Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 4 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, totomis είπε

μπάινω σήμερα να κάνω κανένα online αγώνα, και βλέπω ειδοποίηση από την καρτέλα marketplace.

πάω εκεί και βλπεπω πως κυκλοφόρησε νέο car pack με 6 νέα hotwheels αυτοκίνητα (9 ευρώ ζητάει).

ξέρει κανείς αν αυτό το πακέτο θα έπρεπε να είναι δωρεάν στην έκδοση ultimate που έχω;

Κι εγώ το Ultimate έχω και μου ζητάει λεφτά για το DLC. Τρώει πολύ κράξιμο η εταιρεία γι αυτό. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/2/2021 στις 11:55 ΠΜ, Xristaras12 είπε

παίδες ερώτηση, μιας και έχω το σύστημα της υπογραφής (και πλεον 100αρα γραμμή) αξίζει το παιχνίδι στο 50αρικο που δίνει το ultimate πακέτο απο το MS Store;

Τιμονιέρα δεν έχω, θα παίζω με το ταπεινό logitech F510.

Δεν ψήνομαι για competitive stuff, απλά να παίρνω οχήματα, να τα φτιάχνω, να κάνω κανέναν αγώνα και καμιά βόλτα αμα τύχει + Online (με την προοπτική ότι δεν πέφτει cheating, να πέφτει ο αλλος πανω σου στα φρένα κλπ κλπ) κοινώς καθαροί αγώνες.

Κατέβασα το Demo σήμερα, με έχει ψήσει. Χρόνια παίκτης Gran Turismo στα PS (μέχρι και το GT5), μετά είχα μόνο PC και δεν ασχολήθηκα.

 

Τόσα λεφτά ουτε με σφαίρες δεν αξίζει .

Αγόρασε το Project Cars 1 το οποίο αυτη την στιγμή το βρίσκεις στα 3€ και μάλιστα την Deluxe εκδοση με όλα τα DLC , δεκάδες οχήματα απ ολες τις κατηγορίες GT3 , GT1, Formula κτλ και σχεδόν με όλες τις επίσημες πίστες .Το Project Cars 1 είναι το καλύτερο της σειράς με το χειρότερο να είναι το 3 και μην σκεφτείς καν να το αγοράσεις .

edit video :

 

Επεξ/σία από panoskatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, panoskatos είπε

Τόσα λεφτά ουτε με σφαίρες δεν αξίζει .

Αγόρασε το Project Cars 1 το οποίο αυτη την στιγμή το βρίσκεις στα 3€ και μάλιστα την Deluxe εκδοση με όλα τα DLC , δεκάδες οχήματα απ ολες τις κατηγορίες GT3 , GT1, Formula κτλ και σχεδόν με όλες τις επίσημες πίστες .Το Project Cars 1 είναι το καλύτερο της σειράς με το χειρότερο να είναι το 3 και μην σκεφτείς καν να το αγοράσεις .

edit video :

 

Είναι άλλη κατηγορία σε σχέση με το forza το συγκεκριμένο.

Μπορεί να μην του κάνει με βάση αυτά που ζητάει ο φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, AntonisKo είπε

Είναι άλλη κατηγορία σε σχέση με το forza το συγκεκριμένο.

Μπορεί να μην του κάνει με βάση αυτά που ζητάει ο φίλος.

Τερμα simulator τα project cars. Τα forza με πληκτρολογιο τα παιζω ανετα. Το project cars οταν ειχα δοκιμασει δεν εστριβε καν με πληκτρολογιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό λέω, έχω παίξει και τα 2 και προφανώς ανηκουν άλλη κατηγορία.

Προφανώς και είναι πολύ καλό το Project, μόνο με κάθισμα και τιμόνι όμως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, AntonisKo είπε

Μα αυτό λέω, έχω παίξει και τα 2 και προφανώς ανηκουν άλλη κατηγορία.

Προφανώς και είναι πολύ καλό το Project, μόνο με κάθισμα και τιμόνι όμως.

Εγω που ειμαι μαζοχιστης θα το ξανα προσπαθησω με πληκτρολογιο και οτι βγει. Το πολυ πολυ να περνω σβαρνα καθε στροφη. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AntonisKo είπε

Μα αυτό λέω, έχω παίξει και τα 2 και προφανώς ανηκουν άλλη κατηγορία.

Προφανώς και είναι πολύ καλό το Project, μόνο με κάθισμα και τιμόνι όμως.

Αυτό ακριβώς 

Είχα πάρει το 2 και έπαιξα λίγο με κοντρολερ επειδή το βρήκα προσφορά 

Όπως το πήρα έτσι το έδωσα πίσω και πήρα κάτι άλλο (steam) 

Αυστηρά και μόνο τιμόνι σε αυτό το game 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απάντησα στον φίλο και πρότεινα το project cars 1 γιατί είχα την εντύπωση ότι έγραψε ότι είχε gamepad. Προσωπικά έχω παίξει πολλά racing games με το Xbox 360 gamepad / controller και πραγματικά δεν είχα κανένα πρόβλημα. Ναι αρχικά και ανάλογα το παιχνίδι χρειάζεται κάποιος χρόνος εξοικειωσης αλλά πολλές φορές μου δίνεται η εντύπωση ότι πολλά παιχνίδια είναι χτισμένα πάνω σε αυτό το χειριστήριο. 

Τώρα με πληκτρολόγιο δεν έχω άποψη,  χρειάζεσαι μια ομαλή αναλογική κίνηση η αυξομειωση που μπορεί να σου δώσει μια τιμονιερα ή ένα χειριστήριο σαν το 360 σε τέτοιου είδους παιχνίδια. Ενώ το πληκτρολόγιο είναι εντολή 0%-100% σε ένα πάτημα κάτι που στα δικά μου μάτια πιο πολύ ταλαιπωρία είναι παρά ευχαρίστηση σε τέτοια παιχνίδια. 

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

έχω ξεκινήσει τώρα να το παίζω στο gamepass. μου λέει ότι πρέπει να κερδίσω 23900 πόντους για να ξεκλειδώσει το επόμενο βήμα.

το online επίσης κλειδωμένο.

πηγαίνω σε σημεία του χάρτη που εχει exhibition games αλλά δεν ξεκινά τίποτα απλά κάνω free roaming. 

τι πρέπει να κάνω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, The_Judas said:

έχω ξεκινήσει τώρα να το παίζω στο gamepass. μου λέει ότι πρέπει να κερδίσω 23900 πόντους για να ξεκλειδώσει το επόμενο βήμα.

το online επίσης κλειδωμένο.

πηγαίνω σε σημεία του χάρτη που εχει exhibition games αλλά δεν ξεκινά τίποτα απλά κάνω free roaming. 

τι πρέπει να κάνω ; 

να συνεχισεις να παιζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, The_Judas είπε

έχω ξεκινήσει τώρα να το παίζω στο gamepass. μου λέει ότι πρέπει να κερδίσω 23900 πόντους για να ξεκλειδώσει το επόμενο βήμα.

το online επίσης κλειδωμένο.

πηγαίνω σε σημεία του χάρτη που εχει exhibition games αλλά δεν ξεκινά τίποτα απλά κάνω free roaming. 

τι πρέπει να κάνω ; 

Δεν μπορώ να καταλάβω σε ποιο σημείο κόλλησες. Το είχα αρχίσει πριν αρκετό καιρό κιόλας και δεν θυμάμαι τι γίνεται στην αρχή.

Μπορείς να βγάλεις ένα screenshot το map; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έχει καταφέρει κανείς το Trial αυτής της εβδομάδας(easter buggy)? τι παλούκι είναι αυτό, το έχω δοκιμάσει πάνω από 20 φορές. Σε σχέση με όλα τα προηγούμενα δεν υπάρχει απλά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αγώνες έχει; Και με τι οχήματα; 

 

Trial έχω να ασχοληθώ πολύ καιρό, γιατί είναι λαχείο η ομάδα που θα πετύχεις. 

Το ίδιο και τα playground games. 

 

Πλέον φτάνω κάθε βδομάδα στο 80% και το παρατάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Τι αγώνες έχει; Και με τι οχήματα; 

 

Trial έχω να ασχοληθώ πολύ καιρό, γιατί είναι λαχείο η ομάδα που θα πετύχεις. 

Το ίδιο και τα playground games. 

 

Πλέον φτάνω κάθε βδομάδα στο 80% και το παρατάω.

Καλά, εγώ τζάμπα το άνοιξα σήμερα. Δεν έχει τίποτα καινούργιο. Έχω κάμποσες στολές/κόρνες που ακόμα είναι κλειδωμένες και ακόμα τα ίδια βάζουν.

Όσο για τους team αγώνες, έχει όντως σημασία η ομάδα που θα σου τύχει και πολλοί που παίρνουν stock αυτοκίνητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι cross country με buggy. Γενικά είναι όντως λαχείο η ομάδα αλλά με 1-2 προσπάθειες πάντα το περνάς εύκολα.

Το συγκεκριμένο πρέπει να είναι ψιλο broken από τους developers. Το να περάσεις αβαταρ στην εκίνηση δεν παίζει  με την καμία, επιταχύνουν καλύτερα "πάντα" και  όταν περνάνε μέσα από μάντρες αυτές επανεμφανίζονται μετα απο δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να σε καθυστερούν.

Έχουν πέσει πολλά γαλλικά, γιατί προσπαθώ να κάνω το achievment με το 100% και στις 4 εποχές και είναι το μόνο αγώνισμα που μου μένει. εντωμεταξυ είχαν βαλει το ίδιο και περυσι και είχε πεσει κράξιμο σε reddit Κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...