Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 4 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, Despotas said:

Δεν ανέφερα ποτέ πως δεν έχει περιεχόμενο το 4. Απλά θεωρώ πως δεν αξίζει τα 70€ που ζητάει.

Από εκεί και πέρα ο καθένας επιλέγει τι θα κάνει με τα χρήματά του. Για χαρακτηρισμούς και γενικεύσεις όπως πρόβατα και κλασσικούς δε μπαίνω στο κόπο να σχολιάσω..

βασικα δεν δικαιολογησες τιποτα ως προς το γιατι δεν αξιζει το 4. Απλα γενικολογιες περί αρμεγματος. Το αστείο ειναι ότι λες οτι εχεις 150 ωρες στο 3 χωρίς να ασχοληθείς με το online. Αν τετοια παιχνιδια δεν αξίζουν full price δεν ξερω ποιο αξιζει πια. Ήθελα να ήξερα παντως μπαίνεις και σε αλλα τοπικ παιχνιδιων 150+ ωρων και λες ότι δεν αξίζουν για αγορά? 😆 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσες ώρες σαφώς και αξίζει το 70άρι..Απλά τα παιδιά λένε πως αν έχεις ήδη το FH3, δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις και το FH4 αφού είναι μία απ' τα ίδια. Το θέμα είναι ότι υπάρχει το game pass πλέον που με 10Ε το μήνα παίζεις το παιχνίδι και όποτε βαρεθείς απλά σταματάς τη συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Psycho_Warhead said:

Με τόσες ώρες σαφώς και αξίζει το 70άρι..Απλά τα παιδιά λένε πως αν έχεις ήδη το FH3, δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις και το FH4 αφού είναι μία απ' τα ίδια. Το θέμα είναι ότι υπάρχει το game pass πλέον που με 10Ε το μήνα παίζεις το παιχνίδι και όποτε βαρεθείς απλά σταματάς τη συνδρομή.

Καλα με αυτη την λογική να μπαίνουνε σε καθε sequel game topic και να λένε το ίδιο 😁 

αλλα και παλι που είδανε μια απο τα ίδια; η αγγλια  ειναι τελείως διαφορετική από την Αυστραλία. Εχει εναλλαγή εποχών το 3? Κατι που στο 3 στο έδωσαν με dlc και αυτο μονο μια. Εχει race editor το 3? κτλ

 αλλα ναι ειναι ραλακι άρα μια απο τα ίδια 😅 

όπως είπες υπάρχει το pass και πριν λίγες μερες είχα δει προσφορά 45€ οποτε οποιος δυσκολεύεται οικονομικά μπορεί σίγουρα να το βρει φτηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, privateer είπε

Απλά θεωρώ πως δεν αξίζει τα 70€ που ζητάει.

Η γνώμη μου είναι παραπάνω. Δεν είπα ποτέ πως δεν αξίζει το 4.

23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Απλά τα παιδιά λένε πως αν έχεις ήδη το FH3, δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις και το FH4 αφού είναι μία απ' τα ίδια

Αυτή είναι η γνώμη μου με βάσει τη τιμή του 4 αυτή τη στιγμή και την εμπειρία μου από το 3.

35 λεπτά πριν, privateer είπε

Ήθελα να ήξερα παντως μπαίνεις και σε αλλα τοπικ παιχνιδιων 150+ ωρων και λες ότι δεν αξίζουν για αγορά? 😆 

Δε νομίζω να υπάρχει απαγόρευση για το τι θα γράφουμε και πού. 

Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Ο καθένας έχει τα κριτήρια του και αποφασίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Με τόσες ώρες σαφώς και αξίζει το 70άρι..Απλά τα παιδιά λένε πως αν έχεις ήδη το FH3, δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις και το FH4 αφού είναι μία απ' τα ίδια. Το θέμα είναι ότι υπάρχει το game pass πλέον που με 10Ε το μήνα παίζεις το παιχνίδι και όποτε βαρεθείς απλά σταματάς τη συνδρομή.

Phycho, το παιχνιδι δεν ειναι μια απο τα ιδια. Δεν θα αναφερω καν τα κλασσικα (τυπου: αποψη σου, να τη σεβομαστε, υπαρχουν και αλλες οπτικες κοκ - αυτα για μενα ειναι ευκολως εννοουμενα και σεβαστα). Επισης δεν μπορω και δεν ΠΡΕΠΕΙ να μπω στην τσεπη του καθενος γιατι για αλλον τα 75 Εουρω ειναι πολλα, για αλλον ειναι ψιχουλα. Σε αυτο το τομεα το value for money θα ειναι -σχετικα- υποκειμενικο για τον καθενα, και αυτο δεν ισχυει μονο για το φορζα αλλα για τα περισσοτερα παιχνδιδια. Μετρωντας ομως τα νεα χαρακτηριστικα που ανεφερε ηδη ο Privateer σε 2 διαφορετικα ποστς, το παιχνιδι δεν δειχνει να επαναλαμβανεται τοσο πολυ και παραλληλα προσπαθει αισθητα να διαφοροποιηθει απο το 3 οσο μπορει. Δλδ οι ανθρωποι εχουν καταβαλει προσπαθειες να εξελιξουν τη φορμουλα. Και τα ριβιουζ λενε πως κατα πολυ μεγαλο ποσοστο τα καταφεραν παρολο που εχουμε ηδη φτασει στην 4 συνεχεια του φραντσαιζ. Αυτο απο μονο του αποτελει επιτυχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Despotas said:

Η γνώμη μου είναι παραπάνω. Δεν είπα ποτέ πως δεν αξίζει το 4.

Αυτή είναι η γνώμη μου με βάσει τη τιμή του 4 αυτή τη στιγμή και την εμπειρία μου από το 3.

Δε νομίζω να υπάρχει απαγόρευση για το τι θα γράφουμε και πού. 

Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο. Ο καθένας έχει τα κριτήρια του και αποφασίζει.

45 euro αξιζει? 😀 γιατι τοσο βλεπω εχει στο cdkeys 

επισης μπορειται να αγορασετε ms points απο cdkeys και να το αποκτησετε σε μικροτερη τιμη 

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, privateer είπε

45 euro αξιζει? 😀 γιατι τοσο βλεπω εχει στο cdkeys 

επισης μπορειται να αγορασετε ms points απο cdkeys και να το αποκτησετε σε μικροτερη τιμη 

Ενεργοποιείται κανονικά στο Store ε ; Στα 45 με ψήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι το 3 είχε την πιο αδιάφορη χάραξη στον χάρτη,ελάχιστα στροφιλικια και πλατος για να ανοίξεις cruise control να αραξεις και όχι να γουστάρεις για μενα ήταν αιτία refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αναλογα με τις αναγκες του καθενος.

Προσωπικα δεν υπαρχει περιπτωση να αφιερωσω τοσες ωρες στο παιχνιδι για τον πολυ απλο λογο οτι εχω και αλλα παιχνιδια να παιξω αυτους τους μηνες. Μονο τωρα για τον Οκτωβριο θα με βολευε να το παιξω κυριως.

Επισης δεν βοηθαει το γεγονος οτι θα κυκλοφορησει αργοτερα και 2 expansion pass που θα πρεπει να παρω(οπως στο FH3),αρα και θα πρεπει να περιμενω μεχρι του χρονου.

Προσωπικα απο το demo που επαιξα μου εδωσε την αισθηση οτι ειναι μια απο τα ιδια με το FH3 (που πλεον σε εκπτωσεις οποιος δεν εχει το βρισκει πολυ φθηνα με τα 2dlc)απλα με το μεγαλο ατου της διαφορετικης τοποθεσιας και του καιρου που αλλαζει.

Καποιος πχ μπορει να την βγαλει για τον υπολοιπο χρονο με το FH4 και το Fifa ή το FH4 και το battlefield και να αξιζει για αυτον περισσοτερο,αυτο δεν σημαινει οτι για ολους αξιζει το ιδιο.

Εγω αυτο ανεφερα πιο πισω οτι αυτα που ειδα στο demo και εχοντας παιξει και το FH3 δεν μου ηταν αρκετα στα δικα μου ματια για να το παρω day one.

Ισως το τιμησω απο game pass και να περιμενω και τα 2 dlc του που θα βγουν αργοτερα.

Αλλα ειναι τοσο μεγαλο το προγραμμα των release που περιμενω μεχρι τον Γεναρη που δεν παιζει να ξαναασχοληθω ποτε οσο με το FH3.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει κανείς τιμονιέρα logitech g29 να με βοηθήσει γιατί μου κάνει κάτι κουλα το παιχνίδι.Οταν δεν παταω τιποτα γκαζωνει από μόνο του κ όταν πατάω γκάζι γκαζωνει πιο πολύ αλλά το αμάξι δεν κουνιεται....είναι σαν να πατάει συμπλέκτη κ γκάζι ταυτοχρονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...