Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 12/8/2020 στις 9:21 ΜΜ, kalampakas. είπε

Σήμερα δοκίμασα και το xcloud streaming στο κινητό μεσω της εφαρμογής xbox game pass beta... Άν έχεις καλή σύνδεση  είναι απίστευτη φάση να παίζεις forza και gears of war στο κινητό με το xbox controller...πλέον δεν ξέρω πόσο νόημα θα έχει η κονσόλα όταν αυτό γίνει Mainstream...Είμαι US αυτή την περίοδο, ίσως παίζει ρόλο

Ελλάδα εννοούσα φίλε ;) 
Επιλογή για "play" δεν υπάρχει, μονο για install (ακόμα) Ελλάδα μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα,

Άλλαξαν την εφαρμογή του κινητού και δεν μπορείς να κάνεις claim τα games with gold απο το κινητό ή εγω δεν το βρίσκω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Το red faction 2 που είναι το δωρεάν παιχνίδι για xbox360 για τον μήνα αυγουστο σας το βγάζει κι εσάς επί πληρωμή?

Εγώ το πήρα κανονικά δωρεάν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Το red faction 2 που είναι το δωρεάν παιχνίδι για xbox360 για τον μήνα αυγουστο σας το βγάζει κι εσάς επί πληρωμή?

Και μένα 15 ευρώ θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα. Αλλά εκεί που εμφανίζει τα παιχνίδια του μήνα με gold έχει ακόμα το παιχνίδι του προηγουμενου 15νθημερου με το το μοτοκρός. Μήπως στρώσει τις επόμενες μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Καλημέρα,

Άλλαξαν την εφαρμογή του κινητού και δεν μπορείς να κάνεις claim τα games with gold απο το κινητό ή εγω δεν το βρίσκω?

Το τσέκαρε κανείς αυτό?

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, bad_freddy said:

Το τσέκαρε κανείς αυτό?

Τα βλέπεις αλλά δεν μπορείς να τα κάνεις claim?

Τα είχα ήδη κάνει από την κονσόλα οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω αλλά στην εφαρμογή είναι εκεί που θα έπρεπε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, NickTG είπε

Τα βλέπεις αλλά δεν μπορείς να τα κάνεις claim?

Τα είχα ήδη κάνει από την κονσόλα οπότε δεν μπορώ να το δοκιμάσω αλλά στην εφαρμογή είναι εκεί που θα έπρεπε. 

Ναι στην θέση τους είναι απλά αντι να έχει το κουμπί "Get" ή όπως λεγόταν τώρα έχει τις επιλογές "Install on Xbox One" & "Play on Xbox One" σαν να τα έχω κάνει ηδη claim (ενω φυσικά δεν τα εχω). Το ίδιο συμβαίνει και στα 2 GwG.

Ξέρω οτι μπορώ να τα κάνω claim απο την κονσόλα απλά με βόλευε το app γιατί τα έκανα claim χωρίς να εχω τα start download -> cancel download της κονσόλας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Another 7 Games Will Leave Xbox Game Pass Soon, Including Red Dead Redemption 2

Φεύγει το RDR2 μετά απο μόλις 4 μήνες παρουσίας στο Gamepass (07/05 - 07/09) και σίγουρα πολλοί θα μείνουν ξεκρέμαστοι στα μισά του παιχνιδιού είτε επειδή καθυστέρησαν να το ξεκινήσουν είτε το πάνε χαλαρά.

Το ίδιο είχε συμβεί με το GTA V στο 4μηνο (03/01 - 07/05) αλλά τότε δεν μας είχε νοιάξει τόσο γιατί πήραμε αντάλλαγμα το RDR... Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί να μένει τόσο λίγο καιρό ενα τόσο μεγάλο (χρονικά) παιχνίδι που καταλήγει να είναι σαν μακράς διάρκειας demo παρά κάτι άλλο.

Προσωπικά είναι και ενας απο τους λόγους που αποφεύγω να παίζω παιχνίδια που θέλουν πολλές ώρες μέσω Gamepass γιατί είμαι στην τσίτα διαρκώς να το τελειώσω πριν αφαιρεθεί απο την υπηρεσία...

Επίσης αν ξέρει κανείς:

Στις 11/8/2020 στις 1:39 ΜΜ, bad_freddy είπε

Να ρωτήσω, έχετε και εσείς θέμα με το "time played" σε ορισμένα παιχνίδια που είναι εντελώς άσχετο?

Τερμάτισα προχτές το Plague Tale, σίγουρα συμπλήρωσα ενα 20ωρο και στο time played αναφέρει 4 ώρες ενω και στο FH3 που έχω φτάσει μέχρι το τρίτο festival αναφέρει playtime 2 ωρών...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Another 7 Games Will Leave Xbox Game Pass Soon, Including Red Dead Redemption 2

Φεύγει το RDR2 μετά απο μόλις 4 μήνες παρουσίας στο Gamepass (07/05 - 07/09) και σίγουρα πολλοί θα μείνουν ξεκρέμαστοι στα μισά του παιχνιδιού είτε επειδή καθυστέρησαν να το ξεκινήσουν είτε το πάνε χαλαρά.

Το ίδιο είχε συμβεί με το GTA V στο 4μηνο (03/01 - 07/05) αλλά τότε δεν μας είχε νοιάξει τόσο γιατί πήραμε αντάλλαγμα το RDR... Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί να μένει τόσο λίγο καιρό ενα τόσο μεγάλο (χρονικά) παιχνίδι που καταλήγει να είναι σαν μακράς διάρκειας demo παρά κάτι άλλο.

Προσωπικά είναι και ενας απο τους λόγους που αποφεύγω να παίζω παιχνίδια που θέλουν πολλές ώρες μέσω Gamepass γιατί είμαι στην τσίτα διαρκώς να το τελειώσω πριν αφαιρεθεί απο την υπηρεσία...

Επίσης αν ξέρει κανείς:

Εγώ είμαι στη 2η κατηγορία. Το έπαιζα χαλαρά ανάμεσα απο τα halo. Είναι ξενερωμα γιατί μάλλον θα το σβήσω και δε θα ξανά ασχοληθώ. Έχει ειπωθεί πολλές φορές πως θα έπρεπε να υπάρχει ένα διάγραμμα για το πότε θα βγαίνουν τα παιχνίδια από το game pass. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κατάφερα και έκανα κλέιμ το Red Faction 2 μέσω υπολογιστή στο Microsoft store για τα παιδιά που είχαν το ίδιο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Choutas είπε

Σήμερα κατάφερα και έκανα κλέιμ το Red Faction 2 μέσω υπολογιστή στο Microsoft store για τα παιδιά που είχαν το ίδιο πρόβλημα.

Ναι ήθελα να το αναφέρω κι εγω οτι μπορείς απο το Console companion app στο PC να κάνεις claim τα GwG χωρίς να χρειάζεται install, τώρα που αφαίρεσαν την δυνατότητα απο το mobile app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...