Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, k_dinos είπε

Κάπου στα energy saving πρέπει να είναι αυτή η ρύθμιση.
Εγώ την έχω βάλει να κλείνει μετά από 1 ώρα. Ποιος ο λόγος να θες να είναι ανοιχτή ενώ δεν τη χρησιμοποιείς? 
Βρήκες κόλπο να κατεβάζεις torrent?

Εγω εχω απενεργοποιήσει το κλείσιμο μετα απο 1 ώρα γιατί έβαζα να κατεβάζει κάτι μεγάλο και μετά απο μια ώρα έβρισκα την κονσόλα κλειστή και το κατέβασμα σταματημένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, bad_freddy said:

Εγω εχω απενεργοποιήσει το κλείσιμο μετα απο 1 ώρα γιατί έβαζα να κατεβάζει κάτι μεγάλο και μετά απο μια ώρα έβρισκα την κονσόλα κλειστή και το κατέβασμα σταματημένο...

αν ενεργοποιήσεις το instant on, κλρινεις την κονσολα ομως αυτη μενει ενεργή και συνεχίζει το κατεβασμα 

και στο one s αλλα και τώρα στο Χ instant on το εχω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα γτ η κονσόλα ακούγεται σα να δουλευει κάτι μέσα όλη την ώρα; έχω energy saving, κανω complete shutdown και έχω απενεργοποιήσει να κατεβάζει updates όταν κλεινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kostasgpa είπε

εμένα γτ η κονσόλα ακούγεται σα να δουλευει κάτι μέσα όλη την ώρα; έχω energy saving, κανω complete shutdown και έχω απενεργοποιήσει να κατεβάζει updates όταν κλεινει.

Είναι πολύ περίεργο αυτό. Εγώ τα έχω όλα αυτά ενεργοποιημένα και σπάνια ακούω τον εξωτερικό δίσκο. Η κονσόλα η ίδια δεν ακούγεται καθόλου.

Σε άλλα νεα, μιας και το άλλο θέμα φρόντισαν να κλείσει οι γνωστοί άγνωστοι (κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνει αυτή η ιστορία) έβαλα retroarch σε retail - όχι dev mode - SeriesX (που παίζει και σε OneX).

Τα παιχνίδια παίζουν καταπληκτικά και πλέον απλά η εμπειρία έχει εκτοξευτεί. Όλο το library που έχω + το game pass + roms απο nes μέχρι ps2, χρειάζομαι άλλες 2 ζωές για να παίξω οτι θέλω.....

Η διαδικασία είναι σχετικά απλή αν "το χεις" και προτείνω να το ψάξει όποιος έχει ασχοληθεί με τέτοιες πατέντες στο παρελθόν. Discord > google form> whitelist> link> install > Update> transfer bios > tranfer roms > Play 

Όποιος είναι να το νιώσει θα το νιώσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, klainmaingr είπε

Είναι πολύ περίεργο αυτό. Εγώ τα έχω όλα αυτά ενεργοποιημένα και σπάνια ακούω τον εξωτερικό δίσκο. Η κονσόλα η ίδια δεν ακούγεται καθόλου.

Σε άλλα νεα, μιας και το άλλο θέμα φρόντισαν να κλείσει οι γνωστοί άγνωστοι (κάποια στιγμή πρέπει να τελειώνει αυτή η ιστορία) έβαλα retroarch σε retail - όχι dev mode - SeriesX (που παίζει και σε OneX).

Τα παιχνίδια παίζουν καταπληκτικά και πλέον απλά η εμπειρία έχει εκτοξευτεί. Όλο το library που έχω + το game pass + roms απο nes μέχρι ps2, χρειάζομαι άλλες 2 ζωές για να παίξω οτι θέλω.....

Η διαδικασία είναι σχετικά απλή αν "το χεις" και προτείνω να το ψάξει όποιος έχει ασχοληθεί με τέτοιες πατέντες στο παρελθόν. Discord > google form> whitelist> link> install > Update> transfer bios > tranfer roms > Play 

Όποιος είναι να το νιώσει θα το νιώσει.

Υπάρχει κίνδυνος να χαθεί η εγγύηση της κονσόλας ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το performance θα είναι διαφορετικό, ιδιαίτερα για νεότερα emulators, αλλα ναι πρέπει να παίζει κανονικά απο X μέχρι SeX. Εγώ ότι δοκίμασα μέχρι N64 παίζει τέλεια.

Αυτό που μπορεί να γίνει έιναι να κατεβάσουν το app απο το store. Δύσκολα να το αφαιρέσουν απο την κονσόλα σου. Έχει ξαναγίνει στο παρελθόν ακριβώς το ίδιο.

Δεν έχει καμια σχέση με την εγγύηση της κονσόλας όλο αυτό. Κανονικά κατεβάζεις τα apps απο το store (με κάποιο workaround). Πιστεύω ο μόνος που θα μπορούσε να έχει κάποιο θέμα είναι ο dev. Κανένας άλλος. Αλλα το ψάχνετε με δική σας ευθύνη προφανώς.

image.png.a21e01ad7bfebbdf7de349f4ef9c296b.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Γνωριζει κάνεις πόσες μέρες περίπου διαρκεί η συνολική επισκευή της κονσόλας οταν την στέλνεις Γερμανία? 

Την άνοιξα και δεν έστελνε σημα στην τηλεόραση. Εννοείται δοκίμασα καλώδια - οθονη.Πικράθηκα πολύ καθώς ήταν 1 χρόνου παρα μια ημέρα και να πάθει ζημιά τόσο γρήγορα(one x gears 5 edition)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgos80i είπε

Καλησπέρα σε όλους. Γνωριζει κάνεις πόσες μέρες περίπου διαρκεί η συνολική επισκευή της κονσόλας οταν την στέλνεις Γερμανία? 

Την άνοιξα και δεν έστελνε σημα στην τηλεόραση. Εννοείται δοκίμασα καλώδια - οθονη.Πικράθηκα πολύ καθώς ήταν 1 χρόνου παρα μια ημέρα και να πάθει ζημιά τόσο γρήγορα(one x gears 5 edition)

H ΜΣ δίνει δύο χρόνια εγγύηση κατασκευαστή άρα μην τρελαίνεσαι θα στο κάνει καλύτερο από καινούργιο.

Όσο για τον χρόνο δεν νομίζω να περιμένεις και παρά πολύ. Δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο στο νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 02/12/2020 at 09:12, Choutas said:

Αυτά τα emulators για Series S παίζουν. Ή ο μικρός αδερφός κατούρησε στο πηγάδι;

πρεπει να παιζουν. κατι τετοιο πήρε το μάτι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, d_gkal είπε

πρεπει να παιζουν. κατι τετοιο πήρε το μάτι μου

Μετά από την κρυολουσία ότι το S δεν παίρνει τα x enhanced oatches των παλιών παιχνιδιών (OG/360) δεν θέλω να μην μπορεί να κάνει ούτε αυτό.

Μιλάμε για 300 ευρώ η κονσόλα της σπάει απλά πρέπει να υποστηριχθεί όσο και το Χ αλλιώς βάζουν τρικλοποδιά στον εαυτό τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Choutas είπε

Μετά από την κρυολουσία ότι το S δεν παίρνει τα x enhanced oatches των παλιών παιχνιδιών (OG/360) δεν θέλω να μην μπορεί να κάνει ούτε αυτό.

Μιλάμε για 300 ευρώ η κονσόλα της σπάει απλά πρέπει να υποστηριχθεί όσο και το Χ αλλιώς βάζουν τρικλοποδιά στον εαυτό τους.

Παιζει μια χαρα εχει βιντεακια φουλ στο youtube

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες λίγο τις γνώσεις σας γιατί στερεψα δεν μπορώ να βρώ λύση...

Είχα ένα Xbox one x το οποίο πούλησα σε ένα παλικάρι πριν 2μηνες και το οποίο λειτουργούσε άψογα, εγγύηση είχε λήξει.

Ένα μήνα μετά την πώληση με ενημερώνει ο φίλος ότι η κονσόλα κολλάει πολύ κλπ.

Την πάει σε έναν τεχνικό όπου διαπιστώθηκε ότι ο σκληρός είχε 2% υγεία και πρέπει να αλλαχτεί.

Του λέω πάρε έναν Wd blue 1tb να τον βάλουμε.

Έρχεται ο φίλος,του αλλάζω τον σκληρό, όπου η κονσόλα δεν άνοιξε με τον νέο τρόπο, χωρίς να κάνεις partitions και έπρεπε να μπω σε αυτή την διαδικασία.

Τεσπα, όλα καλά,η κονσόλα δουλεύει ρολόι....

Μετά από μια εβδομάδα, πάλι τα ίδια, πάλι κολλαγε, πάγωνε, ένα χάλι μαύρο.

Την έλαβα σήμερα, αυτό που παθαίνει είναι εντελώς αλλόκοτο...

Πατάς οποιαδήποτε εντολή, την ώρα που πρέπει να αλλάξει παράθυρο, μένει είτε γκρι οθόνη, είτε σαν να μην έχεις πατήσει την εντολή, και κολλάει για αρκετά δευτερόλεπτα, επανέρχεται με την εντολή που έχω πατήσει από πριν και γενικά είναι τραγική η κατάσταση.....

Έχει διαθέσιμο update λογισμικού, στο verify μου βγάζει σφάλμα....

Αυτά που κάνει δείχνουν σκληρό, δεν πάει αλλού το μυαλό μου.

Τσεκαρα τον σκληρό, έχει 100% υγεία.

Θερμαγωγιμη έχει αλλαχτεί,δεν δείχνει ότι ζεσταίνεται...

Υπάρχει περίπτωση να μην ταιριάζει ο σκληρός και να τρώω τέτοιο πακέτο???

Sorry για το σεντόνι...

Επεξ/σία από mikele13-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...