Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Την Collectors απο περιεργεια την εχει προ παραγγειλει κανεις?Μου κανει τεραστια εντυπωση πως υπαρχει μεγαλο αποθεμα(πολλα καταστηματα)και ειναι ακομα διαθεσιμη για παραγγελια,μιας και οι προηγουμενες ολες(μεχρι και του Legion)ειχαν εξαφανιστει καιρο πριν βγει το καθε expansion.

Γιατι σου κανει εντυπωση; Αφου ειναι τελειωμενο το παιχνιδι, πολλοι το εχουν συνειδητοποιησει.. Μονο οι κατα-καμενοι συνεχιζουν και θα συνεχισουν.

Μεγαλωσαμε αλλωστε ολοι, καναμε οικογενειες, δουλειες κτλ, μπηκαμε στα 30, μη σου πω στα 40 παρα (οπως στην περιπτωση μου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Γιατι σου κανει εντυπωση; Αφου ειναι τελειωμενο το παιχνιδι, πολλοι το εχουν συνειδητοποιησει.. Μονο οι κατα-καμενοι συνεχιζουν και θα συνεχισουν.

Μεγαλωσαμε αλλωστε ολοι, καναμε οικογενειες, δουλειες κτλ, μπηκαμε στα 30, μη σου πω στα 40 παρα (οπως στην περιπτωση μου).

Ξαφνικα μεγαλωσαμε σε 2 χρονια?Γιατι οπως αναφερω η collectors του legion το 2016 εγινε αναρπαστη με το καλημερα,γιαυτο ρωταω.

Βασικα και πιο παλια θυμαμαι παρα πολλους που παιζανε ανω των 30 ή και ανω των 40 με οικογενειες απο εξωτερικο προφανως,ποτε δεν θυμαμαι ολοι να ειχαν οριο μεχρι τα 30 για το Wow.

Αρα δεν συμφωνω με την παραπανω γενικευση(ποιοι ολοι δηλαδη?).Το οτι εχουν χασει την μαγεια τους γενικα τα mmo παιχνιδια αυτο ναι ειναι γεγονος,αλλα εγω βλεπω το 1000 αρμεγμενο Wow ακομα να μπορει να τραβαει τον κοσμο(για δεδομενα mmo παντα)και ειδικα με το Legion ισα ισα που πηρε και τα πανω του.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο τελειωμένο ρε σεις?

Παραμενει το νο1 mmo για εμενα. Και οπως καθε φορά έτσι και τώρα τιμουμε την collectors. Το wow, είναι πλεον σα βαρυ ναρκωτικό, όλοι επιστρέφουμε ακόμη και αν δεν παίρνουμε την ιδια αρχική χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ξαφνικα μεγαλωσαμε σε 2 χρονια?Γιατι οπως αναφερω η collectors του legion το 2016 εγινε αναρπαστη με το καλημερα,γιαυτο ρωταω.

Βασικα και πιο παλια θυμαμαι παρα πολλους που παιζανε ανω των 30 ή και ανω των 40 με οικογενειες απο εξωτερικο προφανως,ποτε δεν θυμαμαι ολοι να ειχαν οριο μεχρι τα 30 για το Wow.

Αρα δεν συμφωνω με την παραπανω γενικευση(ποιοι ολοι δηλαδη?).Το οτι εχουν χασει την μαγεια τους γενικα τα mmo παιχνιδια αυτο ναι ειναι γεγονος,αλλα εγω βλεπω το 1000 αρμεγμενο Wow ακομα να μπορει να τραβαει τον κοσμο(για δεδομενα mmo παντα)και ειδικα με το Legion ισα ισα που πηρε και τα πανω του.

Να σημειωσω οτι το vanilla το επαιζα οταν ημουν 27 ετων. το 2007. Και επαιζα τακτικα (γενικα επιπεδου  mythic raids) μεχρι και το Legion. Ομως οσο μεγαλωνεις εχεις διαφορετικη αντιληψη για το χρονο και τη ζωη σου. Καποια στιγμη θα καταλαβεις και εσυ που προφανως εισαι ακομα σε "φοιτητικη" φαση. 

Φυσικα και παραμενει κορυφαιο στο ειδος του το wow. Απλα το grinding το βλεπω πλεον αλλιως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Να σημειωσω οτι το vanilla το επαιζα οταν ημουν 27 ετων. το 2007. Και επαιζα τακτικα (γενικα επιπεδου  mythic raids) μεχρι και το Legion. Ομως οσο μεγαλωνεις εχεις διαφορετικη αντιληψη για το χρονο και τη ζωη σου. Καποια στιγμη θα καταλαβεις και εσυ που προφανως εισαι ακομα σε "φοιτητικη" φαση. 

Φυσικα και παραμενει κορυφαιο στο ειδος του το wow. Απλα το grinding το βλεπω πλεον αλλιως.

Να σημειωσω οτι το vanilla wow κυκλοφορησε το 2004. Περαν τουτου αν εσυ ετσι νιωθεις για το παιχνιδι ειναι απολυτα κατανοητο,αλλα εγω παραπανω αλλο εγραψα,οτι αλλο πως το βλεπεις εσυ συγκεκριμενα και αλλο πως το βλεπουν οι υπολοιποι γιαυτο ειπα οτι δεν πρεπει να γενικευεις.

2 ώρες πριν, Sartiv είπε

 πολλοι το εχουν συνειδητοποιησει.. Μονο οι κατα-καμενοι συνεχιζουν και θα συνεχισουν.

Μεγαλωσαμε αλλωστε ολοι, καναμε οικογενειες, δουλειες κτλ

Εγω μια χαρα οπως σου ειπα θυμαμαι ατομα(απο εποχες tbc/wrath) με οικογενειες να κανουν raid και μαλιστα το βραδυ πριν βγουν να ακουγονται και τα κλαματα απο τα μωρα στο ts/ventrillo. Δεν παιζατε ολοι με την ιδια ηλικια το παιχνιδι οταν πρωτο βγηκε:lol:

Ουτως ή αλλως δεν αναφερθηκα πουθενα ουτε σε grinding εγω στο σχολιο μου πιο πισω,ουτε ποσοι θα λιωσουν στο επομενο expansion.

Ρωτησα μονο ποσα ατομα εχουν ή θα προπαραγγειλουν την collectors edition συγκεκριμενα του παιχνιδιου.

Ολα τα αλλα ειναι δικα σου συμπερασματα....

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Την Collectors απο περιεργεια την εχει προ παραγγειλει κανεις?Μου κανει τεραστια εντυπωση πως υπαρχει μεγαλο αποθεμα(πολλα καταστηματα)και ειναι ακομα διαθεσιμη για παραγγελια,μιας και οι προηγουμενες ολες(μεχρι και του Legion)ειχαν εξαφανιστει καιρο πριν βγει το καθε expansion.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

Ρωτησα μονο ποσα ατομα εχουν ή θα προπαραγγειλουν την collectors edition συγκεκριμενα του παιχνιδιου.

 

Και σου απαντησα στο ερωτημα σου, και παραθεσα τους λογους που δεν εχουν αγορασει οι περισσοτεροι. Μαλλον δε σου αρεσαν οι λογοι... Δυστυχως ετσι ειναι η πραγματικοτητα. Μια βολτα στο reddit θα σε πεισει.

 

Καλη συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Και σου απαντησα στο ερωτημα σου, και παραθεσα τους λογους που δεν εχουν αγορασει οι περισσοτεροι. Μαλλον δε σου αρεσαν οι λογοι... Δυστυχως ετσι ειναι η πραγματικοτητα. Μια βολτα στο reddit θα σε πεισει.

Καλη συνεχεια!

Εκπροσωπος των ατομων του forum που σχολιαζουν στο θεμα αυτο εισαι δηλαδη για να ξερεις τι κανει ο καθενας?Το Reddit τι με ενδιαφερει εμενα απο την στιγμη που ρωταω τα ατομα στο εδω forum?

Ποιοι ειναι οι λογοι που μου ανεφερες?Οτι ολοι ειναι στην ιδια ηλικια με σενα τωρα και εχουν τις ιδιες υποχρεωσεις και οικογενεια και γιαυτο και το εχουν αφησει το wow?Ειναι τωρα αυτο επιχειρημα που στεκει?Στο Legion δηλαδη ολοι τι κανανε και μαζεψε τοσο κοσμο(ακομα και στο insomnia),εξαιρεση στον κανονα?

Οπως ειπα αν δεν σε τραβαει το παιχνιδι καθολου και σε εχει κουρασει μονο και μονο που το βλεπεις στο battle net ειναι απολυτα σεβαστο.Περαν τουτου ο αρνητισμος σου δεν βοηθαει καπου.

Και εγω οπως ειπα δεν θα ασχοληθω με το παιχνιδι πολυ,οπως δεν το κανω απο εποχη Mists και μετα,αλλα δεν θα χαρακτηρισω ετσι οπως εκανες εσυ παραπανω οσους συνεχιζουν να παιζουν γιατι δικαιωμα του ειναι αν και ποσο θα παιζουν το Wow μεχρι και σημερα....

5 ώρες πριν, Sartiv είπε

Μονο οι κατα-καμενοι συνεχιζουν και θα συνεχισουν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εκπροσωπος των ατομων του forum που σχολιαζουν στο θεμα αυτο εισαι δηλαδη για να ξερεις τι κανει ο καθενας?Το Reddit τι με ενδιαφερει εμενα απο την στιγμη που ρωταω τα ατομα στο εδω forum?

Ποιοι ειναι οι λογοι που μου ανεφερες?Οτι ολοι ειναι στην ιδια ηλικια με σενα τωρα και εχουν τις ιδιες υποχρεωσεις και οικογενεια και γιαυτο και το εχουν αφησει το wow?Ειναι τωρα αυτο επιχειρημα που στεκει?Στο Legion δηλαδη ολοι τι κανανε και μαζεψε τοσο κοσμο(ακομα και στο insomnia),εξαιρεση στον κανονα?

Οπως ειπα αν δεν σε τραβαει το παιχνιδι καθολου και σε εχει κουρασει μονο και μονο που το βλεπεις στο battle net ειναι απολυτα σεβαστο.Περαν τουτου ο αρνητισμος σου δεν βοηθαει καπου.

Και εγω οπως ειπα δεν θα ασχοληθω με το παιχνιδι πολυ,οπως δεν το κανω απο εποχη Mists και μετα,αλλα δεν θα χαρακτηρισω ετσι οπως εκανες εσυ παραπανω οσους συνεχιζουν να παιζουν γιατι δικαιωμα του ειναι αν και ποσο θα παιζουν το Wow μεχρι και σημερα....

Ησουν στους ΧΙΙ ghostlands εποχές tbc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να παίζεις wow και να έχεις οικογένεια απλά δεν υφίστατε. Όποιος το κάνεις ας μας πει και εμάς τις τεχνικές του να διαφεύγει ο κλώνος του σε ένα παράλληλο σύμπαν που κάθεται και καίγεται με το wow. Φυσικά δεν μιλάω για να λογκάρεις 1 ώρα και να κάνεις ένα dungeon και κάνα quest. Μιλάω για raiding και end content.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, shadowlike είπε

να παίζεις wow και να έχεις οικογένεια απλά δεν υφίστατε. 

κάθεται και καίγεται με το wow.

Μιλάω για raiding και end content.

Αστα να πανε πυρηνικη φυσικη ενα πραγμα που λεμε.

Εχεις raid 7:30 με 8:30 μπαινεις μιση ωρα πιο πριν,καθεσαι μεχρι τις 11-11:30 που τελειωνει το raid και μετα βγαινεις.Αυτο το κανεις 2-3φορες την εβδομαδα και να το raiding...gear για τα raids θα παρεις ουτως ή αλλως τρεχοντας dungeons με την guild στις αρχες του expansion.

Δεν ειναι δυσκολο αλλα θελει προγραμματισμο και ορεξη,οτι δηλαδη δεν εχει ο Ελληνας του καφε,της ξαπλας και της παραλιας.

Τελος δεν χρειαζεται να κανεις 7 μερες την εβδομαδα raid για να δεις end game content,δεν κυνηγας realm first,ουτε ολες οι guild κανουν 5 και 7 μερες raid.

Αυτες τις χαζομαρες περι hardcore gaming πολλων ημερων την εβδομαδα γιατι αλλιως δεν μπορεις να δεις end game περιεχομενο θυμαμαι τις ακουω/διαβαζω χρονια τωρα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ συνεχίζω το beta και έχω φτάσει 115 lvl. Απλά καλό μέχρι στιγμής , τίποτε το ιδιαίτερο , όλο το xpack για filler μοιάζει παρά για  κάτι εντελώς καινούργιο. Προτιμώ alliance με kul tiras , από Horde. Θα παίξω εντελώς χαλαρά όλο το xpack με διακοπές , αν και για να είμαι ειλικρινής το 25αρι του δίμηνου , μου πέφτει too much. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα γίνονται με προγραμματισμό ανάλογα πάντα με τις προτεραιότητες σου φυσικά.

Εγώ παίζω από όταν κυκλοφόρησε το παιχνίδι Φεβρουάριο του '05 με ένα break για κάτι παραπάνω από χρόνο που έπαιζα SWTOR.

Πάντα έκανα raiding σε mythic επίπεδο (σε ένα μέτριο guild που το παλεύουμε)

Τώρα που είμαι 42 με οικογένεια δεν προλαβαίνω τα επίσημα raids του guild σε καμία περίπτωση αλλά υπερβολές πως δε συνδυάζεται το παιχνίδι με οικογένεια δεν ισχύουν. Έχω δει όλο το end content είτε με alt raid του guild κανα Σάββατο είτε με κάποιο καλό pug, έχω όλα τα classes στο 110 και μάζεψα ότι μου άρεσε από challenge appearances (τα περισσότερα dps και tank specs)

 

Αυτά με καμια ώρα την ημέρα (άντε δύο αν έχω όρεξη να καθίσω το βράδυ μετά τις 12 στο pc) και κανά τρίωρο κάποια λίγα Σάββατα σε raid με το guild.

Βοηθάει βέβαια το πως κοιμάμαι σχετικά αργά και η γυναίκα έχει και εκείνη τα χόμπι της και δε μου τα πρήζει αν θέλω να κάτσω να παίξω μια ωρίτσα ακούγοντας τη μουσικούλα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Wayward είπε

 Έχω δει όλο το end content είτε με alt raid του guild κανα Σάββατο είτε με κάποιο καλό pug

Σωστος το ξεχασα τελειως για alt runs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Σωστος το ξεχασα τελειως για alt runs.

Ε ναι οι mains των raiders είναι well geared συνήθως οπότε κάνουν ένα raid τη βδομάδα με alts συνήθως (και κάποια mains) οπότε μπαίνω εκεί εφόσον δεν προλαβαίνω πια το κανονικό raiding

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...