Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα είχαν τόσο μεγάλο delay τότε δεν θα τα έβαζαν καν οι εταιρίες κατασκευής στις κονσόλες τους, ούτε θα κυκλοφορούσα ασύρματοι μοχλοί οπουδήποτε. 

 

Και δεν είπα ότι καθυστερεί να τα εμφανίζει αλλά ότι τα εμφανίζει δίπλα μερικές φορές. 

 

Δεν μπορεί να έχουν τόσο μεγάλη καθυστέρηση και ολόκληρη ms & Sony να τα βάζουν στις κονσόλες τους. 

Στσνταρ είναι κάτι άλλο αλλά δεν ξέρω τι. 

 

Έχει κανείς άλλος παρόμοιο πρόβλημα και αν ναι πως το έλυσε; 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Πριν λιγο πηγα να ανοιξω το xbox one x και μου βγαζει μαυρη οθονη. Αλλαξα αρκετα καλωδια αλλα το ιδιο. Δοκιμασα και σε αλλη τηλεοραση αλλα το ιδιο. Το μηχανημα ανοιγει κανονικα γιατι βλεπω το φωτακι του power αναβει κανονικα.

Μαλλον προβλημα της θυρας του HDMI θα ειναι. Το εχω αγορασει απο amazon 🇬🇧 27 Οκτωβριου 2018. Ξερει κανεις που πρεπει να απευθυνθώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, FrankyGR said:

Παιδια καλησπερα. Πριν λιγο πηγα να ανοιξω το xbox one x και μου βγαζει μαυρη οθονη. Αλλαξα αρκετα καλωδια αλλα το ιδιο. Δοκιμασα και σε αλλη τηλεοραση αλλα το ιδιο. Το μηχανημα ανοιγει κανονικα γιατι βλεπω το φωτακι του power αναβει κανονικα.

Μαλλον προβλημα της θυρας του HDMI θα ειναι. Το εχω αγορασει απο amazon 🇬🇧 27 Οκτωβριου 2018. Ξερει κανεις που πρεπει να απευθυνθώ;

Θα μιλούσα με Amazon. Όχι ότι έχει θέμα η Microsoft. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Θα μιλούσα με Amazon. Όχι ότι έχει θέμα η Microsoft. 

Τώρα μιλάω με amazon και μου ειπαν οτι θα τα μεταφερουν στην microsoft. Περιμένω.......

Τζίφος με amazon τωρα μου λένε να μιλήσω με microsoft. Πρέπει να μιλήσω με την microsoft hellas ?

Επεξ/σία από FrankyGR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, FrankyGR είπε

Τώρα μιλάω με amazon και μου ειπαν οτι θα τα μεταφερουν στην microsoft. Περιμένω.......

Τζίφος με amazon τωρα μου λένε να μιλήσω με microsoft. Πρέπει να μιλήσω με την microsoft hellas ?

εκανες reset video output ωστε να εισαι σιγουρος μηπως φταιει αυτο?

"First, totally power down your Xbox One by holding the power button on the console for 5-10 seconds. Don’t just tap it; hold the button down.

Next, turn it back on by holding both the disc eject and power buttons for a good 10-20 seconds. This bit is key: don’t release the buttons when you see the Xbox One light come on; instead, continue holding the buttons until you hear a second chime. Also, just keep an eye on your TV screen/monitor — hold those buttons down until you see the green Xbox One start screen.

Holding the buttons down for that long, long period of time will reset your display settings, causing the Xbox One to boot in 640×480 resolution.Things will look a bit gross, but you’ll at least be able to see the screen, then allowing you to go into menus and set up your 1080p or 4K display again.

Easy peasy, eh? Well, unless you’ve got an Xbox One S All-Digital Edition… cause it doesn’t have a disc eject button to do this with. We’ve asked Microsoft if they’ve advice on that specific model.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, FrankyGR είπε

Παιδια καλησπερα. Πριν λιγο πηγα να ανοιξω το xbox one x και μου βγαζει μαυρη οθονη. Αλλαξα αρκετα καλωδια αλλα το ιδιο. Δοκιμασα και σε αλλη τηλεοραση αλλα το ιδιο. Το μηχανημα ανοιγει κανονικα γιατι βλεπω το φωτακι του power αναβει κανονικα.

Μαλλον προβλημα της θυρας του HDMI θα ειναι. Το εχω αγορασει απο amazon 🇬🇧 27 Οκτωβριου 2018. Ξερει κανεις που πρεπει να απευθυνθώ;

Έχει πρόβλημα το retimer chip που οδηγεί το hdmi. Συνηθισμένο πρόβλημα. Αν έχει εγγύηση χρησιμοποίησε την. 

Επεξ/σία από bfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, markoliaz είπε

εκανες reset video output ωστε να εισαι σιγουρος μηπως φταιει αυτο?

"First, totally power down your Xbox One by holding the power button on the console for 5-10 seconds. Don’t just tap it; hold the button down.

Next, turn it back on by holding both the disc eject and power buttons for a good 10-20 seconds. This bit is key: don’t release the buttons when you see the Xbox One light come on; instead, continue holding the buttons until you hear a second chime. Also, just keep an eye on your TV screen/monitor — hold those buttons down until you see the green Xbox One start screen.

Holding the buttons down for that long, long period of time will reset your display settings, causing the Xbox One to boot in 640×480 resolution.Things will look a bit gross, but you’ll at least be able to see the screen, then allowing you to go into menus and set up your 1080p or 4K display again.

Easy peasy, eh? Well, unless you’ve got an Xbox One S All-Digital Edition… cause it doesn’t have a disc eject button to do this with. We’ve asked Microsoft if they’ve advice on that specific model.

Ναι τα έκανα όλα αυτά. Τίποτα τζίφος.

9 λεπτά πριν, bfc είπε

Έχει πρόβλημα το retimer chip που οδηγεί το hdmi. Συνηθισμένο πρόβλημα. Αν έχει εγγύηση χρησιμοποίησε την. 

Από ότι βλέπω έχω μέχρι 20/11/2020.

Τώρα πως προχωράω ? Υπάρχει τηλέφωνο εδώ Ελλάδα ή μιλάω με εξωτερικό ?

Επεξ/σία από FrankyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Θα μιλησεις με ms ελλας.Τηλ 21 1120 6000.Θα σου δωσουν οδηγιες για να ερθει ο κουριερ να παραλαβει την κονσολα.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FrankyGR είπε

Ευχαριστώ πολύ

Μέσα στην ατυχία σου ...είσαι και τυχερός...

Αν το ίδιο πρόβλημα σου συνέβαινε 2-3 μήνες αργότερα .... Θα το κλαιγαμε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, dskoul είπε

Μέσα στην ατυχία σου ...είσαι και τυχερός...

Αν το ίδιο πρόβλημα σου συνέβαινε 2-3 μήνες αργότερα .... Θα το κλαιγαμε ....

Σε 3 μηνες θα εχω το Series X😛😛😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, FrankyGR είπε

Σε 3 μηνες θα εχω το Series X😛😛😛

Δυνατός παίχτης

 

Εγώ σε πέντε χρόνια... Μπορεί και παραπάνω.

Όταν δηλαδή αποκτήσω τηλεόραση 4Κ 120hz. Μόνο τότε θα έχει νόημα.... Τώρα όλες οι τηλεοράσεις 4κ είναι στα 60hz οπότε το xbox one x είναι μια χαρά. Το ray tracing από μόνο του δεν αξίζει 500 ευρώ .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dskoul είπε

Δυνατός παίχτης

Εγώ σε πέντε χρόνια... Μπορεί και παραπάνω.

Όταν δηλαδή αποκτήσω τηλεόραση 4Κ 120hz. Μόνο τότε θα έχει νόημα.... Τώρα όλες οι τηλεοράσεις 4κ είναι στα 60hz οπότε το xbox one x είναι μια χαρά. Το ray tracing από μόνο του δεν αξίζει 500 ευρώ .....

Προχτες παρελαβα την 65CX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2020 στις 8:37 ΠΜ, konstantin79 είπε

Καλημέρα!

έβαλα εξωτερικό σκληρό δίσκο στο one X (860 evo + icybox) και παρατήρησα οτι ο σκληρός δεν σταματά να λειτουργεί ακόμα και όταν κλείνει το xbox(always-on, energy saving ή full shutdown).

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος ή γίνεται να μην παίρνουν ρεύμα οι usb ports?

Ξέρω οτι ο πιο απλός τροπος είναι να βγάζω τον ssd, αλλά ελεγα μήπως γλυτωνα το βάλε βγάλε

Μου κανει ακριβως το ιδιο με ενα patriot ssd 1tb kai θηκη patriot gauntlet 4. Μεχρι στιγμης δεν εχω κανει κατι για αυτο, παραμενει αναμμενος αλλα χωρις να αναβοσβηνει το φωτακι οπως γινεται οταν ειναι σε χρηση. Btw ο συγκεκριμενος συνδυασμος μου βγηκε λιγοτερο απο 100 ευρω, κανει εμφανως γρηγοροτερο loading (γυρω στο 60-70% του αρχικου χρονου στο 2k20) και εχει καλωδιο usb type c για συνδεση με pc ωστε να εκμεταλλευτει ακομα ταxυτερο προτυπο usb 3. 

Διαβαζα οτι ο εσωτερικος του one s ειναι sata2 οποτε αν μπει εξωτερικη θηκη sata 3 ακομα και με μηχανικο δισκο μεσα θα ειναι οριακα γρηγοροτερος (για το s παντα μιλωντας). Βεβαια με ssd ειναι ακομα καλυτερα, αν και το κοστος ανεβαινει για σχετικα μικρο οφελος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω κυρίως racing games (forza horizon και nfs heat αυτό το διάστημα) 

Σίγουρα που και που ασχολούμαι και με αλλού είδους παιχνίδια. 

 

Το elite controller είναι σωστή αγορά για την περίπτωση μου; Θα δω διάφορα κάπου σε σχέση με το απλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...