Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Xbox streaming app από το Play Store για android ή το Xbox app από το MS Store για Windows 10.

Δεν βρήκα αυτή την επιλογή σε καμία από τις δύο. Πχ θέλω να το βάλω να κάνει ένα update τώρα ενώ εγώ είμαι στη δουλειά (είναι ανοιχτό εννοείται στο σπίτι) Γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτά τα 10 μαζί με κάποια άλλα είναι τα Free Play Weekend τα τελευταία δύο χρόνια. Ας έβαζαν και κανένα άλλο. Μόνο το Subnautica νομίζω δεν έχει μπει στα ΠΣΚΔ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έπαιξα το grounded μέχρι το τερματισμό (της δοκιμαστικής). Ώραιο παιχνίδι. Ενδιαφέρουσα πλοκή και η όλη διαδικάσια με τα όπλα, αποθήκες κλπ είναι ωραία. Αλλά 2 μείον βρήκα: 1) δεν βολεύει τόσο πολύ το χειριστήριο, θέλει ποντίκι. Ειδικά στις μάχες ψάχνεις να βρεις τον αντίπαλο. Και 2 και σοβαρότερο : πολύ χαζό σύστημα όταν πεθαίνεις να τα χάνεις όλα και να ψάχνεις να βρεις στα autosave ποιο είναι το σωστό για να κάνεις load (το οποίο αργεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
23 hours ago, alex-gate-7-1925 said:

Δεν βρήκα αυτή την επιλογή σε καμία από τις δύο. Πχ θέλω να το βάλω να κάνει ένα update τώρα ενώ εγώ είμαι στη δουλειά (είναι ανοιχτό εννοείται στο σπίτι) Γίνεται?

Streaming app ή Xbox app για Android. Xbox app (console companion) για Windows 10. 

Ειδικά με το Streaming app βλέπεις ακριβώς την κονσόλα σου, απορώ πως δεν μπόρεσες να κάνεις update τα games σου. Πλήρη έλεγχο της κονσόλας έχεις. 

Με κανένα από τα παραπάνω apps δεν χρειάζεται ανοιχτή η κονσόλα, την κάνουν wake. 

Console Companion 

Streaming Preview

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2020 στις 2:52 ΜΜ, Paragontas-x είπε

Τελικά αυτή η είδηση ήταν:

@babis13 σε ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας την εμπειρία σου.

Πως τη βλέπεις πλέον την νέα σου κονσόλα με τον 1tb δίσκο που έχεις?

Όλα πρίμα.

Φίλε δεν ξέρω το βλέπω λίγο πιο αργό στην αρχική οθόνη....ίσως επειδή εδώ και 2 μέρες έχει κατεβάσει 300gb παιχνίδια χωρίς καν restart,ακόμα η αλήθεια είναι ότι παιχνίδι δεν έχω ανοίξει δεν έχω προλάβει και μάλλον για όλο τον Αύγουστο θα ισχύει αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά μπορούμε να παίξουμε παιχνίδια που είναι στο game pass αν έχουμε κανονικά game pass όσο είμαστε ofline?

 

Π.χ. παιχνίδια σαν τα:

darksiders genesis

Gears 5

forza horizon 4

και άλλα.

Εννοείτε μιλάω να μπορούμε να παίξουμε το ofline μέρος του κάθε παιχνιδιού.

 

Και κάτι άλλο σε μια κονσόλα που π.χ. Έχει 3 profiles και το 1 από αυτά έχει game pass και ειναι home αυτό το profile σε αυτή τη κονσόλα θα μπορώ να παίξω παιχνίδια που είναι στο game pass σε κάποιο από τα άλλα 2 profiles ειδικά όταν είναι εκτός ίντερνετ; 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/08/2020 at 17:50, red1 said:

18 Αυγούστου το Mortal Shell, αντε λίγο γιατι χρειάζομαι το souls fix-άκι μου...
Επίσης : Rotting Christ ρε πστ μου, δώωωωωωσε !!!!
 

πολυ δυνατο φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Τελικά μπορούμε να παίξουμε παιχνίδια που είναι στο game pass αν έχουμε κανονικά game pass όσο είμαστε ofline?

Π.χ. παιχνίδια σαν τα:

darksiders genesis

Gears 5

forza horizon 4

και άλλα.

Εννοείτε μιλάω να μπορούμε να παίξουμε το ofline μέρος του κάθε παιχνιδιού.

Ναι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά  έχω  μια  απορία .. Αν μου δώσει ένας φίλος μου το  προφίλ του που έχει ultimate συνδρομή  , για να παίζω με το δικό μου όμως online κτλ  πρέπει να με κάνει family οπωσδήποτε ? Έχω είδη δύο δικά μου προφίλ στο xbox one και τα έχω family.. Με το family γίνεται το έχω δοκιμάσει, χωρίς όμως ?..αααα και πόσα  άτομα  θα μπορούσαν  να  είναι family και να μοιράζονται  τα παιχνίδια κτλ ?

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagosvts7 είπε

Παιδιά  έχω  μια  απορία .. Αν μου δώσει ένας φίλος μου το  προφίλ του που έχει ultimate συνδρομή  , για να παίζω με το δικό μου όμως online κτλ  πρέπει να με κάνει family οπωσδήποτε ? Έχω είδη δύο δικά μου προφίλ στο xbox one και τα έχω family.. Με το family γίνεται το έχω δοκιμάσει, χωρίς όμως ?..αααα και πόσα  άτομα  θα μπορούσαν  να  είναι family και να μοιράζονται  τα παιχνίδια κτλ ?

Βάζεις το λογαριασμό ultimate στο xbox σου και το κάνεις home xbox. Ο άλλος όμως (ο φίλος σου) θα πρέπει να είναι online για να μπορεί να παίξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 hours ago, bfc said:

Ναι! 

Ενδιαφέρον. 

Κι αν ένα game αφαιρεθεί στις 14/8, αλλά το ρολόι της κονσόλας λέει 10/8 και είσαι offline, μπορείς να συνεχίσεις να παίζεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...