Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα μια ερωτησούλα, το "κόλπο" με την αγορά ετήσιας gold από έξω (Βραζιλία, Τουρκία) δουλεύει ακόμα? Πάντα σε νέο λογαριασμό (υποθέτω δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση σε λογαριασμό που ήταν gold/ultimate πριν). Γιατί στα κλειδαδικα λένε ότι είναι καθαρά για την εκάστοτε περιοχή (εντάξει φυσικό). Ευχαριστώ

Επεξ/σία από aoc4000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα το Elite Gamepad V2, από το Πλαίσιο. Μόνο το Πλαίσιο δίνει δύο χρόνια εγγύηση προμηθευτή (στο τιμολόγιο επίσης γράφει 2 χρόνια εγγύηση). Όλα τα άλλα δίνουν ένα έτος εγγύηση κατασκευαστή. Έβαλα το serial στο MS account μου και μου δίνει ένα έτος εγγύηση.

Άμα παίξει στραβή στον ενάμιση χρόνο τι φάση; Θα κυνηγάω το Πλαίσιο; Το έχει άλλος να μου πει τι εγγύηση του δίνει η MS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα το Elite Gamepad V2, από το Πλαίσιο. Μόνο το Πλαίσιο δίνει δύο χρόνια εγγύηση προμηθευτή (στο τιμολόγιο επίσης γράφει 2 χρόνια εγγύηση). Όλα τα άλλα δίνουν ένα έτος εγγύηση κατασκευαστή. Έβαλα το serial στο MS account μου και μου δίνει ένα έτος εγγύηση.

Άμα παίξει στραβή στον ενάμιση χρόνο τι φάση; Θα κυνηγάω το Πλαίσιο; Το έχει άλλος να μου πει τι εγγύηση του δίνει η MS;

Αξίζει σαν αγορά ένα τόσο ακριβό gamepad?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aoc4000 είπε

Καλημέρα μια ερωτησούλα, το "κόλπο" με την αγορά ετήσιας gold από έξω (Βραζιλία, Τουρκία) δουλεύει ακόμα? Πάντα σε νέο λογαριασμό (υποθέτω δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση σε λογαριασμό που ήταν gold/ultimate πριν). Γιατί στα κλειδαδικα λένε ότι είναι καθαρά για την εκάστοτε περιοχή (εντάξει φυσικό). Ευχαριστώ

Ναι δουλευει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, theo93 said:

Αξίζει σαν αγορά ένα τόσο ακριβό gamepad?

Δεν ξέρω πως να απαντήσω σε αυτή την ερώτηση. Το «αξίζει» είναι εντελώς σχετικό.

Ξέρω 'γω, αξίζει να σπαταλάς τον ελεύθερο χρόνο σου παίζοντας παιχνιδάκια, ενώ εκεί έξω υπάρχει μια ολόκληρη θάλασσα από γκόμενες;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν ξέρω πως να απαντήσω σε αυτή την ερώτηση. Το «αξίζει» είναι εντελώς σχετικό.

Ξέρω 'γω, αξίζει να σπαταλάς τον ελεύθερο χρόνο σου παίζοντας παιχνιδάκια, ενώ εκεί έξω υπάρχει μια ολόκληρη θάλασσα από γκόμενες;

Εννοώ αν έχει τις "έξτρα" λειτουργικότητες για να το διαχωρίζει από ένα αυθεντικό controller ή είναι πιο premium κατασκευαστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, theo93 said:

Εννοώ αν έχει τις "έξτρα" λειτουργικότητες για να το διαχωρίζει από ένα αυθεντικό controller ή είναι πιο premium κατασκευαστά;

Και τα δύο.

Κατασκευαστικά είναι ότι πιο premium έχω πιάσει στα χέρια μου από controllers, ενώ όταν παίζω game που χρειάζεται χειρισμό της κάμερας δεν ξεκολλάω τον αντίχειρά μου από το δεξί αναλογικό.

Αν αξίζει γενικώς δεν ξέρω, αλλά σίγουρα τα €180 που ζητάει αυτό είναι «λιγότερα» από τα €50 που ζητάει το X1S gamepad (που είναι πλαστικούρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα το Elite Gamepad V2, από το Πλαίσιο. Μόνο το Πλαίσιο δίνει δύο χρόνια εγγύηση προμηθευτή (στο τιμολόγιο επίσης γράφει 2 χρόνια εγγύηση). Όλα τα άλλα δίνουν ένα έτος εγγύηση κατασκευαστή. Έβαλα το serial στο MS account μου και μου δίνει ένα έτος εγγύηση.

Άμα παίξει στραβή στον ενάμιση χρόνο τι φάση; Θα κυνηγάω το Πλαίσιο; Το έχει άλλος να μου πει τι εγγύηση του δίνει η MS;

Ευρωπαϊκή νομοθεσία

Ο κατασκευαστής (Microsoft) δίνει 1 χρόνο εγγύηση

Το κατάστημα (πλαίσιο) βάσει νομοθεσίας δίνει 2 χρόνια

ΟΛΑ τα καταστήματα.

Είναι ευρωπαϊκή οδηγία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαζευα στο amazon πριν λιγο, λεω για κατσε να δω τι παιζει με τις τιμες στο Χ

και τι βλεπω;;;;; το Χ με fh4+fm7 στα 285€!😁

buy now απευθειας και πριν την πληρωμη λεω για κατσε να τσεκαρω ξανα....

και τι βλεπω;;;;;;;;; οτι ειναι used. πφφφφφ 🤕

λεω αντε ας του δωσω μια ευκαιρια (γιατι θελω ουτως η αλλως να παρω το fm7) 

και τι βλεπω ξανα;;;; οτι δεν εχει τα παιχνιδια, ουτε καλωδια, ουτε χειρηστηριο, ουτε κουτι. 🤬

κοινως μονο η κονσολα. 

 

στα διαλα πια. θα περιμενω τα χριστουγεννα να το παρω στα 200 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ αγόρασα την κονσόλα το x χθες με το starwars bundle στα 369 και έβαλα τον κωδικό και μου βγάζει οτι έχει εγγύηση η κονσόλα ως 4-1-2022 ενώ μόλις χθες την αγόρασα! 

Πως γίνεται αυτό έχει κανείς καμιά γνώμη? 

Έλεγα να φτιάξω pc αλλά μου έβγαινε 800 πάνω κάτω και λέω με το x θα είμαι κομπλέ μέχρι να βγει η καινούργια κονσόλα! 

Επεξ/σία από manthos_27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, aoc4000 είπε

Καλημέρα μια ερωτησούλα, το "κόλπο" με την αγορά ετήσιας gold από έξω (Βραζιλία, Τουρκία) δουλεύει ακόμα? Πάντα σε νέο λογαριασμό (υποθέτω δεν μπορείς να κάνεις ανανέωση σε λογαριασμό που ήταν gold/ultimate πριν). Γιατί στα κλειδαδικα λένε ότι είναι καθαρά για την εκάστοτε περιοχή (εντάξει φυσικό). Ευχαριστώ

Λογικά πάντα θα δουλεύει αρκεί όταν εισάγεις τον κωδικό στον Ελληνικό λογαριασμό σου(Καινούργιος ή παλιός) να φροντίσεις να φαίνεται ότι είσαι μέσω vpn στη Brazil, αλλιώς δεν θα δεχτεί τον κωδικό.

 

Όπως λέω και στο αντίστοιχο τοπικ είναι σαν να παίρνεις τη κονσόλα και να την πηγαίνεις σε άλλη ήπειρο. Δεν θα μπορείς να αγοράσεις από το εκάστοτε Xbox store ότι θέλεις επειδή ο λογαριασμός σου είναι Ελληνικός - Ευρωπαϊκός?

15 ώρες πριν, Malthador είπε

Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα το Elite Gamepad V2, από το Πλαίσιο. Μόνο το Πλαίσιο δίνει δύο χρόνια εγγύηση προμηθευτή (στο τιμολόγιο επίσης γράφει 2 χρόνια εγγύηση). Όλα τα άλλα δίνουν ένα έτος εγγύηση κατασκευαστή. Έβαλα το serial στο MS account μου και μου δίνει ένα έτος εγγύηση.

Άμα παίξει στραβή στον ενάμιση χρόνο τι φάση; Θα κυνηγάω το Πλαίσιο; Το έχει άλλος να μου πει τι εγγύηση του δίνει η MS;

Σχεδόν σε όλα τα Ελληνικά μαγαζιά έτσι είναι. Κανε ένα τηλέφωνο στην Ms hellas ή την Αμερικάνικη και πες τους το και θα σου ζητήσουν να τους στείλεις φώτο από την απόδειξη αγοράς της κονσόλας και μετά από λίγα λεπτά η κονσόλα σου θα έχει 2ετη εγγύηση.

9 ώρες πριν, dskoul είπε

Ευρωπαϊκή νομοθεσία

Ο κατασκευαστής (Microsoft) δίνει 1 χρόνο εγγύηση

Το κατάστημα (πλαίσιο) βάσει νομοθεσίας δίνει 2 χρόνια

ΟΛΑ τα καταστήματα.

Είναι ευρωπαϊκή οδηγία

Ναι αλλά δυστυχώς η πλειοψηφία των Ελληνικών καταστημάτων δεν τηρεί αυτή τη νομοθεσία και αν την χρειαστείς θα πρέπει να τρέχεις στο εκάστοτε μαγαζί και να κάνεις ιστορίες και ¨φασαρία¨ για να βρεις το δίκιο σου.

Γι' αυτό πολύ απλά κάνεις το παραπάνω και καθάρισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο τελευταιο ποστ μου στο ινσομνια, ενας εξτρα κωδικος για οποιον θελει να δοκιμασει την beta του Kartrider

 

RJ3TX-9R2K9-4DXC9-29K7V-JRTJZ

 

Επεξ/σία από hexenlord
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, hexenlord said:

Στο τελευταιο ποστ μου στο ινσομνια, ενας εξτρα κωδικος για οποιον θελει να δοκιμασει την beta του Kartrider

RJ3TX-9R2K9-4DXC9-29K7V-JRTJZ

Το πήρα! 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kostiger είπε

Eνα ποστ το οποιο προοριζοταν για αλλο νημα..

https://www.tweaktown.com/news/72882/microsofts-not-buying-sega-and-xbox-series-isnt-being-re-branded/amp.html

Εννοείται ότι ήταν ράδιο αρβύλα ίσως από το πολύ PR να φούντωσαν τόσο πολύ που οι φήμες είναι εντελώς παραφουσκομένες.

Ίσως να κάνουν στρατηγική συνεργασία για να είναι time limited τα παιχνίδια της Sega σε PC/Xbox. Φυσικά αυτό αντιβαίνει την πολιτική της MS για τα αποκλειστικά και η Sega θέλει να είναι σε όσες περισσότερες πλατφόρμες ως εκδότης.

Σίγουρα είναι κάτι σχετικά μικρότερο σε μέγεθος όπως να υπάρχει συνδρομή Sega Access στο Xbox. Δηλαδή ότι κάνει η ΕΑ ή η Ubisoft. Πληρώνεις 30 ευρώ το χρόνο και παίζεις 60 τίτλους Sega ανάμεσα στις γενιές.

Ειδικά το τελευταίο θα είχε πολύ νόημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...