Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μετά από system update μου ενώ τελείωσε το update μου βγάζει συνεχώς αυτό το μήνυμα.

20200725-160141.jpg

Όσες φορές και να πατήσω "try again" είναι σαν να μην το πατάω και μπορώ μόνο να πάω στο μενού της κονσόλας ofline.

Καμία πρόταση?

Αν είσαι με wifi μπορείς να συνδέσεις την κονσόλα με καλώδιο utp και να δοκιμάσεις πάλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα καλώδιο είμαι και δεν έχει θέμα το ίντερνετ έχω κάνει και άλλες φορές αναβάθμιση κονσόλας αλλά τώρα είναι ίσως γενικό το θέμα γιατι κάτι πρέπει να έχουν οι servers της Microsoft όσο αφορά το update γιατι αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα πολύς κόσμος.

 

Πάντως ακόμα και ofline update μέσω της usb που δοκίμασα δεν με αφήνει μου βγάζει κι εκεί πρόβλημα και δεν ξεκινάει καν το ofline update.

 

Δεν έχει κανείς άλλος θέμα μετά από system update που έκανε σήμερα??

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ειχε σκαλωσει κι εσενα γιατι εκανες το insider system update?

Τι προβλημα σου εκανε? Δεν μπορουσε να συνδεθει στο ιντερνετ?

Και τι εκανες ακριβως και δουλευει παλι η κονσολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Paragontas-x said:

Σου ειχε σκαλωσει κι εσενα γιατι εκανες το insider system update?

Τι προβλημα σου εκανε? Δεν μπορουσε να συνδεθει στο ιντερνετ?

Και τι εκανες ακριβως και δουλευει παλι η κονσολα?

Όχι, δεν είχε τίποτα. 

Το άνοιξα να δω αν θα βγάλει κάτι και όλα δουλεύουν κανονικά. 

Άρα απαντώντας στην προηγούμενη ερώτηση εμένα δεν είχε θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα δεν ειπαμε οτι θα χαλασει κονσολες που απλα ειχαν το σταθερο system update εμεις μιλαμε για κονσολες που κανανε το xbox insider system update.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στο xbox insider. 

Έχω ανοικτά όλα τα auto updates που έχει η κονσόλα. 

Λογικά έχει κάνει και το update μιας και όταν το άνοιξα μου ζήτησε να διαλέξω προφίλ. 

Όλα δουλεύουν άψογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, bfc είπε

Συνήθως το πρόβλημα είναι στο HDMI Retimer IC. Θέλει αλλαγή, αλλά τη διάγνωση πρέπει να την κάνει ένας καλός ηλεκτρονικός από κοντά.

Μάλλον αυτό που είπες είναι φίλε γιατί ότι κ να κάνω εικόνα δεν δείχνει...άλλαξα τηλεόραση,καλώδιο κλπ κλπ μην τα ξαναλέω και κουράζω....έχεις υπόψιν πόσο μπορεί να ναι το κοστολογιο;επίσης αν έχει κανείς Κανά καλό ηλεκτρονικό ας ενημερώσει για Αθήνα μιλαω κέντρο και νοτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενας να εχει βρει λυση στο δικο μου θεμα?

Δηλαδη να εκανε xbox one insider system update και μετα το update της κονσολας να μην ξαναμπαινει στο ιντερνετ.

Δοκιμασα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σβηνωντας τα παντα αλλα και ofline εγκατασταση συστηματως μεσω του αρχειου "OSU1" αλλα τιποτα.

 

Παντα με το που δοκιμαζει να συνδεθει στο ιντερνετ βγαζει το παρακατω προβλημα της εικονας και οταν πατας "try again" ειναι απλα σαν να μην το εχεις πατησει αφου δεν κανει απουτως τιποτα και αν πατας το "check network" συνδεεται για λιγα δευτερολεπτα και μετα πεταει παλι αυτο το μυνημα.

Μπορεις να δουλεψεις τη κονσολα μονο ofline.

xbox one x problem.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Κανενας να εχει βρει λυση στο δικο μου θεμα?

Δηλαδη να εκανε xbox one insider system update και μετα το update της κονσολας να μην ξαναμπαινει στο ιντερνετ.

Δοκιμασα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σβηνωντας τα παντα αλλα και ofline εγκατασταση συστηματως μεσω του αρχειου "OSU1" αλλα τιποτα.

Παντα με το που δοκιμαζει να συνδεθει στο ιντερνετ βγαζει το παρακατω προβλημα της εικονας και οταν πατας "try again" ειναι απλα σαν να μην το εχεις πατησει αφου δεν κανει απουτως τιποτα και αν πατας το "check network" συνδεεται για λιγα δευτερολεπτα και μετα πεταει παλι αυτο το μυνημα.

Μπορεις να δουλεψεις τη κονσολα μονο ofline.

xbox one x problem.jpg

Φίλε παρόμοιο θέμα με το να μην μπαίνει στο ίντερνετ είχα μία μέρα όταν είχα συνδέσει ένα USB φλασάκι, για κάποιο λόγο είχε κολλήσει το ιντερνετ. Για τσέκαρε, έχεις συνδεδεμένο κάτι στις USB?  

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/all/usb-30-flash-drives-disconnects-my-xbox-from-the/0b0788f0-7fd7-4904-9cb0-e5114b645039?auth=1

Επεξ/σία από Saloufas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λογικά πρέπει να το λύσανε το πρόβλημα με τους servers στην Ms γιατί πριν λίγο που άνοιξα την κονσόλα δεν μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.

Το πρώτο πράγμα που έκανα βέβαια ήταν να κάνω unroll το insider preview  system update και να γυρίσω στο κλασικό σταθερό system update για να μην έχω πάλι τα ίδια σκηνικά.

Σας προτείνω να κάνετε ακριβώς το ίδιο.

Αααααα ρε Ms με τα προβλήματα που δημιουργείς στο κόσμο σου με τις υπηρεσίες σου.

17 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Φίλε παρόμοιο θέμα με το να μην μπαίνει στο ίντερνετ είχα μία μέρα όταν είχα συνδέσει ένα USB φλασάκι, για κάποιο λόγο είχε κολλήσει το ιντερνετ. Για τσέκαρε, έχεις συνδεδεμένο κάτι στις USB?  

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/all/usb-30-flash-drives-disconnects-my-xbox-from-the/0b0788f0-7fd7-4904-9cb0-e5114b645039?auth=1

Αρχικα να σου πω ότι δοκίμασα 3 διαφορετικά φλασακια και εννοείτε σε όλα έκανε ακριβώς το ίδιο.

Αυτό δεν νομίζω να ειναι κόλλημα στο δικό μου ίντερνετ αλλά στης Microsoft και τους servers που ειναι υπεύθυνοι για τα insider προγράμματα.

 

Να δω τι θα κάνει στα άτομα που θα της στείλουν πίσω τις κονσόλες τους γιατί στην ουσία κολλήσανε και δεν μπορούν να ξαναμπούν στο ίντερνετ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με preview ήμουνα.

Την πρώτη πάνω - πάνω από αυτές που έχεις επιλογή στο insider app.

 

Ας ελπίσουμε ότι πραγματικά έστρωσε για όλους.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...