Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, yiatsek είπε

Αναλόγως τι εννοείς casual.

Εγώ έπαιξα hunter mm έχω κάνει 13άρια m+ με gear 210 ilvl clear μόνο νορμάλ raid και με legendary ώμους 235 και όλα αυτά σε φάση μαξ 1-1,5 μήνα όπως λες και χωρίς τρελό κάψιμο.

Και μετά το έχω αφήσε γιατί είμαι classic από την αρχή του και κάνω focus μόνο εκεί.

Το shadowlands είναι ένα περίεργο κατ εμέ expansion , το στόρυ μου αρέσει αλλά το gear δεν το παίρνεις όπως έπαιρνες στο bfa/legion. Παρόλα αυτά η λογική είνα ίδια. Λβλάρεις για μαξ διαλέγεις covenant κάνεις quests και μαζεύεις πράμα για το legendary και σου έχει και το torgast που είναι μια "πίπα" και μισή. Λέγανε στη beta ότι θα έχει ένα βαθμό δυσκολίας αλλά δεν υπάρχει κατ εμέ.
Επίσης υπάρχει unbalance μεταξύ των classes. Υπερτερούν fire mage , unholy dk , boomkin , ww monk , mm hunter , shadow.
Ότι θες κάνεις. Σίγουρα το cassuality το βοηθάει η Blizz/activison αλλά παρόλα αυτά όταν τα πράγματα μπουν σε μια σειρά μπορεί και να αρχίσεις να βαριέσαι.

Casual με την λογική ότι δεν μπαίνω πλέον για Raids , οπότε απλά καθημερινό roaming , κανα mythic+ όχι κάτι τρελό σε δυσκολία κανα BG , να έχεις έτσι κάτι να περιμένεις απο gear κτλ

Το torgast ας πούμε με είχε ενθουσιάσει όταν το έβλεπα στην αρχή γιατί έδειχνε να είναι ακριβώς αυτό που θέλω. Content που μπορείς να κάνεις solo όπως στο Legion με το κάστρο και τα ξεχωριστά achievements και το transmog ανα κλάση (δεν θυμάμαι πως το έλεγαν) αλλά ήταν το μόνο expansion μετά το WoTlk (που τότε έκανα raids κανονικά) το οποίο με κράτησε γιατί είχα έναν σκοπο για όλους τους alts.

Στο προηγούμενο έκανα 6μηνη συνδρομή και στο δίμηνο είχα βαρεθεί , πλήρωσα πάλι έναν μήνα στο 3ο patch και στην εβδομάδα το παράτησα , πούλησα , naga , pc κτλ :D

Οπότε επειδή θέλω να παίξω αλλά προυποθέτει ότι φτιάχνω πάλι pc , αγορά naga κτλ , αν ειναι να με κρατήσει πάλι ούτε δίμηνο με το στυλ που παίζω δεν ξερω αν αξίζει την επένδυση . Ειδικά σε κάρτα γραφικών

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 951
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκίνησα νέο account (Trial) με Frost Mage και έφτασα 20 lvl. Επειδή δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να αγοράσω ακόμα το Shadowlands, μπορώ να βάλω μια μηνιαία συνδρομή και να αποφασίσω μόλις πάω 50; Υπάρχει κάτι άλλο σημαντικό για το οποίο χρειάζεται απαραίτητα το SL μέχρι τα 50 lvl;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι φάση βρίσκεται το παιχνιδι αυτόν τον καιρό? αξιζει το shadowlands? εχω να παίξω απο τα μισα του προηγούμενου expansion το οποίο μεκανε να βαρεθω εντελως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, denz είπε

Ξεκίνησα νέο account (Trial) με Frost Mage και έφτασα 20 lvl. Επειδή δεν είμαι σίγουρος αν θέλω να αγοράσω ακόμα το Shadowlands, μπορώ να βάλω μια μηνιαία συνδρομή και να αποφασίσω μόλις πάω 50; Υπάρχει κάτι άλλο σημαντικό για το οποίο χρειάζεται απαραίτητα το SL μέχρι τα 50 lvl;

Ναι, βάζοντας συνδρομή παίζεις κανονικά (δε χρειάζεται η αγορά παιχνιδιού) και πας όντως μέχρι το 50. Μετά για να πας στις νέες περιοχές χρειάζεσαι το SL.

Επίσης, νομίζω ότι με τη συνδρομή σου δίνεται παράλληλα η δυνατότητα να παίξεις και το Classic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

παιζει κανεις τωρα στο 9.1 ; Ποσο δυσκολο ειναι για καποιον που το παρατησε στο reown 20 να ανεβει μεχρι το 44 που θελει για να ξεκλειδωσει το flying ; Να βαλω καρτα ή τζαμπα ο κοπος ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Chrisxxx είπε

Μπορείς να το εχεις και για βαση ακουστικών.😝

Όχι, αυτό είναι το καμάρι μου, δίπλα στον Ragnaros απο τη συλλεκτική για τα 15 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...