Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 27/11/2020 στις 7:08 ΜΜ, isaias1983 είπε

Παιδια αξιζει η αγορα του expansion η μια απο τα ιδια?

Μια από τα ίδια.Φτανεις max lvl επιλέγεις covenant αφού ολοκληρώσεις το story και μετά αρχίζει το grind για να μαζεύεις χίλια δυο διαφορετικά currencies,να φτιάξεις legendary,να ανεβάσεις profession,να γίνεις exaulted παντού,να μαζέψεις καινούργια mounts,grind για gear και ότι έκανες σε κάθε expansion το ίδιο κάνεις και εδώ.Το θέμα είναι σε όλα τα mmorpgs πόσο γρήγορα θα βαρεθεις.Και κάθε φορά που θα βγαίνει ένα μεγάλο patch θα κάνεις πάλι τα ίδια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα covenant abilities είναι πολύ διασκεδαστικά, τα dungeons έχουν ανεβάσει το δείκτη δυσκολίας, σεντούκια που πια είναι mini γρίφοι για να τα ανοίξεις και πολλά πολλά ακόμα άλλα. Φυσικά, WoW θα παίξεις. Αξίζει κατ'εμέ. 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση. βρηκα ενα Mount to [Slime-Covered Reins of the Hulking Deathroc] . αλλα δν με αφηνει να πατησω κλικ για να το εχω. ξερετε τι πρεπει να κανω? μου λεει συνεχεια "you cant use that item"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 25/11/2020 στις 12:35 ΠΜ, iceman33221 είπε

καλησπερα. θα ηθελα τα φωτα σας. αγορα το vial of sand για να κουβαλαω την γυναικα μου στα κουεστ. το προβλημα μου ειναι οτι εκει που πεταω μετα απο λιγο εκεινει πεφτει με αλεξιπτωτο. χωρις να πατησει τπτ απλα πεφτει ο χαρακτηρας. ξερει κανεις γιατι? Η τι μπορω να κανω?

Έχει το skill για flying mount;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 19/12/2020 στις 10:33 ΠΜ, RazielKvlt είπε

Έχει το skill για flying mount;

ναι. απλα μαλλον γινοταν πανικος στην storwind Τοτε που το δοκιμασαμε κ ειχαμε θεματα. οταν καταφερω να πεταξω στα shado θα ξερω εαν δουλευει κανονικα :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για πείτε ρε παίδες εντυπώσεις αξίζει για casual καταστάσεις ? Εννοώ έχει αρκετό content ή σε κανα μήνα τα έχεις δεί όλα ?

Επίσης επειδή απλά ψήνομαι να παίξω μόνο WoW (είναι και το μόνο game μαζί με Diablo που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια σε PC ) και οι κάρτες γραφικών έχουν πάει στα ύψη , είναι κάποιος που να παίζει με κάποια APU ή έχει καμία πιο φθηνή πρόταση ? Δεν με απασχολεί να παίξω 4K όλα full , για 1080p στο 8 μία χαρά είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τι εννοείς casual.

Εγώ έπαιξα hunter mm έχω κάνει 13άρια m+ με gear 210 ilvl clear μόνο νορμάλ raid και με legendary ώμους 235 και όλα αυτά σε φάση μαξ 1-1,5 μήνα όπως λες και χωρίς τρελό κάψιμο.

Και μετά το έχω αφήσε γιατί είμαι classic από την αρχή του και κάνω focus μόνο εκεί.

Το shadowlands είναι ένα περίεργο κατ εμέ expansion , το στόρυ μου αρέσει αλλά το gear δεν το παίρνεις όπως έπαιρνες στο bfa/legion. Παρόλα αυτά η λογική είνα ίδια. Λβλάρεις για μαξ διαλέγεις covenant κάνεις quests και μαζεύεις πράμα για το legendary και σου έχει και το torgast που είναι μια "πίπα" και μισή. Λέγανε στη beta ότι θα έχει ένα βαθμό δυσκολίας αλλά δεν υπάρχει κατ εμέ.
Επίσης υπάρχει unbalance μεταξύ των classes. Υπερτερούν fire mage , unholy dk , boomkin , ww monk , mm hunter , shadow.
Ότι θες κάνεις. Σίγουρα το cassuality το βοηθάει η Blizz/activison αλλά παρόλα αυτά όταν τα πράγματα μπουν σε μια σειρά μπορεί και να αρχίσεις να βαριέσαι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...