Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, KilliK είπε

αυτο το ειδατε;

https://www.windowscentral.com/xbox-all-access

τρομερη κινηση αν ισχυει, αλλα θα ειναι μονο για ΗΠΑ 🙁

όντως φοβερή κινηση, ο σπενσερ το παει μαμιωντας. Η ΜΣ χτυπάει εκει που ξερει καλυτέρα: Υπηρεσίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θέλω να πάρω ένα φτηνό Xbox one για media player, ειχα ps4 αλλά ο media player ήταν τρισαθλιος γιαυτό και το πουλησα. Μερικές ερωτήσεις  1) άκουσα ότι με τον file explorer μπορείς να μεταφέρεις βίντεο και ταινίες στον εσωτερικό σκληρό, το έχει δοκιμάσει κανείς; 2) με το kodi μπορείς να βάλεις το path του σκληρού με το φάκελο που έχεις τα βίντεο (του εσωτερικού σκληρού), ώστε να τα εμφανίζει αυτοματα, ώστε να μην χρειάζεται να τα ανοιγεις ένα ένα από τον file explorer. 3)επειδή έχω μόνιτορ με ενσωματωμένα ηχεια, μπορώ να ανεβοκατεβασω την ένταση του ήχου με το χειριστήριο (στο PC μπορώ να το κάνω με το right analog). 4) έχει επιλογή το kodi για διαγραφή αρχείων;

Επεξ/σία από subnigur0th
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 30-40 ευρώ μπορείς να βρεις android box για media player. Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το xbox εαν δεν χρησιμοποιείς τα δυνατά του χαρτιά (παιχνίδια) εφόσον υπάρχουν εναλλακτικές φθηνές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/08/2018 at 09:42, subnigur0th said:

Παιδιά θέλω να πάρω ένα φτηνό Xbox one για media player, ειχα ps4 αλλά ο media player ήταν τρισαθλιος γιαυτό και το πουλησα. Μερικές ερωτήσεις  1) άκουσα ότι με τον file explorer μπορείς να μεταφέρεις βίντεο και ταινίες στον εσωτερικό σκληρό, το έχει δοκιμάσει κανείς; 2) με το kodi μπορείς να βάλεις το path του σκληρού με το φάκελο που έχεις τα βίντεο (του εσωτερικού σκληρού), ώστε να τα εμφανίζει αυτοματα, ώστε να μην χρειάζεται να τα ανοιγεις ένα ένα από τον file explorer. 3)επειδή έχω μόνιτορ με ενσωματωμένα ηχεια, μπορώ να ανεβοκατεβασω την ένταση του ήχου με το χειριστήριο (στο PC μπορώ να το κάνω με το right analog). 4) έχει επιλογή το kodi για διαγραφή αρχείων;

1)O file manager λειτουργει ακριβως οπως στα windows νομιζω πως ο εσωτερικος εχει οριο στα αρχεια ομως 8gb για τις ταινιες. Οποτε το καλυτερο ειναι να βαλεις πανω εναν εξωτερικο σκληρο για να κανεις την δουλεια σου. Και μετα μπορεις να κατεβασεις και μια εφαρμογη για torrent και να ορισεις σαν path των εξωτερικο και θα κατεβαινουν απευθειας τα αρχεια στην κονσολα.
2)Τον εσωτερικο νομιζω δεν τον διαβαζει, τον εξωτερικο τον βλεπει κανονικα
3)Ναι αλλαζει κανονικα με right analog
4)Νομιζω πως ναι απο file manager
 

 

22 hours ago, _filippos_ said:

με 30-40 ευρώ μπορείς να βρεις android box για media player. Δεν υπάρχει λόγος να πάρεις το xbox εαν δεν χρησιμοποιείς τα δυνατά του χαρτιά (παιχνίδια) εφόσον υπάρχουν εναλλακτικές φθηνές.

Με το android box θαχει ομως την ιδια ταχυτητα? Εγω θυμαμαι οταν ειχα android box ουτε ntfs σκληρο δεν μπορουσα να βαλω και οταν εβαζα τορρεντσ κολλαγε καμια σχεση σε ταχυτητα με xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, steveevo είπε

Με το android box θαχει ομως την ιδια ταχυτητα? Εγω θυμαμαι οταν ειχα android box ουτε ntfs σκληρο δεν μπορουσα να βαλω και οταν εβαζα τορρεντσ κολλαγε καμια σχεση σε ταχυτητα με xbox

Υπάρχουν πολλά android box στην αγορά με reviews. 
Μπορεί να βρει αυτό που θα τον καλύπτει... σίγουρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/8/2018 στις 11:24 ΠΜ, steveevo είπε

1)O file manager λειτουργει ακριβως οπως στα windows νομιζω πως ο εσωτερικος εχει οριο στα αρχεια ομως 8gb για τις ταινιες. Οποτε το καλυτερο ειναι να βαλεις πανω εναν εξωτερικο σκληρο για να κανεις την δουλεια σου. Και μετα μπορεις να κατεβασεις και μια εφαρμογη για torrent και να ορισεις σαν path των εξωτερικο και θα κατεβαινουν απευθειας τα αρχεια στην κονσολα.
2)Τον εσωτερικο νομιζω δεν τον διαβαζει, τον εξωτερικο τον βλεπει κανονικα
3)Ναι αλλαζει κανονικα με right analog
4)Νομιζω πως ναι απο file manager
 

Με το android box θαχει ομως την ιδια ταχυτητα? Εγω θυμαμαι οταν ειχα android box ουτε ntfs σκληρο δεν μπορουσα να βαλω και οταν εβαζα τορρεντσ κολλαγε καμια σχεση σε ταχυτητα με xbox

Όταν λες 8 gigabyte εννοεις το σύνολο των αρχείων που είναι μέσα στο φακελο, να μην υπερβαίνει τα 8 gig, ή κάθε αρχείο ξεχωριστα να μην είναι μεγαλύτερο απο 8 gig και βάζεις όσα αρχεία θέλεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, subnigur0th said:

Όταν λες 8 gigabyte εννοεις το σύνολο των αρχείων που είναι μέσα στο φακελο, να μην υπερβαίνει τα 8 gig, ή κάθε αρχείο ξεχωριστα να μην είναι μεγαλύτερο απο 8 gig και βάζεις όσα αρχεία θέλεις;

Συνολικα σου δινει 8gb για ολα τα downloads του εσωτερικου σκληρου.

Δεν ξερω αμα εχει αλλαξει κατι τωρα  γιατι εχω πανω απο 1 χρονο να το δοκιμασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, steveevo είπε

Συνολικα σου δινει 8gb για ολα τα downloads του εσωτερικου σκληρου.

Δεν ξερω αμα εχει αλλαξει κατι τωρα  γιατι εχω πανω απο 1 χρονο να το δοκιμασω.

Έγινε σε ευχαριστω πολύ φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2018 στις 8:03 ΠΜ, malias4 είπε

Εδω μπαινω κ κοιταω εγω https://xbox-store-checker.com/en/

Σου λει το καθε παιχνιδι ποσο κανει σε καθε xbox store καθε χωρας, εχει κ βιντεακι για το τουρκικο  store.

Αγοραζεις απο site site gift card κα την εξαργυρωνεις στο αναλογο store και μετ ααλλαζεις region νομιζω και κανεις την αγορα.

Kαι το καινουριο tomb raider στα 29 αλλα εγω δεν θα δωσω του ερντογαν ουτε σεντς προσωπικα 😎

Το έχει δοκιμάσει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...