ που ανακοινωσε το MS gaming division Q4-18 (fiscal). Κατα τα αλλα πεθαινει το χβοχ.

In gaming, we're pursuing our expansive opportunity from the way games are created and distributed, to how they're played and viewed, surpassing $10 billion revenue this year for the first time. We're investing aggressively in content, community, and cloud services across every end-point to expand usage and deepen engagement with gamers... The combination of Xbox Live Game Pass subscription and Mixer are driving record levels of growth and engagement... PlayFab accelerates our vision to build a world-class cloud platform for the gaming industry across mobile, PC and console. The addition of five new gaming studios bolsters our first-party content development to support our fast-growing gaming services

Oχι την xbοx live συνδρομη εννοω φιλε μου οχι το game pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά ,

έχω θέμα με το wifi στο xbox one s.

Πριν 3 ημέρες το άνοιξα και ενώ έβλεπε το wifi μου δεν μπορούσε να συνδεθεί. Έκανα restart το ίδιο , έβγαλα το καλώδιο για κάποια δευτερόλεπτα , το άνοιξα και μετά ήταν οκ.

Εχθές είχα πάλι πρόβλημα αλλά πλέων δεν βλέπει κανένα wifi δίκτυο. Έκανα την ίδια διαδικασία αλλά δεν βρίσκει τίποτα οπότε φαντάζομαι ότι έχει πρόβλημα η κάρτα δικτύου (wifi) , έβαλα το ethernet και παίζει κανονικά.

Επειδή η εγγύηση λήγει σε ένα μήνα σκέφτομαι να το στείλω microsoft . Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ή γνωρίζεται αν είναι known issue?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tsofras είπε

Καλησπέρα παιδιά ,

έχω θέμα με το wifi στο xbox one s.

Πριν 3 ημέρες το άνοιξα και ενώ έβλεπε το wifi μου δεν μπορούσε να συνδεθεί. Έκανα restart το ίδιο , έβγαλα το καλώδιο για κάποια δευτερόλεπτα , το άνοιξα και μετά ήταν οκ.

Εχθές είχα πάλι πρόβλημα αλλά πλέων δεν βλέπει κανένα wifi δίκτυο. Έκανα την ίδια διαδικασία αλλά δεν βρίσκει τίποτα οπότε φαντάζομαι ότι έχει πρόβλημα η κάρτα δικτύου (wifi) , έβαλα το ethernet και παίζει κανονικά.

Επειδή η εγγύηση λήγει σε ένα μήνα σκέφτομαι να το στείλω microsoft . Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ή γνωρίζεται αν είναι known issue?

δοκιμασες χαρντ ρισετ? εχω ακούσει να μην συνδέεται αλλα να μην βλέπει καθολου δίκτυο, οχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, hexenlord είπε

δοκιμασες χαρντ ρισετ? εχω ακούσει να μην συνδέεται αλλα να μην βλέπει καθολου δίκτυο, οχι. 

Δοκίμασα αλλά δεν έγινε τίποτα.

Είδα ένα thread στο reddit νομίζω , που έλεγε ότι μπορείς να το βάλεις σε offline mode να κάνεις hard reset και μετά να το ανοίξεις , αλλά δεν το δοκίμασα με αυτό το τρόπο μόνο hard reset , γιατί έχει ένα μήνα ακόμη εγγύηση και λέω να το στείλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Δοκίμασα αλλά δεν έγινε τίποτα.

Είδα ένα thread στο reddit νομίζω , που έλεγε ότι μπορείς να το βάλεις σε offline mode να κάνεις hard reset και μετά να το ανοίξεις , αλλά δεν το δοκίμασα με αυτό το τρόπο μόνο hard reset , γιατί έχει ένα μήνα ακόμη εγγύηση και λέω να το στείλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο

Επικοινωνησε με το support και θα σου πουν αυτοι τι να κανεις. Τυχερος εισαι που στο εβγαλε μολις ενα μηνα πριν τη ληξη της εγγυησης..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, στο ελληνικό ms store οι τιμές είναι πολύ ακριβότερες του Αγγλικού. Γιατί; Με την ισοτιμία η τρίμηνη βγαίνει 6,50 αντί 8 και το far cry 46 αντί 52 ευρώ. Μιλάμε για 15% περίπου διαφορά. Τι φταίει; Μπορώ να αλλάξω region σε Αγγλία και να αγοράζω σε λίρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kostiger είπε

Επικοινωνησε με το support και θα σου πουν αυτοι τι να κανεις. Τυχερος εισαι που στο εβγαλε μολις ενα μηνα πριν τη ληξη της εγγυησης..

Τυχερός όντως γιατί αυτό τον μήνα μου χάλασε 2 φορές το αμάξι, το πλυντήριο πιάτων και πλημμύρισε το εξοχικό και τα πέταξα όλα :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Τυχερός όντως γιατί αυτό τον μήνα μου χάλασε 2 φορές το αμάξι, το πλυντήριο πιάτων και πλημμύρισε το εξοχικό και τα πέταξα όλα :S

:)

Καλα μην τρελαινεσαι. Κ εμενα μου τρακαραν αυτοκινητο κ μου καψε πηνεια η μηχανη. Οι κονσολες ειναι ενταξει ακομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, qwertyuiop2 είπε

Παιδιά, στο ελληνικό ms store οι τιμές είναι πολύ ακριβότερες του Αγγλικού. Γιατί; Με την ισοτιμία η τρίμηνη βγαίνει 6,50 αντί 8 και το far cry 46 αντί 52 ευρώ. Μιλάμε για 15% περίπου διαφορά. Τι φταίει; Μπορώ να αλλάξω region σε Αγγλία και να αγοράζω σε λίρες;

Δεν φταιει κατι (εκτος ισως απο τον ελληνικο ΦΠΑ) , ετσι ειναι τιμολογημενα τα παιχνιδια στο ελληνικο στορ. Ναι μπορεις να ψωνισεις απο το Αγγλικο, αρκει να δημιουργησεις εναν καινουργιο billing λογαριασμο με Αγγλικα στοιχεια (οχι νεο gamertag, billing only, www.microsoft/billing/). Eγω να καταλαβεις εχω 3: UK/USA/UAE, και ψωνιζω απο τον φθηνοτερο , που κατα 60% ειναι ο αμερικανικος. Καμια φορα οι τιμες ειναι ιδιες με τον ΗΑΕ, καθως και εδω ολα μετριουνται σε Γιου Ες ντολλαρς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hexenlord είπε

Δεν φταιει κατι (εκτος ισως απο τον ελληνικο ΦΠΑ) , ετσι ειναι τιμολογημενα τα παιχνιδια στο ελληνικο στορ. Ναι μπορεις να ψωνισεις απο το Αγγλικο, αρκει να δημιουργησεις εναν καινουργιο billing λογαριασμο με Αγγλικα στοιχεια (οχι νεο gamertag, billing only, www.microsoft/billing/). Eγω να καταλαβεις εχω 3: UK/USA/UAE, και ψωνιζω απο τον φθηνοτερο , που κατα 60% ειναι ο αμερικανικος. Καμια φορα οι τιμες ειναι ιδιες με τον ΗΑΕ, καθως και εδω ολα μετριουνται σε Γιου Ες ντολλαρς.

To αμερικάνικο που τσέκαρα ήταν ΠΟΛΥ ακριβότερο από το Αγγλικό και λίγο από το Ελληνικό. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια πάντως, έφτιαξα τρόπο πληρωμής για UK χθες, τώρα και για us μπας και. Μετά αρκεί απλώς να μπω από το ανάλογο ms store για να γίνει η αγορά;

 

Και κάτι ακόμα, δεν είναι region locked τα παιχνίδια πια; Δηλ. αν πάρω από το αμερικάνικο παιχνίδι, δε θα είναι NTSC και άρα αδύνατο να το παίξω; Ή ισχύει αυτό μόνο για τα φυσικά αντίγραφα; Ή έχει καταργηθεί πλέον; 😛   Έχω μείνει στο 2014 με τεχνολογία 2007 παίδες (xbox 360), βοηθήστε να φτάσω το σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαλεξει Ελλάδα σαν χώρα στο gamertag μου. 

Αν το αλλάξω π.χ. Σε Αμερική για να αγοράσω κάτι που ειναι φτηνότερο στο αμερικανικό Xbox store και μετά το ξαναγυρίσω σε Ελλάδα θα έχω κάποιο προβλημα; 

Μπορώ να βρω κάρτες για να βάλω λεφτά στο αμερικανικό Xbox store δεν ειναι θέμα αυτό μιας και το PayPal που έχω βάλει είναι ελληνικό και δεν κάνει πληρωμές από ξένο xbox store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Έχω διαλεξει Ελλάδα σαν χώρα στο gamertag μου. 

Αν το αλλάξω π.χ. Σε Αμερική για να αγοράσω κάτι που ειναι φτηνότερο στο αμερικανικό Xbox store και μετά το ξαναγυρίσω σε Ελλάδα θα έχω κάποιο προβλημα; 

Μπορώ να βρω κάρτες για να βάλω λεφτά στο αμερικανικό Xbox store δεν ειναι θέμα αυτό μιας και το PayPal που έχω βάλει είναι ελληνικό και δεν κάνει πληρωμές από ξένο xbox store. 

δεν θα εχεις θεμα να αλλάζεις όσο συχνά θες. Το κανω σε εβδομαδιαία βάση όταν βγαίνουν τα ντιλς. Ναι οπως είπες κάρτες απο g2a  βρίσκεις.

3 ώρες πριν, qwertyuiop2 είπε

To αμερικάνικο που τσέκαρα ήταν ΠΟΛΥ ακριβότερο από το Αγγλικό και λίγο από το Ελληνικό. Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια πάντως, έφτιαξα τρόπο πληρωμής για UK χθες, τώρα και για us μπας και. Μετά αρκεί απλώς να μπω από το ανάλογο ms store για να γίνει η αγορά;

Και κάτι ακόμα, δεν είναι region locked τα παιχνίδια πια; Δηλ. αν πάρω από το αμερικάνικο παιχνίδι, δε θα είναι NTSC και άρα αδύνατο να το παίξω; Ή ισχύει αυτό μόνο για τα φυσικά αντίγραφα; Ή έχει καταργηθεί πλέον; 😛   Έχω μείνει στο 2014 με τεχνολογία 2007 παίδες (xbox 360), βοηθήστε να φτάσω το σήμερα.

το αμερικανικο ΠΟΛΥ ακριβότερο? Ίσως κατι αλλο κοιτάς αγαπητέ η τέλος πάντων κατι πολυ συγκεκριμένο. ίσα ίσα που το αντίθετο συμβαίνει. Ακόμη και με απλή λογική να το πας λόγω συναλλαγματικης αξίας ευρω δολλαριου θα σου έρχεται φθηνότερο. Υπάρχουν δυο τρία σαιτ που σταθερά συγκρινουν τιμές παιχνιδιών απο διαφορα στορς, δες εκει, παντα η Αμερική ειναι η καλυτερη μετα απο κολομβια, ρωσσια και αιγυπτο. 

 

όταν με το καλο ανοίξεις τους αλλους λογαρισμους θα πρέπει να τους "γεμίσεις" με λεφτα για να κανεις τα ψωνια σου, κατι που μπορείς να κανεις με προ-πληρωμενες κάρτες απο διαφορα ον λαιν σαιτ οπως το g2a για παραδειγμα.

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ότι έχω αγοράσει από κάποιο άλλο store δεν το χάνω αν το γυρίσω σε Ελληνικό πάλι?

 

Όσο αφορά τα λεφτά που έχει μέσα ο λογαριασμός μου π.χ. 10 ευρώ όταν αλλάξω store - region τα χάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...