Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 4 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μέχρι 8 νομίζω βγάζει στο bench. Δεν ξέρω πόσο μεγάλες είναι αυτές οι τιμές, in game πάντως με χειριστήριο που έπαιξα 2-3 ώρες σίγουρα δεν αντιλήφθηκα καθόλου stuttering.Και μου έκανε εντύπωση που είχε και πολύ σταθερό frame rate.

Αλλά δεν ξέρω γιατί δεν μου κρατάει την πρόοδο.Ειναι κάποια ρύθμιση που πρέπει να ενεργοποιήσω ή ξαναζώ εποχές outrun στο c64;Μου δείχνει πάντως ότι κάνει autosave.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, υποτίθεται αυτο ειναι το κυρίως selling point του τίτλου...

ότι θα υπάρχουν και θα εναλλασσονται οι 4 εποχές στον ίδιο χάρτη

απορώ πώς δεν το πρόσεξες τόσο που το προμοταρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εναλλασονται οι τέσσερις εποχές διαδοχικα καθε βδομάδα απο τους κεντρικούς σερβερς του παιχνιδιού, επομένως ολοι οι οδηγοί βιωνουν το ίδιο. Τα ριβιου λενε πως η σειρα εχει ανέβει σε αλλο επίπεδο!πολυ καλα νεα, θα χαρίσει παλι πολλές ωρες gameplay 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, greg4 είπε

Τα χιόνια θα τα έχει από την αρχή ή θα βάλουν κανένα expansion πάλι;

Υποψη αλλα θα βγαλει και 2 expansion οπως τονιζεται στην Ultimate edition των 100ευρω

https://www.microsoft.com/el-gr/p/forza-horizon-4-Έκδοση-ultimate/9p546hrq6stv#activetab=pivot:overviewtab

https://www.microsoft.com/el-gr/p/forza-horizon-4-Επέκταση-1/9ntv1k54gvtt#activetab=pivot:overviewtab

Αυτό το πρόσθετο θα εισαγάγει μια νέα τοποθεσία στον κόσμο, νέα οχήματα και νέα χαρακτηριστικά παιχνιδιού. Η πρώτη επέκταση παιχνιδιού έχει προγραμματιστεί για δημοσίευση τον Δεκέμβριο του 2018.

https://www.microsoft.com/el-gr/p/forza-horizon-4-Επέκταση-2/9ntbr7062t7q#activetab=pivot:overviewtab

Αυτό το πρόσθετο θα εισαγάγει μια νέα τοποθεσία στον κόσμο, νέα οχήματα και νέα χαρακτηριστικά παιχνιδιού. Η δεύτερη επέκταση παιχνιδιού έχει προγραμματιστεί για δημοσίευση το πρώτο εξάμηνο του 2019.

Για μενα στην παρουσα φαση το παιχνιδι αξιζει μονο μεσω game pass(που κατι μου λεει οτι οι περισσοτεροι αυτο θα κανουν μεχρι να βγει το Red Dead)και μολις γινουν οι εκπτωσεις να αγορασει το καταπληκτικο αλλα φθηνοτερο και με περισσοτερο περιεχομενο Forza Horizon 3 μαζι με το Blizzard Mountain και το Hot Wheels.

Το Forza Horizon 4 θα αξιζει μονο του χρονου οταν βγουν τα 2 expansions και μπει σε εκπτωση. Αυτο αν εχεις ηδη παιξει το FH3 φυσικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Fulgore. Πάρε το 4 μόνο αν δεν έχεις το 3 και φυσικά καίγεσαι να παίξεις.

Είναι πρωταθλήτρια αρμέγματος (και) η MS. Το 4 πάντως θεωρώ θα είναι καλό αν και δεν αγγίζω με τέτοια τιμή.

Στο 3 έχω γύρω στις 150 ώρες και ακόμη δεν έχω αγγίξει online. Τα expansion του ήταν πολύ καλά (τα είχα πάρει όταν είχαν -50% βέβαια).

Το 3 το είχα πάρει με τη παρακάτω προσφορά που είχε παίξει 9 μήνες μετά τη κυκλοφορία του:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/644395-xbox-one-wireless-controller-forza-horizon-3-xone-w10-62€-microsoftstorepl/

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα θα τρελαθουμε με αυτα που διαβαζουμε απο μερικους κλασσικους τυπους εδω μέσα. Το παιχνιδι αξιζει ανετα για αμεση αγορα. 450 αμαξια, ενας τεραστιος κοσμος, εκατονταδες αγώνες, race editor, διαφορετική εποχη καθε βδομαδα και ενα απο τα καλυτερα online modes σου βγάζει άνετα εκατονταδες gameplay ωρες. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, privateer είπε

Πραγματικα θα τρελαθουμε με αυτα που διαβαζουμε απο μερικους κλασσικους τυπους εδω μέσα. Το παιχνιδι αξιζει ανετα για αμεση αγορα. 450 αμαξια, ενας τεραστιος κοσμος, εκατονταδες αγώνες, race editor, διαφορετική εποχη καθε βδομαδα και ενα απο τα καλυτερα online modes σου βγάζει άνετα εκατονταδες gameplay ωρες. 

Το παιχνιδι από αποψης περιεχομενου είναι ετη φωτος μπροστα από οτιδήποτε racing κυλοφορει αυτή τη στιγμη. Οι χρηστες του ινσομνια δεν είναι προβατα, βαλτε ριβιου να δειτε και να διαβασετε τι λενε για το παιχνιδι. Μην βαλετε μοναχα metacritic, παρτε ένα ένα καναλια που εμπιστεύεστε (acg reviews for example) ετσi ώστε να μην πεσετε στην λουπα και χασετε αυτόν το μοναδικο τιτλο επειδή καποιος στο ινσομνια σας ειπε ότι δεν εχει αρκετο content ή το εξτρα περιεχομενο είναι πισω από pay wall, ή αν εχετε παιξει το 3 δεν πρεπει να παιξετε το 4 γιατι είναι μια από τα ιδια.

Επεξ/σία από Praetorian
offtopic removed
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανέφερα ποτέ πως δεν έχει περιεχόμενο το 4. Απλά θεωρώ πως δεν αξίζει τα 70€ που ζητάει.

Από εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει τι θα κάνει με τα χρήματά του. Για χαρακτηρισμούς και γενικεύσεις όπως πρόβατα και κλασσικούς δε μπαίνω στο κόπο να σχολιάσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...