Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά τα souls δεν φημίζονταν για τα γραφικά τους. Αλλά για την ατμόσφαιρα game play, και για μένα προσωπικά η μουσική, ειδικά σε αυτό το καμματι δε θα μπορούσα να φανταστώ άλλη μουσική. 

 

 

Τώρα μια ερώτηση που να το αγοράσω ps4 η στο PC? Μη γίνει hate thread και πέσουν πυρινικα. Σοβαρά οποίος το έχει δει μπορεί να εκφέρει άποψη? 

Επεξ/σία από TitanX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, TitanX είπε

Γενικά τα souls δεν φημίζονταν για τα γραφικά τους. Αλλά για την ατμόσφαιρα game play, και για μένα προσωπικά η μουσική, ειδικά σε αυτό το καμματι δε θα μπορούσα να φανταστώ άλλη μουσική. 

Τώρα μια ερώτηση που να το αγοράσω ps4 η στο PC? Μη γίνει hate thread και πέσουν πυρινικα. Σοβαρά οποίος το έχει δει μπορεί να εκφέρει άποψη? 

Καταπληκτική μουσική δεν λέω αλλα εκτος boss πολύ ησυχία και δεν μου αρέσει ιδιαιτερα. Σε αυτό τουλάχιστον έχει πάντα μουσική σε όλα τα fights ;)

Όσο για την ερώτηση σου PC. Έχει θέμα στο PS πέφτει κάτω από 30 fps, το ίδιο διαβάζω και για Προ, το οποιο θα δοκιμάσω να σου πω 100% σε λίγο. Στο PC τρέχει άψογα σε low-mid rig. Φυσικά γράφονται πολλά για fps drops και stutter στο PC αλλα προσωπικά δεν είχε θέμα. Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθε φορα που γινεται τετοια ερωτηση για Single player παιχνιδι,προσπαθω να σκεφτω ενα σοβαρο λογο να ειναι καποιος σε αυτο το διλημμα,αλλα δεν μου ερχεται ενας.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καθε φορα που γινεται τετοια ερωτηση για Single player παιχνιδι,προσπαθω να σκεφτω ενα σοβαρο λογο να ειναι καποιος σε αυτο το διλημμα,αλλα δεν μου ερχεται ενας.

Να σου δώσω εγώ έναν?! Θα το παίξω τελικά στο PS με τον κολλητό στην TV. Εννοείτε θα μπορούσαμε να μετακινήσουμε το PC στο σαλόνι αλλα φασαρία. Χαλαροί καναπέ you know ;) Αλλα ναι πάντα PC άμα υπάρχει η δυνατότητα ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Καθε φορα που γινεται τετοια ερωτηση για Single player παιχνιδι,προσπαθω να σκεφτω ενα σοβαρο λογο να ειναι καποιος σε αυτο το διλημμα,αλλα δεν μου ερχεται ενας.

Καλύτερα γραφικά καλύτερο performance τιμή pc/ps4 υπάρχουν κι άλλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Ε αρα το διλημμα που ακριβως ειναι?

Ε αυτό ρωτάω που είναι καλύτερο να το πάρω. Αφού έχει fps  προβλήματα στο ps4γιατί να μη το πάρω στο PC? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TitanX είπε

Ε αυτό ρωτάω που είναι καλύτερο να το πάρω. Αφού έχει fps  προβλήματα στο ps4γιατί να μη το πάρω στο PC? 

Ε αυτο λεω και εγω.Αφου ολα τα single player παιχνιδια τρεχουν καλυτερα στο pc απο οτι στο ps4,θελει και ερωτηση?

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TitanX είπε

Ε αυτό ρωτάω που είναι καλύτερο να το πάρω. Αφού έχει fps  προβλήματα στο ps4γιατί να μη το πάρω στο PC? 

παντα το PC θα στηριζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ε αυτο λεω και εγω.Αφου ολα τα single player παιχνιδια τρεχουν καλυτερα στο pc απο οτι στο ps4,θελει και ερωτηση?

Όχι δεν είναι έτσι, έχω δει μεταφορές από ps4 σε  pc όπως το nier automata το οποίο στο PC δεν παίζονταν με τπτ

Επεξ/σία από TitanX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωω,αυτα τα minibosses δεν αστειευονται ρε γμτ. Τραβαω μεγαλο ζορι με το game,το stealth επιβαλλεται οπου μπορεις να το χρησιμοποιησεις,γιατι αν πεσουν πολλοι εχθροι απλα δεν.

Θελει πολυ καλο precision για να κανεις parry/block η να dodgareis αναλογως τα heavy attacks,δυσκολο και βαθυ combat που τιμωρει με την πρωτη ευκαιρια, ακομα δεν εχω συνηθισει ομολογω,αλλα μ'αρεσει...Ειμαι στις πρωτες 2 περιοχες και τις προχωραω παραλληλα μιας και φτανω σε δυσκολα σημεια και στις 2 και σταματαω. Καλα για το dragonrot δεν το συζητω,σαν την πανουκλα θα εξαπλωθει με τον ρυθμο που κανω ressurect.

Πολυ ωραιο το mobility με το σκοινι,γενικα το level design αρκετα πυκνο θα λεγα με πολλα secrets απο δω και απο κει που ειναι ευκολο να χασεις. Νταξει δεν εχω παιξει πανω απο 4-5 ωρες,αλλα μου κανει εντυπωση πως εχω "κολλησει" ακομα στις 2 πρωτες περιοχες λολ. Τεσπα, θα βγαλουμε καλα γουστα τις επομενες μερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...