Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, barman_ είπε

Εγω εχω ενα αλλο θεμα...ενω βρισκει τα ασυρματα δικτυα,ξαφνικα ειτε δεν συνδεεται ειτε βγαζει οτι δεν εχει ιντερνετ...η αν συνδεθει μετα απο λιγο με βγαζει offline..καμια ιδεα?εκανα καθαρισμο της mac αλλα δεν βοηθησε...

Αυτό το πάθαινα συχνά με το One X. Συμβαίνει απότομα και χωρίς δικαιολογία. Παίζεις για μέρες και μετά ξανασυμβαίνει. Ότι πολύ τυχαίο για να είναι HW πρόβλημα λογικά κάτι τρέχει με το λογισμικό μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον κάτι παίζει με τον σκληρό δίσκο γιατί 4 στις 5 φορές δεν τον εμφανίζει στις ρυθμίσεις στο σύστημα, και το μενού συνεχίζει με μαύρη οθόνη.

Upd. Έκλεισα το wi-fi χειροκίνητα από την κονσόλα όπως αναφέρατε έκανα restart και μπήκε κανονικά όλα Οκ, τι πράγμα είναι τούτο ωρέ. Γιατί να πεθαίνει την κονσόλα το wi-fi;

Update2. Συνεχίζει και σκίζεται, τουλάχιστον 5-10 λεπτά για να μπει στην αρχική οθόνη, αλλά τουλάχιστον μόνο έτσι μπαίνει και μπορώ να παίξω κάτι.

 

Επεξ/σία από angelponiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Choutas said:

Αυτό το πάθαινα συχνά με το One X. Συμβαίνει απότομα και χωρίς δικαιολογία. Παίζεις για μέρες και μετά ξανασυμβαίνει. Ότι πολύ τυχαίο για να είναι HW πρόβλημα λογικά κάτι τρέχει με το λογισμικό μάλλον.

 

16 hours ago, d_gkal said:

Δες αν μπορείς να κάνεις κάτι με το nat type

Ναι.. Δεν είχα αλλάξει τπτ γενικά.. Τα βλέπει κιόλας τα δίκτυα.. Έφτιαξα ένα καινούργιο SSID χθες και φαίνεται να δουλεύει... Πιο πολύ για software πιστεύω αλλά οκ.. Ελπίζω να παραμείνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον παρέδωσε πνεύμα η Οne S 2Tb, πλέον δεν μπαίνει καθόλου, ούτε την πράσινη οθόνη δεν βλέπω. Έχω σκάσει αν υπήρχε X Series θα την έπαιρνα αμέσως, σπίτι όλη μέρα και να μην παίζουμε... Ούτε το hard reset με eject-sync δεν πιάνει. Υπάρχει κανένας professional κοντά Περιστέρι να του την πάω για έλεγχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, angelponiros είπε

Μάλλον παρέδωσε πνεύμα η Οne S 2Tb, πλέον δεν μπαίνει καθόλου, ούτε την πράσινη οθόνη δεν βλέπω. Έχω σκάσει αν υπήρχε X Series θα την έπαιρνα αμέσως, σπίτι όλη μέρα και να μην παίζουμε... Ούτε το hard reset με eject-sync δεν πιάνει. Υπάρχει κανένας professional κοντά Περιστέρι να του την πάω για έλεγχο;

Εδώ είσαι

https://www.public.gr/product/gaming/xbox/microsoft-xbox-series-x

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, angelponiros είπε

Μάλλον παρέδωσε πνεύμα η Οne S 2Tb, πλέον δεν μπαίνει καθόλου, ούτε την πράσινη οθόνη δεν βλέπω. Έχω σκάσει αν υπήρχε X Series θα την έπαιρνα αμέσως, σπίτι όλη μέρα και να μην παίζουμε... Ούτε το hard reset με eject-sync δεν πιάνει. Υπάρχει κανένας professional κοντά Περιστέρι να του την πάω για έλεγχο;

Console club μόνο Ν.Ηρακλειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2021 στις 5:15 ΜΜ, barman_ είπε

Εγω εχω ενα αλλο θεμα...ενω βρισκει τα ασυρματα δικτυα,ξαφνικα ειτε δεν συνδεεται ειτε βγαζει οτι δεν εχει ιντερνετ...η αν συνδεθει μετα απο λιγο με βγαζει offline..καμια ιδεα?εκανα καθαρισμο της mac αλλα δεν βοηθησε...

Στο κάνει μήπως με συνδεδεμένο κάποιον εξωτερικό σκληρό ή στικάκι usb3? Αν ναι είναι γνωστό πρόβλημα του S...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, acomaedo said:

Στο κάνει μήπως με συνδεδεμένο κάποιον εξωτερικό σκληρό ή στικάκι usb3? Αν ναι είναι γνωστό πρόβλημα του S...

Όχι όχι δεν έχω χω τίποτα συνδεδεμένο... One x έχω και μόλις άλλαξα δίκτυο έστρωσε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Άλλος ένας δύστυχος με one x . Πριν δυο μήνες άλλαξα σκληρό γιατί κράσαρε,  με ssd samsung evo, και 1 μήνα μετά κάνει πάλι τρελά.  Μετα από hard reset , μετά από λίγη ώρα κάνει shut down μονο του.  Μπορείτε να μου προτείνετε ένα σοβαρό service  στην Αθήνα και κατα προτίμηση δυτικά προάστια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, alexxxer είπε

Άλλος ένας δύστυχος με one x . Πριν δυο μήνες άλλαξα σκληρό γιατί κράσαρε,  με ssd samsung evo, και 1 μήνα μετά κάνει πάλι τρελά.  Μετα από hard reset , μετά από λίγη ώρα κάνει shut down μονο του.  Μπορείτε να μου προτείνετε ένα σοβαρό service  στην Αθήνα και κατα προτίμηση δυτικά προάστια;

Τα ίδια είχα και εγώ στο x και επειδή ασχολούμαι γενικά με κονσόλες, επισκευές κλπ, είναι θέμα hardware, άγνωστη η αιτία του, ότι και να είναι στη μητρική,δεν αξίζει για επισκευή από οικονομικής άποψης.

Αν πιάνουν τα χέρια σου,η μοναδική λύση που ίσως πιάσει (σε 2 κονσόλες s έφτιαξε), είναι φορμάτ ο σκληρός στον υπολογιστή, δημιουργία partitions με το ανάλογο tool, και πέρασμα firmware μέσω usb.

Αν κάνει τα ίδια, σταματάς να ασχολείσαι....

Αν θες να την στείλεις για επισκευή, μόνο console club Ν.Ηρακλειο, αλλά αμφιβάλλω ότι θα στην φτιάξουν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω στο One X το format μερα/μηνα; Δηλαδη να ειναι πχ 30/7/2021 και οχι 7/30/2021. Για καποιο λογο μου το εμφανιζει με το δευτερο format που ειναι το αμερικανικο συστημα.

Το xbox το εχω στα αγγλικα σαν γλωσσα. Location greece και input language English (greece).

Εψαχνα τοση ωρα στα μενου αλλα δεν εβγαλα ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, tzioros είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω Xbox one S και θέλω να πάρω Headset βρήκα από Plaisio τα Creative  Gaming Headset H6 Soundblaster X 7.1.

Εχω τα συγκεκριμένα απο τον Οκτώβριο και τα πήρα προς αντικατάσταση των H5 που είχα με τα οποία ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος ηχητικά αλλά η φθορά στη δερματίνη των earcups με έκανε να θέλω να τα φρεσκάρω με το επόμενο μοντέλο.

Να ξεκινήσω με το βασικότερο οτι ΔΕΝ τα προτείνω επ ουδενί για χρήση με το One S.

Απο θέμα ήχου τα βρίσκω άριστα όπως και τα προηγούμενα και επίσης μου αρέσουν τα υφασμάτινα earcups τα οποία φαντάζομαι θα κρατήσουν στο χρόνο ΑΛΛΑ ΟΛΕΣ οι λειτουργίες των ακουστικών (απο πιο εξειδικευμένες όπως τα Surround, Ambient Monitoring αλλά και πιο απλές όπως το volume control ή τα led) λειτουργούν ΟΛΑ μέσω usb!

Το συγκεκριμένο όμως headset συνδέεται στο Xbox αποκλειστικά με το 3,5 jack του χειριστηρίου (που περιλαμβάνεται το καλώδιο) με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί ΤΙΠΟΤΑ απ' ολα αυτά για τα οποία πληρώνεις, απλά μεταφέρει τον "vanilla" ηχο... Κι ας πούμε εντάξει που δεν λειτουργεί ο surround ήχος, τα led κλπ. αλλά να μην μπορείς να ρυθμίσεις το volume (!) ή να κάνεις mute?!

Οπότε κατέληξα να χρησιμοποιώ τα Η6 σε PC & Switch που δουλεύουν μέσω usb άψογα και όποτε θέλω να παίξω Xbox βγάζω απο το συρτάρι τα παλιά H5 για να εχω έστω βασικές λειτουργίες όπως volume control...

Συνεπώς για μένα σώθηκε η κατάσταση επειδή τα χρησιμοποιώ και σε άλλες πλατφόρμες, αν είχα μόνο Xbox θα ήταν πεταμένα λεφτά. Πέρα απο αυτό και η τιμή τους δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αυτή την στιγμή, προσωπικά τα είχα πάρει και εγώ απο Πλαίσιο προς 49.90 οπότε τα 62 τώρα είναι υπερβολικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...