Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v2 [Xbox One][Xbox One S][Xbox One X]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το South Park Fractured But Whole σε δισκάκι και θέλω να αγοράσω τα DLC του.
Το season pass του δηλαδή.

Το έχω βρει φτηνά σε άλλα stores, π.χ. Βραζιλίας :

https://www.mtcgame.com/en-US/xbox-games/south-park-the-fractured-but-whole-season-pass/south-park-the-fractured-but-whole-season-pass-xbox-one?aid=460159

Γνωρίζετε πως θα πρέπει να το κάνω και αν θα δουλέψει;

Θεωρητικά θα πρέπει να δουλεύει γιατί είναι region free το xbox.

Δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου και να λες ότι εγώ φταίω όμως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, oldnew είπε

Είμαι άσχετος με το xbox, δεν ξερω τι γίνεται και τι οχι.. 

Πως γίνεται αυτό δηλαδή? 

Στην κονσόλα σου προσθέτεις σαν νέο χρήστη τον λογαριασμό του φίλου σου.

Κάνεις login με αυτόν και πας settings/account/personalisation και ενεργοποιεις το make my home xbox.

Κάνεις logout και μπαίνεις στον δικό σου λογαριασμό, πηγαίνεις στα ready to install και σου εμφανίζει ότι έχει ο φίλος σου.

Αν δεν φαίνεται κάποιο το οποίο ξέρεις ότι το έχει ο φίλος σου, πηγαίνεις store και σου έχει επιλογή download.

Τις ίδιες ρυθμίσεις κάνει και ο φίλος σου στην κονσόλα του με τον δικό σου λογαριασμό εφόσον έχει να πάρει από εσένα κάτι...

Συνδρομές και παιχνίδια τα μοιράζεστε κανονικά.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. 

Το έχω δοκιμάσει. Αν έχεις καλό ρούτερ παίζει αρκετά καλά.  Εξαρτάται και το τηλέφωνο/ταμπλετ φυσικά. 

Περισσότερα εδώ https://www.xbox.com/el-GR/consoles/remote-play

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, d_gkal είπε

Καλημέρα. 

Το έχω δοκιμάσει. Αν έχεις καλό ρούτερ παίζει αρκετά καλά.  Εξαρτάται και το τηλέφωνο/ταμπλετ φυσικά. 

Περισσότερα εδώ https://www.xbox.com/el-GR/consoles/remote-play

Το βρηκα και το δοκιμασα, δεν ειναι ικανοποιητικο σε πολλα επιπεδα, το κινητο εχει μικρη οθονη και δεν βλεπω καλα και εχω εμφανες Lag

Επεξ/σία από safridia
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε, για απλα παιχνιδια ειναι οτι πρεπει.

επισης μεγαλο ρολο παιζει το ρουτερ. οσο ειχα το default της nova (ενα zte) ειχα παρα πολυ lag. 

μολις εβαλα ομως ενα huawei (σκετο ρουτερ αυτο) τα πραγματα αλλαξαν! 🙃

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, nek4d said:

Titanfall 2: Ultimate Edition, στα 3$ στο αμερικανικο amazon, πουλαει αλυπητα απο χθες σαν ζεστο ψωμακι.

(αγορα με gift card φυσικα).

Σχεδόν 2ευρω από Βραζιλία ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, d_gkal είπε

Σχεδόν 2ευρω από Βραζιλία ;)

Εγω το ειχα απο παλια προσφορα για αλλους το 'γραψα, απο Αμερικη δεν ειναι τοσο ρισκο και χτυπητο οπως Βραζιλια/Τουρκια/Αργεντινη.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, nek4d said:

Εγω το ειχα απο παλια προσφορα για αλλους το 'γραψα, απο Αμερικη δεν ειναι τοσο ρισκο και χτυπητο οπως Βραζιλια/Τουρκια/Αργεντινη.

Καλά έκανες, απλά ανέφερα ότι μπορεί να βρεθεί και λιιιγο φθηνότερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Xbox vs PS κλπ, κινηση ματ!

Από τις 21 Απριλίου, το online παιχνίδι για πολλούς παίκτες σε δωρεάν παιχνίδια Xbox δεν θα απαιτεί πλέον συνδρομή επί πληρωμή.

https://www.xbox.com/el-gr/games/free-to-play?cat=multionline

ΤΟ ONLINE ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ

.

Από τις 21 Απριλίου, όλοι οι παίκτες Xbox θα μπορούν να έχουν πρόσβαση στο online παιχνίδι για πολλούς παίκτες χωρίς χρέωση σε μια βιβλιοθήκη περισσότερων από 50 δωρεάν παιχνιδιών, καθώς και σε δωρεάν επιδείξεις και beta που υποστηρίζουν online παιχνίδι για πολλούς παίκτες.

Επεξ/σία από nek4d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2021 στις 1:03 ΜΜ, Ggiorgos7 είπε

Kαλησπερα

τι αποψη εχετε για τα 9 Monkeys of Shaolin , The Bluecoats: North & South

Καλημέρα - για το 9 monkeys δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα αλλά φαίνεται ένα ευχάριστο beat em - με δυνατότητα Upgrades κτλ. - κράτα την αγορά του για μετά το streets of rage αν δε το έχεις τελειώσει.

To Bluecoats, το πέτυχα στο steam - δεν είχα ιδέα ότι υπήρχε και το αγόρασα τελικά στο xbox - μιας και έχει μαζί και έκδοση για PC (windows store). Είναι adaptation του παλιού γνωστού και καλού North & South απλά αυτή είναι η δεύτερη έκδοση (την πρώτη την απέσυραν) στην οποία τα Minigames του παλιού με το τραίνο και τα forts τα έχουν κάνει 3d - first person για μένα προς το καλύτερο imho. Επίσης έχουν προσθέσει local και online εκτός από cpu.

Οι μάχες κτλ είναι κλασσικά όπως το παλιό - εντάξει το game play έχει γεράσει αλλά - είναι και παραμένει πάρα πολύ ευχάριστο παιχνιδάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Curator είπε

Καλημέρα - για το 9 monkeys δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα αλλά φαίνεται ένα ευχάριστο beat em - με δυνατότητα Upgrades κτλ. - κράτα την αγορά του για μετά το streets of rage αν δε το έχεις τελειώσει.

To Bluecoats, το πέτυχα στο steam - δεν είχα ιδέα ότι υπήρχε και το αγόρασα τελικά στο xbox - μιας και έχει μαζί και έκδοση για PC (windows store). Είναι adaptation του παλιού γνωστού και καλού North & South απλά αυτή είναι η δεύτερη έκδοση (την πρώτη την απέσυραν) στην οποία τα Minigames του παλιού με το τραίνο και τα forts τα έχουν κάνει 3d - first person για μένα προς το καλύτερο imho. Επίσης έχουν προσθέσει local και online εκτός από cpu.

Οι μάχες κτλ είναι κλασσικά όπως το παλιό - εντάξει το game play έχει γεράσει αλλά - είναι και παραμένει πάρα πολύ ευχάριστο παιχνιδάκι.

Σ ευχαριστώ.Καλή σου μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...