Προς το περιεχόμενο

Devil May Cry 5 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος το παιχνίδι, εξαιρετικό. Με χάλασε αρκετά όμως που μόνο ο Dante έχει σωστή εμφάνιση. Κατά τα άλλα το combat όντως έχει πολύ βάθος αλλά δεν πρόκειται να ασχοληθώ, πάμε για άλλα τώρα. Συγχαρητήρια στην Capcom πάντως που φαίνεται να έχει μπει στο σωστό δρόμο τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Btw η camera το πως εστιάζει στους γυναικείους χαρακτήρες απλά lame...αυτό να μην είχα οι γιαπωνέζοι και όλα καλά.

βασικά πάλι καλά που κάποιοι το έχουν ακόμα αυτό, οι δυτικοί agender είναι για γέλια πλέον 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω με το combat, ουτε την ορεξη να καθομαι να δοκιμαζω πολυπλοκους συνδιασμους, να διαβαζω tutorial και και και..  παιχνιδι ειναι οχι πυρινικη φυσικη, να περασω καλα θελω, button spam και ολα καλα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Εγω παλι δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω με το combat, ουτε την ορεξη να καθομαι να δοκιμαζω πολυπλοκους συνδιασμους, να διαβαζω tutorial και και και..  παιχνιδι ειναι οχι πυρινικη φυσικη, να περασω καλα θελω, button spam και ολα καλα.

Δοκίμασε κ το auto combo. Μετράει 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2019 στις 5:36 ΜΜ, Fulgore είπε

Να θυμισω στο DmC το πρωτο πραγμα που διαβαζα απο πλευρας μαχης να γραφουν ολοι ομως ειναι οτι ηταν ευκολο να κανεις SSS ranks.

.


Καλά και τώρα είναι πανεύκολο να κάνεις SSS. Δεν ήταν αυτό το πρόβλημα στο DmC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2019 στις 4:52 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Εγω παλι δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω με το combat, ουτε την ορεξη να καθομαι να δοκιμαζω πολυπλοκους συνδιασμους, να διαβαζω tutorial και και και..  παιχνιδι ειναι οχι πυρινικη φυσικη, να περασω καλα θελω, button spam και ολα καλα.

Καποια παιχνιδια ειναι πιο δυσκολα απο καποια αλλα. Ακομα και τα πιο δυσκολα μπορουν να γινουν mastered απο hardcore gamer και να δινει πονο και να του φαινεται βολτα στο παρκο το καθε παιχνιδι. Το challenge ειναι καλο να υπαρχει σε τετοια παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πέρασε απο τα χέρια μου το παιχνιδάκι. Χωρίς να θυμάμαι καλά το 4, το 5 μου φαίνεται αρκετά καλό απο άποψη gameplay. Ο nero δεν είναι τόσο κακός και ο Dante είναι dante και τα σπάει. Θα μπορούσαν να του είχαν δώσει περισσότερη διάρκεια αλλά είναι οκ. Σαν ιδέα ο V είναι πολύ καλή, αλλά αφού τον αναβαθμίσεις λίγο, αντιλαμβάνεσαι ότι είναι μουφιά. Απλά κάνεις button mashing και στα δύσκολα πετάς κανα L1 ή απλά για να κάνεις ακόμα πιο εύκολα SSS.

Σαν ιστορία δεν περίμενα και πολλά, ψιλό-αδιάφορη...Γίνεται κάτι ωραίο σε μια φάση, αλλά ως εκεί. Βέβαια δεν θυμάμαι το προηγούμενο να είχε και κάτι special. Μόνο το 3 είχε ενδιαφέρον story/χαρακτήρες που θυμάμαι μέχρι και σήμερα (αν και έχω να το παίξω χρόνια, οπότε μπορεί να είναι και απλά νοσταλγία).... 

Τέλος σαν γραφικά απλά τα σπάει, με την 1070 σε 1080p παίζω με όλα σε max και έχω τρομερά καλό frame rate. Πραγματικά έχουν κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά και ελπίζω στο μέλλον να βλέπουμε τόσο καλά αποτελέσματα, σε συνδυασμό με επιδόσεις και σε άλλα παιχνίδια. 

Για τους fan του είδους, νομίζω μόνο για το gameplay και τα γραφικά του αξίζει!

ΥΓ. Επίσης κάτι με την μουσική με χάλασε. Στα προηγούμενα είχες την heavy-metalia στην διαπασών ενώ εσύ θέριζες δαίμονες και γούσταρες άπειρα. Εδώ ήταν λίγο πιο ήρεμα τα πράγματα. 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2019 στις 4:52 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Εγω παλι δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω με το combat, ουτε την ορεξη να καθομαι να δοκιμαζω πολυπλοκους συνδιασμους, να διαβαζω tutorial και και και..  παιχνιδι ειναι οχι πυρινικη φυσικη, να περασω καλα θελω, button spam και ολα καλα.

Λάθος παιχνίδι για εσένα τότε, εσύ είσαι για God of war. Αυτό εδώ είναι για άτομα σαν εμένα που θέλουμε να ασχοληθούμε. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2019 στις 4:52 ΜΜ, giorgosmcmc είπε

Εγω παλι δεν εχω καμια διαθεση να ασχοληθω με το combat, ουτε την ορεξη να καθομαι να δοκιμαζω πολυπλοκους συνδιασμους, να διαβαζω tutorial και και και..  παιχνιδι ειναι οχι πυρινικη φυσικη, να περασω καλα θελω, button spam και ολα καλα.

Ο λόγος που η πολυψήφια των σημερινών τίτλων είναι χάλια και δεν αξίζει κάποιος να ασχοληθεί καν….

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη μια ναι το DMC 5 είναι φτιαγμένο για αυτούς που θέλουν να ασχοληθούν. Για εμένα ακόμα κ αυτός που το αγοράζει για ένα playthrough κ το αφήνει πετάει τα λεφτά του. Δικαίωμα του βέβαια. 

 

Εδώ όμως νομίζω ότι η Capcom πέτυχε διάνα με το auto combo που μάλιστα το αλλάζεις on/off κατά τη διάρκεια της μάχης. Κάνει αυτον που δεν θέλει να ασχοληθεί να αισθάνεται φοβερός κ να περνάει καλά, χωρίς να απλοποιεί το σύστημα μαχης για τους υπόλοιπους. Και γενικά καμμία σχέση με το braindead auto mode του bayonetta.

Εγω χρησιμοποίησα το auto combo χωρίς τύψεις στο dante must die. Ναι εκεί χωρίς αυτό χρειαζομουν πολύ περισσότερο χρόνο κ κόπο από όσο ήμουν διατεθειμένος να διαθέσω. Αλλά όποιος είναι πιο hardcore το αγνοεί. Δεν έκαναν έκαναν ευκολότερο το παιχνίδι για να μπορούν να το τελειώσουν όλοι, μεγάλη μαγκιά. 

Και ναι και γύρω στα 30 gold orbs που είχα μαζέψει βρήκαν τη χρήση τους κ δεν αναγκάστηκα καν να κάνω farm red orbs. Δηλαδή κερδισα πολύ χρόνο , αν κ τα εκραζα αυτά στη πορεία εν μέρη άλλαξα γνώμη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Λάθος παιχνίδι για εσένα τότε, εσύ είσαι για God of war. Αυτό εδώ είναι για άτομα σαν εμένα που θέλουμε να ασχοληθούμε. 

ναι αλλα σου δινει λογο να ασχοληθεις? τουλαχιστον στο 1ο Playthrough...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου αρέσει που δίνετε σημασία σε γνωστά trolls... Όπως ειπώθηκε οποιος έχει θέμα το βάζει easy και auto και τέλος, enjoy the story. Το θέμα είναι ότι το DMC5 είναι το combat, όπως είπε ο φίλος παραπάνω αμα δεν τοτε υπάρχει GOW, Darksiders η το reboot που αφιερώνεται περισσότερο σε story, chars, etc.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι λεγεται Devil may cry 5.

Το εχω αναφερει απειρες φορες αλλα μερικοι δεν φαινεται να το καταλαβαινουν.

Η μαλλον ειναι η γνωστη περιπτωση ορισμενων που πανε και παιζουν το καθε δημοφιλες παιχνιδι που κυκλοφορει στα τυφλα απλα γιατι παιρνει 90ρι στο metacritic χωρις να εχουν παιξει τα προηγουμενα(ή αρκετα απο αυτα τελος παντων),εξου και τα ψιλο κουφα σχολια που διαβαζουμε πολλες φορες.

Αναλογα σχολια γραφτηκαν και στο προσφατο Resident evil 2. Κραξιμο γιατι το κανανε πιο survival horror λες και τα παλιοτερα resident evil(2 και 3)δεν ηταν ετσι...

Και για αυτο που γραφτηκε παραπανω για περι Easy και Auto μετα θα γραφτει το αλλο αρνητικο/κραξιμο,οτι το παιχνιδι ειναι παρα πολυ μικρο σε διαρκεια μιας και θα το ξεπεταξουν με αυτο τον τροπο στα γρηγορα.

Διαβασα τοσες πολλες φορες να αναφερεται σαν αρνητικο η ιστορια,που στην αρχη νομιζα οτι για αλλο παιχνιδι/σειρα μιλαγαμε.Ουτε στο Bayonetta τοσο κραξιμο για το story....

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι αν θα πάει κανείς για platinum/all achievements με το γελοίο S-rank σε hell and hell difficulty.. :P Τα auto combos ειναι lame εντελως, ολη η ουσια του 2/3/4 playthrough ειναι εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...