Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, fouskos είπε

ναι το έκανα ήδη, άρα δεν είναι απλό να παίξει κανείς online με τα δεδομένα του κινητού, αυτό κατάλαβα.

Τι περίμενες δηλαδή?

Όπως σου είχα πει έγινε τελικά.

10 ώρες πριν, babis13 είπε

Παίδες μια ερώτηση για το θέμα μου σας έχω ζαλίσει ξέρω,επειδή θεωρώ ότι είναι ο δίσκος επειδή ακούω ένα κράκ κρακ όταν ανοίγει,κάνει οποιοσδήποτε 2.5 ιντσών δίσκος για το xbox;η θέλει κάτι συγκεκριμένο...λέω να κάνω σήμερα χειρουργείο να τον δοκιμάσω και αν είναι χαλασμένος να παραγγείλω νέο αλλά θέλω να γνωρίζω αν είναι συμβατοί όλοι 

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα αν έχει εγγύηση να την στείλεις πίσω στη Microsoft γιατι αν είναι όντως ο δίσκος είναι σχεδόν σίγουρο ότι μελλοντικά θα τα παίξει εντελώς και δεν θα ξεκινάει ούτε η κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αρχικά δεν έχω εγγυηση,επίσης έλυσα το χβοχ έβγαλα τον δίσκο τον έβαλα εξωτερικά στο λάπτοπ και σέρνεται και δεν τον βλέπει καν και ακούγεται και ένας ήχος συνεχόμενος,μαλλον αυτό είναι οπότε θα προχωρήσω σε παραγγελία ενός νέου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, babis13 είπε

Φίλε αρχικά δεν έχω εγγυηση,επίσης έλυσα το χβοχ έβγαλα τον δίσκο τον έβαλα εξωτερικά στο λάπτοπ και σέρνεται και δεν τον βλέπει καν και ακούγεται και ένας ήχος συνεχόμενος,μαλλον αυτό είναι οπότε θα προχωρήσω σε παραγγελία ενός νέου 

Μπες διαχείριση δίσκων,καντου φορμάτ, φτιάξε νέο τόμο και τρέξε hard disk sentinel να είσαι 100% σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες δεν τον αναγνωρίζει καν ούτε το disk management,ούτε το hdd sentinel και το λάπτοπ το κάνει να σέρνεται ούτε από το cmd μπορώ να τον βρω και να κάνω κάτι σαν να 'αρρωσταινει' όλο το σύστημα,έναν φθηνό θέλω να κάνω την δουλειά μου γιατί από χώρο είμαι καλά έχω και 1 tb εξωτερικο με τις νέες κονσόλες δεν θέλω να κάνω έξοδα πολλά απλά να είναι λειτουργική όσο γινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά με κάποιον ανταπτορα τον έβαλες στο λαπτοπ.μαλλον είναι πεθαμένος ο δίσκος αλλά αν γίνεται σύνδεσε τον και σε έναν σταθερό μήπως ο ανταπτορας δεν δίνει επαρκές ρεύμα στον δίσκο γι'αυτό ακούς τον ήχο και δεν τον βλεπει το hd sentinel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikele13- είπε

Μπες διαχείριση δίσκων,καντου φορμάτ, φτιάξε νέο τόμο και τρέξε hard disk sentinel να είσαι 100% σίγουρος.

Αν του κάνει φορματ και τον ξαναβάλει πίσω στο xbox θα δουλέψει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Λογικά με κάποιον ανταπτορα τον έβαλες στο λαπτοπ.μαλλον είναι πεθαμένος ο δίσκος αλλά αν γίνεται σύνδεσε τον και σε έναν σταθερό μήπως ο ανταπτορας δεν δίνει επαρκές ρεύμα στον δίσκο γι'αυτό ακούς τον ήχο και δεν τον βλεπει το hd sentinel.

Τον έβαλα με ανταπτορα ναι που συνδέεται με usb αλλά άλλους τους αναγνωρίζει απευθείας και γρήγορα ενώ εδώ πουθενά δεν φαίνεται και κολλάει φουλ το λάπτοπ,συν ότι ακούγεται ένας ήχος σαν γραντζουνισμα αν μπορώ να το μεταφέρω καλά...όπως και να έχει παραγγειλα.εναν seagate barracuda 1tb και βλεπουμαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, bfc είπε

Αν του κάνει φορματ και τον ξαναβάλει πίσω στο xbox θα δουλέψει? 

Όχι δεν θα δουλέψει, θα πρέπει να φτιάξει partitions μέσω προγράμματος στον υπολογιστή.

@babis13 το tip για να σου πετύχει είναι να αφήσεις κενούς τους φακέλους, δεν θα βάλεις κανένα αρχείο πουθενά.

Offline update μέσω usb θα κουμπώσεις στην κονσόλα και προχωράς κανονικά.

Αν σου βγάλει error στην εκκίνηση, ξεκινάς το update.

Όταν με το καλό μπουταρει η κονσόλα και είσαι στο κεντρικό μενού, τότε βγάζεις τον δίσκο πάλι και περνάς το boot logo στους φακέλους Α και Β

https://youtu.be/4xYQQicXdU0

Επεξ/σία από mikele13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια περιμένω τον δίσκο και θα πάω βήμα βήμα για να περάσω ότι χρειαστεί,ελπίζω να ναι αυτό το πρόβλημα που από ότι φαίνεται αυτό είναι αφού ο δίσκος του one s είναι νεκρός πόλυ χρήσιμα τα βίντεο όλα που ανεβάσατε,σόρρυ για την μονοπώληση του ενδιαφέροντος τις τελευταίες 2 σελίδες αλλά επειδή είμαι λίγο άσχετος είπα να ρωτήσω άτομα που σκαμπαζουν κάποια πράγματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι απλά να αντικαταστούσαμε τον εσωτερικό δίσκο και να του κάναμε ένα usb ofline system update και όλα καλά να δεχόταν τον νέο δίσκο σαν δίσκο του xbox one αλλά δυστυχώς δεν γίνεται τόσο εύκολα.

Θέλει ολόκληρη διαδικασία.

 

Υποθέτω αλλάζοντας τον εσωτερικό δίσκο με νέο δεν υπάρχει πιθανότητα ban της κονσόλας σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Υποθέτω αλλάζοντας τον εσωτερικό δίσκο με νέο δεν υπάρχει πιθανότητα ban της κονσόλας σωστά?

Ούτε κάν...

Εδώ και χρόνια αλλάζουν τους HDD με SSD χωρίς κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...