Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

οκ, ακούγεται το πιο πιθανό, να μην παίρνει η θήκη την εντολή για power off. Γνωρίζεις κάποια θήκη που να λειτουργεί?

Αυτή δουλεύει https://www.skroutz.gr/s/11686431/ORICO-2139U3-CR.html

αλλα την είχα αγοράσει από προσφορά εδώ στο insomnia στα 4 ευρώ αν θυμάμαι καλά 

από αυτή την προσφορά την είχα

 

Επεξ/σία από leo066
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, leo066 είπε

Αυτή δουλεύει https://www.skroutz.gr/s/11686431/ORICO-2139U3-CR.html

αλλα την είχα αγοράσει από προσφορά εδώ στο insomnia στα 4 ευρώ αν θυμάμαι καλά 

sorry για το πρήξιμο, έχει και led οταν δουλεύει? γιατί δεν φαίνεται στην περιγραφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα την πάρω απέξω και θα τη  δοκιμάσω κάποια στιγμή. Από ταχύτητες ελπίζω να είναι οκ όπως η icybox που είναι στα 430read/write

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2020 στις 9:30 ΜΜ, giannis22k είπε

Εχω συνδεσω ασύρματο ποντικι και πληκτρολόγιο με καλωδιο στο xbox για το call of duty Warzone.Παρατηρω τελευταια αρκετο input lag.Νομιζα οτι φταιει για αρχη η συνδεση του δικτύου .Με χειριστηριο νομίζω δεν εχω αυτο το lag αν και θα το ξαναδοκιμασω.Παιζει να δημιουργει προβλημα το ποντικι πιυ ειναι ασύρματο;

Όταν σύνδεσα ενσύρματα πληκτρολόγιο /ποντίκι στο one δεν παρατήρησα lag. Αλλά πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις, είναι μεγάλο μείον εκτός αν παίζεις sniper. Με πληκτρολόγιο ποντίκι θα χάσεις το aim assist του χειριστηρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ένας μοχλός στο xbox one γιατι μερικές φορές ενώ π.χ. πάω το σταυρό μια φορά κάτω αυτός πάει 3 φορές κάτω?

Και δεν είναι μόνο για το κάτω αλλά για όλα τα κουμπιά και τις κατευθύνσεις.

Όπως και όταν στέλνω μήνυμα πολλές φορές μου γράφει ένα γραμμα παραπάνω από μια φορά ακόμα και αν εγώ πάτησα το κουμπί μόνο μια φορα.

Έχω περάσει ήδη το τελευταίο firmware στο μοχλό.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό, πως λέγεται και πως λύνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι παίξτε Hotshot Racing.

Παιχνιδάρα. Καρά αρκέιντ του κερατά νόθο παιδί του Outrun με αρκετά κατεβασμένη δυσκολία και για τον απλό κόσμο

Πίστες ωραίες με βάση στο drifting.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2020 στις 8:37 ΠΜ, konstantin79 είπε

Καλημέρα!

έβαλα εξωτερικό σκληρό δίσκο στο one X (860 evo + icybox) και παρατήρησα οτι ο σκληρός δεν σταματά να λειτουργεί ακόμα και όταν κλείνει το xbox(always-on, energy saving ή full shutdown).

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή γίνεται να μην παίρνουν ρεύμα οι usb ports?

Ξέρω οτι ο πιο απλός τροπος είναι να βγάζω τον ssd, αλλά ελεγα μήπως γλυτωνα το βάλε βγάλε

 

Στις 10/9/2020 στις 10:15 ΠΜ, leo066 είπε

Αυτό είναι θέμα της θήκης, δυο έχω (έναν ssd και έναν μηχανικό) και οι δυο κλείνουν με το Xbox. Και οι δυο ήταν εξωτερικοί εξαρχής, επίσης είχα και εσωτερικό σε θήκη orico που και αυτός έκλεινε με το xbox

Θέμα θήκης θεωρώ και εγώ. Και εμένα κλείνει κανονικά. 

15 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ο ένας μοχλός στο xbox one γιατι μερικές φορές ενώ π.χ. πάω το σταυρό μια φορά κάτω αυτός πάει 3 φορές κάτω?

Και δεν είναι μόνο για το κάτω αλλά για όλα τα κουμπιά και τις κατευθύνσεις.

Όπως και όταν στέλνω μήνυμα πολλές φορές μου γράφει ένα γραμμα παραπάνω από μια φορά ακόμα και αν εγώ πάτησα το κουμπί μόνο μια φορα.

Έχω περάσει ήδη το τελευταίο firmware στο μοχλό.

Γιατί συμβαίνει αυτό, πως λέγεται και πως λύνεται?

Ενδεχομένως έχει χαλάσει και δεν είναι θέμα software. Μάλλον έχουν κολλήσει τα κουμπιά. Αν πιάνουν τα χέρια σου και είναι εκτός εγγύησης δοκίμασε μήπως τον ανοίξεις, καθαρίσεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2020 στις 9:30 ΜΜ, giannis22k είπε

Εχω συνδεσω ασύρματο ποντικι και πληκτρολόγιο με καλωδιο στο xbox για το call of duty Warzone.Παρατηρω τελευταια αρκετο input lag.Νομιζα οτι φταιει για αρχη η συνδεση του δικτύου .Με χειριστηριο νομίζω δεν εχω αυτο το lag αν και θα το ξαναδοκιμασω.Παιζει να δημιουργει προβλημα το ποντικι πιυ ειναι ασύρματο;

Βάλε και ενσύρματα να δεις. Θεωρώ είναι θέμα που προκύπτει λόγω ασυρμάτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Θέμα θήκης θεωρώ και εγώ. Και εμένα κλείνει κανονικά. 

Ενδεχομένως έχει χαλάσει και δεν είναι θέμα software. Μάλλον έχουν κολλήσει τα κουμπιά. Αν πιάνουν τα χέρια σου και είναι εκτός εγγύησης δοκίμασε μήπως τον ανοίξεις, καθαρίσεις κλπ

Ο μοχλός είναι καθαρός και το θέμα είναι ότι δεν κολλάει κανένα κουμπί απλά όταν το πατάς τι πιάνει σαν να το έχεις πατήσει παραπάνω φορές από μια

3 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Βάλε και ενσύρματα να δεις. Θεωρώ είναι θέμα που προκύπτει λόγω ασυρμάτου

Ναι αυτό δεν το έχω δοκιμάσει αλλά γιατί το ασύρματο να έχει θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, konstantin79 είπε

Ποιά έχεις και σου δουλεύει οκ?

https://www.skroutz.gr/s/10360639/Western-Digital-My-Book-4TB-2016.html

17 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ο μοχλός είναι καθαρός και το θέμα είναι ότι δεν κολλάει κανένα κουμπί απλά όταν το πατάς τι πιάνει σαν να το έχεις πατήσει παραπάνω φορές από μια

Ναι αυτό δεν το έχω δοκιμάσει αλλά γιατί το ασύρματο να έχει θέμα; 

Έχουν delay τα ασύρματα. Για αυτό δεν προτείνονται για gaming (Παρότι θα ήταν ιδιαίτερα βολικό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...