Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω συνδεσω ασύρματο ποντικι και πληκτρολόγιο με καλωδιο στο xbox για το call of duty Warzone.Παρατηρω τελευταια αρκετο input lag.Νομιζα οτι φταιει για αρχη η συνδεση του δικτύου .Με χειριστηριο νομίζω δεν εχω αυτο το lag αν και θα το ξαναδοκιμασω.Παιζει να δημιουργει προβλημα το ποντικι πιυ ειναι ασύρματο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2020 στις 12:25 ΠΜ, Choutas είπε

Σημερα ειδα διαφημιση του S στο ινστα, πρεπει να ειναι επισημη πλεον, εχω κρατησει screenshot & bookmark αλλα φανταζομαι θα το δουμε ολοι στα νεα συντομα παντου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.xbox365.gr/news/to-ea-play-erxetai-sto-xbox-game-pass-xoris-epipleon-kostos/

Μεγαλώνει η λίστα των παιχνιδιών στο game pass. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/9/2020 στις 9:42 ΠΜ, lebron15 είπε

Για πες, αξίζει η αναβάθμιση τελικά; είναι τόσο μεγάλη η διαφορά όσο λέγεται; 

Αξίζει με χίλια. Εγώ να φανταστείς ήμουν κάτοχος του πρώτου xbox όχι του s, και πρόσφατα αγόρασα το Χ. Είδα μεγάλη διαφορά κατευθείαν μόλις το σύνδεσα και έβαλα το warzone ακόμα και σε monitor 27αρι full HD. Είναι σαν να παίζω άλλο παιχνίδι. Φαντάζομαι τι θα γίνει όταν το συνδέσω στη μεγάλη 4k tv και βάλω παίξω κανένα παιχνίδι που τρέχει native 4k.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω Carrion, καλό παιχνίδι. Μου αρέσει η παζλ φύση του αλλά είναι πολύ εύκολο σε αυτό το κομμάτι και ο χειρισμός φαίνεται ότι είναι κυρίως για το ποντίκι.

Επίσης ξέρουμε πότε θα γίνει ένα το EA Play και το XGP?

Το Nowhere Prophet το παίζει/έχει παίξει κανείς; Μου φαίνεται ολίγον δύσκολο και βασικά δεν έχει καθόλου το synergise feeling του Slay the Spire στο Deck. Όλα μου φαίνονται θέμα τύχης/δύναμης καρτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tigio13 είπε

https://www.xbox365.gr/news/to-ea-play-erxetai-sto-xbox-game-pass-xoris-epipleon-kostos/

Μεγαλώνει η λίστα των παιχνιδιών στο game pass. 

Πολύ δυνατή κίνηση πραγματικά αυτή,αφού ουσιαστικά προστίθονται καμμιά 60αριά ακόμη παιχνίδια απο ΕΑ στο Gamepass και αυτά που αναμένουμε όπως το Star Wars: Squadrons 😎

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Πολύ δυνατή κίνηση πραγματικά αυτή,αφού ουσιαστικά προστίθονται καμμιά 60αριά ακόμη παιχνίδια απο ΕΑ στο Gamepass και αυτά που αναμένουμε όπως το Star Wars: Squadrons 😎

Δεν νομίζω να είναι Day One στο XGP πάντως. Αυτοί που βιάζονται να τα παίξουν θα πρέπει να τα αγοράσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

έβαλα εξωτερικό σκληρό δίσκο στο one X (860 evo + icybox) και παρατήρησα οτι ο σκληρός δεν σταματά να λειτουργεί ακόμα και όταν κλείνει το xbox(always-on, energy saving ή full shutdown).

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή γίνεται να μην παίρνουν ρεύμα οι usb ports?

Ξέρω οτι ο πιο απλός τροπος είναι να βγάζω τον ssd, αλλά ελεγα μήπως γλυτωνα το βάλε βγάλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Καλημέρα!

έβαλα εξωτερικό σκληρό δίσκο στο one X (860 evo + icybox) και παρατήρησα οτι ο σκληρός δεν σταματά να λειτουργεί ακόμα και όταν κλείνει το xbox(always-on, energy saving ή full shutdown).

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή γίνεται να μην παίρνουν ρεύμα οι usb ports?

Ξέρω οτι ο πιο απλός τροπος είναι να βγάζω τον ssd, αλλά ελεγα μήπως γλυτωνα το βάλε βγάλε

Και με έναν εξωτερικό που έχω αυτό κάνει. Δεν νομίζω να έχει επιλογή στις ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, konstantin79 said:

Καλημέρα!

έβαλα εξωτερικό σκληρό δίσκο στο one X (860 evo + icybox) και παρατήρησα οτι ο σκληρός δεν σταματά να λειτουργεί ακόμα και όταν κλείνει το xbox(always-on, energy saving ή full shutdown).

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή γίνεται να μην παίρνουν ρεύμα οι usb ports?

Ξέρω οτι ο πιο απλός τροπος είναι να βγάζω τον ssd, αλλά ελεγα μήπως γλυτωνα το βάλε βγάλε

Σε ποια θύρα τον κούμπωσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Σε ποια θύρα τον κούμπωσες;

σε όλες (3) κάνει το ίδιο...

 

1 ώρα πριν, Choutas είπε

Και με έναν εξωτερικό που έχω αυτό κάνει. Δεν νομίζω να έχει επιλογή στις ρυθμίσεις.

άρα μόνο unplug ή να βγάζεις την μπρίζα του xbox?

Επεξ/σία από konstantin79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, konstantin79 είπε

Καλημέρα!

έβαλα εξωτερικό σκληρό δίσκο στο one X (860 evo + icybox) και παρατήρησα οτι ο σκληρός δεν σταματά να λειτουργεί ακόμα και όταν κλείνει το xbox(always-on, energy saving ή full shutdown).

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή γίνεται να μην παίρνουν ρεύμα οι usb ports?

Ξέρω οτι ο πιο απλός τροπος είναι να βγάζω τον ssd, αλλά ελεγα μήπως γλυτωνα το βάλε βγάλε

Αυτό είναι θέμα της θήκης, δυο έχω (έναν ssd και έναν μηχανικό) και οι δυο κλείνουν με το Xbox. Και οι δυο ήταν εξωτερικοί εξαρχής, επίσης είχα και εσωτερικό σε θήκη orico που και αυτός έκλεινε με το xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, leo066 είπε

Αυτό είναι θέμα της θήκης, δυο έχω (έναν ssd και έναν μηχανικό) και οι δυο κλείνουν με το Xbox. Και οι δυο ήταν εξωτερικοί εξαρχής, επίσης είχα και εσωτερικό σε θήκη orico που και αυτός έκλεινε με το xbox

οκ, ακούγεται το πιο πιθανό, να μην παίρνει η θήκη την εντολή για power off. Γνωρίζεις κάποια θήκη που να λειτουργεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...