Προς το περιεχόμενο

Devil May Cry 5 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Το gameplay στο reboot ήταν φοβερό, η Ninja Theory έκανε πολύ καλή δουλειά σ΄αυτό το θέμα. Το κακό με το reboot ήταν που παρουσίασαν έναν gay/emo Dante που δεν είχε καμία σχέση με τον original Dante. Με χαλάει που ο Nero δεν έχει το μαλλί που είχε στο DMC 4 όμως..

πατα φρενο😁 το gameplay ηταν το χειροτερο+ο δαντε 

η ιστορια του ομως ηταν καλη 

 

Επεξ/σία από nikos5800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το reboot ουτε lock on target δεν ειχε και μου πουλησαν και το story του vergil ως dlc...

Επισης οταν το πρωτο κυκλοφορησαν στις κονσολες ειπαν οτι τα 30fps που τρεχει δειχνουν σαν να ειναι σε 60fps και οταν κυκλοφορησε σε αυτη την γενια η remastered εκδοση,πρωτο πραγμα που διαφημιζαν ηταν τα 60fps.....

Εκαναν και αυτοι τα καραγκιοζιλικια τους.

Βεβαια σαν gameplay,μουσικη(ισως η αγαπημενη μου ολης της σειρας)και σαν συνολικη ιστορια(ειχε τα θεματα του αλλα τουλαχιστον υπηρχε μια συνοχη,μια αρχη μεση και τελος)εκανε βηματα μπροστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω το soundtrack που παιζει στο trailer

https://www.youtube.com/watch?v=ontfu3W9Tqk

Ελπιζω να εχουμε γενικα μεταλιες που κυριως υπαρχουν απτο 3 και μετα γιατι ειναι η ιδανικη μουσικη για το συγκεκριμενο game.

Επεξ/σία από W0zzAp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Στο τέλος του trailer πάνω στη μηχανή ήταν ο Dante..

Το ξέρω αλλα δεν έδειξε καθόλου gameplay με αυτόν και για αυτό το ανέφερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις θέλετε να σας δείξουν τον dante και τον vergil στο πρώτο trailer σε ενα παιχνίδι που θα βγει μετα απο 9-10 μήνες?φυσικά και κρατάνε τους άλλους 2 για επόμενα trailer που νομίζω θα έχουν ο καθένας απο δικο τους story mode. Όσο για την εμφάνιση του Nero περιμένετε σίγουρα dlc με την εμφάνιση απο το 4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η νέα εμφάνιση του Nero με αρέσει. Είναι πιο κοντά στους άλλους δυο και πλέον θα είναι το triple demon power, ο καθένας με τα δικά του. Εξελίχθηκε κοινώς σαν χαρακτήρας. Το ότι θα υπάρχει DLC ή έστω επιλογή στο base game για την original εμφάνιση του το περιμένω και εγώ αλλά δεν με ενδιαφέρει καθώς προτιμώ τον νέο. 

Εχω δει το βίντεο αρκετές φορές και μπορώ να πω ότι έχει μέσα πολλές λεπτομέρειες και στοιχεία που δίνουν σήμα ότι το σύστημα μάχης πρόκειται να είναι επιπέδου DMC 3/4 αν όχι καλύτερο. Με το καλό για να γουστάρουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Nero ισχυει αυτο που ειπες στην προηγουμενη σελιδα οτι στην ουσια γινεται ενας καινουργιος Dante.Επισης αν ισχυουν αυτα που γραφονται οτι εδω θα κλεισει το saga των 2 αδερφων πιθανως σε καποιο επομενο dmc(σε 10 χρονια απο τωρα :P) να ειναι μονο ο Nero.

Για την εμφανιση τα ειπα,αυτο που δεν ειπα ειναι οτι αποφασισαν μαλλον να ξεφυγουν απτην anime εμφανιση των χαρακτηρων και το πανε σε κατι πιο normal.Προσωπικα δεν με πολυνοιαζουν οι εμφανισεις των χαρακτηρων(το ιδιο ισχυε και για την εμφανιση του dante στο reboot) το μονο που με νοιαζει ειναι το παιχνιδι γενικοτερα,εφοσον μου αρεσει τοτε τα υπολοιπα θα ειναι περιττα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλάζει τόσο πολύ σχεδιαστικά η εμφάνιση των ηρώων, ούτε το anime ύφος της σειράς, απλώς όλα φαίνονται ρεαλιστικότερα λόγω του φωτορεαλιστικού rendering που κάνει η RE Engine σε χαρακτήρες και περιβάλλοντα, γι' αυτό και φαίνονται μέρα με την νύχτα οι ήρωες σε σχέση με τους προηγούμενους τίτλους. Και σύμφωνα με την press release είναι το παιχνίδι στο οποίο ολοκληρώνεται το Sons of Sparda timeline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κινησεις κατα 80% ειναι ιδιες με το 4.Απογοητευση λιγο αυτο,γιατι βλεπω απλα αλλο λουκ και περιβαλλον και ιδια τα αλλα.

Ας ελπισουμε να εχει και κατι αλλο.Το 4 απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια,ελπιζω να το κανουν καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...