Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε πάιδια τι απιτησεις θελει. Το εβαλα στο dell xps 9570 λαπτοπ με I7 8750h/1050ti και στο full hd ακομα και με Lowest profile λαγκαρει ασχημα. Ουτε 1680 επαιζε μπαλα και επρεπε να το κατεβασω σε 1366x768

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Κι εμένα την πρώτη φορά που με έπιασε, με έριξε στον γκρεμό. :P

Κι εδώ το ίδιο. Αν και ανακάλυψα ότι μπορεις να κάνεις hook shot επάνω του αφού σε πετάξει, την στιγμή που είσαι στον αέρα και να αποφύγεις να πέσεις η να ξαπλώσεις κάτω. Βέβαια το timing window είναι μικρό. Τουλάχιστον  ετσι έχεις άμεσα και αντεπίθεση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το game δεν είναι για όλους, παράδειγμα ο purple ninja που συναντάς στο moat path (εγώ δε του μίλησα - όταν κάτι έχει life bar και lockon δε παίζουμε με αυτά τα πράγματα).😎 Αργότερα και τα mobs δυσκολεύουν αν δε τα φας stealthy, θα πεθάνεις σε dt. Ρασάρετε το shadowrush, πραγματικά με έχει σώσει άπειρες φορές όταν θέλω να εξαφανίσω ένα συγκεκριμένο mob από την εξίσωση.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, ilos είπε

Το game δεν είναι για όλους, παράδειγμα ο purple ninja που συναντάς στο moat path (εγώ δε του μίλησα - όταν κάτι έχει life bar και lockon δε παίζουμε με αυτά τα πράγματα).😎 Αργότερα και τα mobs δυσκολεύουν αν δε τα φας stealthy, θα πεθάνεις σε dt. Ρασάρετε το shadowrush, πραγματικά με έχει σώσει άπειρες φορές όταν θέλω να εξαφανίσω ένα συγκεκριμένο mob από την εξίσωση.

Εγώ του μίλησα και είχαμε "predictabo" αποτελέσματα και μετά δεν μπορείς να τον stealth από πίσω όταν ξαναπάς, αλλά έχει τρύπα από πάνω για να του πέσεις.

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θέλει λίγο farming τις πρώτες πιστες για να πάρεις βασικά skills και καμια ωρίτσα training. Το παω αργά οποτε βοηθάει να εξοικειωθείς λίγο πιο γρήγορα.

Εντωμεταξύ πέτυχα έναν Samurai στην μάχη με τον κομμάτια τον οποιο δεν πρόλαβα να μιλήσω γιατί τον έκοψαν σε δευτερα, είχε τίποτα να πει η ήταν φάση npc summon?

Το δεύτερο κατανά το πήρε κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενοχλει που πρεπει καθε φορα να αδειαζω την περιοχη που ειναι ο αρχηγος...κατα τα αλλα μου λειπει η ασπιδουλα μου...που πας σε παιχνιδι της from software χωρις ασπιδα, αισχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Το game δεν είναι για όλους, παράδειγμα ο purple ninja που συναντάς στο moat path (εγώ δε του μίλησα - όταν κάτι έχει life bar και lockon δε παίζουμε με αυτά τα πράγματα).😎 Αργότερα και τα mobs δυσκολεύουν αν δε τα φας stealthy, θα πεθάνεις σε dt. Ρασάρετε το shadowrush, πραγματικά με έχει σώσει άπειρες φορές όταν θέλω να εξαφανίσω ένα συγκεκριμένο mob από την εξίσωση.

 

48 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε

Εγώ του μίλησα και είχαμε "predictabo" αποτελέσματα και μετά δεν μπορείς να τον stealth από πίσω όταν ξαναπάς, αλλά έχει τρύπα από πάνω για να του πέσεις.

Για αυτόν έλεγα στο προηγούμενο post.. :P Έφαγα το 3ο κανονικό boss (μάλλον με σωστή σειρά) και break τωρα.

Το παιχνίδι είναι απίστευτο, πλέον το πιστεύω η FROM και να θέλει δεν μπορεί να βγάλει κακό παιχνίδι.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσα χρόνια λιώσιμο και μύηση στη DS σειρά, τέτοιο ξύλο έχω να φάω από την πρώτη φορά. Ξεχνάω τα πάντα ξεκινάω από το 0. Το σύστημα μάχης είναι και πάλι απολαυστικότατο αλλά αναδεικνύει την μεγαλύτερη αδυναμία που είχα- το parry.

Το παιχνίδι είναι και πάλι σοκαριστικό σαν εμπειρία και η From παρέδωσε πράγματα που βλέπουμε πρώτη φορά με βαθύ lore σενάριο και τον ίδιο αρρωστημένο σχεδιασμό.

6 ώρες μέσα και χαίρομαι που έχω μπεί τελείως "παρθένος" στην εμπειρία.

Headless και Butterfly με κάνουν πλάκα(προς το παρόν)

Spoiler

Έπαθα σόκ όταν είδα ότι είχε δεύτερο phase

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Headless, Corrupted Monk και τέτοια spirit-bosses γενικά, πρέπει να έχεις Divine Confetti για να κάνεις damage το health από ένα σημείο και μετά, αλλιώς θέλει πολύ λιώσιμο για να ρίξεις το posture νομίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν το Mini boss σου ειναι πιο δυσκολο απο το ιδιο το boss,τοτε ειναι κακο design,ειτε γιατι τα Mini boss ειναι πιο δυσκολα απο οσο πρεπει,ειτε γιατι τα κανονικα boss ειναι πιο αδυναμα απο τα mini boss.

Απλη λογικη αυτο το πραγμα.

Το ιδιο ισχυε και στο Bloodborne και συγκεκριμενα στο dlc με τους Giant Fishmen.

Περαν τουτου το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο οπως το αναμεναμε,απλα θα μπορουσαν καποια πραγματα να τα προσεξουν παραπανω.

Δηλαδη ακομα και το οτι ξεκινας με μολις 1 ''estus flask''σε τοσο aggresive παιχνιδι,δεν ειναι οτι το καλυτερο.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Οταν το Mini boss σου ειναι πιο δυσκολο απο το ιδιο το boss,τοτε ειναι κακο design,ειτε γιατι τα Mini boss ειναι πιο δυσκολα απο οσο πρεπει,ειτε γιατι τα κανονικα boss ειναι πιο αδυναμα απο τα mini boss. 

Απλη λογικη αυτο το πραγμα. 

Το ιδιο ισχυε και στο Bloodborne και συγκεκριμενα στο dlc με τους Giant Fishmen.

Περαν τουτου το παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο οπως το αναμεναμε,απλα θα μπορουσαν καποια πραγματα να τα προσεξουν παραπανω.

Δηλαδη ακομα και το οτι ξεκινας με μολις 1 ''estus flask''σε τοσο aggresive παιχνιδι,δεν ειναι οτι το καλυτερο.

Λογική δικη σου γιατί για τον καθένα είναι διαφορετικό, σίγουρα δεν μας δυσκόλεψε όλους το ίδιο boss. Από εκεί και πέρα είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η From κάνει quality testing αλλιώς τώρα μάλλον θα κλαίγαμε όλοι και όχι κάποιοι. Το παράδειγμα από τα πράγματα που θα μπορούσαν να προσέξουν πάλι σχετικό είναι για τον καθένα. ;) Μου αρέσει που έκανες και post για τα παράπονα στο steam για δυσκολία :P Μην παρεξηγηθείς ότι σε λέω casual or whatever, απλά λέω ότι από player σε player αλλάζουν πολλά. ;) Για παράδειγμα ο κολλητός έπαιζε μιση ώρα τον τύπο στο άλογο και αφού κουράστηκε τον έβγαλα την δεύτερη φορα. Το περίπου αντίθετο έτυχε σε άλλη φάση, you get me?! ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω λεω αυτο που βλεπω να λενε και οι υπολοιποι που σχολιαζουν περαν απο μενα(οχι ολοι προφανως αλλα και αλλοι)κυριως για τα πρωτα mini bosses αλλα και bosses(μιας και αργοτερα που θα εχεις και παραπανω ζωη,και παραπανω skills,estus flasks θα ειναι πιο περιπατο τα πραγματα).

Αρα οχι δεν ειναι λογικη δικη μου οταν βλεπω και αλλοι να εχουν το ιδιο προβλημα στο ιδιο σημειο(οπως ειχε γινει και στο dlc του bloodborne με τα εν λογω mobs που αναφερω πχ παραπανω που και τοτε τα ιδια εγραφαν).

Το Steam το ανεφερα για να δειξω οτι υπαρχει και αλλος κοσμος ο οποιος αν και εχει βγαλει τα προηγουμενα παιχνιδια της From,τα βρισκει μπαστουνια στο Sekiro.

Προφανως και απο Player σε player αλλαζουν πολλα,δεν ειπα οτι ολοι εχουν το ιδιο προβλημα δυσκολιας,αλλα σιγουρα αυτοι που εχουν τα λιγοτερα προβληματα θα ειναι μειοψηφια.

Θα εχει παρα πολυ ενδιαφερον να δουμε τα ποσοστα των παικτων μετα απο λιγες μερες πως θα ειναι https://steamcommunity.com/stats/814380/achievements

Τελος επειδη καποιοι λενε οτι στο pc πλεον μονο Apex και Fortnite παιζει ο κοσμος,και το Sekiro μετα τα παιχνιδια της Capcom εσπασε ρεκορ παικτων

Sekiro reaches 125,000 concurrent players, fourth most-played on Steam

https://www.pcgamer.com/sekiro-reaches-125000-concurrent-players-fourth-most-played-on-steam/?ns_campaign=article-feed&ns_mchannel=ref&ns_source=steam&ns_linkname=0&ns_fee=0

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...