Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, k4ts0u είπε

Απ το dragonrot τελικα πεθαινουν οι npcs? 

Δεν ξερω σιγουρα αλλα εχω πεθανει απειρες φορες, το aid εχει φτασει 9% και δεν πεθανε κανενας NPC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εγω λεω αυτο που βλεπω να λενε και οι υπολοιποι που σχολιαζουν περαν απο μενα(οχι ολοι προφανως αλλα και αλλοι)κυριως για τα πρωτα mini bosses αλλα και bosses(μιας και αργοτερα που θα εχεις και παραπανω ζωη,και παραπανω skills,estus flasks θα ειναι πιο περιπατο τα πραγματα).

Αρα οχι δεν ειναι λογικη δικη μου οταν βλεπω και αλλοι να εχουν το ιδιο προβλημα στο ιδιο σημειο(οπως ειχε γινει και στο dlc του bloodborne με τα εν λογω mobs που αναφερω πχ παραπανω που και τοτε τα ιδια εγραφαν).

Το Steam το ανεφερα για να δειξω οτι υπαρχει και αλλος κοσμος ο οποιος αν και εχει βγαλει τα προηγουμενα παιχνιδια της From,τα βρισκει μπαστουνια στο Sekiro.

Προφανως και απο Player σε player αλλαζουν πολλα,δεν ειπα οτι ολοι εχουν το ιδιο προβλημα δυσκολιας,αλλα σιγουρα αυτοι που εχουν τα λιγοτερα προβληματα θα ειναι μειοψηφια.

Θα εχει παρα πολυ ενδιαφερον να δουμε τα ποσοστα των παικτων μετα απο λιγες μερες πως θα ειναι https://steamcommunity.com/stats/814380/achievements

Τελος επειδη καποιοι λενε οτι στο pc πλεον μονο Apex και Fortnite παιζει ο κοσμος,και το Sekiro μετα τα παιχνιδια της Capcom εσπασε ρεκορ παικτων

Sekiro reaches 125,000 concurrent players, fourth most-played on Steam

https://www.pcgamer.com/sekiro-reaches-125000-concurrent-players-fourth-most-played-on-steam/?ns_campaign=article-feed&ns_mchannel=ref&ns_source=steam&ns_linkname=0&ns_fee=0

 

Εκεί τελικά είναι το θέμα, δεν έχει καθόλου σημασία μιας και μιλάμε για τελείως φρέσκο σύστημα μάχης. Ωστόσο ναι διαφέρει από παίκτη σε παίκτη απλά το μπόνους που έχει ο Souls παίκτης είναι ότι έχει μάθει να περιμένει το σωστό χτύπημα και είναι υπομονετικός(όσο μπορεί).

Πληροφοριακά και εγώ έφαγα τον Gyobou στην 2η-3η προσπάθεια νομίζω, κατάφερα να κάνω deflect σχεδόν όλες τις επιθέσεις. Με τον General Matsumoto τα βρήκα σκούρα και μου έσπασε λίγο τα νεύρα. Μετά είδα ότι είναι το 10ο boss και αναρωτιόμουν γιατί ήταν τόσο πρήχτης.

 

Το Dragonrot τελικά είναι αυτό που σκοτώνει τους npcs, κάτι αντίστοιχο με τις αλληλεπιδράσεις που υπήρχαν στο firelink shrine.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, kti23 είπε

Το Dragonrot τελικά είναι αυτό που σκοτώνει τους npcs, κάτι αντίστοιχο με τις αλληλεπιδράσεις που υπήρχαν στο firelink shrine.

Μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει πουθενά να έχει πεθάνει NPC από το dragonrot. Σου πέθανε εσένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει πουθενά να έχει πεθάνει NPC από το dragonrot. Σου πέθανε εσένα;

 

Δε πρέπει να πεθαίνει κανείς. Απλά βήχουν συνέχεια και επειδή δε μπορούν να σου μιλήσουν "παγώνουν" τα questline τους μέχρι να βρεις droplets. Τα οποία είναι limited αλλά αρκετά για όλο το game imo. Με το που φάτε κάποιο Boss κάντε purge το dragonrot και πηγαίνετε μία μία στους npc για να κάνετε resume τα questline τους.

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Droplet για dragonrot πουλάνε και οι vendors, δεν ξέρω αν είναι random αλλά βρήκα στον vendor (100g) έξω από το μεγάλο κάστρο με το npc που δίνει το Ashina tree (αφού νικήσετε τον Gyoubu).

Έκανα την βλακεία και πάτησα καταλάθος new game στο μενού, και απ'ότι φαίνεται το παλιό save δεν το κράτησε οπότε καλό θα ήταν να κάνετε backup τον φάκελο κάθε τόσο γιατί σε πολλούς έγινε corrupt μετά από crash:

C:\Users\username\AppData\Roaming\Sekiro

Αν έχει κάποιος save που να είναι στο Gyoubu boss ας μου στείλει π.μ

Επεξ/σία από SlackulatoR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγει μοντα για unlocked framerate. Το έχει δοκιμάσει κανείς αν δημιουργεί glitches με το animation? Λέει πως λειτουργεί μόνο σε windowed Mode. 

https://www.dsogaming.com/news/new-mod-for-sekiro-shadows-die-twice-unlocks-its-framerate-on-the-pc/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Αυτα ειναι :P Motion Blur γιατι να βαλεις  high ;

ο τυπος δεν εχει ιδεα απο ρυθμισεις. Πιο πολυ για το uw της υποθεσης το ποσταρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδόξως το motion blur σε αυτό το game έχει καλή υλοποίηση και δεν ενοχλεί. Για όσους btw φαίνεται εύκολο το game:

Υπάρχει αργότερα item σαν το calamity ring (οι εχθροί είναι tougher) αλλά κάνει apply και το golden serpern ring effect (περισσότερο drop rate σε items). Η πλάκα είναι ότι όντως το παιχνίδι γίνεται ευκολότερο μετά και υπάρχει ένα πολύ πρωτότυπο puzzle boss.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είναι η πρώτη μου επαφή με αυτού του είδους τα παιχνίδια και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό. Φοβερό gameplay και απίστευτη αίσθηση των κινήσεων από αυτά τα λίγα που πρόλαβα να δω. Μια ερώτηση, όταν σκοτώνεις κάποιον πως μπορείς να πάρεις το loot? Εννοώ υπάρχει πάνω από το νεκρό σώμα κάτι σαν νομίσματα αλλά δεν μπορώ να τα πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ilos είπε

Παραδόξως το motion blur σε αυτό το game έχει καλή υλοποίηση και δεν ενοχλεί. Για όσους btw φαίνεται εύκολο το game:

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Υπάρχει αργότερα item σαν το calamity ring (οι εχθροί είναι tougher) αλλά κάνει apply και το golden serpern ring effect (περισσότερο drop rate σε items). Η πλάκα είναι ότι όντως το παιχνίδι γίνεται ευκολότερο μετά και υπάρχει ένα πολύ πρωτότυπο puzzle boss.

Σε κανεναν δεν φαινεται ευκολο το παιχνίδι, αν δεις τέτοια post ειναι η ειτε στην αρχή που οντως το παιχνιδι ειναι βατο η παίζει trainer/CE και το παιζουν έξυπνοι. Ολοι οι γνωστοι soulsborne players εχουν δυσκολευτεί αυτο και μονο δειχνει πολλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει πουθενά να έχει πεθάνει NPC από το dragonrot. Σου πέθανε εσένα;

Αυτό ήταν περισσότερο υπόθεση μιας και σε προηγουμενα souls συνέβαινε κάτι αντίστοιχο, δεν το θεωρώ απίθανο να τους φάει κάνας npc κιόλας.

 

18 λεπτά πριν, ASTOU είπε

Καλησπέρα, είναι η πρώτη μου επαφή με αυτού του είδους τα παιχνίδια και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό. Φοβερό gameplay και απίστευτη αίσθηση των κινήσεων από αυτά τα λίγα που πρόλαβα να δω. Μια ερώτηση, όταν σκοτώνεις κάποιον πως μπορείς να πάρεις το loot? Εννοώ υπάρχει πάνω από το νεκρό σώμα κάτι σαν νομίσματα αλλά δεν μπορώ να τα πάρω.

Κρατάς πατημένο το τετράγωνο/Χ .

 

Περιέργως η Butterfly βγήκε με τη δεύτερη προσπάθεια πριν πάω για ύπνο με τα νέα σουρικεν. Το πιο ωραίο boss ως τώρα .

Καθαρισα και τον Matsumoto και τον άλλο samurai στο κάστρο που μάλλον δεν έπρεπε ακόμα γιατί ήταν ιδιαίτερα δύσκολος  και συνεχίζω στο βουνό μετά το Senpou temple.

Καταλαβε κάνεις άλλος τι θέλει ο γιατρός στο dungeon? Κάτι μου λέει ότι φαίνεται ύποπτος 

Επεξ/σία από kti23
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...