Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το εχω ψαξει αυτο αλλα νομιζω μολις συνδεθεις θελει να ανοιξεις vpn κ να βαλεις μια χωρα που το υποστηριζει πχ ιταλια. 
Σημερα εγινε update ατην εφαρμογη του xbox σε ios κ υποστηριζει remote play. Δηλαδη στην ουσια γινετε miror η οθονη της tv στο iphone / ipad. Το δουλεψα λιγο αλλα αν κ εχω 50αρα γραμμη κ τερματιζω δεν παιζει τοσο καλα κ τρωει κολληματα. Οταν ανοιγεις την εφαρμογη για πρωτη φορα σε ενημερωνει για την ποιοτητα της συνδεσης κ για μα δουλεψει αψογα θελει upload πανω απο 9mbps κ για να παιζει οκ πανω απο 4.9 ενω εγω με την 50αρα vdsl εχω 4.6 . Αnyway αυτα 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 19/10/2020 at 08:54, NewGascp said:

Ξέρουμε αν αυτά τα mounts θα παίζουν και με το Series gamepad;

Το ψήνω αυτό το «official», αλλά μόνο αν είναι future proof. Έχουν ίδιες διαστάσεις τα χειριστήρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Ξέρουμε αν αυτά τα mounts θα παίζουν και με το Series gamepad;

Το ψήνω αυτό το «official», αλλά μόνο αν είναι future proof. Έχουν ίδιες διαστάσεις τα χειριστήρια;

Θα είναι, το θέμα Maltha είναι τα 20 γιούρια για...2 κομμάτια πλαστικού (κυριολεκτικά).Θα μΕ πεις, οταν το Razer Kishi βγαίνει στα 100€ τα 20 φαντάζουν καλύτερα αλλά και πάλι... :D 
Θα περιμένω να το φέρουν επίσημα Ελλάδα και μετά βλέπουμε γιατι απο Amazon αυτη την στιγμή με αλλο εξτρα τάληρο μεταφορικά "δεν".
Επίσης, αυτο το sync στο κινητό και μετά πάλι sync του χειρηστηριου στην κονσόλα ζαλίζει πατερόσακους, ενα 2ο joypad καβάντζα νομίζω πως είναι (πλέον) απαραίτητο.

Εναλλακτικά, υπάρχει και το κλασσικό Κινεζο-clip το οποίο στο Amazon το έχουν σε τιμή ντροπή και θα ηταν προτιμότερο να αγοραστεί απο Κινεζο-site (αλλα ποιος περιμένει 1+ μήνα).Υπόψιν, το Κινεζικο δεν είναι καλό απο άποψη εργονομίας και κουράζει μετά απο λίγο και η κατασκευη του ειναι μάπα (βλέπε: σπάει σχετικά εύκολα βάση review στο Amazon), το δε επίσημο ειναι αρκετά καλύτερο απο άποψη εργονομίας και κατασκευης καθώς ο βραχίονάς του διπλώνει εκει που θες αλλά ενδέχεται να γρατζουνίσει το κάτω μέρος του joypad (επίσης βάση review).

Επεξ/σία από red1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 minutes ago, red1 said:

Θα είναι, το θέμα Maltha είναι τα 20 γιούρια για...2 κομμάτια πλαστικού (κυριολεκτικά).Θα μΕ πεις, οταν το Razer Kishi βγαίνει στα 100€ τα 20 φαντάζουν καλύτερα αλλά και πάλι... :D 
Θα περιμένω να το φέρουν επίσημα Ελλάδα και μετά βλέπουμε γιατι απο Amazon αυτη την στιγμή με αλλο εξτρα τάληρο μεταφορικά "δεν".
Επίσης, αυτο το sync στο κινητό και μετά πάλι sync του χειρηστηριου στην κονσόλα ζαλίζει πατερόσακους, ενα 2ο joypad καβάντζα νομίζω πως είναι (πλέον) απαραίτητο.

Εναλλακτικά, υπάρχει και το κλασσικό Κινεζο-clip το οποίο στο Amazon το έχουν σε τιμή ντροπή και θα ηταν προτιμότερο να αγοραστεί απο Κινεζο-site (αλλα ποιος περιμένει 1+ μήνα).Υπόψιν, το Κινεζικο δεν είναι καλό απο άποψη εργονομίας και κουράζει μετά απο λίγο και η κατασκευη του ειναι μάπα (βλέπε: σπάει σχετικά εύκολα βάση review στο Amazon), το δε επίσημο ειναι αρκετά καλύτερο απο άποψη εργονομίας και κατασκευης καθώς ο βραχίονάς του διπλώνει εκει που θες αλλά ενδέχεται να γρατζουνίσει το κάτω μέρος του joypad (επίσης βάση review).

Το κινέζικο έχει ένα σημαντικό μειονέκτημα. Το σημείο που μεταβάλλει το viewing angle είναι πολύ loose με αποτέλεσμα όταν παίζεις με κάποιο βαρύ gaming κινητό (όπως είναι το Razer Phone 2 που έχω) και παίζεις ανάποδα (ξαπλωμένος για παράδειγμα), τότε το mount κλείνει και το κινητό πέφτει επάνω στο χειριστήριο.

Γι' αυτό το λόγο έχω κολλήσει με κόλλα στιγμής το mount σε εκείνο το σημείο ώστε να μην πέφτει, αλλά αυτό έχει ως αποτέλεσμα να μην μπορώ να μεταβάλλω το viewing angle ανάλογα με το πως παίζω (ξάπλα, καθιστός, μπρούμυτα κοκ) και επειδή κάθε στάση χρειάζεται διαφορετική ρύθμιση είναι λίγο σπαστικό το αποτέλεσμα.

Αυτό στο λινκ δείχνει adjustable σε εκείνο το σημείο αφού μπορεί να σφίγγει και να ξεσφίγγει, πράγμα που μάλλον θα το κάνει βολικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το επίσημο. Ισχύει ότι 20€ είναι πολλά για κάτι που ίσως δεν χρησιμοποιήσεις και ποτέ ή που θα σπάσει μετά από κάποιες χρήσεις. Το έβαλα στην λίστα μήπως σε black Friday πέσει σε νορμάλ τιμή. Για κινεζικό δεν το ψήνω γτ έχω πάρει άλλες φορές κινέζικα φθηνά (για άλλες χρήσεις βέβαια) και πάντα ήταν τόσο φθηνιαρικα που κατέληγα να τα πετάω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Choutas said:

@d-gkal

Σε gmail μου ήρθε σε yandex mail που προσπάθησα για έναν φίλο δεν έστελνε μέιλ επιβεβαιβσης λογαριασμού

Εγώ δε μπόρεσα να το κάνω πάντως. 

Συνφορουμιτης μου έδωσε τον κωδικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Εγώ δε μπόρεσα να το κάνω πάντως. 

Συνφορουμιτης μου έδωσε τον κωδικό

Εντέλει ήταν στα σπαμ του Yandex.

Πήρα και για φίλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...