Προς το περιεχόμενο

Xbox @ E3 2018: Halo Infinite, Gears 5, Forza Horizon 4, Cypberpunk 2077 και γεύση από το μέλλον


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

θα υπάρχει ps5 που και το προ (4) δεν θα παίζει τα παιχνίδια του 

Δεν το νομίζω. Δεν είναι τα πράγματα πια όπως παλιά. Νέες αρχιτεκτονικές και λειτουργικά θέλουν πια ΠΟΛΥ χρόνο και χρήμα. Εκτός και αν τα κρατήσει σαν αρχιτεκτονική και λειτουργικό ίδια και αναγκάσει τους developer να πουλάνε ξεχωριστά. Αλλά θα γίνει μεγάλη φασαρία πιστεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ένα παιχνίδι που καταευχαριστήθηκα ήταν το quantum brake (γιατί δεν βγάζει η Microsoft το 2)? Κάτι τέτοιο περίμενα να δω κάτι πρωτοποριακό αλλά απογοήτευσε. Βέβαια το έπαιξα σε PC και δεν χρειάστηκε να πάρω xbox θα ήταν πεταμένα λεφτά για έναν τίτλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, TechnoV είπε

Τα ps4 games παίζονται άνετα στα village.

Ναι όπως ο time exclusive τίτλος της Microsoft tomb rider που αντέγραψε το uncharted μήπως και πουλήσει και τελικά τα κινηματογραφικα εφέ έπιασαν τόπο και ήταν από τα καλύτερα παιχνίδια 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kexas22 είπε

Ναι όπως ο time exclusive τίτλος της Microsoft tomb rider που αντέγραψε το uncharted μήπως και πουλήσει και τελικά τα κινηματογραφικα εφέ έπιασαν τόπο και ήταν από τα καλύτερα παιχνίδια 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ναι, δυστυχώς έχεις δίκιο για το tomb raider (rider είναι ο καβαλάρης, θα πήγαινε σε τσόντα ο τίτλος περισσότερο :) )

Γενικά αυτά τα games προσωπικά τα αποφεύγω γιατί δεν τα θεωρώ games... Απλά κάθεσαι και βλέπεις και στο ενδιάμεσο παίζεις και λίγο ένα τελείως γραμμικό και προβλέψιμο παιχνίδι :(

 

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, logistoulis είπε

θα υπάρχει ps5 που και το προ (4) δεν θα παίζει τα παιχνίδια του 

Από εδώ και πέρα η αρχιτεκτονική θα είναι ίδια, έχουν γίνει πλέων μη αναβαθμίσιμα PC και έτσι όλα τα παιχνίδια θα παίζουν σε όλες τις κονσόλες. Για την Microsoft αυτό είναι ευκολότερο λόγο λυτουργικου Windows. 

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Ναι, δυστυχώς έχεις δίκιο για το tomb raider (rider είναι ο καβαλάρης, θα πήγαινε σε τσόντα ο τίτλος περισσότερο :) )

Γενικά αυτά τα games προσωπικά τα αποφεύγω γιατί δεν τα θεωρώ games... Απλά κάθεσαι και βλέπεις και στο ενδιάμεσος παίζεις και λίγο ένα τελείως γραμμικό και προβλέψιμο παιχνίδι :(

Εμένα αυτά μου αρέσουν όμως θέλω να βλέπω και κινηματογράφο. Υπάρχουν διάφοροι gamers, δεν μπορούν όλοι να είναι το ίδιο. Rider 🤣🤣🤣δεν το πρόσεξα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άκυρες συγκρίσεις..  χαλαρά xbox η pc.  Τρελη backwards compatible βάση που οσο παει θα αναβαθμίζεται για X, ενω οι αλλες εταιρίες σου χρεώνουν για ενα hd remaster 50ρικο..  Επίσης οταν βγει το επόμενο xbox προφανώς θα τρέχει τα άπαντα backwards οπότε θα έχεις ήδη ενα κάρο παιχνίδια. αυτό που ουσιαστικά σκότωσε τις γενιες κονσολών είναι ότι καλύτερο μπορούσε να κάνει και θα αποδώσει μελλοντικά πάρα πολύ. Αν έχεις παιδί (και όχι μονο) το game pass ειναι απίστευτο διοτι έχεις καθαρίσει με 100ε το χρόνο. τωρα για god of war και uncharted αν θέλω να τα παίξω νοικιαζω ενα ps4 για ενα σκ και τα παίζω. Τα digital games του xbox ειναι τζάμπα αν τα αγοράσεις με game cards αλλων χωρών (εντελώς νόμιμο) οπότε απορω πραγματικά τι συγκρίνουμε τωρα...  Πολύ την ταισαμε τη Sony.. φτάνει. Ασε που αν εχεις 4k tv η θολούρα πάει συννεφο με το μουφα 4κ. xbox one x μόνο.. τα υπόλοιπα είναι απλα μετριότητες και fanboyλίκια που φυσικα πληρώνονται πολυ ακριβά. Να μου λείπει...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, cozat είπε

εξαγόρασε τέσσερα στούντιο και δημιούργησε ακόμη ένα!

πολύ καλά νέα για το μέλλον του Xbox.

Κ είναι καλό αυτό δηλαδή? Πχ εξαγόρασε τη ninja theory, developer του Hellblade, που ακριβώς είναι το θετικό ότι τα επόμενα παιχνίδια του studio δε θα μπορούν να τα παίξουν οι κάτοχοι ps4 και ίσως και PC? 

 

Το λεμε κατ το ξαναλεμε ότι οι αποκλειστικότητες μόνο κακο κάνουν στον καταναλωτή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...