Προς το περιεχόμενο

Devil May Cry 5 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Στις 13/6/2018 στις 9:35 ΠΜ, Dantε είπε

Οι κινησεις κατα 80% ειναι ιδιες με το 4.Απογοητευση λιγο αυτο,γιατι βλεπω απλα αλλο λουκ και περιβαλλον και ιδια τα αλλα.

Ας ελπισουμε να εχει και κατι αλλο.Το 4 απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια,ελπιζω να το κανουν καλυτερο.

Όλα αυτά απο 30 δεύτερα σύνολο gameplay footage ενός μόνο χαρακτήρα απο τους 3 που θα έχει playable;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 277
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Tilemaxx είπε

Όλα αυτά απο 30 δεύτερα σύνολο gameplay footage ενός μόνο χαρακτήρα απο τους 3 που θα έχει playable;

Ο nero στις κινησεις του ειναι ακριβως τα ιδια με το 4,αρα τι σε κανει να πιστευεις οτι και ο dante θα εχει διαφορα;

Μακάρι να βγω ψευτης παντως. 

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα ήταν απίθανο αφού είναι ο ίδιος developer, τώρα για το engine αμφιβάλλω να είναι το ίδιο, ίσως να ported τα animations ώστε να κρατήσουν το αυθεντικό fighting style του Nero or maybe they are lazy fucks. Όπως και να έχει 100% σίγουρος από τόσο μικρό gameplay δεν μπορείς να είσαι, αλλα μιας και λέγεσαι Dante κάτι παραπάνω θα είδες. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dantε είπε

Ο nero στις κινησεις του ειναι ακριβως τα ιδια με το 4,αρα τι σε κανει να πιστευεις οτι και ο dante θα εχει διαφορα;

Μακάρι να βγω ψευτης παντως. 

Ακριβώς τα ίδια δεν είναι σίγουρα. Και στο Street Fighter οι χαρακτήρες τις ίδιες κινήσεις έχουν αλλά δεν είναι το ίδιο το Street Fighter 4 με το Street Fighter 5. Εγώ βλέπω άπειρες νέες προσθήκες και είναι απλά από ένα μικρό δείγμα από ένα reveal video. Προσωπικά δεν έχω κανέναν ενδοιασμό να εμπιστευτώ το άτομο που μας πρόσφερε το καλύτερο σύστημα μάχης που είχε ποτέ το Devil may cry (δηλαδή το DMC4) και το κάνουν back up με μεγάλη παραγωγή αυτή τη φορά. Επίσης η Capcom έχει τα τελευταία χρόνια που κάνει τρελό come back. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα κάνουν μαλακία με το συγκεκριμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Ακριβώς τα ίδια δεν είναι σίγουρα. Και στο Street Fighter οι χαρακτήρες τις ίδιες κινήσεις έχουν αλλά δεν είναι το ίδιο το Street Fighter 4 με το Street Fighter 5.

Ισχύει. Για παράδειγμα που λες το 4 με 5 έχουν διαφορές, αλλά πολλές κινήσεις είναι συνήθως οι ίδιες από την εποχή του 2. Αλλά αλλάζει η εκτέλεση:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Ισχύει. Για παράδειγμα που λες το 4 με 5 έχουν διαφορές, αλλά πολλές κινήσεις είναι συνήθως οι ίδιες από την εποχή του 2. Αλλά αλλάζει η εκτέλεση:

Και όχι μόνο, ολόκληρο το σύστημα μάχης είναι αλλαγμένο. Δεν μπορείς να κάνεις πολλές επεμβάσεις στην τελειότητα έτσι και αλλιώς. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Devil May Cry 5 Official PC System Requirements

MINIMUM:

    • OS: WINDOWS® 7 (64-BIT Required)
    • Processor: Intel® Core™ i7-4770 3.4GHz or better
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX760 or better
    • DirectX: Version 11
    • Storage: 35 GB available space
    • Additional Notes: *Controllers recommended *Internet connection required for game activation.

RECOMMENDED:

    • OS: WINDOWS® 7 (64-BIT Required)
    • Processor: Intel® Core™ i7-4770 3.4GHz or better
    • Memory: 8 GB RAM
    • Graphics: NVIDIA® GeForce® GTX960 or better
    • DirectX: Version 11
    • Storage: 35 GB available space
    • Additional Notes: *Controllers recommended *Internet connection required for game activation.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει, ειδικά αν λάβεις υπόψιν ότι δεν είναι και ιδιέταιρα CPU bound παιχνίδια τα Devil May Cry. Πάντως με αυτά που έχω δει για εμένα το ερώτημα είναι αν θα πάρω την απλή ή τη Deluxe έκδοση :P . Εδώ θα είμαι να κλαίγομαι για το performance όπως έκανα και για το Nier :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...