Προς το περιεχόμενο

Devil May Cry 5 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως προσωπικα το dmc5 μου φαινεται πιο ευκολο απο τα προηγούμενα. Στο 3 και το 4, υπήρχε μια προκληση, δυσκολευομουν....Εδω μου φαινονται πιο απλα τα πραγματα...Στο devil hunter το παιζω και εχω βγαλει τα 15 λεβελ(3 μερες επαιξα, θα παιξω μια ακομα για να το τελειωσω). Το ιδιο και στα Bayonetta, υπηρχε προκληση...

Νταξει δε θα παω για τα sss, ενα playtrhough θα κάνω, αφου βγαινει και το sekiro μεθαυριο...Δε με χαλαει το παιχνιδι, απλα με το hype περιμενα κατι περισσοτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αλήθεια είναι ότι το Devil Hunter επίπεδο δυσκολίας είναι αρκετά προσιτό για Devil May Cry. Ιδιαίτερα από τη στιγμή που προσφέρει απλόχερα gold orbs, είναι απλώς θέμα χρόνου να το τελειώσει κάποιος.

Τα ζόρια αρχίζουν από το Son of Sparda και έπειτα. Ήδη τρώω λιγάκι παραπάνω ξύλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι αυτο γιατι βγαλανε τα health και devil stars των προηγουμενων παιχνιδιων.

Και Nero πχ δεν εχει health regen(στο πρωτο playthrough) οπως και ο V.

 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες είναι πρώτη φορά που παίζω παιχνίδι της συγκεκριμένης σειράς. Κάποιες αρχικές απορίες.

 

1)Τα Blue orb που αγοράζω δίνουν permanant upgrade?

 

2)Επίσης ποια σκιλς είναι μαστ για αρχή.? Μόλις μπήκα στο 3ο τσαπτερ με νερό. 

 

Και 3)ποιο devil breaker να χρησιμοποιώ περισσότερο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

Παίδες είναι πρώτη φορά που παίζω παιχνίδι της συγκεκριμένης σειράς. Κάποιες αρχικές απορίες.

1)Τα Blue orb που αγοράζω δίνουν permanant upgrade?

2)Επίσης ποια σκιλς είναι μαστ για αρχή.? Μόλις μπήκα στο 3ο τσαπτερ με νερό. 

Και 3)ποιο devil breaker να χρησιμοποιώ περισσότερο? 

1)Ναι

2)Οποια σε βολευουν,κυριως απο πλευρας του να μπορεσεις να τα κανεις πιο ευκολα. 

Τα μονα που θα σου προτεινα εγω ειναι να αγορασεις το double jump στον αερα και το τρεξιμο σε ολους τους χαρακτηρες

3)Παλι οποιο σου αρεσει ή μπορεις να τα κανεις εναλλαγες.Ουτως ή αλλως δεν παιζεις μονο με το Nero αρα μην φοβασαι.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το game τρεχει αερα σε DX11. Η RE ENGINE εδωσε αλλο αερα στα γραφικα. Βεβαια θα ηθελα καποιες αλλαγες στην φιλοσοφια του παιχνιδιου.

Το ΤΑΑ δινει τα ρεστα του με το σωστο RESHADE!

4K+TAA+MAX Quality + Reshade

Devil-May-Cry5-2019-03-23-13-52-06-399.j

Devil-May-Cry5-2019-03-23-13-52-12-417.j

Devil-May-Cry5-2019-03-27-07-48-24-855.j

 

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H RE ENGINE έδωσε άλλο αέρα άλλα αν οι περισσότερες περιοχές του παιχνιδιού σχεδιαστικά δεν ήταν αδιάφορες τα πράγματα θα ήταν ακόμη καλύτερα. Φαντασθείτε το πρώτο DMC με τα κάστρα του και την γοτθική ατμόσφαιρα επαναδημιουργημένο με την RE Engine.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Anuminas είπε

H RE ENGINE έδωσε άλλο αέρα άλλα αν οι περισσότερες περιοχές του παιχνιδιού σχεδιαστικά δεν ήταν αδιάφορες τα πράγματα θα ήταν ακόμη καλύτερα. Φαντασθείτε το πρώτο DMC με τα κάστρα του και την γοτθική ατμόσφαιρα επαναδημιουργημένο με την RE Engine.

Καλά το πρωτο DMC είναι άλλο επίπεδο στο εικαστικό κομμάτι. Και στην ατμόσφαιρα φυσικά.  Αλλά στο dmc5 είναι βαρετά όλα τα επίπεδα με τη "κολαση". Τα πρώτα επίπεδα στη πόλη, στο ξενοδοχείο , βιβλιοθήκη κτλ όσο τα έπαιζα μου άρεσαν περισσότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουν δουλεψει τους χαρακτηρες... και μου αρεσει ο συγκεκριμενος που εχει combat system με summons...

Devil-May-Cry5-2019-03-27-15-56-05-271.j

Devil-May-Cry5-2019-03-27-16-00-55-647.j

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν παυει γενικα το game engine να ειναι απλοϊκό....

+ Μακραν τα πιο καλοσχεδιασμενα monsters που εχω δει σε game. Τοσο artistika οσο σε modeling!

Αφηστε το ΨευτοHDR και πιαστε το Reshade.

Devil-May-Cry5-2019-03-31-10-22-56-742.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-10-12-42-313.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-09-39-54-153.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-09-27-34-527.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-08-46-17-709.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-08-47-38-288.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-08-49-19-823.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-08-51-08-000.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-10-28-06-253.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-10-29-24-032.j

Devil-May-Cry5-2019-03-31-10-20-07-773.j

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://gamewith.net/devil-may-cry-5/article/show/8180

You will be able to to unlock the Bloody Palace Mode by completing the game in either Human or Devil Hunter difficulty. After finishing the game, you will be able to access the Bloody Palace mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασα το bloody palace με super nero (άπειρο devil trigger ) και auto mode κ έφτασα μέχρι το level 90 όπου μου έσπασε τα μούτρα το boss . Μέχρι το 89 ήμουν σχετικά άνετος δεν είχα πέσει στη 2η μπάρα ενεργειας. Έκανα περίπου ένα 2ωρο (με μικρά διαλείμματα) κ βαριεμαι να ξαναδοκιμάσω. Μάλλον αυτό ήταν το dmc 5 για μένα, 52 ώρες στο steam κ 5 ολοκληρωμένα playthrough σε ισάριθμους βαθμούς δυσκολιας. Τρομερό , άμα βγάλουν κανενα καλό mod η dlc επιστρέφω τρέχοντας.

 

Τέλος έχουμε πει για τη μηχανή γραφικών του παιχνιδιού ? Και στο bloody palace πέφτουν σαγόνια με αυτά που γίνονται 

Επεξ/σία από nickk0kkav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...