Προς το περιεχόμενο

Devil May Cry 5 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Συμπαθητικα γραφικα αλλα η καμερα απαραδεκτη, υπερβολικα αποτομη και περιεργη παθαινεις λιγα εγκεφαλικα μεχρι να τη συνηθισεις.

Τρεχει σταθερα 60fps με ολα στα max και 140% resolution scale εκτος απο τα cutscenes που ειναι σπασμενα και μπορει να εχουν μεχρι και 30 fps κατω πτωση.

P1dkxy7.jpg

Για ποιον λόγο βάζεις 140% scale; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Για ποιον λόγο βάζεις 140% scale; 

Γιατι κανει πιο crispi την εικονα και εξαλειφει σε μεγαλυτερο βαθμο τα jaggies, και ναι ειναι αισθητο και σε 1080p, το εχω τσεκαρει σε μεγαλο βαθμο και οχι μονο στο συγκεκριμενο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giorgosmcmc είπε

Γιατι κανει πιο crispi την εικονα και εξαλειφει σε μεγαλυτερο βαθμο τα jaggies, και ναι ειναι αισθητο και σε 1080p, το εχω τσεκαρει σε μεγαλο βαθμο και οχι μονο στο συγκεκριμενο game.

Δεν έχει antialing το παιχνίδι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παιχνιδι αυτη την στιγμη εχει με διαφορα τον καλυτερο οπτικο τομεα στα παιχνιδια του ειδους του.

Οπως αναφερθηκε πιο πισω τα bayonetta περιοριζονται απο το hw του Switch και το bayonetta 1 στο pc δεν το πλησιαζει καν.

Μεχρι και το lip sync των χαρακτηρων ειναι στα αγγλικα και πετυχημενο(συνηθως οι Ιαπωνες στο lip sync εχουν τα Γιαπωνεζικα).

Επισης εντος παιχνιδιου δεν υπαρχει πουθενα επιλογη για microtransactions.

Μια επιλογη σου εχει που λεει Store και αν την πατησεις σε πεταει στην σελιδα του steam που σου βγαζει αυτα

https://store.steampowered.com/app/601150/Devil_May_Cry_5/

Αρα και εκει δεν τρεχει τιποτα.

Ως τωρα στις πρωτες 4 αποστολες εχω φαει 1 crash.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Τρεχει σταθερα 60fps με ολα στα max και 140% resolution scale εκτος απο τα cutscenes που ειναι σπασμενα και μπορει να εχουν μεχρι και 30 fps κατω πτωση.

Δεν είναι καθόλου "σπασμένα" τα cutscenes.

Απλώς έχουν περισσότερες απαιτήσεις σε επεξεργαστική ισχύ επειδή το LOD των μοντέλων είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτό που χρησιμοποιείται στο gameplay και επίσης τρέχουν από πίσω και διάφορα άλλα επιπλέον όπως subsurface scattering για το δέρμα, depth of field, volumetric lighting κτλ. Εννοείται ότι θα έχεις πολύ μεγαλύτερες πτώσεις εκεί παρά στο gameplay.

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με dsr τελικα το ελυσα το θεμα των cutscenes, ιδια ποιοτητα και καλυτερο perfomance σε σχεση με τα settings του game, παντως πραγματικα το perfomance σε συναρτηση με τη ποιοτητα των γραφικων ειναι συγκλονιστικο, κριμα που δεν ακολουθουν αυτη τη λογικη και αλλοι developers.

Devil-May-Cry5-2019-03-09-20-48-54-278.p

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τερμάτισα σε Devil Hunter και βλέπω να παίζω κάμποσο ακόμα σε Son of Sparda για να ξεκλειδώσω τα πάντα.

Πολύ καλό παιχνίδι και εξαιρετική δουλειά από την Capcom. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Απο τις πρωτες δυο αποστολες δεν εχω δει ποτε να πεφτουν τα fps τοσο πολυ ως τωρα,μονο μια φορα σε καποιο cut scene ειδα τα fps να πεφτουν στα 88.

Δεν παιζω σε ultra αλλα σε high .

Thnx, πρέπει να τα φτυνει ο HDD σε εμένα, τον έχω πολλά χρόνια και είναι fragmented αρκετά. Το παρατηρώ στην αρχή νέας πίστας και μόλις μπει cut-scene για αυτό υποπτεύομαι loading issue.

Επεξ/σία από ADHD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέντε ώρες κάψιμο ,απλά τέλειο παντως μου κανουν τρομερή εντύπωση τα γραφικά η Capcom τα έδωσε όλα στο devil may cry , 

απο performance και αυτό υπερβολικά καλό σε 4κ έχω από 50 έως 80fps !! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, ADHD είπε

Thnx, πρέπει να τα φτυνει ο HDD σε εμένα, τον έχω πολλά χρόνια και είναι fragmented αρκετά. Το παρατηρώ στην αρχή νέας πίστας και μόλις μπει cut-scene για αυτό υποπτεύομαι loading issue.

N V M E

Kara is always watching

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εβγαλα και εγω σε δυσκολια devil hunter που με εξερεση καποια bossακια ηταν σχετικα ευκολο.Σιγουρα κατατασεται στα καλυτερα του ειδους,φοβερα τα γραφικα οπως εχει αναφεθει απο τους παντες,καταπληκτικο και το gameplay με παρα πολλα combo και αρκετα καλη ποικιλια απο οπλα και σπαθια.Απο πλευρας στορυ μου αρεσε και εκει αν και προφανως δεν περιμενω πολλα απο ενα hack and slash game.Το πιο γεματο της σειρας απο πλευρας χαρακτηρων καινουργοι και παλιοι αλλα και απο πλευρας εχθρων που καποιοι ηταν απο παλαιοτερα dmc.Συμπαθητικος χαρακτηρας η nico με την τεξανη προφορα :P Επισης ο V απο πλευρας συστηματος μαχης ηταν ενδιαφερον και κατι διαφορετικο απο Dante Nero.Δεν προσεξα κανενα bug και δεν μου κρασαρε πουθενα.

Αν κατι δεν μου πολυαρεσε ηταν η μουσικη που την θεωρω ισως κατωτερη απο τα προηγουμενα και θα ηθελα εφοσον υπηρχαν lady και trish να ηταν playable εστω και για ενα mission,θα μπορουσαν να τις προσθεσουν ισως σε καποιο dlc.Συμφωνω και με τον σχολιο του luffy για τον περιβαλλον που θα ηθελα και εγω να ηταν λιγο πιο goth λιγο πιο σκοτεινο οπως ηταν και στο πρωτο dmc.

Το steam μου γραφει 11 ωρες χωρις να πω οτι το ετρεξα αλλα δεν βρηκα αρκετα secret missions και δεν εχανα συνεχωμενα απο καποιο bossακι ωστε να χασω χρονο.

Απο πλευρας επιδοσεων με rx 570 και ryzen 5 2600 σε 1080p το σηκωνα ανετα σε high και ultra πανω απο 70 fps που εφτανα και 120-130fps με αυξομειωσεις αναλογα την κατασταση αλλα σταθερα πανω απο 60fps.

Γενικως το καταευχαριστηθηκα, η capcom εδωσε αρκετα στο καινουργιο dmc και γιαυτο παιζεται απο τοσο πολυ κοσμο.Ελπιζω να παει καλα για να δουμε και καποιο επομενο dmc με αναλογο budget και βασικα ελπιζω η capcom να συνεχισει να βγαζει καλα παιχνιδια μιας και ειναι σε ανοδο τον τελευταιο καιρο.

Επεξ/σία από W0zzAp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...