Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ δεν καταλαβαίνω τι γίνεται με τους servers . πάω στον kazzak για να μπεις bg/raid ματώνεις λες και είναι άδειος ο server
βγαίνεις να κανείς daily q με war mode κλειστό και συναντάς 500 bot char !!!! 
το ένα κολλημένο στο άλλο και να βαράνε ανελέητα για ώρες σε σημεία 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Xorxhs! είπε

την collectors edition για shadowlands που την προπαραγγέλνουμε? Σε ελληνικά καταστήματα θα ηθελα

παλι καλα που μου το θυμησες γιατι το ειχα ξεχασει τελειως το παιχνιδι :P

Απο μεγαλες αλυσιδες κυριως το Πλαισιο οτι φερει σε αυτα αρα μιλας με αυτο και απο εκει και περα αν φερουν τιποτα public και Κωτσοβολος.

Βεβαια το ενδιαφερον για το παιχνιδι εχει πεσει,αρα λογικα λιγα κομματια αν ερθουν.

Και σε αυτο δεν βοηθαει το γεγονος οτι ανεβασανε και αλλο την τιμη στα 120-130ευρω....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ξαναπω το ιδιο πραμα που εχω τονισει αρκετες φορες στο παρελθον: πλεον το προιον World of Warcraft θεωρειται υπερβολικα υπερεκτιμημενο. Να πωλουνται μονο τα expansion και να παιζονται δωρεαν. Eιναι εκτος λογικης να δινεις 13€ καθε μηνα.

edit: ισως να υπηρχαν microtranscation για ρουχα-set (στην εμφανιση εννοω, οχι στα stats) και mounts.

Επεξ/σία από Sartiv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, Sartiv είπε

Θα ξαναπω το ιδιο πραμα που εχω τονισει αρκετες φορες στο παρελθον: πλεον το προιον World of Warcraft θεωρειται υπερβολικα υπερεκτιμημενο. Να πωλουνται μονο τα expansion και να παιζονται δωρεαν. Eιναι εκτος λογικης να δινεις 13€ καθε μηνα.

edit: ισως να υπηρχαν microtranscation για ρουχα-set (στην εμφανιση εννοω, οχι στα stats) και mounts.

 Ακόμα είναι ο βασιλιάς τον mmorpg, οπότε δεν μου φαίνεται παράλογο να απαιτεί μηνιαία συνδρομή.
 Εαν βγει πότε κάτι καλύτερο, ίσως τότε αυτό να αλλάξει-αλλά μέχρι στιγμής δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/7/2020 στις 5:44 ΜΜ, Sartiv είπε

Θα ξαναπω το ιδιο πραμα που εχω τονισει αρκετες φορες στο παρελθον: πλεον το προιον World of Warcraft θεωρειται υπερβολικα υπερεκτιμημενο. Να πωλουνται μονο τα expansion και να παιζονται δωρεαν. Eιναι εκτος λογικης να δινεις 13€ καθε μηνα.

edit: ισως να υπηρχαν microtranscation για ρουχα-set (στην εμφανιση εννοω, οχι στα stats) και mounts.

 

Στις 11/7/2020 στις 9:13 ΜΜ, spiderman 20999 είπε

 Ακόμα είναι ο βασιλιάς τον mmorpg, οπότε δεν μου φαίνεται παράλογο να απαιτεί μηνιαία συνδρομή.
 Εαν βγει πότε κάτι καλύτερο, ίσως τότε αυτό να αλλάξει-αλλά μέχρι στιγμής δεν...

Θα συμφωνήσω με τον @Sartiv οτι καιρός είναι να καταργηθεί η συνδρομή.

Οχι απαραίτητα επειδή το παιχνίδι είναι υπερεκτιμημένο ή επειδή αμφισβητώ οτι το WoW είναι ο βασιλιάς της κατηγορίας απλά θεωρώ οτι η Blizzard πρέπει να "εκσυγχρονίσει" την τιμολογιακή της πολιτική στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Πέρα απο το γεγονός οτι έχει μείνει σχεδόν μόνη (μαζί με το FF XIV) στο θέμα της συνδρομής στην κατηγορία, θα πρέπει να καταλάβει οτι οι εποχές σε σχέση με την χρυσή περίοδο 2004-2012 έχουν αλλάξει άρδην.

Καταρχήν το κοινό που πραγματικά αγάπησε και έκανε το παιχνίδι αυτό που είναι έχει μεγαλώσει ηλικιακά. Παλιά εμείς που ξεκινήσαμε απο vanilla και περάσαμε απο το peak TBC - Wrath έχουμε πλέον πολύ περισσότερες οικονομικές - οικογενειακές υποχρεώσεις και φυσικά πολύ λιγότερο ελεύθερο χρόνο. Συνεπώς θα το σκεφτώ ιδιαίτερα να πληρώνω μηνιαία για κάτι που ενδεχομένως ενα μήνα να παίξω αρκετές ώρες, πιθανότατα όμως να παίξω και ελάχιστες ή και καθόλου.

Επίσης μέχρι πριν λίγα χρόνια οι συνδρομητικές υπηρεσίες ήταν μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού, οπότε είχες μόνο τη συνδρομή στο WoW που έλεγες θα πιω 3 καφέδες λιγότερους το μήνα και την έβγαλα τώρα δεν ισχύει. Τώρα έχουμε συνδρομές σε Netflix, Spotify, Humble Bundle και  διάφορα άλλα ο καθένας οπότε μια συνδρομή σε ενα videogame αφού υπάρχουν εναλλακτικές σαφώς το βάζει σε δεύτερη μοίρα.

Οι εναλλακτικές λοιπόν που υπάρχουν χωρίς sub έχουν φτάσει σε ίδιο (ή και καλύτερο κατά την γνώμη μου) επίπεδο σε περιεχόμενο, γραφικά κλπ. Για μένα την θέση του WoW την έχει πάρει το ESO στο οποίο  όπως είπα μπορεί μια εβδομάδα να παίξω 30 ώρες και μετα για 2 εβδομάδες καθόλου χωρίς να εχω στο μυαλό μου την "υποχρέωση" να παίξω γιατι πληρώνω και πάει χαμένη η συνδρομή όπως το WoW.

Επειδή λοιπόν την ευχαριστιέμαι αυτή την λογική εννοείται οτι κάνω preorder κάθε expansion στο ESO και θα επέστρεφα ευχαρίστως και στο WoW αν ακολουθούσε το ίδιο σύστημα B2P αλλά να υπάρχει και δυνατότητα προαιρετικής συνδρομής για τους hardcore με κάποια μικρά perks (+10% exp & gold κ.α.) όπως το ESO. Πιστευώ θα γύριζε πολύς κόσμος έτσι.

Δεν σου κρύβω οτι πριν μια έβδομάδα που έλαβα mail απο την blizz για την έκπτωση στο τελευταία expac στο 20άρικο το σκέφτηκα στιγμιαία αλλά βάζοντας στην εξίσωση την συνδρομή και το πόσους μήνες θα χρειαστώ για να καλύψω το content απο το WoD που σταμάτησα με έκαναν να σβήσω την σκέψη απο το μυαλό μου...

Τέλος, πιστεύω οτι θα σύμφερε γενικότερα και την ίδια την blizzard το μοντέλο αυτό (B2P - προαιρετικό sub) γιατί απο την μαζική επιστροφή κόσμου αρκετοί μέσα στον ενθουσιασμό ενδεχομένως θα έδιναν κάτι παραπάνω για να έχουν ενα μικρό πλεονέκτημα ενω τώρα έχει βαλτώσει σε κάποιον σταθερό αριθμό συνδρομών που πιστεύω θα μειώνεται καθώς οι hardcore - καμμένοι που ασχολούνται εντατικά θα έχουν αντικαταστήσει την συνδρομή πληρώνοντας με tokens.

 

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Προτιμώ να πληρώνω 13 ευρώ το μηνά και να τα έχω όλα, πάρα να πληρώνω διάφορες μικροσυναλλαγες και να ξεκλειδώνω το περιεχόμενο του παιχνιδιού σιγά-σιγά, που άσε στο τέλος το παιχνίδι από της πολλές μικροσυναλλαγες θα καταλήξει p2p. 
  Πέρα από το elder scrolls online-που εντάξει παλεύετε σαν παιχνίδι- όλα τα άλλα το γύρισαν στο f2p γιατί απλούστατα απέτυχαν  να κρατήσουν ένα μεγάλο αριθμό παικτών ενεργό. Από την άλλη το wow και το FF XIV τα καταφέρνουν μια χαρά. 
 Και γνώμη μου, το 98% τον f2p mmorpg είναι για τον καιάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler
5 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Θα συμφωνήσω με τον @Sartiv οτι καιρός είναι να καταργηθεί η συνδρομή.

Οχι απαραίτητα επειδή το παιχνίδι είναι υπερεκτιμημένο ή επειδή αμφισβητώ οτι το WoW είναι ο βασιλιάς της κατηγορίας απλά θεωρώ οτι η Blizzard πρέπει να "εκσυγχρονίσει" την τιμολογιακή της πολιτική στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Πέρα απο το γεγονός οτι έχει μείνει σχεδόν μόνη (μαζί με το FF XIV) στο θέμα της συνδρομής στην κατηγορία, θα πρέπει να καταλάβει οτι οι εποχές σε σχέση με την χρυσή περίοδο 2004-2012 έχουν αλλάξει άρδην.

Καταρχήν το κοινό που πραγματικά αγάπησε και έκανε το παιχνίδι αυτό που είναι έχει μεγαλώσει ηλικιακά. Παλιά εμείς που ξεκινήσαμε απο vanilla και περάσαμε απο το peak TBC - Wrath έχουμε πλέον πολύ περισσότερες οικονομικές - οικογενειακές υποχρεώσεις και φυσικά πολύ λιγότερο ελεύθερο χρόνο. Συνεπώς θα το σκεφτώ ιδιαίτερα να πληρώνω μηνιαία για κάτι που ενδεχομένως ενα μήνα να παίξω αρκετές ώρες, πιθανότατα όμως να παίξω και ελάχιστες ή και καθόλου.

Επίσης μέχρι πριν λίγα χρόνια οι συνδρομιτικές υπηρεσίες ήταν μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού, οπότε είχες μόνο τη συνδρομή στο WoW που έλεγες θα πιω 3 καφέδες λιγότερους το μήνα και την έβγαλα τώρα δεν ισχύει. Τώρα έχουμε συνδρομές σε Netflix, Spotify, Humble Bundle και  διάφορα άλλα ο καθένας οπότε σαφώς μια συνδρομή σε ενα videogame αφού υπάρχουν εναλλακτικές σαφώς το βάζει σε δεύτερη μοίρα.

Οι εναλλακτικές λοιπόν που υπάρχουν χωρίς sub έχουν φτάσει σε ίδιο (ή και καλύτερο κατά την γνώμη μου) επίπεδο σε περιεχόμενο, γραφικά κλπ. Για μένα την θέση του WoW την έχει πάρει το ESO στο οποίο  όπως είπα μπορεί μια εβδομάδα να παίξω 30 ώρες και μετα για 2 εβδομάδες καθόλου χωρίς να εχω στο μυαλό μου την "υποχρέωση" να παίξω γιατι πληρώνω και πάει χαμένη η συνδρομή όπως το WoW.

Επειδή λοιπόν την ευχαριστιέμαι αυτή την λογική εννοείται οτι κάνω preorder κάθε expansion στο ESO και θα επέστρεφα ευχαρίστως και στο WoW αν ακολουθούσε το ίδιο σύστημα B2P αλλά να υπάρχει και δυνατότητα προαιρετικής συνδρομής για τους hardcore με κάποια μικρά perks (+10% exp & gold κ.α.) όπως το ESO. Πιστευώ θα γύριζε πολύς κόσμος έτσι.

Δεν σου κρύβω οτι πριν μια έβδομάδα που έλαβα mail απο την blizz για την έκπτωση στο τελευταία expac στο 20άρικο το σκέφτηκα στιγμιαία αλλά βάζοντας στην εξίσωση την συνδρομή και το πόσες μήνες θα χρειαστώ για να καλύψω το content απο το WoD που σταμάτησα με έκαναν να σβήσω την σκέψη απο το μυαλό μου...

Τέλος, πιστεύω οτι θα σύμφερε γενικότερα και την ίδια την blizzard το μοντέλο αυτό (B2P - προαιρετικό sub) γιατί απο την μαζική επιστροφή κόσμου αρκετοί μέσα στον ενθουσιασμό ενδεχομένως θα έδιναν κάτι παραπάνω για να έχουν ενα μικρό πλεονέκτημα ενω τώρα έχει βαλτώσει σε κάποιον σταθερό αριθμό συνδρομών που πιστεύω θα μειώνεται καθώς οι hardcore - καμμένοι που ασχολούνται εντατικά θα έχουν αντικαταστήσει την συνδρομή πληρώνοντας με tokens.

 

Τα ειπες ολα. Ειδικα το κομματι περι ελευθερου χρονου και το ESO που δε σε πιεζει με το χρονο. Ετσι ακριβως κατεληξα και εγω να παιζω ESO χωρις αγχος, λιγο εδω και λιγο εκει, με πολλες διακοπες... Αλλα καλυψα σιγα σιγα μεγαλο content.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bad_freddy είπε

απλά θεωρώ οτι η Blizzard πρέπει να "εκσυγχρονίσει" την τιμολογιακή της πολιτική στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Λιγο χλωμο να γινει κατι τετοιο,ειδικα δε απο την στιγμη που οι συλλεκτικες της εχουν παρει την πανω βολτα σε τιμες.

Αυτος ειναι και ο λογος που βλεπουμε το ενα πισω απο το αλλο τα expansion.40ευρω καθε 2 χρονια +τα χρηματα απο τις συνδρομες εστω για τους πρωτους και τελευταιους μηνες του καθε expansion=τρελα λεφτα για ενα παιχνιδι του 2004/2005 στην ουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε και τα τοκεν που δίνουν 30 μέρες με ingame currency ,την heroic έκδοση έτσι με βλέπω να τη παίρνω .Εάν παίζετε με παρέα και έχετε εύκολα το endgame content πουλάτε carry σε ένα dungeon M+15 ,2 φορές το μήνα και να το ένα τοκεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, spiderman 20999 είπε

Προτιμώ να πληρώνω 13 ευρώ το μηνά και να τα έχω όλα, πάρα να πληρώνω διάφορες μικροσυναλλαγες και να ξεκλειδώνω το περιεχόμενο του παιχνιδιού σιγά-σιγά, που άσε στο τέλος το παιχνίδι από της πολλές μικροσυναλλαγες θα καταλήξει p2p. 
  Πέρα από το elder scrolls online-που εντάξει παλεύετε σαν παιχνίδι- όλα τα άλλα το γύρισαν στο f2p γιατί απλούστατα απέτυχαν  να κρατήσουν ένα μεγάλο αριθμό παικτών ενεργό. Από την άλλη το wow και το FF XIV τα καταφέρνουν μια χαρά. 
 Και γνώμη μου, το 98% τον f2p mmorpg είναι για τον καιάδα. 

Μα δεν με κατάλαβες πιθανόν επειδή δεν γνωρίζεις το μοντέλο που λειτουργεί το ESO που έφερα ως παράδειγμα.

Δεν λεω σε καμία περίπτωση να γίνει F2P να πλακώσει το κάθε πιτσιρίκι να κάνει χαβαλέ και τα πάντα να είναι πίσω απο paywalls αλλά B2P δήλαδή να αγοράζεις κανονικά το base game αρχικά και τα νεα expansions μετά, εκεί στα 35-40 ευρώ όπως και τώρα, να είναι διαθέσιμο ολο το περιεχόμενο του παιχνιδιού και να υπάρχει παράλληλα και ενα συνδρομητικό μοντέλο για τους hardcore με μικρά και δίκαια perks γι αυτούς που πληρώνουν.

Στο ESO η συνδρομή συγκεκριμένα δίνει 10% επιπλέον xp + gold, μια επιπλέον bag για mats και 1500 crowns κάθε μήνα (το ψηφιακό νόμισμα του παιχνιδιού) που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο store στο οποίο πωλούνται μονάχα skins, pets, mounts και τέτοια, τίποτα σχετικό με boosting ή gear.

Οπότε εγω που παίζω χωρίς συνδρομή δεν αισθάνομαι καθόλου αδικημένος καθώς τα πλεονεκτήματα της συνδρομής είναι τόσο - οσο πρέπει συν οτι εχω το πλεονέκτημα οταν γνωρίζω οτι για κάποιο λόγο θα καω στο παιχνίδι για κάποια περίοδο (πχ. σε νεο expansion ή εχω άδεια απο την δουλειά) πληρώνω 1-2 μήνες για να εχω και εγώ τα πλεονεκτήματα αυτά.

Όταν μετά πάλι δεν εχω πολύ  ελεύθερο χρόνο συνεχίζω κανονικά δωρεάν με πολύ μικρό handicap σε σχέση με τους subscribed και το βασικότερο παίζω όποτε και με όποιο ρυθμό θέλω. Ούτε χάνω εντελώς την πρόσβαση στο game επειδή σταμάτησα να πληρώνω, ούτε παίζω καταναγκαστικά έχοντας συνεχώς στο μυαλό μου οτι περνάνε οι μέρες και τελειώνει η συνδρομή.

Έτσι στο τέλος συνυπάρχουν αρμονικά και οι hardcore οι οποίοι θα πλήρωναν σταθερά συνδρομή καθέ μήνα έτσι κι αλλιώς αλλά και εμείς που βρισκόμαστε σε διάφορες φάσεις καψίματος ή χαλαρότητας ανάλογα τις προσωπικές μας καταστάσεις αλλά η καρδούλα μας γράφει gamer οσα χρόνια κι αν περάσουν. 

5 ώρες πριν, Stefxour είπε

Μην ξεχνάμε και τα τοκεν που δίνουν 30 μέρες με ingame currency ,την heroic έκδοση έτσι με βλέπω να τη παίρνω .Εάν παίζετε με παρέα και έχετε εύκολα το endgame content πουλάτε carry σε ένα dungeon M+15 ,2 φορές το μήνα και να το ένα τοκεν.

Αυτό ακριβώς ανέφερα στο προηγούμενο μου post οτι θεωρώ πως αυτοί που ασχολούνται εντατικά δεν δίνουν φράγκο σε συνδρομές αλλά έχουν/βγάζουν τόσο gold που καλύπτονται άνετα με τα tokens.

Επεξ/σία από bad_freddy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

B2p δεν είναι κάποιο μοντέλο που έχει εφευρέσεις το elder scrolls online, και τα guild wars έτσι λειτουργούν. 
 
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω παίξει πολύ elder scrolls γιατί: 1) δεν μου αρέσουν τα classes, 2) δεν μου αρέσει το combat system. Μονό ένα mange πήγα 50lvl και το παράτησα και ούτε ψήνομαι να το ξανά αρχίσω. 
  Άλλα εάν θυμάμαι σωστά ήθελε να αγοράσεις τα quest για τα διάφορα guilds, όπως και να αγοράσεις και ένα imperial race. Επίσης αρκετοί λέγανε ότι εάν ασχοληθείς σοβαρά με το craft θα αναγκαστείς να αγοράσεις πράγματα από το ingame store ή να αγοράσεις συνδρομή . Εγώ δεν ασχολήθηκα σοβαρά όποτε δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
 Όλα αυτά έγιναν όταν είχε πρώτο βγει το παιχνίδι, τώρα δεν ξέρω κατά πόσο έχει αλλάξει και ούτε με νοιάζει μιας και δεν θα ξανά αρχίσω.
 
Άλλα πάλι το καλύτερο μοντέλο για μένα είναι η συνδρομή, και αυτό θα το καταλάβεις μόλις παίξεις της άπειρες ασιατικές μπούρδες που κυκλοφορούν εκεί έξω.
 
Και η αλήθεια είναι ότι δεν είναι αρκετά δύσκολο να αγοράσεις κάποιος ένα token στο wow. Στον server μου κάνει 130.000g, αυτά εάν ξέρεις τα βγάζεις μέσα σε μια εβδομάδα. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spiderman 20999 είπε

B2p δεν είναι κάποιο μοντέλο που έχει εφευρέσεις το elder scrolls online, και τα guild wars έτσι λειτουργούν. 
 
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω παίξει πολύ elder scrolls γιατί: 1) δεν μου αρέσουν τα classes, 2) δεν μου αρέσει το combat system. Μονό ένα mange πήγα 50lvl και το παράτησα και ούτε ψήνομαι να το ξανά αρχίσω. 
  Άλλα εάν θυμάμαι σωστά ήθελε να αγοράσεις τα quest για τα διάφορα guilds, όπως και να αγοράσεις και ένα imperial race. Επίσης αρκετοί λέγανε ότι εάν ασχοληθείς σοβαρά με το craft θα αναγκαστείς να αγοράσεις πράγματα από το ingame store ή να αγοράσεις συνδρομή . Εγώ δεν ασχολήθηκα σοβαρά όποτε δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
 Όλα αυτά έγιναν όταν είχε πρώτο βγει το παιχνίδι, τώρα δεν ξέρω κατά πόσο έχει αλλάξει και ούτε με νοιάζει μιας και δεν θα ξανά αρχίσω.
 
Άλλα πάλι το καλύτερο μοντέλο για μένα είναι η συνδρομή, και αυτό θα το καταλάβεις μόλις παίξεις της άπειρες ασιατικές μπούρδες που κυκλοφορούν εκεί έξω.
 
Και η αλήθεια είναι ότι δεν είναι αρκετά δύσκολο να αγοράσεις κάποιος ένα token στο wow. Στον server μου κάνει 130.000g, αυτά εάν ξέρεις τα βγάζεις μέσα σε μια εβδομάδα. 

Το γνωρίζω οτι το GW2 ήταν το πρώτο B2P μιας και παίζω κι αυτό αλλά δεν έχει την προαιρετική συνδρομή που ανέφερα με αποτέλεσμα κάποιο περιεχόμενο να είναι πίσω απο paywalls αν δεν παίζεις τακτικά.

Οσο για το ESO το παιχνίδι έχει αλλάξει ριζικά απο το launch αλλά δεν θα ήθελα να επεκταθώ γιατί ο σκοπός του πόστ μου δεν είναι να το κάνουμε VS απλά το ανέφερα σαν την ιδανικό μοντέλο κατά την γνώμη μου καθαρά απο θέμα προσβασιμότητας σε όλους κι οχι αν έχει καλύτερα classes, quests ή crafting.

Το άλλο άκρο των εντελώς F2P (τα ασιάτικα όπως είπες) με τα άπειρα microtransactions προφανώς εννοείται οτι είναι απαράδεκτα.

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδες εχω μια απορια..εχω το παιχνιδι μεχρι το legion...ειδα οτι οι τιμες στα γνωστα μερη για το τελευταιο expansion ειναι σχεδον ιδια με αυτο που θα βγει το νοεμβριο...να αγορασω κατευθειαν αυτο ή θα εχω καμια δυσαρεστη εκπληξη μεχρι να βγει πχ να ειναι κλειδωμενες περιοχες(i know οτι μαλλον λεω μπουρδες αλλα blizzard ειναι αυτη....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...