Προς το περιεχόμενο

Sekiro: Shadows Die Twice [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Βασικά είναι απόλαυση να βλέπεις αυτό το game από άτομο που νιώθει, χτες έβλεπα τον κολλητό να παίζει με ένα mini-boss και για ένα λεπτό ήταν deflect, counter, parry, counter, air deflect, etc. Ούτε το DMC5 δεν είχε τόσο style :D

Ναι έχει μεγάλο skill gap. Αν κάποιος είναι καλός σε αυτό το game είναι πραγματικά πολύ καλός. Μου θυμίζει κάτι god gamers την εποχή που έπαιζα mount and blade και chivalry (στην αρχή του).

Εγώ πχ επειδή το έπαιξα blind (ούτε το launch trailer έχω δει ακόμα), ξεκίνησα από πολύ κακός και κατέληξα στο τέλος να είμαι απλά υποφερτός tbh. Ακόμα και αυτό αρκούσε να το τελειώσω πάντως (mortal blade ftw).😍

Επεξ/σία από ilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 λεπτά πριν, ilos είπε

Αν και μετά από αυτά δε τη παλεύεις, τότε το game δεν είναι για σένα. Όπως είπα δεν είναι για όλους. You just have to git gud που λέει και ο ADHD.😍

Εδώ μέχρι κι εγώ το τερμάτισα, που DS2 το είχα αφήσει στον Smelter Demon και δεν έπαιξα άλλο. :P

Επίσης όπως λέει ο σοφός:
Αφού πεθάνεις άπειρες φορές και ρίξεις καντήλια, θα σου έχει αποτυπωθεί η μάχη στο μυαλό και κάποια στιγμή θα βρεθείς σε φάση zen και θα κερδίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που πρόσεξα, άμα παίζεται με gamepad επειδή το game είναι 4 κουμπιά βασικά, προσπαθήστε να έχετε τα δάχτυλα σας επάνω στα κουμπιά, βοηθάει πολύ στο reaction time. Επίσης ξανά θυμίζω ότι ελάχιστα mini-bosses δεν δέχονται stealth finisher. Όσοι είναι ακόμα στην αρχή/μέση όπως και είπε ο Ilos να ξοδεύετε τα φράγκα και άμα έχετε από μέση και πάνω experience bar τότε γεμίστε το πριν το fight γιατί δεν χάνεις experience points στο death ;)

p.s. Το wiki είναι ήδη στημένο, δεν είναι ντροπή άμα έχεις χάσει 100 φορες να ρήξεις μια ματια για strategy, ειδικά από το να παρατήσεις το game. Από trainer, cheats, etc χίλιες φορες καλύτερα imho ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

p.s. Το wiki είναι ήδη στημένο, δεν είναι ντροπή άμα έχεις χάσει 100 φορες να ρήξεις μια ματια για strategy, ειδικά από το να παρατήσεις το game. Από trainer, cheats, etc χίλιες φορες καλύτερα imho ;)

A strategy writeup for this boss will be added for the game's release.

Μου είχε τύχει αρκετές φορές, γι'αυτό και έγραψα το μακρινάρι για τον τελικό. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιξει περιπου δυο ωρες του παιχνιδιου και στα bonfires δεν μου δειχνει ακομα επιλογες για skills κλπ, παρα μονο rest και travel.  είναι που είμαι στην αρχη ακομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Κάτι που πρόσεξα, άμα παίζεται με gamepad επειδή το game είναι 4 κουμπιά βασικά, προσπαθήστε να έχετε τα δάχτυλα σας επάνω στα κουμπιά, βοηθάει πολύ στο reaction time. Επίσης ξανά θυμίζω ότι ελάχιστα mini-bosses δεν δέχονται stealth finisher. Όσοι είναι ακόμα στην αρχή/μέση όπως και είπε ο Ilos να ξοδεύετε τα φράγκα και άμα έχετε από μέση και πάνω experience bar τότε γεμίστε το πριν το fight γιατί δεν χάνεις experience points στο death ;)

p.s. Το wiki είναι ήδη στημένο, δεν είναι ντροπή άμα έχεις χάσει 100 φορες να ρήξεις μια ματια για strategy, ειδικά από το να παρατήσεις το game. Από trainer, cheats, etc χίλιες φορες καλύτερα imho ;)

Εγώ tbh googlαρά αρκετά πράγματα γιατί είχα items που δεν ήξερα τι κάναν, ή απλά είχα κολλήσει ή δεν είχα βρει κάτι που στάνταρ θα υπήρχε στο game. Ακολουθούν best spoilers EU (μόνο αν το έχετε τερματίσει).

 

1) Που ήταν η headless στη sunken valley.

2) Το πως πας στο second floor στην παγόδα στο forest για να σπάσεις την κατάρα (έχει και ένα mini boss στο δρόμο)

3) Το τι κάνεις με τα baits (δεν είχα βρει τα feeding grounds στο fountainhead)

4) Το τι κάνεις με τον βλάκα τον Kotaro (είχα μόνο refuse επιλογή). Βρήκα το cheat tool αργότερα και weeeeeeee!. Tbh ήταν πολύ καλύτερο να τον στείλεις τελικά στον peddler για τα materials.

5) Το τι κάνεις με τις συκωταριές από τα 2 φίδια😍. Αν και αυτό ήταν ez από το description τους, δεν ήξερα που σκατά είχε πάει το divine child που είχε φύγει από inner sanctum.

6) Πως παίρνεις το malcontent's ring που χρειάζεσαι για finger whistle upgrade.

Τελικά τα αγάλματα mobs σκοτώνονται στο senpou temple? Συνέχεια revive ...

Το purification ending είναι εντελώς ότι ναναι, μπράβο σε όποιον το βρήκε.

H γριά δίπλα από το demon of hatred, τι ρόλο βαρά τελικά? Αυτό που αφήνει να υπονοηθεί είναι inception φάση. Ώρα για vaatividya i guess.😍

Btw ο Tengu of Ashina είναι ο Isshin Ashina για όποιον δε το έχει καταλάβει.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εφτασα σε ενα σημειο του παιχνιδιου που επεσε η ποιοτητα που υπηρχε σταθερα απτην αρχη.

Βρισκομαι Στο σημειο που επιτιθονται οι νιντζα με τον πατερα του Sekiro στο παλατι. Ο λογος ειναι πως μιλαμε για "reskin" της περιοχης,με πιο δυνατους εχθρους σε καποια σημεια και νεα boss fights και miniboss στα ιδια σημεια με τα προηγουμενα,ασε που σου κλειδωνε ολα τα idols που ειχες ξεκλειδωσει. Μου φανηκε λιγο προχειροδουλεια αυτο. Τελος παντων,τωρα μου μενει να ριξω ξυλο στον Owl 

Επισης μπορει να απαντησει καποιος σε ποιο σημειο του παιχνιδιου ειμαι, πχ στα 2/3 του παιχνιδιου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Εγω εφτασα σε ενα σημειο του παιχνιδιου που επεσε η ποιοτητα που υπηρχε σταθερα απτην αρχη.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Βρισκομαι Στο σημειο που επιτιθονται οι νιντζα με τον πατερα του Sekiro στο παλατι. Ο λογος ειναι πως μιλαμε για "reskin" της περιοχης,με πιο δυνατους εχθρους σε καποια σημεια και νεα boss fights και miniboss στα ιδια σημεια με τα προηγουμενα,ασε που σου κλειδωνε ολα τα idols που ειχες ξεκλειδωσει. Μου φανηκε λιγο προχειροδουλεια αυτο. Τελος παντων,τωρα μου μενει να ριξω ξυλο στον Owl 

Επισης μπορει να απαντησει καποιος σε ποιο σημειο του παιχνιδιου ειμαι, πχ στα 2/3 του παιχνιδιου ?

Εξαρτάται ποια ending θα κάνεις.

Στα 2 πρώτα είσαι στο τέλος, στα άλλα 2 υπάρχει άλλη μια τεράστια area που δεν έχεις πάει ακόμα και το last part που πας πάλι πίσω στο reservoir.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ilos είπε

Εξαρτάται ποια ending θα κάνεις.

Στα 2 πρώτα είσαι στο τέλος, στα άλλα 2 υπάρχει άλλη μια τεράστια area που δεν έχεις πάει ακόμα και το last part που πας πάλι πίσω στο reservoir.

Διαλεξα να τον πολεμησω,αρα λογικα εχω και συνεχεια ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
47 λεπτά πριν, ilos είπε

 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Btw ο Tengu of Ashina είναι ο Isshin Ashina για όποιον δε το έχει καταλάβει.

Ε ναι, αφού όταν βρίσκεις τον Isshin, σε λέει Sekiro και μόνο ο Tengu είναι παρόμοιως σε σωματότυπο και σε έχει πει έτσι, άλλωστε και ο Sekiro ο ίδιος λέει "You are...".

^_^ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, ilos είπε

 You made the right choice.🤩

Αν αποφασίσεις το άλλο για το

Shura ending.

Τελειώνει εκεί; Σε πάει για 2ο playthrough ή σου κρατάει το save; Για να ξέρω για την επόμενη φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GhostRiderLSOV είπε

Αν αποφασίσεις το άλλο για το

  Απόκρυψη περιεχομένων

Shura ending.

Τελειώνει εκεί; Σε πάει για 2ο playthrough ή σου κρατάει το save; Για να ξέρω για την επόμενη φορά.

Κατευθείαν credits και επιλογή για ng+. Backup το save ακριβώς μετά το genishiro fight, ειδικά αν πας και για το purification ending..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ, θα ξέρω για next time. ^_^ Γιατί έλεγα να κάνω αυτό το ending next και μετά

 

purification / return.

Προφανώς για αρχή έκανα το Immortal severance. :P

 

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GhostRiderLSOV είπε

Οκ, θα ξέρω για next time. ^_^ Γιατί έλεγα να κάνω αυτό το ending next και μετά purification / return.

To return γίνεται και αφού φας τον Saint ishin. Εγώ τότε το έκανα.

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...