Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Τζάμπα το έδωσες. 

Πάρε ένα S να έχεις να παίζεις τουλάχιστον. 

Θα την βγάλω με το PS4 που το έχω παρατημένο για το πενηνταήμερο μέχρι την κυκλοφορία του SeX

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές παρατηρήσεις για το νέο περιβάλλον που έγινε ενεργό στις κονσόλες μας πριν απο μερικές ημέρες.

Όταν έβλεπα τα δωρεάν παιχνίδια απο το gold κάτω απο κάθε παιχνίδι είχε την ένδειξη Owned αν το είχα "πάρει" (ακόμη και αν δεν του είχα κάνει πλήρη εγκατάσταση). Τώρα το μόνο που βλέπω είναι η ένδειξη Install now που δεν μου δίνει να καταλάβω αν έχω "πάρει" το παιχνίδι ή όχι...

Το παιχνίδι του πρώτου XBOX που έχει αυτή τη στιγμή δεν προστίθεται στην λίστα με τα παιχνίδια που μου ανήκουν. Κανονικά κάθε παιχνίδι του πρώτου xbox και xbox360 που παίρναμε απο το live gold έμπαινε κανονικά στα παιχνίδια που μας ανήκουν για πάντα.

Σε εσάς κάνει τα ίδια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,μια ερωτηση,με το τελευταιο update στο one x δεν μπορω να βρω πουθενα την επιλογη που λεει να κατεβαζει τα 4K textures στα enchanted παιχνιδια.

Παλια ηταν στο back & restore,τωρα δεν ειναι εκει.

Ξερει καποιος να με βοηθήσει?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Αυτόματα δε τα κατεβάζει;;;

Απο οσο ξερω ναι,απλα πριν το update ειχε την επιλογη,τωρα δεν την εχει και σε αυτα τα παιχνιδια που εχω που ειναι one x enchanted,στο file view δεν μου βγαζει πουθενα το applied:scorpio.

Π.χ το crackdown 3 μου το βγαζει κανονικα,ενω στο apex legends δεν το γραφει.

Και εκει που λεει Χ1ΧΕ που επρεπε να λεει true ή false,απλα δεν το λεει,απλα γραφει μονο Χ1ΧΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ξεκίνησα το grounded και απλά κόλλησα, για πότε έφυγαν 4 ώρες... Σε κάποια σημεία κολλούσε για 1 δευτερόλεπτο για να κάνει loading και επίσης είναι ιδιαίτερα αντιληπτό το loading των textures. Για αυτά λογικά ευθύνεται το one s, μάλλον πρέπει να πάρω το Series S... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2020 στις 10:38 ΠΜ, tempo είπε

Μερικές παρατηρήσεις για το νέο περιβάλλον που έγινε ενεργό στις κονσόλες μας πριν απο μερικές ημέρες.

Όταν έβλεπα τα δωρεάν παιχνίδια απο το gold κάτω απο κάθε παιχνίδι είχε την ένδειξη Owned αν το είχα "πάρει" (ακόμη και αν δεν του είχα κάνει πλήρη εγκατάσταση). Τώρα το μόνο που βλέπω είναι η ένδειξη Install now που δεν μου δίνει να καταλάβω αν έχω "πάρει" το παιχνίδι ή όχι...

Το παιχνίδι του πρώτου XBOX που έχει αυτή τη στιγμή δεν προστίθεται στην λίστα με τα παιχνίδια που μου ανήκουν. Κανονικά κάθε παιχνίδι του πρώτου xbox και xbox360 που παίρναμε απο το live gold έμπαινε κανονικά στα παιχνίδια που μας ανήκουν για πάντα.

Σε εσάς κάνει τα ίδια;;;

Ναι όντως ισχύει παιδιά και σε εμένα δεν μου δειχνει ποια παιχνίδια είχα κατεβάσει-αγοράσει τώρα δεν το δείχνει γιατί αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Έχει τολμήσει κανείς να βάλει εσωτερικό ssd στο Χ; 

Αξίζει ο κόπος; Θα δω διάφορα στο boot;

(Αυτά που παίζω τα έχω ήδη σε εξωτερικό ssd) 

Από μετρήσεις που έχω δει στο internet έχει ένα 5% διαφορά που δεν αξίζει να μπεις στον κοπο να ανοίγεις κονσόλα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, d_gkal είπε

Έχει τολμήσει κανείς να βάλει εσωτερικό ssd στο Χ; 

Αξίζει ο κόπος; Θα δω διάφορα στο boot;

(Αυτά που παίζω τα έχω ήδη σε εξωτερικό ssd) 

Αν έχεις ήδη εξωτερικό δεν αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...