Προς το περιεχόμενο

Xbox @ E3 2018: Halo Infinite, Gears 5, Forza Horizon 4, Cypberpunk 2077 και γεύση από το μέλλον


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι περιμένατε δηλαδή?

Όσο υπάρχει αγορά θα υπάρχει και ζήτηση

Την ημέρα που θα  σταματήσει η Nintendo να βγάζει super mario και pokemon

Την ημέρα που θα σταματήσει η Microsoft να βγάζει Halo & Forza

Την ημέρα που θα σταματήσει η Sony να βγάζει God of War & Uncharted

Τότε πάρτε με τηλέφωνο

Επειδή όμως είναι τίτλοι που φαίρνουν εκατομύρια σε έσοδα αλλά και νέους παίκτες τότε θα έχουμε τα ίδια

Ναι δεν λέω θα ήθελα και νέα παιχνίδια αλλά όταν λέμε νέα ποια εννοούμε τα ίδια games με Battle Royal?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και επίσης τα exclusives θα διατίθενται από την πρώτη μέρα στο XBOX game Pass. Δλδ με μόνο 10 ευρώ το μήνα Forza, Halo, Gears κτλ. Σε αυτό το τομέα έχει πετύχει κάτι καλό η Microsoft. 

Επεξ/σία από anamenos
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ασφαλη μονοπατια κινηθηκαν και μαλλον ικανοποιησαν, περιμενα εκπληξεις με νεα ΙΡ τις οποιες δεν ειδα. Βαζουν βασεις για το μελλον παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γελαω που μερικοί πιστεύατε οτι θα μπορούσε ή μπορεί να βγει τιτλος επιπέδου God of War για το xbox one έτσι στα ξαφνικά, 2 χρόνια πριν το τέλος της γενιάς. Η Microsoft ουσιαστικά αφήνει το One και κοιτάει το μέλλον και πολύ καλά κανει. Με τα studio που πήρε και με αυτά που έχει μπορούμε να μιλήσουμε για το απόλυτο comeback της MS στην επόμενη γενιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 λεπτά πριν, socratis23 είπε

τι περιμένατε δηλαδή?

Όσο υπάρχει αγορά θα υπάρχει και ζήτηση

Την ημέρα που θα  σταματήσει η Nintendo να βγάζει super mario και pokemon

Την ημέρα που θα σταματήσει η Microsoft να βγάζει Halo & Forza

Την ημέρα που θα σταματήσει η Sony να βγάζει God of War & Uncharted

Τότε πάρτε με τηλέφωνο

Επειδή όμως είναι τίτλοι που φαίρνουν εκατομύρια σε έσοδα αλλά και νέους παίκτες τότε θα έχουμε τα ίδια

Ναι δεν λέω θα ήθελα και νέα παιχνίδια αλλά όταν λέμε νέα ποια εννοούμε τα ίδια games με Battle Royal?

 

Εγω δεν λεω να μην βγαζουν sequel. Εταιρειες ειναι. Οσο πουλάνε θα βγαζουν. Απλά θεωρώ γελοίο οι PS fans να κατηγορουν τους αλλους για sequels και επαναληψη οταν η τελευταια νεα ιδέα που ειχα studio της Sony ηταν τα παιχνιδια της team Ico στο PS2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω πως η παρουσίαση της MS ήταν πολύ καλή φέτος απο τα όσα έδειξε και δείχνει οτι έχει προετοιμάσει πολλά πράγματα και θα κάνει γερή αντεπίθεση για να ανεβάσει της πωλήσεις αλλά και να ικανοποιήσει Gamers που ήθελαν περισσότερα νέα παιχνίδια,έδειξε 18 αποκλειστικούς τίτλους και αρκετοί απο αυτούς ήταν απο τα μεγάλα χαρτιά όπως Halo infinite,Gears και το Νέο Horizon μου άρεσαν πολύ όμως και άλλα παιχνίδια όπως το απίστευτα όμορφο Ori and the will of the wisps και πολύ γούσταρα το νέο παιχνίδι της From software που συνδιάζει Dark souls Onimusha και Nioh (θα βγεί και στο Ps4).

Εδείξε πολλά παιχνίδια πολύ καλά και χωρίς να πεί η να κάνει τίποτα τρελό νομίζω οτι κέρδισε της εντυπώσεις αφού πήρε επιπλέον στο πλευρό της 5 (οχι 4 όπως λέει το άρθρο) game studios για να βγάλουν περισσότερα παιχνίδια για αυτήν το 5ο είναι μάλιστα καινούργιο και λεγεται The Initiative με αρχηγό  τον Darrell Gallagher chief της εκτοτε Crystal Dynamics που ηγήθηκε των Tomb raider reboot.

Δεν βρήκα κάτι αρνητικό στήν φετινή παρουσίαση αφού καθιέρωσαν την πλατφόρμα της υπηρεσίες το online και το Hardware που ήθελαν επικεντρώνονται στα παιχνίδια,βέβαια δεν νομίζω να φτάσουν το Ps4 που είναι πολύ μπροστά σε πωλήσεις,όμως αν συνεχίσουν με τέτοιους ρυθμούς,πιθανώς να κλείσουν αρκετά  στα επόμενα 2 χρόνια την ψαλίδα της διαφοράς στίς πωλήσεις των 2 εταιριών. 

Φαίνεται πως άκουσαν αρκετά τον κόσμο και ο Phil Spencer δείχνει να πραγματοποιεί σε κάποιο βαθμό,αυτό που είχε ανακοινώσει ο το περασμένο φθηνόπωρο όταν κυκλοφόρησε το Χ ότι θα αγοράσουνε η θα δημιουργήσουνε καινούργια στούντιο που για να κάνουν περισσότερα "δικά τους" παιχνίδια.

Τα παραπάνω μαζί με μια γενναία έκπτωση τιμής, για πρώτη φορά στο Χ (όπως λένε οι πληροφορίες που άκουσα)νομίζω πως δώσουν σημαντική ώθηση στήν MS και στήν Βιομηχανία και βέβαια μόνο κερδισμένους βλέπω να βγαίνουνε οι gamers απο ολο αυτό  :-)

Επεξ/σία από ELMastas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ δεν βλέπω κάποια αντεπίθεση

 

πολλά από τα παιχνίδια που έδειξαν θα είναι multiplatform ή έστω time exclusives και ξανά forza και ξανά gears.. (που δε με χαλάνε βέβαια, αλλά είναι ξανά τα ίδια)

 

η sony όπως και να το κάνουμε βγάζει και μερικές καινούριες IP και δεν θα ξαναβγάλει uncharted :P τουλάχιστον όχι άμεσα... gears και forza ακόμα έχω εγκατεστημένα και παίζω πού και πού τα προηγούμενα 

 

στο gears 5 πάντως το θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι θα έχουμε κάποιο royale mode, προσφέρεται περισσότερο από όλα για να πάει κόντρα στο fortnight 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εγώ δεν βλέπω κάποια αντεπίθεση

πολλά από τα παιχνίδια που έδειξαν θα είναι multiplatform ή έστω time exclusives και ξανά forza και ξανά gears.. (που δε με χαλάνε βέβαια, αλλά είναι ξανά τα ίδια)

η sony όπως και να το κάνουμε βγάζει και μερικές καινούριες IP και δεν θα ξαναβγάλει uncharted :P τουλάχιστον όχι άμεσα... gears και forza ακόμα έχω εγκατεστημένα και παίζω πού και πού τα προηγούμενα 

στο gears 5 πάντως το θεωρώ σχεδόν βέβαιο ότι θα έχουμε κάποιο royale mode 

Είναι γιατί έμεινες στα μόνο στα παιχνίδια που παρουσιάστηκαν τώρα. Την εξαγορά 5 studio πως την είδες;

1 λεπτό πριν, nikos5800 είπε

πια αντεπιθεση ρε φιλε πλακα μας κανεις ?μετα ιδια ξαναζεσταμενα φαγητα?halo και gears?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Είναι γιατί έμεινες στα μόνο στα παιχνίδια που παρουσιάστηκαν τώρα. Την εξαγορά 5 studio πως την είδες;

βρίσκω πολύ σωστά τα βήματα της ms, αλλά τα βρίσκω καθυστερημένα για αυτή τη γενιά και οι καρποί τους θα αργήσουν να φανούν, αν φανούν 

 

επίσης μου αρέσει πολύ να βλέπω και ιαπωνικά παιχνίδια εκτός playstation, για μένα που μου αρέσουν αρκετά από αυτά το ps4 είναι πρακτικά μονόδρομος μέχρι τώρα 

 

εγώ ο,τι κι αν βγάλει η ms ειλικρινά χαίρομαι, ειδικά αν μου το δώσει στο pc , θα ήμουν γενικά αρκετά πιο χαρούμενος σαν παίκτης αν υπήρχε το επίπεδο exclusives του ps4 στην πλατφόρμα της ms και είχα πρόσβαση σε αυτά από το pc μου, όπως έχει τώρα το πράγμα όμως πρέπει να έχω ps4 

 

και πλέον έχω φτάσει σε σημείο που αν ήταν να διαλέξω να μείνω με ένα μόνο μηχάνημα, αυτό θα ήταν το ps4 ακόμα και το σάπιο το slim 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, logistoulis είπε

βρίσκω πολύ σωστά τα βήματα της ms, αλλά τα βρίσκω καθυστερημένα για αυτή τη γενιά και οι καρποί τους θα αργήσουν να φανούν, αν φανούν 

επίσης μου αρέσει πολύ να βλέπω και ιαπωνικά παιχνίδια εκτός playstation, για μένα που μου αρέσουν αρκετά από αυτά το ps4 είναι πρακτικά μονόδρομος μέχρι τώρα 

Γιατί πιστεύεις θα καθυστερήσουν; 5 studio, κανέναν από αυτά δεν ετοίμαζε ήδη παιχνίδι που θα το καρπωθεί η Microsoft σαν exclusive;

Εκτός και αν εννοείς ότι θα αργήσουν να δουν άνοδο, στις πωλήσεις. Εγώ πιστεύω μέχρι τα Χριστούγεννα θα δουν σημαντική άνοδο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, BorrowedTime είπε

Ενω ας πούμε η Sony παρουσιάζει ασταματητα νεες ιδεες. Δες την παρουσίαση της Sony. Με εξαιρεση το παιχνιδι του Kojima που στατιστικά θα ειναι 11 ώρες βιντεο και 10 λεπτα gameplay βρες μου ενα παιχνιδι που δεν ειναι προυπαρχον τιτλος με +1 στον αριθμο

Το death standing δεν είναι νέα ιδέα? Το god of war που σάρωσε και δέχτηκε συγχαρητήρια από τον υπεύθυνο της Microsoft? Βγάλε τις παροπιδες και δες την πραγματικότητα η Microsoft με αυτά που ανακοίνωσε χθες θα κάνει κάτι σε 2 χρόνια, ο σκοπός ήταν να τα κάνει τώρα που έχει την δυνατότερη κονσόλα, τώρα θέλουν οι χρήστες παιχνίδια, όχι το σεμεδακι στην κονσόλα. 

41 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Και όχι μόνο αυτό αλλά και κάποιες άλλες αποκλειστικές κυκλοφορίες/επιτυχίες του ps4, είναι έτσι...

Έλα τώρα εσείς στο τέλος θα μας πείτε ότι έχει και αποκλειστικούς τίτλους η Microsoft? Κάθε χρόνο ανακατασκευαζει τα ίδια franchise. Το ότι έχει πιάσει πάτο με την καλύτερη κονσόλα όλων των εποχών, μάλλον τυχαίο είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Γιατί πιστεύεις θα καθυστερήσουν; 5 studio, κανέναν από αυτά δεν ετοίμαζε ήδη παιχνίδι που θα το καρπωθεί η Microsoft σαν exclusive;

Εκτός και αν εννοείς ότι θα αργήσουν να δουν άνοδο, στις πωλήσεις. Εγώ πιστεύω μέχρι τα Χριστούγεννα θα δουν σημαντική άνοδο...

μακάρι, είμαι υπέρ του ανταγωνισμού, δεν είμαι fanboy, απλά τόσα χρόνια η sony τους σφυροκοπάει και δεν φαίνεται να κάθεται ήσυχη, θα συνεχίσει..

 

όπως σου είπα ό,τι βγάλει η ms για μένα καλό είναι και αν αξίζει περιμένω πώς και πώς να το παίξω στο pc μου, όπως έχω κάνει με τα περισσότερα από τα λιγοστά της καλά exclusive μέχρι τώρα

 

απλώς δεν βλέπω κάποιο ιδιαίτερα αντικειμενικό λόγο για ανατροπή του σκηνικού, πχ η ninja theory καλή χρυσή αλλά δεν περιμένω ότι θα βγάλει και κάτι το τρομερό να ταράξει τα νερά (γιατί ποτέ δεν έκανε κάτι τέτοιο, ένα παιχνίδι που ακούστηκε πολύ έβγαλε και αυτό είναι συζητήσιμο πόσο φοβερό είναι) , απλά θα μπαλώσει τρύπες εκεί που πάσχει η sony από δική της βλακεία

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...